Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Chýnicedatum založení:27.11. 2021 (17:55:38)
název problému
Řiďoučké značení
popis problému
Začátek červené TZ č. 0019 v Chýnicích je spíš naznačen než vyznačen. Směrovka ukazuje indiferentně někam mezi dvě uličky. Asi po 100 m je první značka, v polích značka odbočuje z polní cesty na travnatou "cestu" loukou bez jakéhokoli potvrzení, na jejím konci vede lesíkem, ale ani při příchodu do lesíka není značka, až teprve po zhruba 100 m a za zatáčkou a něčím jako křížení lesních cest se objeví značka. Pak už to jde, občas tam ještě vykukuje bývalé značení z doby zelené trasy Černošice - Loděnice.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Luboš Hanuš
nejbližší obec:Dolní Moravadatum založení:26.11. 2021 (13:48:28)
název problému
Demontáž vedení ČEZd
popis problému
V obci Dolní Morava v úseku od odbočky na Horní Moravu po parkoviště pod hotelem Vista byla provedena rekonstrukce distribuční sítě. V nejbližší době budou v tomto úseku odstraněny betonové a dřevěné sloupy, na kterých se nachází cykloznačení - bílá a červená značka.
řešení problému
Dobrý den ! Děkuji za informaci, na jaře 2022 provedeme mimořádnou obnovu cykloznačení. D.Mičunek ZO SU-JE
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Věra Horáková
nejbližší obec:Varnsdorf datum založení:25.11. 2021 (20:57:35)
název problému
Neúplné a nepěkné značení
popis problému
Doporučuji ke kontrole úsek od autobusového k vlakovému nádraží ve Varnsdorfu. Na křižovatkách značky často chybí a některé vypovídají o velké invenci místního značkaře.
Pokud jsme měli možnost sledovat opačný směr, tam bylo značení O. K.
Děkuji.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Velký Osekdatum založení:23.11. 2021 (22:35:23)
název problému
Nové místo pro směrovky
popis problému
Mám návrh. Nešly by směrovky Tonice Bezedná, od změny Osada Labe dát cca o 20 metrů blíže přímo na dřevěné rozcestí kde jsou vyznačeny cíle ve Velkém Oseku, jako je přívoz či hospoda? Bylo by to lepší vidět a bylo by to přímo na rozcestí vedle betonových laviček. Místo na ty tři směrovky tam je.
řešení problému
Děkujeme. Předáno místním značkařům. KKZ
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Irena Zimová
nejbližší obec:Trnovádatum založení:23.11. 2021 (17:45:47)
název problému
plotem přehrazená turistická cesta
popis problému
V Trnové je plotem přehrazena modře značená turistická cesta směřující z Měchenic k rozcestníku U Nádrže a k Jílovišti. Je to zároveň i cyklostezka Mníšecko-Č a Mníšecko-M. Je tedy neprůchozí, neprůjezdná.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Držkovádatum založení:22.11. 2021 (15:03:37)
název problému
Vysoký Grúň
popis problému
Dobrý den, včera jsem šel ze Vsetína do Držkové, po červené a modré. Před Držkovou v lese modrá obchází kopec Vysoký Grúň. Na jednom místě, cca 49.3241653N, 17.8694217E, bylo trochu nejasné značení (jedna značka přesně mezi dvěma cestami a potvrzovací jsem si nevšiml, byla za větví), tak jsem pokračoval rovně nahoru až jsem došel na ten kopec Vysoký Grúň. Je z něj hezký výhled na okolní kopce a dokonce tam je i dřevěná lavička. Jsem za tu zacházku tedy rád a doporučuji vám tam udělat odbočku modré, je to asi 400 metrů, a cesta je dobře schůdná. Bylo by to cca https://mapy.cz/s/nabodasajo
řešení problému
Dobrý den děkujem za návrh.Ale protože tento prostor je lesní pozemek,tak během pár let výhledové místo zaroste a tedy vyznačení odbočky odbočky pokládám za bezpředmětné.Za ZO Zlín M.V.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Velký Osekdatum založení:21.11. 2021 (10:56:23)
název problému
Chybějící směrovky
popis problému
Opravují příspěvek o chybějících směrovkách na rozcestí Osada Labe: Směrovky nalezeny, ale s názvem Tonice Bezedná, přičemž na předchozím rozcestí Libický luh bylo psáno že se jedná o rozcestí Osada Labe.
řešení problému
Viz předchozí odpověď. Rozcestí bylo přejmenováno a směrovky objednány. Bude vyvěšeno a staré zrušeny počátkem příštího roku. ZO KO
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Velký Osekdatum založení:21.11. 2021 (10:26:51)
název problému
Chybějící směrovky
popis problému
Dobrý den! Na rozcestí Osada Labe (PR Tonice Bezedná) na červené turistické značce z Kolína směr Poděbrady a Nymburk chybí směrovky, nikde v okolí na žádném stromě nebyly nalezeny.
