Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Pacovdatum založení:17.7. 2020 (20:01:38)
název problému
Podhodnocená kilometráž
popis problému
Směrovky uvádějí vzdálenost od TIM PE118 Pacov žst k PE119 Borkov 2 km a od něj k PE 120 Kámen rovněž 2 km. Podle doby průchodu se mi zdálo, že je to více, a proěmřil jsem na mapy.cz, podle kterých je celková vzdálenost 5 km (po standardní trase), oba dílčí úseky zaokrouhleny na půlkilometry po 2,5 km.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Kámendatum založení:17.7. 2020 (19:51:12)
název problému
Důvody náhradního značení pominuly
popis problému
Červená TZT od Pacova je na konci lesa před obcí Kámen odkloněna na náhradní trasu (asi kvůli výstavbě silničního obchvatu Kamene) doleva lesní cestou na silnici a po silnici, která je při Kameni nepříjemně frekventovaná. Základní trasa je již průchodná včetně nové lávky přes obchvat, ale značení v části intravilánu je zamalováno a směrovky posílají na náhradní trasu. Dále v přiloženém odkazu na mapy.cz. Navrhuji obnovit vedení v původní trase vyznačené ve většině map. Zdravím. J.
řešení problému
Dobrý den přeznačeno zpět dne 23.7. S pozdravem Martin Pesler
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Lukáš Pištěk
nejbližší obec:Unhošťdatum založení:17.7. 2020 (18:50:22)
název problému
Rozcestník
popis problému
Dobrý den, zde v Unhošti se rozděluje modrá a žlutá turistická cesta. Myslím, že by nebylo od věci na toto místo umístit rozcestník, aby bylo jasné, že dochází k rozdělení cest.
řešení problému
Dobrý den. Dle metodiky KČT se při rozchodu tras v intravilánu směrovky znovu nezřizují. Turisté jdou po trase o jejího začátku na náměstí (autobusová stanice) a vědí, po které barvě se vydali. Navíc zde obě trasy vedou do stejného místa i když různou trasou. Značkaři ZO KL
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ladislav Čmelik
nejbližší obec:Javornadatum založení:17.7. 2020 (16:29:38)
název problému
Nepruchodna cesta, chybejici znaceni i smerovka na Timu
popis problému
Dnes jsme prosli trasu z Kolove pres Pilu na Javornou a dale smer Svinov a Toužim.
Pominu kvalitu znaceni, ktera neni dobra. Jakoby tuto trasu nikdo roky neobnovoval. Nejhorsi je usek od TIM Javorna rozcesti, kde se rozchazi modra se zelenou. Na rozcestniku chybi leva modra smerovka ve smeru na Svinov a neni zde ani sipka ci nasledne potvrzovacka, aby turista vedel, ze ma odbocit ci ze odbocil spravne. Znackar to zde ale nema snadne. Ta odbocka je do pole ci louky, ktera je obehnana ohradnikem a neni kam znacku umistit. Sli jsme podle navigace a mapy v mobilu a prvni louku zdarne presli. Nasledoval usek v lese, kde znackar nebyl tak dvacet let. Vetve stromu jsou primo v ceste, nejsou orezane, takze jednak nevidite znacky a hlavne se tudy prakticky neda projit. Vyleze se z lesa na pasteveckou louku rovnou ke stadu krav. A kudy dal? Bez mapy v mobilu jste ztraceni. Presli jsme tedy i tuto druhou louku, ktera je opet cela obehnana ohradnikem dle navigace a trefili se na silnici, po ktere modra pokracuje smer Svinov.
Doporucuji tento usek vest jinudy. Napr. Pokracovat v soubehu se zelenou az na TIM Česky Chloumek, kde modrou odbocit vlevo a projit pro ceste az do Chylice, kde bz se modra napojila do sve puvodni trasy.

Po tydnu chozeni po cetach u KV mam mnoho dalsich nametu a fotografii z nekvalitniho znaceni, ktere vam rad poslu emailem. Poslete mi ho prosim na muj email.

