Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Michael Bronec
nejbližší obec:Zbořený Kostelecdatum založení:18.8. 2022 (20:16:11)
název problému
Ztráta zelené značky v PR Čížov
popis problému
Ahoj. Posílám odkaz i na mapu naší cesty. Bod 3 v ní je zřejmě i bodem ztráty značky. Od Čakovického rybníka jsme šli na jih po zelené; to je stále do kopce. Nedříve úvozem na kraji pole a pak jsme se ponořili do lesa. Během stoupání byla zelená značena velmi přehledně, ale když jsme došli téměř na vrchol stoupání a ke kraji hustšího lesa, náhle se tam objevilo trojrozcestí a zároveň žádná značka, ta zmizela. Zkusili jsme jít dále po viditelně hlavní cestě a po padesáti metrech přišlo další rozcestí, opět bez značení. Ta rozcestí zřejmě vznikla při těžbě dřeva, těžko říct. Šli jsme opět dál hlavní cestou, ale ta se ponořila do křáčí a nakonec zarostla dvoumetrovými kopřivami natolik, že jsme se dále nesnažili prodírat. Tedy jsme začali zkoušet chození v kruzích, návrat s hledáním poslední značky atd. Kolega, který je zkušený tramp, nakonec zelenou značku při širokém okruhu okolím opět objevil a ukázalo se, že kdybychom se ještě chvíli prodírali tou úplně zarostlou cestou, došli bychom k ní. Nicméně ona pěšina nevypadá průchodně a před ní jsou dvě neznačené křižovatky. Problém je samozřejmě i v tom, že jsme staromilci a nikdo z nás nenosí moderní navigaci, která by v téhle chvíli pomohla. Jinak je zelená cesta do Zbořeného Kostelce značena velmi frekventovaně a přehledně, nicméně na vršku v PR Čížov by to chtělo přidat tři, čtyři značky, jež by poutníka ujistily, že stále drží správný směr. Děkuji za pozornost i za Vaši dobrou práci.
Michael Bronec
nakl. Straky na vrbě
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Přibyl
nejbližší obec:Kozlany datum založení:18.8. 2022 (13:04:34)
název problému
Chybějící značky,
popis problému
Mezi Bouzanov rozc. a Kozlany rozc. je hodně nečitelná trasa, bez map.cz bychom to vůbec nezvládli (a to jsme právě chtěli vandr dát úplně bez technologií)

Především je hodně zarostlý, sotva průchozí úsek bez značení při sestupu od Bouzanova na Lavičky.

Dále zcela chybělo značení v úseku od Třesovské hájovny po cca Kozlovské skály.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Denis Bilík
nejbližší obec:Bánovdatum založení:14.8. 2022 (09:54:08)
název problému
Návrh na novou turistickou trasu
popis problému
Dobrý den,
rád bych za náš turistický oddíl mládeže navrhl vyznačit nový úsek a to od vodní nádrže Ordějov v blízkosti obce Bánov směrem k červené značce k rozcestníku Obecný háj. Nedaleko vodní nádrže pořádáme letní tábor a tuhle trasu pravidelně chodíme. Trasa je to hezká, jen bez značení je občas těžké na navazují červenou značku natrefit na správném místě, v lese je totiž spousta odboček. Pro děti každý rok tuhle trasu značíme fáborkama. Navíc touto cestou dle našeho pozorování během táborů chodívá spousta lidí, kteří se nás občas i ptají jestli nevíme kudy jít. Přikládám odkaz trasy. Děkuji, Denis Bilík | TOM 1419 Otrokovice
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Petr Čechura
nejbližší obec:Taszówdatum založení:12.8. 2022 (20:52:03)
název problému
hned několik chyb na tomto rozcestníku - viz příloha
popis problému
- samotný název je trochu zavádějící, protože rozcestník se nachází na PL území pár set metrů od okraje obce Taszów - nadmořská výška je chybně a to o dost; správně má být 664 mnm - co se týká zelené směrovky, tak je tam vzdálenost do Borové 1 km, ve skutečnosti je to 1,2 km, ale budiž - co se týká žluté směrovky, tak tam už je to horší, protože střed obce Taszów (kostel a naproti bývalá turistická ubytovna) je vzdálen 850 m a ne 1,5 km - díky tomu se pak zdá, že do Borové je to blíž než do Taszówa, což je nesmysl.. - nechci být hnidopich, chtěl jsem psát hlavně kvůli té nadmořské výšce, ale pak jsem si všiml i těch nepřesných vzdáleností - na mapy.cz jim jdu ještě napsat, aby dotáhli zelenou od tohoto rozcestníku ke státní hranici..
