Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Ivo Novák
nejbližší obec:Lipnicedatum založení:16.6. 2022 (10:09:08)
název problému
neschůdná zanedbaná cesta
popis problému
Dobrý den.

1. Zelená značka z Lipnice nad Sázavou do Okrouhlic přes Vitonín, Volichov a samotu U Šmerdů.

2. Cesta je dobře schůdná až za les Olšinu, kdy se z polní cesty odkloňuje k lesu směrem ke Křivolátskému potoku. Tam nastává "hrůza". Žádná cesta, popadané stromy, vysoká vegetace, mokřiny schované pod zelení. Je to nebezpečný úsek dlouhý několik set metrů. Ideální pro klíšťata. Možnost zranění je veliká.

3. Prosím o zajištění schůdnosti a není-li to možné o přeznačení na jinou trasu.

Děkuji.

PS České značení turistických cest je snad Evropský unikát. Chodil jsem např. v Bulharsku, Rumunsku a tam je to kór bída.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Radim Bárta
nejbližší obec:Bohumíndatum založení:15.6. 2022 (13:28:19)
název problému
přeznačení červené značky Antošovická lávka směr Starý Bohumín
popis problému
Dobrý den, navrhuji přeložku červeně značené turistické trasy od Antošovické lávky směrem na Starý Bohumín. Část již vede podél Odry, ale část vede ještě oklikou souběžně s cyklotrasou 6109. Navrhovaná změna je kratší o 1 km a vede krásnou přírodou podél řeky místo asfaltové cesty přes pole. Přeznačení bude i lepší páka na Povodí Odry na udržování cesty – zvýšení priority kosení z 5. na 4.: 1. Protipovodňové hráze 2. Vodní díla 3. Intravilán obcí 4. Cyklistické a pěší trasy 5. Ostatní Děkuji, Radim Bárta
řešení problému
Dobrý den. Váš návrh vypadá rozumně. Budeme se tím zabývat. Zcela určitě budeme potřebavat povolení Povodí Odry pro vedení turistické trasy. S.D.
kraj:Prahatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jan Martinec
nejbližší obec:Újezd nad Lesy, resp. Květnicedatum založení:13.6. 2022 (16:57:26)
název problému
Prodloužení žluté značky k zastávce bus Sídliště Rohožník od jihovýchodu?
popis problému
Dobrý den, od rozcestníku Újezd-Vidrholec (AB565m) vede žlutá značka k autobusové smyčce Sídliště Rohožník, kde končí jak značka, tak autobusy od centra Prahy (tj. směry na metro Depo Hostivař a Černý Most). Bylo by dle mého názoru logické k této autobusové zastávce navádět i z opačné strany, tj. od jihovýchodu, kde se červená značka vyhýbá osídlení a pokračuje ze Středočeského kraje lesem. Navrhoval bych prodloužení žluté cca o 1100 metrů, viz odkazovanou cestu v mapě - tato cesta vede od rozcestníku Sídliště Rohožník skrz lesík, dále přes ulici Žehušická, po pěší/cyklo stezce do Květnice, Diviznovou ulicí po chodníku, přes ulici Na Ladech a po zpevněné polní cestě, kde se napojí na červenou na křižovatce s místními naučnými stezkami. Tím by vzniklo při cestě z JV navádění k autobusové zastávce, bližší, než je teď značená zastávka Praha-Klánovice (respektive se teď může stát, že turista dojde až na rozcestí Újezd-Vidrholec, kde zjistí, že už nějakou dobu obcházel okolo autobusové zastávky). Chápu, že každé prodloužení nebo úprava si žádá prostředky a úsilí, nicméně v tomto případě by snad nebylo třeba velkých změn - rozcestník v PP Králičina, nová šipka u rozcestníku Sídliště Rohožník, a vyznačení žluté v terénu cca v délce 1,1 km (případně kratčeji 900 m, při napojení zpět na červenou už za Květnicí: https://mapy.cz/s/nahajuzedu ) Připadá vám toto jako realistická možnost? Přeji pěkný den a jsem s pozdravem, Jan Martinec
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Zde máme rozpracované změny a i s něčím takovým jako navrhujete vy se počítá. Bohužel ne vše jde hladce a vyřizování povolení pro nás jako dobrovolníky je běh na delší čas. ZO AB
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Věra Říhová
nejbližší obec:Kocléřov, Hájemství u Dvora Králové nad Labemdatum založení:13.6. 2022 (12:12:01)
název problému
zavádějící odbočná značka žlutá
popis problému
Na křižovatce dle přiložené mapy je žlutá odbočná značka na stromě před technickou cestou zakreslenou čárkovaně v úhlu žluté trasy. Chodím zde často a vidím, že lidé odbočují na technickou cestu, dojdou až na křižovatku tří technických cest, a protože zde nenacházejí další žlutou značku, vracejí se na křižovatku nebo dokonce bloudí po lese. Někteří lidé jsou zmatení a zeptají se nebo hledají cestu pomocí mobilního telefonu. V tomto úseku se vykácelo větší množství stromů a cesty jsou rozježděné lesní technikou, což je nepříjemné, ale nutné. Navrhovala bych, aby byla žlutá odbočná značka nakreslená o pár stromů dál až za technickou cestu těsně před správnou turistickou. Velmi vám děkuji za všechnu vaši práci a přeji vám krásné pohodové léto. S úctou Věra Říhová
řešení problému
Závada byla odstraněna
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr Čechura
nejbližší obec:Pasterkadatum založení:12.6. 2022 (20:01:11)
název problému
Nadmořská výška Nad Pasterkovem
popis problému
Dobrý den, dnes jsem šel okolo rozcestníku Nad Pasterkovem a hned jsem si na první pohled všiml, že je tam špatná nadmořská výška. Je tam uvedeno 538 m, přitom správně má být asi 711.
