kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: František Nový
nejbližší obec: Těšenov - Nový Rychnov
datum založení: 2.8. 2021 (16:47:55)

název problému: oplocenka v cestě

popis problému: Modrá značka je přerušena oplocenkou, kterou je nutno obejít 49.3595664N, 15.3684794E


kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Jan Boskovský
nejbližší obec: Branná
datum založení: 2.8. 2021 (10:03:54)

název problému: Špatná vzdálenost na směrovkách

popis problému: Dobrý den, u směrovky nad hášovou je po zelené ostružná u žst, bus 15 km, potok hučava 2 km, ale u směrovky potok hučava je ostružná 12 km jde tedy o to že buď na směrovce nad hášovou nebo u potoku hučava je špatná vzdálenost do Ostružné. Ale spíše u směrovky nad hášovou protože u směrovky josefová je ostružná 10 km a potok hučava 2 km. Takže si myslím že u směrovky nad hášovou je špatná vzdálenost do Ostružné místo 15 by tam mělo být 14 km. Ale na směrovce z roku 2006 (viz mapy.cz) je správná vzdálenost tedy 14 km. Děkuji za vyřešení problému.


kraj: Moravskoslezský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: AM
nejbližší obec: Svatoňovice, Kružberk, Moravice, Lhotka u Litultovic, Litultovice
datum založení: 1.8. 2021 (14:27:52)

název problému: různé

popis problému: Šel jsem ze Svatoňovic po červené do Jánských Koupelí a pak po zelené do Litultovic. Moje poznatky:
1) mezi Svatoňovicemi žst a hrází Kružberka trasa vede po silnici, zhruba v polovině je na mapě odbočka na lesní cestu - https://en.mapy.cz/s/pobajalole Tato odbočka není v terénu ani na jedné straně značena. Pokud byla odbočka zrušena (ta cesta lesem je celkem mizerná, takže bych to chápal) a trasa vede po silnici v celém úseku až k přehradě, tak tu změnu nahlašte na mapy.cz. V opačném případě by to chtělo lépe vyznačit.
2) Za hrází Kružberku - cca 49.8265567N, 17.6631256E - chybí šipka, že se má odbočit ze silnice
3) Šipka/značka dále chybí zde: 49.8341142N, 17.6829308E
4) a zejména 49.8415497N, 17.7044658E, kde by turista bez mapy asi šel po původní cestě ještě dál

Následně co se týče zelené, tak
5) šipka chybí u změny směru 49.8376847N, 17.7119631E, toto mně osobně stálo zacházku asi dvakrát kilometr
6) polní cesta mezi koncem lesa a začátkem zpevněné cesty před Moravicemi - https://en.mapy.cz/s/navenejoze - je velmi zarostlá, na konci července tráva vysoká přes metr, místy kopřivy.. velmi nepohodlná cesta
7) Lhotka u Litultovic, nějak na konci vesnice u hřbitova se značení ztrácí (bez mapy je to neprůchozí) a hlavně na mapě vyznačená cesta - https://en.mapy.cz/s/hareseheve - v reálu neexistuje, musí se tam jít volně přes louku - ale ten navazující úsek lesem až po Zahrádka pak už je dobrý
8) TIM Zahrádka, směrovka zelené po níž jsem přišel je umístěna špatným směrem (!), navíc tam chybí první značka zelené.. chudák bez mapy by šel úplně jinam
9) Litultovice u rybníka - 49.9032997N, 17.7500719E - ze strany od níž jsem přišel chybí šipka na zatočení doprava
10) TIM Litultovice je skoro úplně zarostlý rostoucím stromem, větší část směrovek je nečitelná