řešení problému
nadmořská výška na tabulce místního názvu a vzdálenost směr Taszow na směrovce opravena přelepením údaji o správné hodnotě. Mapy.cz už protáhli zelenou i po polském území až k TIM Borová (CZ/PL)
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Korčok
nejbližší obec:Příchovice datum založení:12.8. 2022 (18:16:33)
název problému
Utržená směrovka LB638c
popis problému
Pravá zelená směrovka TIM Příchovice bus je utržená a jen opřená o sloup a levá drží jen silou vůle. Viz foto v příloze
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. o problému již naše technická skupina ví a jakmile se tam dostane, tak směrovku připevní. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:J
nejbližší obec:datum založení:9.8. 2022 (00:24:50)
název problému
Chybějící značení, neschůdná cesta
popis problému
Značení mezi obcí Mlýny a hradem Choustník v bodě 49.3403700N, 14.8654111E končí na louce. Jediná značka, kterou jsem našel, je nejspíše určena pro opačný směr - je oprýskaná a na bříze, bílé pruhy nejsou vidět. A ani tak člověku nepomůže o víc než o pár metrů, pak se cesta opět ztratí. Protože jsem od minula přibližně věděl, kam se mám dostat, povedlo se mi cestu nakonec najít, ale schůdná moc není - je nutné projít skrz příkop, ve kterém teče strouha (pokud je přes ni zbudován nějaký přechod, tak jsem jej nenašel.) Toto celé by zdánlivě šlo obejít po paralelní cestě 49.3408942N, 14.8674925E - nezkoušel jsem, ale při zběžném pohledu z jejích obou konců se zdála být schůdná a ve směru od obce Mlýny byla jako zelená v minulosti značená (ukazuje na ní hnědou barvou zakrytá šipka.) Tedy pokud původní značení nebylo odstraněno kvůli majiteli některé z přilehlých nemovitostí, který má zvláštní výklad pojmu "veřejná cesta" Druhou alternativou je po louce jít až k linii stromů a pak odbočit doprava a na lesní cestu se napojit o kousek dál takto - https://en.mapy.cz/s/bepozofesu . Je ovšem otázka, co by na to říkal majitel té louky, narozdíl od současného značení tato varianta svádí k tomu nejít po okraji, ale zkrátit si cestu přes louku (což ovšem podle cestiček vyšlapaných v trávě nejspíš lidé dělají už teď.) Na křižovatce 49.3401603N, 14.8635119E pak v tomto směru (od obce Mlýny k hradu Choustník) chybí šipka pro odbočení doleva. Cesta tak intuitivně pokračuje rovně, ale turistické značení ne. V opačném směru šipka pro odbočení doprava je. Na následující křižovatce 49.3385314N, 14.8649711E pak chybí šipka pro odbočení doprava a že se jedná o možnou odbočku (a že by tudíž bylo vhodné prověřit, jestli cesta nevede tudy) není úplně zjevné - závisí to na tom, kdy se člověk podívá doprava. Šipka pro odbočení doleva pro cestu v opačném směru namalovaná je. Na následujícím necelém kilometru jsem si nevšiml jediné značky. Cesta v daném úseku vede rovně, takže značka v podstatě není nutná, ale po předchozích zkušenostech jsem nabyl dojmu, že jsem někde znovu neodbočil tam, kde jsem odbočit měl.