řešení problému
Děkujeme za nahlášeni. Na trase probíhá výměna smerovek. Nyní v terénu až po Libický Luh. Další jsou v plánu kvůli financím na příští rok. ZO KO
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Pohorská Vesdatum založení:19.11. 2021 (21:27:22)
název problému
Chybí směrovka
popis problému
Dobrý den,
na rozcestí Mášovna chybí zelená směrovka směr Malonty.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Pohorská Vesdatum založení:19.11. 2021 (21:17:56)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den,
v odkazu chybí označení odbočky ze silnice na louku. Sloupek, kde zřejmě byla návodná značka, vám někdo demontoval - je opřen u silnice o strom.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Petr P
nejbližší obec:Komořanydatum založení:18.11. 2021 (10:16:33)
název problému
chybějící šipka
popis problému
Na naučné stezce Stezka Svobody ve směru na Zbraslav u tunelu Šabatka je chaotické místo. Podle mapy značka uhýbá doprava, ale nikde to tam není označené, jsou tam jen úzké cestičky, které vedou k hlavní silnici.
řešení problému
Děkujeme za vás email. Cca 100 m mírně vpravo, od místa pořízení fotky, je jakýsi výdech z tunelu (na fotce za keřem), na kterém je šipka s údajem, po kolika metrech se má zahnout vpravo. A i kdyby turista zahnul dříve nebo později, tak stejně narazí na trať, která ho nasměruje k podchodu, kudy vede trasa Stezky svobody. Ta pláň je pro značení velmi složitá, velká plocha, jenom keře a mezi nimi pěšinky od migrující zvěře a pejskařů. Nicméně ta roura na které je značka, je vidět z dálky a jen tak ji někdo nezničí. Má průměr cca 35 cm a ční z betonového bloku do výšky asi 3 metrů. V neděli tam máme poblíž sraz značkařů, tak se tam při návratu podívám, co by tam šlo doplnit. Za ZO AB Ivan B.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Magda Malá
nejbližší obec:Rendlíčekdatum založení:17.11. 2021 (18:14:45)
název problému
chybějící značení v terénu
popis problému
Dobrý den, dnes jsme se po dlouhé době vydali mj. po červené a žluté značce kolem Bohdalovského potoka mezi Kotlasy a Rendlíčkem a následně Pokojovem. Mezi Kotlasy a Rendlíčkem je červená značka v terénu zcela ztracena, značky na stromech jsou zabarvené a cesta téměř neprůchodná. Prošli jsme jen díky tomu, že jsme cestu kdysi znali a šli přesně podle gps v mobilu. Na rozcestí u Rendlíčku se přitom hrdě tyčí směrové značky na Kotlasy i Pokojov. viz foto. Dále do Pokojova je sice cesta po žluté značena i v terénu, díky hlubokému lesu se však často zase gps ztrácí. V mapě je značeno, že se jedná o neudržovanou zarostlou pěšinu, ale tato je daleko schůdnější, než červená mezi Kotlasy a Rendlíčkem. Nešlo by s tím něco udělat? V těchto místech je to vlasntě past, pro méně otrlé je cesta neprůchodná a v létě myslím, že je zcela zarostlá. S pozdravem Magda Malá
řešení problému
Dobrý den, to co jste objevili byla čerstvě přeznačená trasa, kdy se původní trasa zatře a Vy jste vyrazili po té původní (v Létě ještě ) a nyní trasa kolem Rendlíčku vůbec nevede, ale vede po silnici přímo z Kotlas do Březí a opačně. A k přeložce se přistoupilo právě kvůli zarostlému a prakticky neprůchodnému terénu. S pozdravem Pesler Martin.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Klenídatum založení:17.11. 2021 (14:51:11)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den,
červená TZT je krásně nově značena přes Vysoký kámen. Bohužel vaši neocenitelnou práci nedávno sabotovali na vyznačené křižovatce lesních cest ve tvaru X rubači dřeva. Když jsem nikde neviděl značku, vydal jsem se po vystoupání od myslivny podle navigace doleva, a až poté co jsem nikde nenašel pokračování a vrátil se zpět, tak jsem posléze našel správnou cestu.
Většinou když někde není vidět značka, tak mě Garmin "zachrání". Nevím jestli zde mají v datech chybu, nebo jestli v minulosti vedlo na vrchol na zmíněném rozcestí značení zleva oproti současnému vedení trasy...