Celkově vzato hlavně ta červená vypadala nejmíň 10 let neobnovovaná, spousta velmi starých značek. Úsek po silnici mezi žst Svatoňovice a Kružberkem je myslím celkem zbytečný, lepší by bylo trasu červené vést z Budišova nad Budišovkou přímo ke Kružberku přes les - https://en.mapy.cz/s/jabugeveta Pokud to přes ty Svatoňovice vede kvůli vlakové zastávce, tak nádraží je i v Budišově. A nebo tu červenou vést přes rozhlednu Těchanovická vyhlídka, fotky na mapy.cz vypadají opravdu velmi dobře, trasa by získala poměrně atraktivní cíl. Např. takto: https://en.mapy.cz/s/remetemona by ta trasa určitě byla lepší, ale nevím do jaké míry jsou ty polní a lesní cesty na mapě průchozí.


kraj: Zlínský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Simona Malaníková
nejbližší obec: Chvalčov
datum založení: 1.8. 2021 (10:42:44)

název problému: Špatně značená trasa

popis problému: Na trase chyběly značky (mezi značkami byly velké rozestupy). trasa po těžbě dřeva špatně schudna. Museli jsme několikrát použít GPS, abychom se na trasu vrátili. Šli jsme z Tesaku na Hostýn.


kraj: Zlínský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Milan Černý
nejbližší obec: Nový Hrozenkov
datum založení: 28.7. 2021 (17:56:07)

název problému: chybějící TIM

popis problému: TIM Nový Hrozenkov - kostel, na místě ani v okolí nenalezen. Odstraněn pravděpodobně při opravě mostu a okolí.
Objeveno při mapování Openstreetmap.


kraj: Praha
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Jan Martinec
nejbližší obec: Praha-Koloděje
datum založení: 28.7. 2021 (15:48:36)

název problému: silný silniční provoz v ulicích Ke Kolodějskému zámku/K Dubči, vznikla nová cesta

popis problému: Dobrý den, červená značka z Koloděj směrem k Běchovicům vede po velmi frekventované silnici, kde je navíc povolená rychlost až 70 km/h. Letos vznikla paralelní pěší/cyklostezka od modelářského letiště do ulice Na Prostřední cestě - ta je navíc o něco přímější než cesta po silnici (vizte mapu). Vzhledem k tomu, že stavba obchvatu I/12 je reálně stále v nedohlednu (a tedy nelze v nejbližších letech očekávat opadnutí motorového provozu), nestálo by za to trasu přeznačit?

řešení problému: Dobrý den. O tomto problému víme a již od loňského roku jej řešíme. Bohužel dnes bez písemného svolení nelze vyznačit vůbec nic a proto jsme v kontaktu se zastupiteli Běchovic a Koloděj. Společně navržená přeložka by měla být součástí jimi budované místní NS. Hotovo by měli mít v září. Pokud termín dodrží, tak to letos přeznačíme. ZO AB

kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Zbynek Sykora
nejbližší obec: Zlate hory
datum založení: 28.7. 2021 (10:31:32)

název problému: Velmi spatne znaceni zarostly temer nepruchozi teren

popis problému: Od Leuchtenstejna zricenina po Pod Leuchtenstejnem, zarostly teren, nepruchozi teren a vlivem toho neni dobre videt modra znacka. Stezka temer nejde videt a musite se doslova prodirat krovim a malinim. To same po Baunerovu lavicku. Nato ze je to

řešení problému: Dobrý den ! Oblast Biskupské kupy v minulých letech prošla silnou kůrovcovou těžbou, což jste si jistě všiml. Trasa byla naposledy značena před 2 lety a během srpna-září 2021 ji čeká pravidelná obnova zkrácená navíc o 1 rok z důvodu předpokládaných problémů po těžbě. Před 2 lety byla trasa navíc přeložena v úseku Leuchtenštejn- Pod Leuchtenštejnem ze zcela zarostlé pěšiny na novou těžební svážnici a dobře vyznačena i vyřezána. Bohužel, průvodním znakem těžebních holin je silné zarůstání travinami a plevelem . Do doby než se stezka dobře vyšlape ,jedinou možností je každoroční vyřezávání křovinořezem. Můžeme zkusit se dohodnout s majitelem lesa, církevní lesy (ALSOL) , zda by by ochotný tam tyto práce provádět. Vzhledem k frekventovanosti stezky si však nemyslím , že by stezka nyní nebyla dobře vyšlapána. 2 roky je poměrně dlouhá doba během které vegetace postupně pohlcuje vše. Značkaři jsou schopni vyřezat drobné náletové dřeviny v trase stezky nebo zakrývající značení, což bude i v případě letošní obnovy. Dovolím se však ohradit vůči Vaší citaci :" velmi špatné značení, zarostlý téměř neprůchozí terén " Ne všechny turistické trasy jsou vycházkové chodníky a turista prostě musí počítat s tím, že občas projde bahnitým nebo zarostlým úsekem... Po informaci od značkařů, kteří provedou obnovu značení , v případě oprávněnosti Vaší kritiky se pokusíme najít řešení. Bohužel, jiné vhodné stezky k případnému přeložení zde nejsou, minula by se zříc. Leuchtenštejn. S pozdravem D.Mičunek, předseda ZnO ŠU-JE