řešení problému
Dobrý den, naši značkaři už trasu doznačili a vše by mělo být v pořádku. Děkuji za Vaši cennou informaci. Zdraví Karel Markvart.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Barbora Šilhánová
nejbližší obec:Brdo a Svatá Mářídatum založení:8.8. 2022 (12:59:08)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Dobrý den, chtěla jsem nahlásit chybějící značení na Mařském vrchu poblíž Svaté Máří na Šumavě, kousek od Vimperku. Cesta od Máří je v pohodě, ale z druhé strany je víc jak půlka lesů pryč a bohužel chybí označení odbočky a většina značek. Děkuji!
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, trasu jsme už doznačili jak to šlo, i na ty zbylé pařezy. Snad to bude stačit. Zdraví Karel Markvart.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr P
nejbližší obec:Kovářskádatum založení:7.8. 2022 (19:49:33)
název problému
chybějící rozcestník
popis problému
U vlakové zastávky Kovářská-městys chybí rozcestník.
řešení problému
Byly instalovány nové směrovky. Děkujeme za nahlášení závady Václav Nič, předesda krajské komise značení, Ústecká oblast KČT
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Bugna
nejbližší obec:Nová Ves v Horáchdatum založení:7.8. 2022 (10:46:37)
název problému
Špatná viditelnost značky
popis problému
Na tomto rozcestí je špatně viditelná červená značka. Je zarostlá v tůjích na sloupku plotu a na této křižovatce se všichni zastavují a neví kudy pokračovat. Jsem majitel pozemku a plotu s tůjema a značkou. Klidně by stačilo značku posunout o 5m dále na nějaký nezarostlý sloupek plotu. Mně by to nevadilo. Opravdu se mně neustále lidi ptají kudy po červené. Tak uvidíte. S pozdravem Pavel Bugna, 777 807 836.
řešení problému
značení bylo oúpraveno a je v pořádku
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Roman Dvořák
nejbližší obec:Bohosticedatum založení:6.8. 2022 (22:01:21)
název problému
Nejasné značení po těžbě dřeva
popis problému
Dobrý den, prosím o kontrolu žluté trasy mezi rozcestníky Lavičky-rozc. a Orlická přehrada - hráz. Cca 1 km od hráze je trasa poškozena těžbou a popadanými stromy, místy je trasa nezřetelná a těžko schůdná. Děkuji, Roman Dvořák.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bohužel těžbou zničenou cestu spravit nedokážeme. My pouze udržujeme značení. V každém případě tam ale značkař stav značení zkontroluje. Pokud to půjde, doznačí. ZO PB
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jan Vejvoda
nejbližší obec:Bedřichov datum založení:3.8. 2022 (21:23:36)
název problému
Špatné QR kódy
popis problému
Dobrý den, 1) Stammelův kříž je osazen cedulkou s QR kódem, kde je vlevo GPS souřadnice na Stammelova smrt - která je o 200m jinde... 2) Levý QR kód je špatně, někdo přehodil zeměpisnou šířku a délku a QR kód odkazuje na Yemen - 15°7´51.070"N, 50°48´54.100"E 3) Dále je zde vpravo QR kód nad kterým je Stammelův kříž QR kód ovšem odkazuje na http://q.cx/3MPQ7 odkaz nefunguje... Děkuji za ověření případnou nápravu
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Jakmile se tam naše technická skupina dostane, tak tabulku sundá. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jiří Neužil
nejbližší obec:Louňovice pod Blaníkemdatum založení:3.8. 2022 (08:09:56)
název problému
Chybí značky
popis problému
Mezi TIMem Louňovice pod Blaníkem a TIMem Strašík-rybník v souběhu červené a žluté místy chybí žluté značení. V úseku Laby - Roudný místy chybí žluté značení.
