kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Vitezslav Schrek
nejbližší obec: Velké Meziříčí
datum založení: 14.6. 2024 (22:12:41)

název problému: chybná informace

popis problému: Na rozcestníku na náměstí ve Velkém Meziříčí má být místo Lhotka napsáno Lhotky. Zdraví Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina


kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Lukáš Kopunec
nejbližší obec: Šternberk
datum založení: 12.6. 2024 (09:08:27)

název problému: Turistické značení ve špatném stavu

popis problému: Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o přeznačení trasy ze Šternberku do Řídeče. Značka na mnoha místech již není téměř viditelná a značky, jenž znázorňují odbočení jsou zarostené nebo vůbec neexistují.
Děkuji Vaší práce si cením,
Lukáš Kopunec


kraj: Královéhradecký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Josef Busínský
nejbližší obec: Špindlerův Mlýn
datum založení: 11.6. 2024 (20:30:34)

název problému: Žádost o opravu modrého značení

popis problému: Dobrý den, je nesrovnalost na Velké turistické mapě na parkovišti u Špindlerovy boudy - modré značení - neodpovídá současnému průběhu modré značky a může vést k mylnému, především časovému naplánování tůry. Totéž - oprava trasy u map na serveru Seznam.cz. Směrovky modré značky s datací před rokem 2022 pravděpodobně též neodpovídají skutečnosti. Fota k výše uvedenému v příloze. Děkuji. Josef Busínský

řešení problému: Změna vyvolána požadavkem správy KRNAP z důvodu ochrany přírody. O změnu zákresu v Mapách.cz je požádáno. Nové směrovky jsou objednány. Vývěsní mapa u Špindlerovy boudy není v majetku KČT. Správe bude na uměnu průběhu modré trasy upozorněn. Směrovky jsou objednány, po obdržení nových z výroby budou neprodleně vyvěšeny.

kraj: Pardubický kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Matouš Vanča
nejbližší obec: Písečná
datum založení: 10.6. 2024 (13:24:40)

název problému: Chybné údaje na směrovkách

popis problému: Na TIM Písečná (kostel) zelené značky je též nová směrovka navádějící na nedalekou žlutou a její TIM Písečná (horní konec). V kilometráži je ale chybně uvedeno, že po žluté vlevo je Žampach 11,5 km místo 1,5 km.

Na téže žluté na sousedním TIM Kozinec je na směrovce uvedeno již neexistující TIM Dlouhoňovice.


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Pavel Rulf
nejbližší obec: Kralupy nad Vltavou
datum založení: 9.6. 2024 (17:11:17)

název problému: Chybějící značení

popis problému: Pří rekonstrukci vstupu do podchodu na Palackého náměstí v Kralupech nad Vltavou bylo odstraněno i zde umístěné turistické značení - červená značka směřuje do podchodu a toto značení tam nyní chybí. Červená značka tudíž na náměstí tak nějak "vyšumí". A vlastně i to pokračování za podchodem je takové trochu ukryté a nejasné :-). Děkuji.

řešení problému: Děkujeme.zde plánujeme přeznačení a proto nebylo a nebude toto značení obnoveno. Červená povede z Okoře na nádraží a z nádraží k lávce povede jen modrá. Tím zmizí problematické rozdvojení červené u lávky. Čekáme jen na výrobu nových směrovek poté bude tato změna realizována. ZO ME

kraj: Jihomoravský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Jan Lipa
nejbližší obec: Strážnice
datum založení: 9.6. 2024 (00:46:50)

název problému: svévolné poškození značení

popis problému: Dobrý den, minulý týden jste obnovili žluté značení na el. pilíři u mostku v lokalitě Žabné ve Strážnici. Ihned po Vašem odchodu snaživý občan Minařík toto značení zatřel barvou. Pilíř ani pozemek 7048/1 mu nepatří, přesto každoročně kazí Vaši práci. Nemohl by mu nějaký fyzicky nadaný člen KČT vysvětlit, že se to nedělá?