Dekuji za spolupraci.

Karlovy Vary a lesy ve meste a kolem nich by si urcite zaslouzily vetsi pozornost znackaru a kvalitnejsi znaceni.

Ladislav Čmelik,
Kolega znackar z PZ, t.č. Na dovolene na Karlovarsku.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Zdeněk Pražák
nejbližší obec:Pohoří na Šumavědatum založení:17.7. 2020 (11:18:46)
název problému
upadlý rozcesník
popis problému
TIM CB495 leží na zemi - někdo jej urazil
řešení problému
Moc děkuji za tuto pro nás důležitou informaci - již jsem ji předal místním značkařům, aby na místo dojeli a směrovky znovu umístili na nějaký vhodný objekt. Karel Markvart, KČT.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ondřej Wrzecionko
nejbližší obec:Milíkov u Jablunkovadatum založení:15.7. 2020 (15:38:43)
název problému
Nesprávné (zastaralé) informace o modré trase začínající na Kalužný - rozc. (KA238)
popis problému
Dobrý den, všiml jsem si nesprávných informací na směrovce 315b Kalužný – rozc. Je zde uvedená modrá trasa přes “U Kalužného” do Tyry, která má ale od U Kalužného zelenou barvu. Modrá trasa odsud vede přes turistické chaty Ostrý a Kozinec do Oldřichovic. Děkuji za veškerou práci KČT ohledně značení tras – jen za poslední rok jsem po trasách nachodil přes 500 kilometrů a toto je druhá chyba, kterou jsem objevil. Ta první byla opravena do měsíce po nahlášení. Turista Ondřej Wrzecionko
řešení problému
Dobrý den,byli jsme již upozornění na tento nedostatek ve značení. Problém bude vyřešen při následné obnově turistické trasy. S.D.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Olaf Čihák
nejbližší obec:Osovdatum založení:14.7. 2020 (12:52:42)
název problému
presunutá železniční buastavka
popis problému
V obci Osov byla od 1.7. přesunuta železniční zastavka k hlavní silnici. Žlutá turistická trasa končí na starém nádraží, kde už vlaky nestaví. Bylo by proto vhodné žluté značení prodloužit k nové železniční zastávce.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Již jsme zaznamenali a značkaři jsou instruováni a změna by se měla značit co nejdříve. ZO BE.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Roman Vyšanský
nejbližší obec:Dolní Lochovdatum založení:13.7. 2020 (19:07:49)
název problému
Nebezpečný přechod
popis problému
Na místě rozcestníku červené stezky v Dolním Lochově musí turista přejít rušnou komunikaci, na které by se mělo jezdit max. 90km/h. Na místě není přechod, nadchod ani podchod a turista je tak donucen nebezpečně přeběhnout silnici. V případě větší skupiny je přechod komunikace téměř nemožný.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Hana Hajná
nejbližší obec:Koryčanydatum založení:13.7. 2020 (15:01:33)
název problému
chybná délka trasy
popis problému
Dobrý den, hlásím chybnou délku trasy v obci Koryčany. Zelená turistická značka - výchozí bod "Koryčany AUTOSERVIS", cíl cesty "CIMBURK zřícenina odbočka". Ukazatel hlásí 4,5 km. Skutečnost je přes 6 km. Pokud se na trasu vydáte s malými dětmi, tak to může být opravdu znatelný rozdíl. Děkuji. H.
řešení problému
Trasa byla proměřena a délka trasy odpovýda 4,5 km.R.P.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Radek Novák
nejbližší obec:Kateřinicedatum založení:13.7. 2020 (12:11:31)
název problému
Špatné směrové označení
popis problému
Dobrý den, chtěl bych upozornit na špatné směrové označení. Mnoho cyklistů zde jede rovně a pak bloudí. Jedná se o špatné označení směru pokračování cyklostezky č. 6134 v obci Kateřinice (v blízkosti čp. 209) směr Příbor. Směrovky ukazují, pokud jedeme směr Příbor, rovně, ale měli bycho odbočit vlevo. Radek Novák tel. 773 655 570
řešení problému
Děkuji za upozornění, váš poznatek zašlu na sekci cykloznačení. S.D.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Dominik Pláňavský
nejbližší obec:Strážovicedatum založení:12.7. 2020 (20:32:32)
název problému
Začerněné značky
popis problému
Dobrý den, značky jsou začerněné.
