Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Michal Hájek
nejbližší obec:Javoříčkodatum založení:8.2. 2022 (14:44:19)
název problému
Trojí modrá směrovka
popis problému
Úsek Javoříčko-Cholina by měl být značen jinou než modrou barvou. V Javoříćku se totiž tato modrá napojuje do jiné modré.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Petra Elšíková
nejbližší obec:Provodovdatum založení:7.2. 2022 (15:34:17)
název problému
Spadlý strom s rozcestníkem
popis problému
Přeji hezký den, na trase z Provodova do Vizovic byl spadlý strom s rozcestníkem, a to konkrétně na záchytném bodu Komonec. Přikládám odkaz na trasu z Provodova na Komonec. Velice hezké místo s posezením, křížem, a dokonce i houpačkou - je to tedy výrazné místo, kde je rozcestník potřebný. Vede zde modré značení. Přeji hodně úspěchu při opravě a přemístění.
řešení problému
Dobrý den děkujem za nahlešení.Značkaři obvodu Zlín prověří a opraví.Za KKZ ZLÍN R.P.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Blanka Bazinková
nejbližší obec:Tisádatum založení:7.2. 2022 (15:15:59)
název problému
není dobře označené odbočení zelené vlevo
popis problému
Po cestě po zelené od heliportu v Tisé směrem na Ostrov není na první křižovatce dobře zřejmé kam jít, výraznější je v terénu cesta, která uhýbá vpravo do zatáčky, láká to tedy jít tam, ačkoli zelená vede rovně (vlevo) - bylo by asi fajn tam přidat dobře viditelnou značku. Moc díky! :-)
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Tato trasa má v letošním roce obnovu značení. Závada byla nahlášena značkaři, který má trasu k obnově značení přidělenou.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:MUDr. Hynek Hlavenka
nejbližší obec:Vsetíndatum založení:7.2. 2022 (09:24:01)
název problému
Špatně označená kóta kopce Klášteřiska
popis problému
Červená turistická trasa - Vsetín - Dušná, kóta Klášteřiska - místo správného označení 588 m.n. m. , je špatné označení Hrbová hřeben 532 m.n.m. Děkuje a zrdaví HH.
řešení problému
Vážený pane Hlavenko,vámi zaslaná připomínka je oprávněná.TIM-Hrbová hřeben bude přejmenován na TIM Klášteřiska a na tabulce místního názvu na TIMU bude opravena i nadmořská výška.S pozdravem předseda ZO Vsetín Buček Karel
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Miroslav Suchý
nejbližší obec:Hartvíkovicedatum založení:6.2. 2022 (15:37:24)
název problému
Špatné vzdálenosti na směrovce
popis problému
Na směrovce TR479d Hartvíkovice jsou špatně uvedené vzdálenosti. https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/26889.jpg Žlutá trasa je kruhová: Hartvíkovice - autokemp - Wilsonova skála - Hartvíkovice. Ale směrovky TR479c a TR479d jsou úplně totožné, ale přitom ukazují do opačného směru okruhu. Správně by měla směrovka TR479d ukazovat autokemp 0.5 km (ono je to 800m ale to je drobnost), Wilsonova skála 1.3 km. V tom druhém směru (TR479c) je to správně: autokemp 2.5 km, Wilsonova skála 1.7 km. (Objeveno při mapování pro OpenStreetMap.org)
řešení problému
V evidenci opraveno a zároveň objednány nové směrovky, po jejich dodání proběhne výměna.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Česká Třebovádatum založení:6.2. 2022 (10:05:37)
název problému
Neprůchozí trasa
popis problému
Žlutá turistická značka cca 200 m před rozcestím Hory je přehrazena ohradníkem, od Třebové jsem nenašel na plotě info o obchozí trase, od rozcestí Hory ano.
řešení problému
Trasa přeložena.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Matěj Fries
nejbližší obec:Jaroměřdatum založení:5.2. 2022 (20:49:20)
název problému
Změna přístupu do muzea
popis problému
Na rozcestníku u vlakového nádraží a nového terminálu hromadné dopravy v Jaroměři je šipka (označení NA069d) bez barevného označení k železničnímu muzeu Výtopna Jaroměř a pod tím doplněno „příchod parkem“. Do muzea již máme vybudovaný chodník od nádražní budovy a starou přístupovou cestu přes park máme zahrazenou oplocením s většinou uzavřenou brankou. Prosíme o zabělení či jiné zakrytí „příchod parkem“. Děkuji.