řešení problému
Předáno značkařům. Bude zkontrolováno a opraveno při nejbližší příležitosti. Prosím o pochopení, že cestovné je nyní velkou zátěží pro naše dobrovolníky. ZO BN
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Karel Novotný
nejbližší obec:Neveklovdatum založení:2.8. 2022 (15:01:38)
název problému
Zelená trasa by mohla dříve opustit silnici
popis problému
Dobrý den, zelená trasa jde od Neveklova až do Koutů po silnici. Zde je vyznačena odbočka k místní studánce odkud by značená trasa mohla plynule pokračovat dále po široké lesní cestě směrem na Zderadice. Místo toho jde od odbočky zbytečně kus po silnici a teprve pak odbočí na lesní cestu. S pozdravem Novotný
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za info. Přeložení trasy je dost složitý administrativní úkon. Po ukončení prací na pravidelné obnově značení (říjen) se pokusíme zjistit / spojit s majitelem pozemku a dostat povolení. Následně objednáme nové směrovky s rozdílnou kilometráží. Poté by došlo k samotnému přeznačení. ZO BN
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jakub Hejna
nejbližší obec:Kaliště Praha východ datum založení:2.8. 2022 (12:47:48)
název problému
Chybějící značky turistické cesty
popis problému
Dobrý den, za žluté tustické cestě v úseku Kaliště Praha východ dolů k Sázavě k jezu (merida, stánek u Padyho) je po kalamitní situaci ze dne 29.6, Hlavně v dolní části cesty velké množství popadaných stromů, část už je uklízená, to samé i v horní části, ovšem na těchto stromech byli žluté značky, kterých je tam teď pomálo. Někde i matoucí, že lidi bloudí. V případě dalšího infa mě klidně kontaktujte, upřesním. S pozdravem Jakub Hejna
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno značkařům, kteří se pokusí doznačit. ZO BN
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jaromír Jílek
nejbližší obec:Horní Žďárdatum založení:1.8. 2022 (19:56:16)
název problému
Chybějící část značení
popis problému
Při cestě z Jáchymova na Popov asi na úrovni Horní Žďár chybí pokračování značení na úseku po již ukončené? těžbě. Pokračování se nám nepodařilo nalézt.
řešení problému
Dobrý den. Trasa se bude příští rok obnovovat, tak se chybějící značení po těžbě doplní. Pěkný den Karel Fiala
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jan Hyka
nejbližší obec:Čerenicedatum založení:31.7. 2022 (21:08:43)
název problému
Ztráta značení po kácení / neprůchodnost
popis problému
Dobrý den, dnes jsme šli po modré v úseku z "Kolotoče - rozcestník" do Českého Šternberka. V úseku označeném jako I. je poměrně velká paseka, vykáceno a značení chybí. Následně cesta do kopce směrem ke Šternberku také částečně postrádá značení (něco pokáceno, něco zdálo se polámáno), bez znalosti cesty nebo dobré mapy je daný úsek podle značek prakticky neprostupný. Dále v oblasti označené II. je úsek, který zřejmě dřívě šel pěkným lesem, dnes je tam sotva cestička pro 1 osobu (pokud nejste po ránu první prorážeč kopřiv), do které ještě zasahují kůly plotu, na jehož druhé straně je zřejmě připravena k výsadbě školka. Na straně, kudy je prošlapaná stezka, se chodí mezi křovími po starých neodtěžených větvích, za mokra poměně nebezpečné. Do mapky jsem přikreslil alternativní variantu, kudy se zdálo, že je cesta dobře průchozí, lépe značitelná a zacházka by byla minimální. S pozdravem Jan Hyka
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři zkontrolují a buď bude přeznačeno nebo se trasa zruší. Dle stupně zarostlosti asi není trasa hojně využívána. ZO BN
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Kateřina Tichá
nejbližší obec:Šimonovice datum založení:31.7. 2022 (18:58:41)
název problému
Neprůchozí turistická trasa
popis problému
Cesta byla přehrazena elektrickým ohradníkem, který spojoval pastviny pro koně po obou stranách cesty. Možnost místo obejít nebyla vyznačená.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Kvůli krátkodobému přehrazení cesty elektrickým ohradníkem je ale nesmyslné vyznačovat turistickým značením jak překážku obejít. Prověřím, zda problém ještě přetrvává a zjednám nápravu. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr Kožený
nejbližší obec:Ostrádatum založení:31.7. 2022 (11:58:21)
název problému
Návrh
popis problému
Mám návrh na přenesení směrovek odbočky zříceniny Mydlovar. Teď je směrovka 20 m. před odbočkou na stromě a zarostlá, navrhuji ji dát přímo k odbočce na zříceninu o cca 20 m dál než je teď a kde by byla lépe vidět. Děkuji za odpověď. Kožený, KČT Slovan Pardubice.