kraj: Plzeňský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Ondřej Doskočil
nejbližší obec: Rabštejn nad Střelou
datum založení: 27.7. 2021 (09:32:36)

název problému: Spadlý řevěný ochoz nad Střelou

popis problému: V neděli 25. 7. jsem šel NS Rabštejn podél Střely. Při cestě od Horova mlýna do Rabštejna jsem narazil na dřevěnou lávku / ochoz nad řekou (na jejím levém břehu), která byla značně nakloněna a vypadala nebezpečně. Zkusil jsem velmi mírně její pevnost zacloumáním rukou za zábradlí a lávka se zřítila k řece (zachytila se o stromy). Místo je průchozí, ale není příliš bezpečné. Problém jsem hlásil místním obyvatelům, ti mě odkázali na KČT.


kraj: Pardubický kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: AM
nejbližší obec: Rudoltice
datum založení: 26.7. 2021 (13:55:19)

název problému: neviditelný sloup

popis problému: TIM Rudoltice je umístěn na telefonním sloupu za plotem soukromého pozemku a přes vysoký živý plot vůbec neni vidět - kolemjdoucí nemá šanci zjistit, že tu nějaký TIM vůbec je. Přitom by se tu dal TIM v pohodě umístit na nějaký jiný sloup, kde by byl lip vidět. A obec se jmenuje jenom Rudoltice, nikoli Rudoltice v Čechách, to je jen název železniční stanice.


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Jenda
nejbližší obec: Bohdaneč
datum založení: 26.7. 2021 (11:34:18)

název problému: Zarostlý úsek trasy

popis problému: Dobrý den, zelená trasa vedoucí z Bohdanče do Ostrova je ve svém úseku od NS Z historie sklářství až po Beránkův Mlýn zarostlá (kopřivy a bodláky dosahují výšky i 150 cm) a pro běžného výletníka prakticky neprůchozí. Opačným směrem cesta není znatelná (přestože je značená) a svádí to odbočit po vyšlapané pěšině na louku s týpí k mlýnu.


kraj: Zlínský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Marek Budjač
nejbližší obec: Valašská Bystřice
datum založení: 25.7. 2021 (08:44:53)

název problému: Turistické značení leží na zemi

popis problému: Prosím o nápravu ležících turistických směrových značek.
Pravděpodobně po nedávnem kácení v tomto místě. Viz.foto


kraj: Ústecký kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Petr Pohlídal
nejbližší obec: Litoměřice
datum založení: 25.7. 2021 (01:51:28)

název problému: Upadlá směrovka

popis problému: Při mém příchodu ve středu 21.7. ležela modrá směrovka na Žitenice na zemi opřená o směrovník. Zrovna jsem měl u sebe drát, tak jsem jej aspoň provizorně připevnil ke směrovníku, viz. foto v souboru.

řešení problému: děkujeme za upozornění. Směrovku co nejdříve řádně upevníme

kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Libor Uhlík
nejbližší obec: Libochovičky
datum založení: 24.7. 2021 (19:21:23)

název problému: Skoro nepruchozi stezka

popis problému: Pres trasu po zelene (ve smeru od Libochovicek na Podholi rozcestnik) je ted postavene obora, takze se neda projit a je nutne se prodrat lesem primo dolu po strani.