řešení problému
Dobrý den pane Friesi, myslím, že ponechání naši směrovky v které je popsán přístup jako "přístup parkem" vůbec turistu nezmate, nepomýlí. Na začátku té nové pěšiny Je vaše výrazná tabule o výtopně. Takže, když naše směrovka přivede turistu na začátek parku, k Vaši informační tabuli, tak potom stejně prochází parkem respektive jeho levým okrajem a obejde bývalý kulturní dům Vagon z leva. To není takříkajíc nic proti ničemu a my ponecháme směrovku tak je zhotovena nyní. Nicméně stejně Vám děkuji za upozornění. S pozdravem Josef Simon
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:vladimir filip
nejbližší obec:BÍLKAdatum založení:5.2. 2022 (12:50:20)
název problému
ŠPATNÝ NÁZEV
popis problému
NA SMĚRNÍKU POD MILEŠOVKOU JE NAPSÁNO PAŠKA POLE COŽ JE OMYL. ŽILI BYLI BRATŘI DVA BRATŘI TVRDÝ JAK ŽULA.JMENOVALI SE PAŠKA A POLA BYLI TO LOUPEŽNÍCI .POSLÉZE JE ZAJALO VOJSKO A LITOMĚŘICÍCH JE KAT JAN MYDLÁŘ SKRÁTIL O HLAVU. NETVRDÍM MOHLO BÝT I JINAK ALE TAKTO ZNÁM JÁ.AHOJ TRAMP VASIL
řešení problému
Tento název je vžitý a běžně se používá. Není to taková chyba abychom měnili směrovky.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:David Mičunek
nejbližší obec:Chotíkovdatum založení:1.2. 2022 (16:47:54)
název problému
Přerušená PZT
popis problému
V obci Chotíkov u Plzně byl v minulém roce odstraněn silniční nadjezd bez náhrady a tím přerušen souběh červené a žluté PZT v úseku ChotíkovBUS - Chotíkov, statek (směr Krkavec). Silnici nelze bezpečně přejít a není možné zde trasu vést, nejsou zde přístupové cesty Doporučuji vyřešit přeložku.
řešení problému
O problému byl informován načkařský obvod Plzeň sever, který v současné době řeší nejvhodnější trasu pro zřízení přeložky.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Libochovičky a Dřetovicedatum založení:29.1. 2022 (17:08:02)
název problému
Chybějící nebo nesprávné šipky na odbočení.
popis problému
Dobrý den. Na žluté značené trase v úseku Velké Číčovice - Dřetovice zjištěno (popsáno z tohoto směru průchodu): Bod 1 na připojeném zákresu: Na rozcestí tvaru T před Libochovičkami, kde značené trasy odbočují kolmo doleva, chybí šipky. Kolík se značením pro opačný směr naznačuje ne úplně jednoznačně pokračování doleva, potvrzující značka je až po několika stech metrech, z rozcestí není vidět. Cesta doprava není sice na mapě zakreslena a podle mapy si čtenář může říci, že zde cesta pouze zatáčí doleva, ale v terénu je srovnatelná se zakreslenými cestami. Bod 2 na připojeném zákresu zcela obdobně: Na rozcestí tvaru T před Libochovičkami, kde značené trasy odbočují kolmo doleva, chybí šipky. Tentokrát lze pokračování doleva poznat jen podle mapy nebo místní znalosti, potvrzující značka je až po několika stech metrech ještě dál než v prvním případě, z rozcestí není vidět. Cesta doprava není sice na mapě zakreslena a podle mapy si čtenář může říci, že zde cesta pouze zatáčí doleva, ale v terénu je srovnatelná se zakreslenými cestami. Bod 3 na připojeném zákresu: Na rozcestí, kde se cesta z předešlého bodu připojuje k silničce u Dřetovic, sice šipky jsou, ale ukazují oběma směry po silničce, nikoli na skutečně vyznačenou trasu do Libochoviček. Úsek 4 na připojeném zákresu: V jižní části intravilánu Dřetovic chybí značení. Protože jsou zde nové stožárech veřejného osvětlení a ve zbytku vesnice je značení umístěno právě na starých stožárech, zdá se jasné, proč. S pozdravem J.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Trasu budeme v letošním roce obnovovat. Značkař byl upozorněn a bude provedeno jakmile počasí dovolí. ZO KL
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Lenka Kuncová
nejbližší obec:Dvořiště-Lesonovicedatum založení:27.1. 2022 (10:49:03)
název problému
matoucí značení
popis problému