řešení problému
Oprava tabulky místního názvu správnou nadmořskou výškou a oprava nadmořské výšky na TIM NA307 v INSYZ, modul trasy
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Lucie Díková
nejbližší obec:Kunčice pod Ondřejníkem datum založení:12.6. 2022 (12:52:50)
název problému
Špatně ukazující značka se špatně přístupným chodníkem
popis problému
Dobrý den, tímto bych chtěla upozornit na žlutou značku nacházející se pod vrcholem Skalka. V oblasti byly totiž vykáceny stromy i se značením a proto jediná značka, která ukazuje na chodník, je natočena tak nešťastně, že ukazuje na neznačenou lesní cestu. Chodník totiž z tohoto místa nelze úplně najít, znemožňuje to totiž napadané klestí a stromy. Místní sice chodník po nějaké době najdou, ale ostatní se vydají po této cestě a potom musí zdolávat srázy nad stezkou (viz. přiložený soubor). Žlutá by měla vést na místo - Pod starou salaší - od tohoto místa je značka ukazující nahoru už správně, takže ti, co jdou ze zdola po chodníku sice jdou správně, ale stejně po nějaké době si nemusí být jistí, zda jsou po trase, protože další značka tu už není - poté už je jedině značení na vrchol. Děkuji, Díková
řešení problému
Děkuji za upozornění. V této lokalitě jsme již značky opravovali několikrát. Takže opět vyšleme značkaře na opravu. S.D.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Bubik
nejbližší obec:Písekdatum založení:12.6. 2022 (00:19:27)
název problému
Oplocení chaty Polanka
popis problému
Majitel chaty si udělal nový plot. Od TIMu KA210 Polanka (chata) nejde sejít přímo na asfaltovou cestu.
řešení problému
Děkuji za upozornění. Toto je pro nás novinka. Budu informovat předsedu značkařského obvodu. S.D.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Dolní Břežany, Zbraslavdatum založení:10.6. 2022 (21:31:18)
název problému
Název rozcestníku
popis problému
Dobrý den, neuvažujete o změně názvu rozcestníku Břežanské údolí - minizoo? Z minizoo zbyly torza klecí a zdevastované výběhy.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Ano již máme změnu připravenou. ZO AB
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Daniel Čech
nejbližší obec:Malé Březnodatum založení:9.6. 2022 (06:31:39)
název problému
Pokácené stromy
popis problému
Pravděpodobně aktivita Lesů ČR, s. p. - pokácené stromy a není zcela jasné, kudy cesta vede dál.
řešení problému
na tomto úseku probíhá těžba kůrovcového dřeva. Lesáci slíbili po ukončení prací osazení kolíků, na které pak dáme značky. Mají nás informovat o ukončení prací.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Honza
nejbližší obec:Háj ve Slezskudatum založení:5.6. 2022 (21:11:15)
název problému
Poškozená směrovka
popis problému
Na rozcestníku Ostrá Hůrka je poškozená jedna směrovka.