kraj: Jihomoravský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Milan Palička
nejbližší obec: Oslavany
datum založení: 8.6. 2024 (19:37:13)

název problému: Neprůchodná cesta

popis problému: Dobrý den, Jak už na mapy.cz někdo uvedl, je úsek zelené značky z Oslavan nad starým nádražím do Ivančic obtížně průchodný. Po dnešním pokusu o průchod jsem se musel podrápaný od trní vrátit do Oslavan a jít do Ivančic po kolejích. Cesta již úplně zanikla pod křovím a popadanými stromy. Značka je buď na zrušení, nebo možná obejít severní stranou lesa, ale to jsem nezkoušel.


kraj: Plzeňský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Daniel Slajs
nejbližší obec: Potín
datum založení: 5.6. 2024 (19:26:39)

název problému: Neschůdná trasa - chybějící značení

popis problému: Větší část trasy (zelená) z od rozcestníku Dudákovský mlýn až k rozcestníku Hlaváčkův mlýn je obtížně schůdná. Jsou zde popadané stromy přes cestu, značení končí v kopřivách, cesta kde vede značení není schůdná, člověk si musí vyšlapávat cestičky. Přechody přes Úterský potok jsou klády. Určitě chybí upozornění, že trasa není schůdná s dětmi, místy jsou nebezpečná místa s možností pádu do Úterského potoka.
Značení na zříceninu Falkenštejn zcela chybí - jediný označník/rozcestník je namířen do křoví a potůčku. Další značka nalezena až uprostřed porostu nedaleko zříceniny. Samozřejmě po původní značené stezce v Mapy.cz nelze vůbec na místo dorazit - místo je po těžbě (odhadem před 3 lety zpět). V ideálním případě trasu přetrasovat - zpřístupnit Falkenštejnský vodopád a zříceninu z této strany.


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Památkáři z DofE
nejbližší obec: Mořina
datum založení: 2.6. 2024 (15:47:26)

název problému: Chybí zančení

popis problému: V rámci expedice jsme šli kolem lomů v oblasti Mořiny a jako neznalci tohoto okolí jsme nerozpoznali lom Kanada, protože vůbec není označen.

řešení problému: Děkujeme za názor. Bohužel nelze označovat vše. Toto by zde mělo být značeno a pojmenováno na místních mapách. My zkusíme promyslet. ZO BE

kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Skupina památkáři z DofE
nejbližší obec: Mořina
datum založení: 2.6. 2024 (15:43:56)

název problému: Chybí označení

popis problému: Při expedici v rámci DofE jsme narazili na trase na židovský hřbitov Mořina, který je velmi zachovaný a váže se k němu přes 150 smutných židovských osudů, ale vůbec není značený, ani směrovkami.

řešení problému: Viz předchozí příspěvek. Nelze značit ke všemu. Někdo preferuje hřbitov jiný pomník a další kostel. Značené trasy jsou zde kvůli vedení turisty krajinou. Své zájmy poblíž trasy si musí turista již ladit sám. ZO BE

kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: červená
kdo nahlásil: Skupina památkáři z DofE
nejbližší obec: Karlštejn
datum založení: 2.6. 2024 (15:38:34)

název problému: Chybí označení

popis problému: Při cestě z Karlštejna jsme se vydali k Dubu sedmi bratří a ačkoliv je jasné, že se má pokračovat po červené, tak nám tam směrovka na tuto atrakci chyběla. Soudíme z toho, že z druhého směru je k Dubu spousta směrovek

řešení problému: Děkujeme. Směrovky jsou objednány. Budou zde všechny nové. ZO BE

kraj: Praha
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Jakub Šárka
nejbližší obec: Prahy
datum založení: 1.6. 2024 (19:28:14)

název problému: Chybějící zelený pruh

popis problému: Chybí zelený pruh. Na okolních značkách přítomen

řešení problému: Děkujeme. Bude opraveno. ZO AB

kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Tomáš Kaňa
nejbližší obec: Čakovice u Pelhřimova
datum založení: 28.5. 2024 (18:57:04)

název problému: Trasa přehrazena oplocenkami

popis problému: Žlutá značka v úseku Čakovický mlýn - U Mosteckého je u chaty (parcela č. 124/2 katastrálního území Čakovice u Pelhřimova) přehrazena dvojicí oplocenek. V navazujícím úseku od rozcestí Čakovický mlýn po oplocenky a od oplocenek po křížení s pravděpodobně bezejmenným potokem (směr U Mosteckého) je navíc značení nebo jakýkoli náznak cesty jen těžce znatelný kvůli přítomnosti hromad s klesím a absencí stromů se značením. Samotný rozcestník U Mosteckého nebyl nalezen (dle mapy.cz má být na sloupu u hlavní cesty).


kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Miloslav Tieff
nejbližší obec: Zubří u NMNM
datum založení: 28.5. 2024 (14:07:19)

název problému: Odstranění turistické značky

popis problému: Dobrý den, na starém sloupku od brány k nemovitosti v obci Zubří u Nového Města na Moravě, č.p. 177 je umístěna modrá turistická značka. Vzhledem ke stavbě nového plotu včetně nové vjezdové brány, naplánované na 11.-12.6.2024, bude muset být tento starý sloupek odstraněn. Dovoluji si vás tedy tímto požádat o umístění značky na jiné místo. Děkuji.

S přáním hezkého dne

Miloslav Tieff


kraj: Olomoucký kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: modrá
kdo nahlásil: Streda
nejbližší obec: Jesenik
datum založení: 27.5. 2024 (19:05:07)

název problému: Chybna barva odbocky ke studance

popis problému: Chybna barva odbocky ke studance.
Je zelená, ma byt modra.


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Ivo Hanák
nejbližší obec: Hředle
datum založení: 26.5. 2024 (22:35:31)

název problému: Spadlý strom na stezku

popis problému: Dobrý den, v úseku "Hředle" - "Džbán rozc.", v části, kdy červená značka opouští silnici a pokračuje do svahu, je spadlý strom přes stezku. Větve stromu a zřejmě část kmene zasahují na stezku a nedomnívám se, že je možné strom překonat. Stroj je blíže ze směru od "Džbán rozc." a nachází se před zahájení prudkého klesání. Strom strhl i oplocení na pravé straně stezky (od směru "Džbán rozc."), což možná bude zajímavé pro majitele oplocení, kterýž jest mi neznámý. Žel fotografii jsem duchapřítomně nepořídil a přesné souřadnice nezaznamenal. Datum zjištění: 25. 5. 2024.

řešení problému: Děkujeme. Značkaři bohužel nejsou vybaveni a ani nemohou provádět takové práce. Předáme k řešení. ZO BE

kraj: Plzeňský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Eva Jablonská
nejbližší obec: Svojšín
datum založení: 25.5. 2024 (19:46:34)

název problému: Neschůdná trasa

popis problému: Trasa je značená prilis blizko u řeky, byla pod vodou. Muselo se obchazet a prodirat se pres les

řešení problému: Uvedený úsek trasy mezi Svojšínem a Milíkovem je většinou schůdný bez problémů. Pouze při ojedinělých intenzivních deštích může hladina řeky Mže stoupnout.Okolní terén bohužel nedovoluje trasu přeložit. Případné zrušení trasy není žádoucí, protože se jedná o dálkovou trasu E6.

kraj: Karlovarský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Pražák
nejbližší obec: Starý Rybník
datum založení: 22.5. 2024 (15:39:09)

název problému: vyznačená odbočka nevede ke zřícenině

popis problému: po stávající vyznačené odbočce se turista nedostane ke zřícenině hradu Starý Rybník a ani ji skoro neuvidí.

Doporučil bych přemístit rozcestník Starý rybník na souřadnice 50.1602922N, 12.3556639E a odtud vyznačit odbočku ke zřícenině vedoucí po pěšině odbočující u vjezdu do farmy ze stávající zelené trasy a vedoucí po okraji louky nad rybníky Nový a Čistý k místu o souřadnicích 50.1610344N, 12.3533358E
Z obou uvedených míst lze pořídit krásné fotografie zříceniny hradu Starý Rybník.


kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: ostatní
kdo nahlásil: Streda
nejbližší obec: Bystřice nad Pernštejnem
datum založení: 22.5. 2024 (11:13:34)

název problému: Smerovka stav 3

popis problému: Rezata castecne necitelna smerovka "k rozcesti značených cest"