dobrý den,když chcete jít od tohoto rozcestníku směrem do Bystřice n.P,chybí tam značení (šipka)že se máte vydat hned za mostkem do lesa kolem řeky Bystřice...a naopak když jdete po sliničce dál do Lesonovic tak je vidět modré značení ještě za zhruba 200metrů,je tam i šipka doleva která vede na nějakou cestu,ale tato cesta nikam nevede,natož do Bystřice nP..Děkuji
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Roman Semecký
nejbližší obec:Bezdědicedatum založení:20.1. 2022 (15:07:44)
název problému
Nedostatečné značení
popis problému
Dobrý den, na podzim jsem se vydal od lesní silnice Sellnerovou stezkou směrem k Suchému mlýnu,ale po několika desítkách metrů se mi ztratila zelená značka, ačkoliv jsem šel stále po lesní cestě a jiná zde nebyla. Chtěl jsem totiž najít jeskyně Petrovinu a Spálený mlýn. Opačná strana od silnice 273 je značená výborně, ale po velkých říjnových vichřicích byl tento úsek neprůchodný. Žádám Vás o sdělení, jestli jsem tedy zabloudil já nebo je chyba ve značení. S poděkováním a přátelským pozdravem Semecký.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři provedou revizi a případně doznačí, ale až počasí dovolí. Barvy lze používat až nad cca 15 C. ZO MB
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Daniel
nejbližší obec:Podsedicedatum založení:17.1. 2022 (15:53:51)
název problému
Chybějící potvrzovací značka na rozcestí
popis problému
Dobrý den, na odbočce doprava (viz mapa) směr TIM Hrádek - odb. ke zříc. chybí potvrzovací značky. A turista je tak veden dál po neznačené cestě směr vrch Třtín (a zabloudí). Prosím o prověření v terénu.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Nová Pecdatum založení:16.1. 2022 (17:40:21)
název problému
Chybí rozcestníky
popis problému
Dobrý den, mezi rozcestím Klápa a Medvědí potok chybí rozcestníky. Od rozc. Klápa je uveden nejbližší cíl 2km Seitzova cesta a z druhé strany od rozc. Medvědí potok je uveden nejbližší cíl 1,5 Huťský potok (ve skutečnosti je to jen 1km). S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
Staré rozcestníky mezi Medvědím potokem a Klápou byly zbytečné, takže jsme je zrušili. Již máme objednány směrovky na zbylá místa na trase Nová Pec - Medvědí potok se správnou textací, aby se na směrovkách už zrušená místa nevyskytovala. Zdraví Karel Markvart.se směro
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Václav Hrdina
nejbližší obec:Nalžovské Horydatum založení:16.1. 2022 (15:21:51)
název problému
padlý strom se směrovkami
popis problému
Vyvrátil se strom, na kterém jsou umístěny směrovky
řešení problému
Informace byla předána značkařskému obvodu Plzeň - jih s pokynem k instalaci tabulek a směrovek na jiný objekt.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Michal Soukup
nejbližší obec:Nalžovicedatum založení:14.1. 2022 (19:59:41)
název problému
rozbité můstky přes potok
popis problému
červená trasa z Chlum-Nalžovice do údolí Musiku všechny můstky přes potok jsou neschůdné - chybí buď zábradlí, nebo je zábradlí a není chodník
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Jelikož jsme pouze správci turistického značení, pokusíme se najít někoho, kdo by byl schopen můstky dát dohromady. V opačném případě úsek trasy zrušíme. ZO PB
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr Horský
nejbližší obec:Trnovádatum založení:8.1. 2022 (19:31:49)
název problému
Developer oplocuje louku s cestou
popis problému
Developer připravuje výstavbu mnoha rodinných domů v severní části obce Trnová. V místě označeném na mapě je nově plot křížící značenou trasu (modrá pěší a červená a modrá cyklo). Zatím se dá plot obejít, ale je připravený na uzamčení. Cesta přes louku z tohoto místa směrem na Jíloviště už je na několika místech přerušená mělkým příkopem v místech budoucích ulic. Bude asi potřeba domluvit se s obcí nebo s developerem. Anebo přeznačit vedení trasy. Doporučuji stavbu obejít z východu, aby značka neminula skvělou Trnovskou krčmu.