řešení problému
Děkujeme za návrh. Směrovky objednány a bude upraveno. ZO KO
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jakub Pavelka
nejbližší obec:Závist u Třebsína, Pikovicedatum založení:29.7. 2022 (14:09:46)
název problému
cyklotrasa 8201 nesjízdná pro kola
popis problému
Cyklotrasa 8201 je zde z části téměř nesjízdná pro kola. úsek ve svahu je vysypaný velmi hrubým štěrkem, jízda do kopce je téměř nemožná, z kopce velmi nepříjemná a může být nebezpečná. V mapě jsem zhruba vyznačil nejhorší úsek, ale i další části této cyklotrasy jsou pro jízdu na kole poměrně nepříjemné.
řešení problému
Předáno cykloznačkařům. KKZ StČ kraje
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Hynek Sobotka
nejbližší obec:datum založení:27.7. 2022 (10:57:31)
název problému
Turistické ukazatele
popis problému
Dobrý den, měl bych takový dotaz: Kde se dají koupit plechové turistické ukazatele? Chci to k soukromému účelu, s platnými turistickými trasami to nemá žádnou souvislost, chci to do soukromého oploceného objektu. Koukal jsem na weby prodávající dopravní značení, ale nikdo nemá turistické ukazatele v nabídce. Děkuji. Hynek Sobotka
řešení problému
Dobrý den, koupit se nedají. KKZ Vysočina
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Zuzana Bernathova
nejbližší obec:Rožnov pod Radhostemdatum založení:27.7. 2022 (10:08:04)
název problému
Pod Chatou Mír - rozcestník chybí turistické značení směr Radhost
popis problému
Chybí červené pod Chatou Mir
řešení problému
Děkujem směrovky jsou už objednané.Po dodáni budou okamžitě vyvěšeny.Za KKZ Zlín R.P.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jan Číhal
nejbližší obec:Tišnov 3datum založení:25.7. 2022 (14:28:01)
název problému
zarostlý směrovník
popis problému
Dobrý den, směrovník u odbočky k restauraci Monaco je zarostlý a tudíž špatně čitelný.
řešení problému
přerostlé větve byly ořezány
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Cerny
nejbližší obec:Olbramovicedatum založení:24.7. 2022 (13:35:39)
název problému
otočené šipky TIM
popis problému
TIM Olbramovice - žst, všechny šipky směřují opačným směrem. Zjištěno při mapování Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bude opraveno. ZO BN
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Martin Zajíček
nejbližší obec:Horní Sedlodatum založení:23.7. 2022 (10:29:39)
název problému
Chybějící značení kvůli těžbě
popis problému
V označeném bodě ve směru od Vraních skal k Horním skalám chybí značení, je tam velká vytěžená paseka a i samotná stezka je nezřetelná. Není to žádná tragédie, jde to obejít po dřevařských cestách a v bodě č.2 se opět na trasu napojit, jen se tam turista motá mezi dřevařskými stroji.