řešení problému
Dobrý den,děkuji za upozornění. Značkaři obvodu Opava,pod které rozcestník spadá situaci prověří a zjednají nápravu. S.D.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Aleš Wild
nejbližší obec:Ralsko - Hradčany datum založení:5.6. 2022 (17:02:27)
název problému
Nejednoznačné směrovky
popis problému
Dobrý den, cestě po modré turistické značce v úseku Staré splavy, parkoviště až Ralsko Hradčany bus jsem narazil na turistický rozcestník Nad Kraví roklí , který neměl na směrovkách vyplněné barvy , jak je vidět v příloze konkrétně modrá a zelená. Zajímavé je však fakt ,že zhruba 50 m před tímto rozcestníkem byly na stromu vidět dva bílé pruhy a uvnitř písmeno M popisující odbočení modré značky vpravo, které by se na cestu od rozcestníku napojilo. Druhým postřehem je ten že od rozcestníku by měla jít dle podkladu modrá značka spolu se zelenou ačkoliv se na stromech žádná zelená nevyskytuje a objevuje se až po zhruba 0,5 km ( na mapě vlevo nahoře od rzoc. Kraví rokle) a pravděpodobně je vedena severovýchodne horní cestou od modré ( tuto skutečnost neohu potvrdit, pouze vím že od Kraví rokle se zelená skutečně objevuje a přechází přes cestu Co mě také přivádí na dotaz, že na rozcestníku v Hradčanech je pravděpodobně mylně zaměněna zelená turistická značka za naučnou stezku ( ukazatel pro naučnou má zelený trojúhleník) a značení pak nedává smysl. Zajímalo by mně zda tedy došlo k přetrasování uvedených barev nebo se jedná o jiný problém.
řešení problému
Dobrý den, ano - jedná se o změnu vedení značených tras - bohužel v terénu nedokonale provedenou. Děkuji Vám za informaci - situaci dáme v nejbližší době do pořádku. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Beroundatum založení:5.6. 2022 (13:34:00)
název problému
Chybějící směrovky
popis problému
Na rozcestí Dub Na Herinkách nenalezeny žádné směrovky, přitom je tu rozcestí žluté a červené, prosím o doplnění směrovek.
řešení problému
Strom na kterém byly směrovky byl pokacen. Směrovky nám pracovníci LČR předali. Technická skupina ale musí na místě vybudovat směrovník. Poté směrovky vyvesi. ZO BE
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Daniel Patek
nejbližší obec:Křižanydatum založení:5.6. 2022 (13:29:56)
název problému
Chybějící značení na rozcestí
popis problému
Chybějící značení na červené kvůli težbě dřeva. Na rozcestí (viz mapa) není žádná značka (a odbočuje se zde ze silnice na pěšinu)
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. V nejbližší době dáme situaci do pořádku. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Daniel Patek
nejbližší obec:Zdislavadatum založení:5.6. 2022 (13:26:44)
název problému
Výpadek značení na Hřebenovce
popis problému
Na Hřebenovce, E3, červená, je výpadek značení kvůli těžbě dřeva. Postižený je úsek mezi Zdislavským Špičákem a Malý Vápenný, zejména rozcestí vyznačené na mapě.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za zprávu. Situaci dáme v nejbližší době do pořádku. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Tomas Dado
nejbližší obec:Otrokovicedatum založení:5.6. 2022 (10:50:58)
název problému
Rekonstrukce plotu
popis problému
Dobrý den, kynologický klub otrokovice provedl rekonstrukci plotu, kdy Vas zadame o obnovu dvou znacek, ktere byly umisteny na tomto plotu. Jedna se o areal u obce otrokovice, kdy tento areal se nachází za pesi lavkou pres reku moravu skerem na zlutavu. Jedna se o zlutou turistickou znacku.
řešení problému
Děkujem za nahlačení značkaří opraví.Za KKZ Zlín R.P.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Dolní Chabrydatum založení:4.6. 2022 (19:39:11)
název problému
chybná směrovka
popis problému
Při změně trasy v úseku Dolní Chabry - Čimice bus. ponechána směrovka ukazující zrušeným směrem ulicí K Drahání (rovněž stará vzdálenost 1 km nyní neodpovídá) https://mapy.cz/s/magutuzuho
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bude opraveno. ZO AB
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Adam Křenek
nejbližší obec:Trojanovicedatum založení:4.6. 2022 (18:32:52)
název problému
Chybějící rozcestník
popis problému
Rozcestník Bystré-bus, jež se nachází na žluté turistické značce mezi hostincem Na Pekliskách a Ráztokou, na místě už od začátku roku 2021 chybí. Na některých turistických mapách jsem jej našel umístěn na přilehlých stromech, či sloupech elektrického vedení, avšak ani na jednom z těchto objektů se v současné době nenachází.