Dal pak se musi clovek prodrat houstim nebo jit kousek po kolejich, coz ani jedno neni ok.

Mrknete na to.
Díky


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Josef J.
nejbližší obec: Uhlířské Janovice
datum založení: 24.7. 2021 (18:36:19)

název problému: Nevyznačené odbočení

popis problému: Na žluté TZT z Uhlířských Janovic do Zbraslavic není v terénu vyznačené odbočení ze silnice na polní cestu před rozvodnou, a ani se zde nenachází vhodný objekt pro její umístění. Po odbočení dle mapy se objeví nejbližší značka až na místě, kam ze silnice není vidět. Nejsem si úplně jist, zda šipka nebyla na posledním stromu před odbočením, i když myslím, že ne. Letecký snímek ukazuje podél silnice mnoho stromů, které tam v současnosti nejsou, a to zejména v blízkosti odbočení.
V přiloženém odkazu na mapu jsou dále v lesním úseku vyznačena tři další rozcestí, kde pro změnu není při odbočení šipka směrem do Uhlířských Janovic. Aktuálně je v lesním úseku přibližně 30 stromů padlých či poražených přes cestu, poměrně snadno překročitelných či obejitelných.


kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Pavel Motyka
nejbližší obec: Čechy pod Kosířem
datum založení: 24.7. 2021 (17:52:32)

název problému: Chybí šipka nebo rozcestník

popis problému: Mezi Hluchovem a rozcestí Na Doubravách chybí značení nebo rozcestník že se má odbočit vlevo směrem od Hluchova (https://mapy.cz/s/lecugudapo ). V druhém směru to je v pořádku, je tam rozcestník že se má po 500 metrech odbočit vpravo.


kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Pavel Motyka
nejbližší obec: Pěnčín
datum založení: 24.7. 2021 (17:46:26)

název problému: Chybí značení

popis problému: V části úseku (https://mapy.cz/s/judomulusa ) mezi Přemyslovicemi a Zastávkou chybí značení od Přemyslovic, není jasné kudy dál.


kraj: Jihočeský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Václav Pavlíček
nejbližší obec: Chyška
datum založení: 23.7. 2021 (22:13:32)

název problému: Chybný název TIMu Podchyšská Lhota

popis problému: Správný název je s dlouhým y, tedy Podchýšská Lhota dle názvu osady v němž leží.

řešení problému: Děkuji za informaci, požádal jsem milevského značkaře, aby příležitostně na místo dojel a čárku nad y tam doplnil - máme na to dokonce samolepky. Zdraví Karel Markvart, KČT.

kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Jan Boskovský
nejbližší obec: Branná
datum založení: 23.7. 2021 (18:07:01)

název problému: Směrovky za chvili upadnou

popis problému: Směrovky přední alojzov vyhl. to vypadá že za chvíli po nějakém větru upadnou úplně. Děkuji za opravení.

řešení problému: Dobrý den ! Děkuji za informaci. Máme skladem nové směrovky, během 14 dní budou instalovány. Pěkný den ! David Mičunek, předseda ZO KČT ŠU-JE

kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Dušan Michalčák
nejbližší obec: Kojetín
datum založení: 23.7. 2021 (10:56:45)

název problému: Poškozená mapa

popis problému: Dnes jsem zjistil, že mapa ve stojanu před nádražím v Kojetíně má zadní stěnou z materiálu hobra a ten je již z velké části vydrolený a jsou v něm díry. Ta vada je nepřehlednutelná, protože kolem mapy vede chodník i zezadu. Město s tím nechce nic dělat, tak žádám o řešení Vás.
Děkuji.
Dušan Michalčák


kraj: Zlínský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Pavel Buchta
nejbližší obec: Leskovec
datum založení: 22.7. 2021 (11:58:31)

název problému: Krávy na turistické značce, vybledlé značení

popis problému: Zhruba kilometrový úsek žluté trasy z Leskovce do Seninky je v žalostném stavu. Cesta je zarostlá, značení znatelně vybledlé (kůra stromů se rozpíná a značení se ničí). Navíc zde majitel přilehlých pozemků pouští krávy přímo na značenou cestu, kterou má jak ze strany Leskovce, tak i ze Seninky ohraničenou elektrickým ohradníkem!