Na zmíněné křižovatce není vidět ani pokračování v opačném směru k myslivně.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Kamennádatum založení:17.11. 2021 (14:27:14)
název problému
Jiné
popis problému
Dobrý den,
žlutá TZT z rozcestí "Na vyhlídce u Klažar" ke Kohoutovy by chtěla zařadit do plánu na obnovu (mimo obce Klení, kde bylo značení evidentně nedávno obnovené na nové sloupy VO). Pokud nevede trasa lesem, kde jsou značky ještě celkem zachovalé, tak mimo les je pásové značení mnohde značně vybledlé a zašlé tak, že je někdy rozeznat značka až když je člověk až u ní.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Palička
nejbližší obec:Kuničkydatum založení:13.11. 2021 (19:12:25)
název problému
poškozený směrovník
popis problému
Kuničky, okres Blansko, rozcestník u autobusové zastávky. Poškozen zřejmě těžkou lesní technikou.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Olešnnicedatum založení:12.11. 2021 (12:50:07)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den,
v obci Olešnice probíhá rekonstrukce, při které proběhla i výměna sloupů VO. V důsledku toho při cestě z Těšínova chybí na vyznačeném úseku na křižovatce značení.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Smržovdatum založení:12.11. 2021 (12:38:39)
název problému
Poškozené směrovky
popis problému
Dobrý den,
v obci Smržov se na směrovkách odchlipuje lak s údaji.
Na přiložené fotografii ta světlá místa jsou nejvíce poškozená místa, která asi do jara nevydrží.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Chotýčanydatum založení:12.11. 2021 (12:08:51)
název problému
Nesmyslné značení trasy
popis problému
Dobrý den,
ve dvou označených místech v odkazu je nesmyslně značený úsek neprůchozím terénem.
V prvním úseku pod nádražím je celkem nové značení, ale průchod jsem si musel prorubat mačetou. Přitom by se dalo pohodlně popojít po pěšině cca 50m na velkou cestu a po ni pokračovat dál...
Ve druhém úseku, oproti vedení trasy na mapách.cz, vedete žlutou zpočátku podél potoka. V tomto úseku jsem značku ztratil hned na začátku a obešel jsem ji po pěšinách po zvěři nebo bloudivších turistech a nalezl ji až za obloukem toku. V části před napojením na cestu se musí kličkovat mezi novými oplocenkami.(stav na satelitním snímku celkem odpovídá realitě)
Pokud bych se tam ještě někdy vydal, tak tyto úseky obejdu po cestách mimo vaše značení. Hlavně tu první část pod nádražím.
S pozdravem
Radek Mlynařík
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Soukup
nejbližší obec:datum založení:8.11. 2021 (14:47:45)
název problému
Absence značení
popis problému
Vážení,

dovoluji si Vás upozornit na dvě závady ve vedení červené značky z Dolní Libochové do Ořechova.

Nejprve na křižovatce ve tvaru písmena T zhruba půl kilometru před rybníkem u obce Bojanov v lesním porostu postiženém vykácením není zjevné, kam se má odbočit (platí v obou směrech).

Mnohem závažnější se potom jeví dopad přírodní kalamity na nedaleké Svaté hoře. V důsledku působení lýkožrouta téměř zcela zanikl smrkový porost, a tím pádem značení neexistuje od křižovatky, kde opouští souběh s cyklostezkou č. 5243 až po návrat na zpevněnou lesní cestu u pramene Bílého potoka. Toliko u altánku na vrcholu sloužícího coby shromaždiště při poutích jsou dochovány směrové ukazatele. Jelikož je vrchol de facto polomem, doporučuji zvážit otázku bezpečnosti trasy.

S úctou

Pavel Soukup
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Milan
nejbližší obec:Račicedatum založení:6.11. 2021 (17:43:57)
název problému
Neprůchozí značená cesta
popis problému
Dobrý den, chtěl bych upozornit na dvě "pastičky" na červené turistické značce v údolí Rakoveckého potoka. V obou případech jde o zničené lávky přes potok, který by asi šel přebrodit, ovšem pouze v létě. V obou případech se jedná pouze o pěšinu, kudy je vedená značka (propoj mezi hlavními cestami). V přiložené mapě jsou označené. V bodě 1 by bylo možné vést značku přes brod po hlavní cestě cca 400 m JV - zde je možno potok přejít. Byla by to i výrazně schůdnější cesta. V bodě 2 případné obejití znamená skoro 1 km navíc, zde by asi bylo dobré lávku opravit.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Marie Komárková
nejbližší obec:Frenštát pod Radhoštěm datum založení:4.11. 2021 (21:27:03)
název problému
směrovka opačným směremNa
popis problému
Na rozcestníku ve Frenštátě na křižovatce ulic Horní, Střelniční a Nádražní směrovka zelené značky Žuchov bus je namířena opačným směrem.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:jan novotný
nejbližší obec:karlova varydatum založení:3.11. 2021 (17:18:02)
název problému
spatne znaceni
popis problému
spatne ukazatele i znaceni
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Štěpán Horčička
nejbližší obec:Bezdězdatum založení:2.11. 2021 (21:07:03)
název problému
trasa přes pozemek
popis problému
Kdo Vám povolil značit trasu přes můj pozemek? Žádná cesta přes něj nevede, proto žádám o co nejrychlejší změnu trasy. Jedná se o pozemek č.1251/3 v katastrálním území obce BEZDĚZ.