řešení problému
Dobrý den . Na tomto rozcestí byly směrovky poničeny. Jsou již objednané nové. Takže až dorazí z výroby budou opětovně vyvěšeny. Děkujeme za upozornění. S.D.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jeronym Holý
nejbližší obec:Nový Hrádekdatum založení:3.6. 2022 (12:42:12)
název problému
Neprůchodnost
popis problému
Žlutě značená cesta ze Sněžného do Rzy vede pastvinou. Již vloni byla po celou letní sezonu uzavřena elektickým ohradníkem a trvale vyvěšenými cedulemi "Cesta je po dobu 10 dnů uzavřena". V současné době je cesta opět uzavřena ohradníkem a textem "Omlouváme se, po dobu pasení mladého dobytka je cesta uzavřena". Obávám se, že tam bude opět celou sezonu.
řešení problému
Po jednání předsedy ZO Náchod se starostou obce Sněžné a předsedou ZD Ohnišov bylo předsedou ZD slíbeno, že do 14 dnů bude odstraněn přehrazující ohradník a nově instalovány 2 nové ohradníky po obou stranách cesty
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Tomáš Novák
nejbližší obec:Kolindatum založení:1.6. 2022 (19:04:01)
název problému
Chybí znacka
popis problému
Dobrý den , jelikož jsem na domě v Sokolské 9 Kolín udělal novou fasádu, přikryl jsem polystyrenem i Vaši značku. Pokud máte i varianta samolepky ,prosím o zaslání, nalepím ji na značku vedle domu. Hezký den Tomáš Novák Dolní Nouzov 613 Velim 28101
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za zprávu. Zašleme. ZO KO
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Andrea Stárková
nejbližší obec:Hrubá Skáladatum založení:1.6. 2022 (17:04:39)
název problému
chybějící značka
popis problému
při vstupu do arboreta Bukovina ve směru od Valdštejna chybí značky, které by turisty ujistily, že cesta vede skrz arboretum. Vstupní brána a další prvky prošly rekonstrukcí a značky se se starým vybavením zlikvidovaly.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Situaci dáme při nejbližší příležitosti do pořádku. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Hana Kalčíková
nejbližší obec:Svatý Jan nad Malšídatum založení:31.5. 2022 (21:34:03)
název problému
skryté směrovky
popis problému
cyklotrasa 1018 mezi obcí Chlum a Svatý Jan nad Malší: na rozcestí k Ločenici je "utopený" sloupek se směrovkami viz příloha. Ze směru od Chlumu je ještě krytý silným stromem a až povyroste tráva a pod., stane se křižovatka neznačenou.
řešení problému
Jak už jsem Vám psal,o cyklotrasy v Jč kraji se stará Nadace Jč cyklostezky, jejímuž řediteli jsem Vaši připomínku přeposlal. Zdraví Karel Markvart.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Matouš Vanča
nejbližší obec:Sýkořicedatum založení:29.5. 2022 (13:01:35)
název problému
Demontované TIM
popis problému
TIM Sýkořice na červené TZ mezi Zbečnem a Jenčovem, původně zřejmě umístěné na plotě, dnes leží volně v trávě opřené o zídku. Při této příležitosti bych se rád zeptal na smysl okliky červené TZ v úseku Jenčov (rozc.) - Muňava (vých. rozc.) přes Kouty, když mezi oběma TIM existuje kratší přímá cesta. Nebyl jsem jediný, kdo si cestu zkracoval.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Staré směrovky odvezeny a objednány nové. Co se týká trasy, tak dáme podnět, ale včetně všech povolení a administrativních úkonů je to cca na 2 roky. ZO RA/BE
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Stanislav Horáček
nejbližší obec:datum založení:28.5. 2022 (22:47:59)
název problému
Chybějící šipka na sloupku
popis problému
Na křižovatce mezi rozcestníky Kapličky a Krásná pole (viz mapa) je sloupek, je na něm umístěna ale jen červená šipka směrem na Kapličky, druhým směrem chybí. Ve správném směru je sice další značka na dopravní značce, překrývá ji ale doplňková tabulka, a z křižovatky tak není vidět. Zároveň potvrzuji dříve nahlášenou chybějící směrovku na vyhlídku na Vyklestilce. K tomu bych dodal, že kvůli vykáceným stromům chybí i začátek značení odbočky a tím je tato odbočka ještě utajenější.