řešení problému
Nebudeme opravovat, protože trasa bude v tomto úseku zásadním způsobem ještě v tomto čtvrtletí přeložena.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Michal Stanke
nejbližší obec:Blažejovice, Křišťanovicedatum založení:12.7. 2020 (17:07:59)
název problému
Neprůchozí stezka, přerušeno el. ohradníkem
popis problému
(48.95678N 13.95096E ) stezka vede mezi hustým porostem a el. ohradníkem, pro pěší relativně schůdná. Je to ale značeno i jako cyklotrasa a na kole jedině vést. Kousek dále se to dá obejít po louce. (48.95929N 13.95096E ) přibližně zde je stezka přerušena ohradníkem, dále se to ještě dá obejít po louce. V porostu je pohozená informační tabule. (48.96029N 13.95046E ) přibližně zde je stezka definitivně přerušena ohradníkem, přes porost není kudy obejít. Pokud je stádo krav v jiné části louky, dá se přelézt a bezpečně projít podle žluté značky. (48.96193N 13.94901E ) přibližně zde je stezka přerušena ohradníkem z druhé strany. Dále do Křišťanovic se dá dojít normálně. Podle místních tam lidé pěšky i na kole ohradník přelézají docela často.
řešení problému
Dobrý den, poslal jsem na místo našeho značkaře a tady je jeho vyjádření: Trasa je pro pěší průchodná, ohradniky jsou při vstupech na obou stranách vybaveny natahovacimi péry, které je možné sundat a po projití, nebo průjezdu znovu zavěsit. Před 2 lety to tak ještě nebylo. Pravdou je, že tento úsek asi 900 m není pro turisty nijak příjemný a musí se dávat pozor na kravské extrementy přímo v cestě. Bohužel obejít to zde nelze. Takže závěrem - trasa je pro pěší turisty průchodná a i bez prořezání do konce roku průchodná snad bude. Cyklotrasa je zde v souběhu s pěší trasou opravdu vedena a podle mého mínění je v této podobě pro kola naprosto nevhodná. Navíc, kola mohou tento úsek objet po silnici 2 km s minimálním provozem a 1 km s provozem průměrným. Pokud by zde měla mít nějaké opodstatnění, je třeba cestu k tomu prispusobit - prořezat pro možný průjezd kola, odstranit velké množství nebezpečných kamenů a uříznout větve, které v současné době mohou nepozorného cyklistů srazit s kola. Co se týká obcházení s koly po louce, opravdu se tak děje. Ale ani toto není řešení a mám docela obavu, že až toto pronajímatel pozemku zjistí, průchod nám opět uzavře. Vyznačení cyklotrasy je zde chybou, upozorním na to jejího zřizovatele, tedy Nadaci jihočeských cyklostezek. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Boží Dardatum založení:12.7. 2020 (12:56:43)
název problému
Zarostlé směrovky TIMu Božídarský Špičák (vyhl.)
popis problému
Zarostlé směrovky TIMu Božídarský Špičák (vyhl.). K odstranění už bude asi potřeba sekyrka... Viz:

https://danara.rajce.idnes.cz/Zapadni_Krusne_hory_s_KCT_Chomutov_11-07-2020/1446578858
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Michaela Válková
nejbližší obec:Tyradatum založení:11.7. 2020 (11:11:30)
název problému
Pokácený označník
popis problému
Pokácený označník - viz přiložená fotografie ze dne 10.7.2020
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Co nejrychleji se pokusíme přeinstalovat směrovky na jiný objekt. S.D.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Stanislav Šváb
nejbližší obec:Tišnovdatum založení:10.7. 2020 (07:37:34)
název problému
Odcizení rozcestníku
popis problému
Dobrý den, občani Tišnova hlásí odcizení rozcestníku u mostku přes potok Besének. S pozdravem S. Šváb
řešení problému
Případ je nám znám a pracuje se na jeho odstranění.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Vyškovdatum založení:10.7. 2020 (00:15:59)
název problému
Chybí hlavní TIM před nádražím
popis problému
Vyškov před vlakovým nádražím. Úplně zmizel hlavní TIM co býval na sloupu za mapou! Nyní je místo úplně kompletně bez směrovek! (Jestli to bylo přesunuto tak se omlouvám. Dlouho jsem hledal a nenalezl.)