řešení problému
Dobrý den, děkuji za informaci. Projdu si místo a podle situace trasu buď vyznačím, nebo přeložím po těch dřevařských cestách. S těmi dřevařskými stroji nenadělám nic, ale ony jistě vbrzku odjedou samy :-) Jaromír Růžička
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Karel Novotný
nejbližší obec:datum založení:21.7. 2022 (12:58:58)
název problému
Rozcestník Pod Holotínem
popis problému
Dobrý den, šel jsem z Dalečína do Víru po červené značce a první rozcestník za Dalečínem s názvem Pod Holotínem je v dost zbídačeném stavu - směrovky zarostlé do stromu, zohýbané - to nedělá KČT dobrou reklamu. S pozdravem Novotný
řešení problému
Děkuji za nahlášeni, směrovjy budou objednány a poté i vyměněny. KKZ Vysočina
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:miroslav maxa
nejbližší obec:řendějovdatum založení:20.7. 2022 (10:21:53)
název problému
neuplné značení
popis problému
v obci nový samechov ve směru z řendějova k rozhledně babka ,při odbočení doprava z hlavní silnice je neuplné značení .turisté bloudí. turistice zdar
řešení problému
Děkujeme za Bohužel v místě je málo možností k umístění značky. Značkaři při nejbližší příležitosti zkusí opravit. ZO KH
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Miloš Špecinger
nejbližší obec:Vendolí datum založení:19.7. 2022 (21:01:18)
název problému
Rozcestí zmizelo
popis problému
Po rekonstrukci silnice a pokácení stromu zmizela směrovka rozcestí Vendolí žst. Možná je už jinde, při jízdě vlakem i autobusem jsem ji nikde nezahlédl.
řešení problému
Směrovka je v našem skladu, čekali jsme na dokončení přestavby silnice. Bude znovu vyvěšena.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Soňa Pražáková
nejbližší obec:Třeboňdatum založení:19.7. 2022 (20:22:13)
název problému
Aktualizace jména
popis problému
Dobrý den, prosím Vás o aktualizaci a opravu názvu na turistické značce vedle našeho hotelu. Prosím Vás o informaci, jak mám postupovat, aby tato značka, která je údajně ve Vašem majetku byla aktualizována. Děkuji. S pozdravem Pražáková S.
řešení problému
Přejmenování jsme i díky vaší finanční pomoci už provedli, jen jsme o tom nenapsal na tento web, což teď napravuji. Zdraví Karel Markvart
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Petr Lizna
nejbližší obec:Boskovicedatum založení:19.7. 2022 (10:15:13)
název problému
trasa pravidelně rozorávána
popis problému
Dobrý den,
hlásím, že zelená TZ v úseku Sudický Dvůr - hot. a Sv. Otýlie - kaple je v letních měsících neprůchozí. Stezka vedená kolem potoka je pravidelně oseta a člověk se prodírá vzrostlou vegetací. Zdraví, Petr Lizna.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Pavel Samohýl
nejbližší obec:Mirošovice u Prahydatum založení:18.7. 2022 (10:20:16)
název problému
chybí náhlá změna směru
popis problému
Jedná se o zelenou trasu Pod nádražím Senohraby - Hubačov. Podle mě chybí odbočka, kde se překračuje potok Mnichovka. Nenašel jsem ji. Je to 49°54´22,265´´N, 14°43´42,360´´E, jestli jsem to dobře opsal. Není to závažné, protože situace je z mapy jasná a potok se dá pohodlně překročit skoro všude. Kdyby to tam někdo neznal, nebo neměl mapu, tak by ho to zmátlo, ale asi se dá projít osadou a napojit se na žlutou. Jestli tam odbočka je a nenašel jsem ji, tak se omlouvám. S pozdravem Pavel Samohýl
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno značkařům. ZO PY