Děkuji za zjadnání nápravy.
Štěpán Horčička
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Antonín Peitl
nejbližší obec:Mikulčicedatum založení:25.10. 2021 (14:48:10)
název problému
návrh na přetrasování modré TZ v okolí Mikulčic
popis problému
Dobrý den, navrhuji zvážení přetrasování modré turistické značky mezi ŽSt. Lužice a křižovatkou směrem k rozcestníku Roztrhansko. Stávající trasa vede po rušné silnici bez pořádné krajnice, mnou navrhovaná alternativní trasa - jižně od železniční trati ke Kulturáku v Mikulčicích a poté pod podjezdem návrat na původní trasu - vede po klidnější silnici, která má v podstatné části chodníky. Přikládám mapu se zakreslenou alternativní trasou. Díky za Vaši práci na značení. Tonda Peitl
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jirka Háněl
nejbližší obec:Svinní - Suchádatum založení:25.10. 2021 (10:02:36)
název problému
zničené značení
popis problému
Někdo přestříkal oranžovým sprejem dvě značky na stromech v místě křížení cest, ze směru od Svinné na Suchou - místo v mapě černě zakroužkováno.
řešení problému
provedena oprava
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Petr Chaloupka
nejbližší obec:Slavětíndatum založení:25.10. 2021 (08:44:49)
název problému
Prodloužení žluté značky Stradonice - Pátek
popis problému
Dobrý den, konečně jsem našel tu správnou spojnici ze Slavětína do Pátku...
Moc bych prosil o prodloužení trasy žluté značky z Pátku do Slavětína a tím i napojení na červenou značku, která Slavětínem prochází. Trasa vede ze Slavětína nově vysázenou alejí (na leteckých mapách cesta dosud není vidět) s nádhernými výhledy na české Středohoří, kolem páteckého Šibeničního vrchu přímo na zastávku Pátek, kde dosud končí žlutá. Délka trasy je cca 4km. Bylo by vhodné udělat cestou neznačenou odbočku do Radonic - Kněžský vrch (kříž, vyhlídkové místo), kostel Povýšení sv. Kříže, naučná stezka "Radonice a okolí" (zatím není na mapách).
Děkuji a zdravím
Petr Rasken Chaloupka, správce zámku Pátek
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Pepa
nejbližší obec:Strašicedatum založení:24.10. 2021 (23:58:52)
název problému
Chybějící směrovník
popis problému
Na rozcestí Zadní Záběhlá zcela chybí směrovník.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Pěší Turista
nejbližší obec:Brno-Soběšicedatum založení:24.10. 2021 (22:37:51)
název problému
Nesprávná kilometráž na směrovnících
popis problému
Dobrý den, na červené značce trasy 0527 v úseku "Pěšina Karla Morávka" nad brněnskou částí Soběšice jsou nesprávně uvedené vzdálenosti mezi směrovníky BO433 "Panská louka", BO364 "Červené vrchy" a BO405 "Soběšice-Klarisky". Podle značení v terénu je totiž údajná vzdálenost Panská louka - Červené vrchy 2,5 km, stejně jako Červené vrchy - Soběšice-Klarisky. Ve skutečnosti je ale vzdálenost Panská louka - Červené vrchy o dost kratší (necelých 1,5 km) než vzdálenost Červené vrchy - Soběšice-Klarisky (téměř 4 km). Bylo by fajn to opravit. Díky :)
řešení problému
TIM Červené vrchy byl přemístěn o kilometr dál na správné místo - sousední hřbet blíže k Soběšicím. Změna bude zanesena do map KČT i mapy.cz.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Lenart
nejbližší obec:datum založení:24.10. 2021 (21:06:11)
název problému
Chybí značky po výměně sloupů
popis problému
Dobrý den, v průběhu celé ulice Najzarova chybí značky zřejmě z důvodu výměny betonových sloupů vedení. Hezký den.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Litoveldatum založení:24.10. 2021 (13:54:40)
název problému
Směrovky za roštím
popis problému
Směrovky na rozcestí Vrapač, kraj lesa cca 2 km od Litovle na červené turistické značce jsou za roštím a stromy. V létě, když jsou stromy pokryté listím, tak nejsou vidět vůbec. Prosím o průklest. Děkuji. Petr Kožený, Klu
řešení problému
Děkujeme na upozornění. Obnova trasy byla dělána v roce 2020. V příštím roce tedy provedeme průklest znovu. F.B.KKZ OL