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Babice nad Svitavoudatum založení:9.7. 2020 (20:45:03)
název problému
Na odbočení není šipka
popis problému
Zelená z Babic nad Svitavou vede velkou část úseku k Alexandrově rozhledně po zpevněné lesní cestě. V jedné její ostřejší zatáčce (nejsem schopen zpet ně mapě určit, které) vede přímo obyčejná lesní cesta; bylo by vhodné, není-li vhodná šipka, umístit za rozcestí alespoň potvrzující značku.
řešení problému
Předáno k prověření a případnému odstranění závady předsedovi příslušného značkařského obvodu.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Adamovdatum založení:9.7. 2020 (20:38:06)
název problému
Střídačka
popis problému
V Adamově na cestě do Josefovského údolí v Plotní ulici, kde je souběh modré a žluté, je na místě vyznačeném v odkazu na mapu pouze žlutá na okapu.
řešení problému
Upozornění na nedostatek ve značení byl předán předsedovi příslušného značkařského obvodu k odstranění. T
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jakub Jáč
nejbližší obec:Úholičkydatum založení:7.7. 2020 (20:53:29)
název problému
Zamalované značení
popis problému
V souběhu zelené a žluté v úseku za Stříbrníkem po Švestkovnu, u žluté zřejmě až po náves, zamalované značení hnědou barvou.
řešení problému
Děkujeme za zprávu. Na místě zrevidujeme a zjistíme důvod a opravíme. ZO PZ
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Mariánské Láznědatum založení:6.7. 2020 (19:03:08)
název problému
Chybné názvy TIMů Ušovice
popis problému
Chybné názvy TIMů Ušovice (kostel) a Ušovice (Antonínův pramen). Oba by měly být s dlouhým U na začátku dle názvu městské části v níž leží.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Ostrolovský Újezddatum založení:5.7. 2020 (20:05:09)
název problému
Návrh na přejmenování TIMu Trocnov (rodiště)
popis problému
Navrhuji přejmenovat TIM Trocnov (rodiště) na výstižnější název Trocnov (Žižkovo rodiště). Je to sice jasné, čí je to rodiště, ale i tak mi to prostě přijde divné, nechat název jen na rodiště (to se tu jako něco rodí?)... Snad není název příliš dlouhý a mohlo by se to realizovat "hned" - pokud je teda ještě na TIMu směrovka z roku 1992.
řešení problému
Dobrý den, děkuji za návrh, ale chceme stávající název nechat. Ten Vámi navržený je opravdu dlouhý a bez zmenšení písmen by se na směrovky nevešel.Myslíme si, že snad každý turista ví, že v Trocnově se narodil právě Jan Žižka a doplněk informace "rodiště" stačí. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Filip Blažek
nejbližší obec:Opolanydatum založení:4.7. 2020 (18:24:01)
název problému
Opolany–Sány
popis problému
Mezi obcí Opolany a Sány vede zelená přes lávku přes Cidlinu. Bohužel z tohoto směru je na mostě zábrana, jakási mříž, a není možné z Opolan do Sán jít po zelené. Informace o uzavřeném mostě je uvedena na Mapy.cz a byla zde v tomto fóru hlášena v září 2019. V opačném směru od Sán je odbočka u mostu zcela zarostlá a neprostupná.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. O situaci víme a řešíme ji. Opolany - obec nemá peníze na novou lávku a souhlasí s přeložkou přes (obecní) pole a polňačku k silnici. Bude vyznačeno co nejdříve. ZO KO
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Tereza Hasalová
nejbližší obec:Benešov nad Ploučnicídatum založení:4.7. 2020 (13:33:13)
název problému
Zarostlá cesta
popis problému
Dobrý den, včera (3.7.2019) jsme se vydali po žlutě značené stezce směrem na Benešov nad Ploučnicí. Bohužel cesta byla zarostlá vysokou trávou a museli jsme se vrátit po Brložecké cestě zpět a sejít po cestě lesníků. Děkuji.