řešení problému
Značení už bylo opraveno, moc děkujeme za nahlášení. Zdraví Karel Markvart
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:jan Jan Vrba
nejbližší obec:Dešovdatum založení:25.5. 2022 (14:34:57)
název problému
kulaté značení
popis problému
V okolí rozhledny Mařenka,okres Třebíč, je doplňovké značení-v kulatém provedení,tyto značky nemám na mapě a občas se objevují, nejsou vyznačený ani na mapám seznamu? Kde je mohu najít?
řešení problému
Dobrý den jedná se o hipoznačení, neboli o značení pro jezdce na koních. Průběhy tras se dají dohledat na webu Kraje Vysočina. Bohužel nejsou příliš využitelné pro pěší, neboť často vedou po okrajích polí či přes louky, nebo bažiny. Tomu koni to nevadí.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Marketa Velartova
nejbližší obec:Jablonec nad Nisoudatum založení:24.5. 2022 (16:29:23)
název problému
zničeny rozcestnik
popis problému
pod rozhlednou Bramberk
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. O problému vím, technická skupina jej již řeší. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Zuzana Plíhalová
nejbližší obec:Machníndatum založení:23.5. 2022 (14:39:08)
název problému
nedostatečné značení
popis problému
Dobrý den, velmi si vážíme práce, kterou pro nás poutníky děláte a jen chci upozornit na místo, kde jsme se trochu ztratili, ale zase našli, takže žádná hrůza. Vyrazili jsme po zelené z Machnína u Liberce směrem do Kryštofova údolí a asi po kilometru jsme zelenou ztratili. Díky GPS a překonání prudšího kopce jsme se zase našli, ale třeba pro někoho méně zdatného by to mohl být problém. S pozdravem a velkým díky za vaši práci Zuzka Plíhalová
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci i za ocenění naší práce. Místo při nejbližší příležitosti půjdu prověřit s barvami a případné nedostatky napravím. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Jiří Vintr
nejbližší obec:Polomdatum založení:23.5. 2022 (11:18:49)
název problému
Chybějící směrovka
popis problému
Na rozcestí ve vesničce Polom chybí směrovka červené TZT směrem na Bochov.
řešení problému
Ověříme a pokud opravdu chybí, objednáme novou. Za upozornění děkujeme. Vít Lodr
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Andrej Šokur
nejbližší obec:Příbram, Jesenice, Milíndatum založení:23.5. 2022 (09:46:07)
název problému
komplikovaný přechod přes silnici
popis problému
Dobrý den, probíhá stavba dálnici D4 , bude do budoucna nějaký přechod ? V současné době je přechod přes silnici nebezpečný životu...
řešení problému
Dobrý den. Bohužel takových přechodů jsou spousty. My máme pouze dvě varianty řešení. Trasu zrušit nebo nechat a spoléhat na zdravý rozum turisty že přejde tak aby to pro něho bylo bezpečné. Navíc pokud tam trasa takto zůstane musí projektant s touto skutečností počítat a po dokončení dálnice zde musí být nějaký způsob přechodu. Ale i to se občas obchází tím že nás pouze vyrozumí že zde nic nebude a trasu pak musíme buď přeložit jinudy nebo zrušit. Dálnice přecházet nelze. S pozdravem Linhart předseda KKZ
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Martin Slabák
nejbližší obec:Jesennádatum založení:22.5. 2022 (09:45:53)
název problému
Stavba domu na turistické trase
popis problému
Dobrý den. Při sobotním výletu jsme na modré turistické značce z Jasenné na Sirákov neprošli. Prosím o přeznačení tohoto úseku, zřejmě však bude náhradní trasa problematická. Děkuji
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, stav prověříme a uvedeme do bezkonfliktního stavu.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Eva Červenkova
nejbližší obec:Jasennadatum založení:21.5. 2022 (23:17:44)
název problému
Zle vyznačená trasa, vedie po súkromných pozemkoch
popis problému
Poprosím o opravu modrej trasy v obci Jasenná (konkrétne od domu 339) ktorá následne vedie cez súkromné pozemky aby bolo trasa vyznacena po pozemkoch obecných Dakujem
řešení problému
Prověřoval jsem vedení modré turistické trasy z Jasenné na Syrákov. Trasa by měla být kolem domu č.p. 339 vedena po pozemku 3151/2, který je v katastru veden jako ostatní komunikace a je v majetku obce Jasenná. Podle leteckého snímku, to ale vypadá, že je cesta vyježděna přes Váš pozemek 2044/2 a turisté využívají tuto vyježděnou cestu. Domluvil jsem se proto s našimi značkaři ve Zlínském kraji, že prověří skutečné vedení trasy v terénu a podle zjištěné situace zajistí přeznačení trasy na obecní pozemek 3151/2.