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: jiné
barva značky: žádná
kdo nahlásil: Petr Ouředník
nejbližší obec: Jivina
datum založení: 21.5. 2024 (12:31:27)

název problému: nejasné značení

popis problému: Dobrý den, narazil jsem na nejasné značení, na trase podél Jizery. Na rozcestí cest (na obrázku místo Start) je jedna značka a jedna značka se šipkou. Při cestě ve směru z Mohelnice značka se šipkou na stromě ukazuje doprava a je tudíž možné se splést a odbočit doprava. Kdo nekouká stále do mapy ale trasu má v paměti tak tam klidně odbočí, protože modrá značka skutečně od údolí Jizery odbočuje ale až za 800m. Následná zajišťovací značka správnou trasou není nebo není vidět. Vyřešil by to asi samostatný sloupek s jasnými šipkami na tabulkách. Trasa po modré z Mohelnice nad Jizerou do Kláštera je obecně hůře značená, mezi značkami velké rozestupy, někde jsou značky zarostlé ve vegetaci apod.

řešení problému: Děkujeme. Předáno místním značkařům k opravě

kraj: Moravskoslezský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Jana Kapsová
nejbližší obec: Kyjovice
datum založení: 20.5. 2024 (00:33:12)

název problému: Zelená směrovka ukazuje do branou uzavřeného soukromého pozemku

popis problému: Dobrý den, na tur. rozcestníku "Panský mlýn" je směrovka - zelená značka směr Údolí Setiny, která ukazuje na cestu přes soukromý pozemek, který je trvale uzavřen branou a nelze tedy podle směrovky jít. Na mapách.cz je i kousek zelené vynechán právě přes tento soukromý pozemek. Zřejmě by se mělo přeznačit kousek po hlavní cestě společně s cyklostezkou č. 6191. PS: Na fotce je cesta, kam míří zelená směrovka, kde má majitel pozemku bránu a značku - vstup a vjezd zakázán.

řešení problému: Dobrý večer, o tomto problému víme, nepodařilo se nám dohodnout s majiteli pozemku, takže trasa se bude překládat. S.D.

kraj: Moravskoslezský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Jana Kapsová
nejbližší obec: Bítov, Těškovice, Kyjovice
datum založení: 20.5. 2024 (00:22:31)

název problému: Rozcestník na zemi

popis problému: Dobrý den, tur. rozcestník Údolí Seziny leží na zemi a je zarosten travou.

řešení problému: Dobrý večer. Souvisí to s problémem okolo Panského Mlýna. Rozcestník bude zrušen. S.D.

kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Martin Balák
nejbližší obec: Velké Popovice
datum založení: 19.5. 2024 (14:15:16)

název problému: Neaktuální značení

popis problému: Dobrý den, v místě na mapě je značka zelené barvy doleva, ale je nutné pokračovat ještě cca 30m rovně. Dříve vedla polní cesta v těchto místech vlevo ale kvůli novostavbám je to posunuto dále. Lidé tak často chodí na můj pozemek, který je vlevo před bývalou polni cestou a jsou zmatení kudy mají správně jít. Hezký den, Martin Balák

řešení problému: Děkujeme. Pokusíme se co nejdříve vyřešit.

kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Vojta
nejbližší obec: Větrušice
datum založení: 17.5. 2024 (17:25:36)

název problému: Zrušená značka?

popis problému: Dobrý den, podle webu mapy.cz byla zrušena páteřní červená značka v úseku Husinec - Řež - Na Dole vedoucí kolem NPR Větrušické rokle. Údajně se tak stalo na Váš pokyn, chtěl bych se tedy zeptat, z jakého důvodu byla zrušena nejhezčí část turistické cesty podél Vltavy.