řešení problému
Tato trasa je méně frekventovaná a v tomto období není vysokou trávou dostatečně prošlapaná pěšina. Situaci v terénu prověříme, co by se s tím dalo udělat. Václav Nič, předseda ZO Děčín
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Filip Beran
nejbližší obec:datum založení:3.7. 2020 (00:04:33)
název problému
Značka zarostlá ve stromě
popis problému
Zanedlouho ji strom schlamstne celou... Vcelku ale vtipná věc, možno ponechat, orientaci to nevadí.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Kolegové upozorněni a odstraní. Dobrou reklamu to klubu nedělá. ZO PB
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Poštejndatum založení:2.7. 2020 (18:01:25)
název problému
Chybný název TIMu Pod Lípami
popis problému
Chybný název TIMu Pod Lípami, měl by se nazývat Pod Lipami - s krátkým a, dle ulice v níž leží.
řešení problému
Na směrovkách opraveno.Chybný název byl opraven v počítačové evidenci. Na směrovkách bude čárka nad I přelepena při nejbližší cestě značkaře do P otštejna
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jiří Svatoš
nejbližší obec:Sobíňovdatum založení:2.7. 2020 (17:02:42)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Hezký den, ve vyznačeném úseku z důvodu kůrovcové těžby zcela chybí značení. Kvůli pohybu lesní techniky je navíc v lese náhodně "vytvořena" řada nových cest a orientace podle mapy je tak velmi komplikovaná. 1. 7. jsem tak v oblasti bloudil. :) S pozdravem Jiří Svatoš
řešení problému
Dobrý den značení bylo doplněno. M.Pesler
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Železnádatum založení:30.6. 2020 (19:04:18)
název problému
Pravděpodobně zapomenuté směrovky TIMu Kamenná
popis problému
Pravděpodobně zapomenuté a již orezlé směrovky TIMu Kamenná - viz přiložený odkaz, aspoň ještě na konci minulého roku se nacházel na svém místě. V Plánovači tras KČT tento TIM nemáte. https://mackav.rajce.idnes.cz/31.11.2019_-_Pochod_Krizem_krazem_pres_kopecky/1416834263
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Příložitostně odstraníme, jakmile bude cesta kolem. ZO BE
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Simona
nejbližší obec:MNíšek pod Brdy - Skalkadatum založení:30.6. 2020 (13:16:07)
název problému
špatně průchodná cesta
popis problému
Zelená značka vede kolem remízku na Skalku pěšinkou, která je neudržovaná, nesekaná, v deštivém počasí je plná bláta, pro kočárky a malé děti nevhodná. Značku - šipku máme na plotě a v sezoně hojně odkláníme turisty na lepší cestu, která je v ulici Sv. Barbory. Bylo by možné značení přesunout?
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno značkařům místně příslušným, přeznačení se pokusíme udělat co nejdříve. ZO PZ
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Týniště n. Orl.datum založení:29.6. 2020 (21:24:00)
název problému
lajdácká práce značkaře
popis problému
Buď značky přelepit, nebo alespoň domalovat. Neznám vzor KČT vykousnuté značky ...
řešení problému
Opraveno
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:datum založení:29.6. 2020 (21:21:21)
název problému
lajdácká práce značkaře
popis problému
Značkař zatřel značky v jednom směru a v druhém je ponechal. Práce kvapná, houby platná ...
řešení problému
Opraveno