řešení problému: Tento úsek trasy bude zručen a přeložen na cyklostesku vedenou z Leskovce směr Valašská Polanka.Za obvod značení Vsetín R.P.

kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Viktor
nejbližší obec: Brníčko
datum založení: 22.7. 2021 (11:40:08)

název problému: Trasa vede přes pastviny hovězího dobytka

popis problému: Červená trasa vedoucí na zříceninu hradu Brníčko na úseku U Cikánského buku - zřícenina hradu Brníčko křižuje pastviny s elektrickým ohradníkem na dvou místech. Na pastvinách se pasou krávy s býkem. Lesem se obchází velice těžko. Trasa je přitom vedena na obecních pozemcích.

řešení problému: Dobrý den ! Zde se jedná o každoroční problém, který se již řešil na Obecním úřadě. Podle všeho se Obec se obává konfliktu se zemědělcem . Podle výsledku minulých jednání nám bylo sděleno : bude-li pastva končit na hranici zemědělcova pozemku , musel by se zde vybudovat ohradník a obecní cesta by byla zarostlá vysokou trávou , kde by stejně nikdo nechodil. Není v našich silách ani možnostech trasu v letních měsících vysekávat... Bohužel, je to celorepublikový problém. Někdy je možné se dohodnout, někdy ne. Dobytek na pastvě je zde přítomen v určitých týdnech v letní sezóně, s jeho odchodem problém většinou vyšumí ... David Mičunek, předseda ZnO KČT ŠU-JE

kraj: Jihočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Barbora Petrtýlová
nejbližší obec: Písek
datum založení: 22.7. 2021 (11:21:18)

název problému: Začmárané značení

popis problému: Dobrý den, Písek, úsek Amerika - Les Amerika a ještě kousek dál je značení černě začmárané, syn tvrdí, že posprejované, tak nevím, zda je vandalismus nebo schválně. S přátelským pozdravem B. Petrtýlová

řešení problému: Dobrý den, tohle je značka, kterou se před lety naši značkaři při obnově značení ostatních značek rozhodli zrušit - kůra stromu je rozpraskaná a značky by se špatně obnovovaly a nevypadaly by hezky. Určitě je poblíž jiná nová značka (tedy dvojznačka). Po čase se někdy stává, že to zatření popraská nebo se trochu sloupne a staré zrušené značky "vylezou". To je tento případ. Poslal jsem Váš mail píseckým značkařům, aby při příští obnově značky znovu přetřeli zastírací barvou. Zdraví Karel Markvart, KČT.

kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Vojtech Benda
nejbližší obec: Velke Losiny
datum založení: 21.7. 2021 (14:58:14)

název problému: Stavajici trasa po silnici 1. tridy

popis problému: Pekne odpoledne, bydlim ve Velkych Losinach a opakovane jsem svedkem nebezpecnych situaci, kdy turiste prochazeji od vlaku na zamku (a zpet) podel silnice 1. tridy, ktera je obzvlaste behem turisticke sezony velmi vytizena. V oblasti je neprehledna krizovatka, chodnik jen castecne. Prispiva k tomu i stavajici trasa modre znacky. Ta je z doby, kdy jeste neexistoval nove zbudovany park, pres ktery se nyni da do zamku dojit obdobne dlouhou a vyrazne bezpecnejsi trasou. Park je (tusim) ve vlastnictvi obce a je trvale pristupny bez omezeni. Pokud by bylo mozne trasu v tomto kratkem useku (jde o cca 250 metru) presunout ze silnice do parku, pak myslim, ze to prospeje jak turistum, tak i ridicum. Diky a nechte si darit, Vojta Benda