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za informace. O tomto již z předchozích zpráv víme a již jsme v kontaktu s vedením obce.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Loučovicedatum založení:6.1. 2022 (15:44:53)
název problému
Chybí směrovka
popis problému
Dobrý den, na rozcestí Vyklestilka chybí směrovka k Vyklestilce-vrcholu. S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
I tohle už víme a směrovku máme objednánu. Jakmile dorazí z výroby, vyvěsíme ji. Karel Markvart
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Pavel Matuška
nejbližší obec:Lesná - Nová Ves v Horáchdatum založení:3.1. 2022 (12:27:38)
název problému
špatně uvedená nadmořská výška
popis problému
Na rozcestnících "Pod Lesnou - rozc.", "Lesná - rozc., hot." a "Nad Lesnou - odb." jsou chybně uvedeny nadmořské výšky. Pravděpodobně došlo k záměně mezi jednotlivými rocestníky.
řešení problému
U TIMu CV 113 NAD LESNOU ( ODB) jsme vyměnili smerovky a opravili na TMN nadmořskou výšku na 910m ( připomínka byla oprávněná)
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jakub Zahradník
nejbližší obec:Turnov, Mašovdatum založení:1.1. 2022 (17:14:20)
název problému
Chybí TIM Pod Hlavaticí
popis problému
Na rozcestí Pod Hlavaticí, již více než 2 roky chybí celé TIM. Rozcestí, z kterého vychází žlutá trasa k parkovišti v Pelešanech (a dál lze pokračovat po zelené na Valdštejn), je tak dlouhodobě bez směrovek.
řešení problému
V evidenci TIM existuje - vybavení TIM v terénu.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Řevničovdatum založení:31.12. 2021 (19:56:44)
název problému
Název TIM RA149
popis problému
Dobrý den. Našel jsem v poznámkách z konce dubna 2021 u TIM RA149, že byla na místě tabulka s názvem Nad Řevičovem. Správně je asi Nad Řevničovem. Pro pčípad, že by ještě bylo aktuální píši, foto přikládám a zdravím. J.
řešení problému
Děkujeme. V létě již bylo opraveno.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Loučovicedatum založení:31.12. 2021 (00:01:35)
název problému
Matoucí značení
popis problému
Dobrý den, za rozcestím Pod Vyklestilkou je matoucí značení v zatáčce lesní cesty. Návodná značka ke kapličce se skrývá za větvemi smrku. Je vidět jen z poměrně malého úhlu, a tak podle stop jsem nebyl jediný koho zmátly značky v ohybu lesní cesty. Dělají dojem, že značená trasa vede dolu lesní cestou. Až když jsem to šel z opačného směru od Loučovic, tak jsem si všiml té skryté návodné značky... S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
O tomto problému již víme, na jaře žlutou doznačíme. Karel Markvart.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Malšíndatum založení:30.12. 2021 (23:46:18)
název problému
Jiné
popis problému
Dobrý den, na směrovce "Ostrov - vyhlídka" chybí kilometráž. Je to 0,5 nebo 0,6km - záleží jak to zaokrouhlíte. U kaple jsou dvě ukončení. Vzhledem k tomu, že zde chybí ukončení trasy tabulkou, tak by mne zajímalo, zda trasa končí před kaplí nebo až za kaplí na vyhlídce. S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
Odbočka by měla končit u kaple.Na jaře tam někoho pošlu, aby značení napravil tak, aby bylo jednoznačné. Karel Markvart
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jan Květenský
nejbližší obec:Jezvinecdatum založení:28.12. 2021 (22:37:25)
název problému
Zničený rozcestník
popis problému
Dobrý den týme KČT, u rozcestníku v Jezvinci se těžilo dříví a rozcestník je zničený, viz přiložené foto. Zbývající tři cedulky jsem pod sněhem nenašel. Jan Květenský