řešení problému: Dobrý den. My trasy jen tak nerusime. Zde nám to bylo přikázáno AOPK po urgenci od roku 2022. Je to kvůli řícení skal. Celý úsek mezi Řeží a Na Dole je s přísným zákazem vstupu. Pokud by tam trasa zůstala tak by případné úrazy či úmrtí šly na vrub KČT protože tam vede značená trasa. Jinak od dob kdy je tato trasa přeplněná cyklisty již není nejhezčí. Stížnosti od pěších turistů chodí velmi často. ZO PY

kraj: Pardubický kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: zelená
kdo nahlásil: Zdeněk
nejbližší obec: Sádek - Telecí
datum založení: 15.5. 2024 (19:47:56)

název problému: Chybí značení resp. označení odbočení trasy

popis problému: Na trase Sádek - Telecí Horní není v některých místech označené šipkou (či jinak) odbočení trasy z přímého směru po cestě , v místě vykáceného lesa chybí značení vůbec.
Bylo by dobré značení doplnit, je tam více variant cest a musíte hledat tu správnou.


kraj: Středočeský kraj
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: AM
nejbližší obec: Pyšely
datum založení: 14.5. 2024 (21:42:58)

název problému: Gabrhele

popis problému: 24. dubna 2024 jsem šel po žluté Velké Popovice-Pyšely a na místě nečekanného odbočení doleva, asi 100 m před TIM Gabrhele (49.8784825N, 14.6476206E), chyběla šipka, kterou bych tedy na takovém místě rozhodně očekával. Horší je, že už to zde bylo dvakrát nahlašováno jinými uživateli, konkrétně 2. 7. 2023 a 14. 5. 2022 a šipka stále nebyla doplněna. Dále pokud si vzpomínám, část směrovek TIM Gabrhele ležela na zemi, zřejmě se uvolnilo přišroubování ke stromu.

řešení problému: Tato trasa bude v obnově v sobotu. Bohužel míst nečekaných odbočení neboli křižovatek je na trasách hodně a zrovna zde není moc objektů kam umístit značky. Směrovky jsou objednány (objednávka musí mít nějaký minimální objem) a jakmile dorazí budou vyvěšeny. ZO PY

kraj: Moravskoslezský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Martin Šípek
nejbližší obec: Malá Morávka
datum založení: 14.5. 2024 (12:20:23)

název problému: chybně označená žlutá trasa

popis problému: Dobrý den , na žluté trase vedoucí z Karlové Studánky údolím Bílé Opavy směrem k Ovčárně je na rozcestníku pod Ovčárnou chybně označena žlutá rovně místo do leva směrem k Ovčárně Točna. Děkuji

řešení problému: Dobrý večer, děkuji za upozornění, předáme předsedovi značkařského obvodu Bruntál. S.D.

kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: červená
kdo nahlásil: Magdalena
nejbližší obec: Přibyslavice
datum založení: 14.5. 2024 (08:18:02)

název problému: chybějící značení

popis problému: Cestou z Přibyslavic do Číchova po červené chybí hodně značek, zvláště potvrzovací, prosím projít a označit. Cestou okolo mlýnů se značka ztrácí úplně a hlavně na křižovatkách chybí směr.

řešení problému: Tato trasa je letos v obnově takže značení v blízké době bude doplněno.

kraj: Kraj Vysočina
typ požadavku: závada ve značení
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Magdalena
nejbližší obec: Okříšky
datum založení: 14.5. 2024 (08:13:18)

název problému: chybějící značení

popis problému: Cesta od nádraží v Okříškách po žluté směrem na Přibyslavice- chybí značení zvláště na křižovatce Nádražní a Tovární, chybí potvrzovací značky

řešení problému: Bude doplněno při nejbližší příležitosti.

kraj: Jihomoravský kraj
typ požadavku: závada na směrovkách
barva značky: žlutá
kdo nahlásil: Vlastimil Vašťák
nejbližší obec: Bosonohy
datum založení: 14.5. 2024 (06:16:29)

název problému: Chybějící rozcestník

popis problému: Dobrý den.

V sobotu 11.5.2024 jsem šel po žluté trase z Bosonoh do Brno-Bystrce. U zastávky DPMB Bosonohy by měl být podle map rozcestník na začátku trasy Brněnská podkova, prohledal jsem všechny boční uličky poblíž zastávky, ale nikde jsem žádný rozcestník nenašel, buď nikde není, nebo není vůbec viditelný.
Prosím o nápravu.

S pozdravem

Vlastimil Vašťák