řešení problému: Dobrý den ! Máte pravdu, tato krátká přeložka je již naplánována . Zbývá ještě zjistit, zda zde bude dostatek vhodných objektů k umístění značek. Realizaci předpokládám v srpnu 2021. Obdobně se řešil krátký průchod silniční cyklotrasy č.6187 přes areál parku ve vlastnictví Obce , zde však byl nesouhlas. Děkuji za Váš podnět. David Mičunek, předseda ZnO KČT ŠU-JE

kraj: Liberecký kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Petr Ledvinka
nejbližší obec: Kvítkov
datum založení: 21.7. 2021 (11:01:24)

název problému: Chybí značení (směrovka) na rozcestí

popis problému: Po kácení stromů zde není značka na rozcestí.


kraj: Karlovarský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Filip
nejbližší obec:
datum založení: 17.7. 2021 (18:21:10)

název problému: Není vidět odbočení

popis problému: Není vidět odbočení, viz body na mapě. Buď je zarostlá nebo jsme vůbec nenašli.


kraj: Královéhradecký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Ladislav Hradecký
nejbližší obec: Solnice
datum založení: 15.7. 2021 (09:33:12)

název problému: Když nereaguje ZO, odpovídám já

popis problému: Dne 8.7.2021 byla kritika, že nebyl nalezen TIM v Solnici. Dotyčný turista by se měl jen trochu rozhlédnout - směrovky s mapou jsou přes silnici (viz přiložené foto IMG_0002.JPG). Zelená značka je malována po jedné straně ulice, bohužel, město má informační místo na straně druhé, po které je vedení značky trochu problematické. Pokud by byla koncovka pod směrovkami, asi by jí nepozorní turisté přehlédli a byly by stížnosti na chybějící koncovku. Směrovky na kandelábru s koncovkou zase nemohou být z důvodu přání města informačních prvků všech pohromadě na stěně domu. To jen k problenatice TIMu.
Co se týče týče záhadného YR036, to je evidenční číslo turistické mapy v Solnici. Na Rychnovsku dostaly TVM svá evidenční čísla a jsou pouze pro potřebu značkařů při údržbě map. Pro turisty nemají význam. Nevím, z jakých podkladů čerpal dotyčný turista, běžně se neuvádějí.
Zdraví též turista.


kraj: Liberecký kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: červená
kdo nahlásil: Václav Pavlíček
nejbližší obec: Krompach
datum založení: 13.7. 2021 (22:35:16)

název problému: Chybná výšku TIMu Valy (rozc.)

popis problému: Chybná výška nového TIMu Valy (rozc.). Správná jeho výška je cca 532 m (místo 577 m). Jelikož je to již druhý případ v této oblasti, doporučuji překontrolovat výšku i ostatní nových TIMů...


kraj: Liberecký kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Václav Pavlíček
nejbližší obec: Mařenice
datum založení: 13.7. 2021 (22:18:53)

název problému: Chybná výšku TIMu Čtyřdomí

popis problému: Pravděpodobně chybná výška nového TIMu Čtyřdomí. Pokud se nachází u samoty Čtyřdomí, tak nemůže mít v žádném případě výšku 471 m... Pravděpodobná jeho výška je cca 415 m.


kraj: Ústecký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Václav Krautštengl
nejbližší obec: Krásný Buk
datum založení: 13.7. 2021 (13:01:21)

název problému: Modrá trasa vede přes soukromý pozemek, ( údajně ) majitel vyhrožuje lidem.

popis problému: Modrá trasa vede přes soukromý pozemek, ( údajně ) majitel vyhrožuje lidem.


kraj: Liberecký kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Václav Pavlíček
nejbližší obec: Dubá
datum založení: 12.7. 2021 (16:20:59)

název problému: Návrh na přeložku modré u Dubé

popis problému: Navrhuji přeložit trasu modré u Dubé dle přiloženého odkazu. Výhoda jasná - vyhnutí se vedení trasy po silnici druhé třídy. Nevýhodou je úrovňový přechod silnice první třídy.