řešení problému
O tom už víme, ale i tak děkuji za informaci. Až to počasí dovolí, náš značkař tam dojde, zkusí směrovky najít a pokud tam už nejsou nebo jsou zničené, budeme muset objednat nové. Karel Markvart
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Lenka Nejedlá
nejbližší obec:datum založení:26.12. 2021 (19:19:35)
název problému
Poškozené značení - odbočka na Tisícový kámen
popis problému
Dobrý den, na zelené značce vedoucí z rozcestí Obrocká cesta přes Kostelec, přes Tisícový kámen a Kostelíček k rozcestí U Martinské stěny byla poškozena odbočka vedoucí k Tisícovému kameni - vyškrábána z kůry šipka doleva, nyní to vypadá, že cesta vede rovně. Dále za odbočkou byly úplně odstraněny - vyškrábány další dvě zelené značky. Domnívám se, že značení bylo úmyslně poškozeno od lidí, kteří přespávají na Tisícovém kameni a nově cca od jara letošního roku byla zelená značka přeznačena právě přímo přes Tisícový kámen. Souvisí pravděpodobně i s předchozí nahlášenou závadou - chybějící směrovky na rozcestí Kostelíček. Předem děkuji za nápravu. S pozdravem Lenka Nejedlá
řešení problému
Jak počasí dovolí vyběhneme s barvami a dáme do kupy
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Lenka Nejedlá
nejbližší obec:datum založení:26.12. 2021 (19:10:23)
název problému
Chybějící směrovky - Kostelíček
popis problému
Dobrý den, na rozcestí "Kostelíček" někdo úplně odstranil všechny směrovky - zelená značka vedoucí z rozcestí Obrocká cesta přes Kostelec, přes Tisícový kámen a Kostelíček k rozcestí U Martinské stěny. Ještě zhruba před měsícem byly směrovky v pořádku. Předem děkuji za doplnění. S pozdravem Lenka Nejedlá
řešení problému
Vše je v souladu s koncepcí stavby vedení značených tras.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Karel Gattnar
nejbližší obec:Ostrava-Petřkovicedatum založení:23.12. 2021 (13:04:07)
název problému
ulomený sloupek
popis problému
U cykloturistického rozcestníku s názvem "Petřkovice - MHD" v Ostravě - Petřkovicích se ulomil kovový sloupek. Zřejmě korozí.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Bylo předáno předsedovi OV. S.D.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Zbyněk Uzel
nejbližší obec:Libušdatum založení:23.12. 2021 (07:30:17)
název problému
vandalizmus
popis problému
cyklotabulka zcela chybí. Pěší směrníky jsou čitelné, ale zvlněné.
řešení problému
Děkujeme. Cyklotrasy spravuje TSK. Předali jsme. Pěší vyřešíme. ZO AB
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Zbyněk Uzel
nejbližší obec:Dolní Břežanydatum založení:23.12. 2021 (07:25:34)
název problému
vandalismus
popis problému
vyvrácené všechny čtyři sloupky nesoucí dopravní a cyklo značení.
řešení problému
Předáno TSK. Děkujeme
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Omlenicedatum založení:16.12. 2021 (16:21:39)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den, na spojce mezi cestami vám na modré značce někdo obousměrně vyškrábal turistické značení ze stromů. Ze spodní cesty je na spojce cedule "Soukromý pozemek". Čili asi "aktivní" majitel pozemku... S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
No, to občas také musíme řešit. Přitom vyškrábání značky je přestupek a dá se pokutovat. Museli bychom ale to majiteli dokázat, že to vyškrábal a to je dost problém. Zatím to jen nechám doznačit a hlídat, zda to někdo znovu nevyškrabe. Karel Markvart.