Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Hana Barylova
nejbližší obec:Sazavadatum založení:14.8. 2020 (18:18:34)
název problému
Spatne viditelne znacky
popis problému
Dobry den, predne bych Vam rada podekovala za Vasi skvelou praci. Tento tyden jsem si diky Vam uzila krasny cundr mym oblibenym Posazavim. Cast trasy jsem sla po cervene ze Sazavy pres Cerne budy podel reky az do Chocerad. Na tehle trase jsou uz znacky hodne opryskane a na par mistech, kde se odbocuje, chybi upozornujici smerovka. Bylo by prosim mozne pro dalsi vyletniky znacky obnovit? Dekuji a srdecne zdravim!
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Zvíkovské podhradidatum založení:14.8. 2020 (13:18:45)
název problému
Chybí červená
popis problému
V úseku chybí červene značení . Asi vykáceno a problém je že na další červenou se člověk dostane až po přejití velkých trav , a obejití nějakého oplocení .
řešení problému
Děkuji za upozornění, v tomto úseku proběhla masivní těžba po kůrovci a hodně značek bylo zničeno. Náš značkař trasu prošel a doznačil na listnáče nebo kameny, aby vedení trasy bylo jednoznačné. Dost se tu chodí, takže předpokládáme, že cesta trávou se vyšlape. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Hanna Bohlin
nejbližší obec:Bouzovdatum založení:14.8. 2020 (13:01:52)
název problému
Nedostačující značení
popis problému
Při cestě z Kozova na Bouzov: pri scházení kopce nad Kozovem na asfaltku u obce Doly je velmi málo značek - v údolí u asfaltky pak trasa jde podel potoka - trasu jsem dlouho nemohla najit.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Alois Pivonka
nejbližší obec:Trokavecdatum založení:12.8. 2020 (15:25:00)
název problému
Chyba v orientaci smerovek
popis problému
Dne 12.8. jsem pri cyklisticke projizdce zjistil, ze v CHKO Brdy, na krizovatce cest u hraze dolniho Padrtskeho rybnika, jsou chybne oznaceny smery na sloutku se smerovkami. Smerovka Kolvin, Jince je nasmerovana k hornimu Padrtskemu rybniku a naopak smerovka k hornimu Padrtskemu rybniku je nasmerovana do smeru Kolvin, Jince. Bud doslo k chybe pri instalaci smerovek, nebo je to dilo nejakeho idiota. Smerovky jsou ale napevno, nelze je lehce otacet. Dekuji za napravu. S pozdravem Pivonka.
řešení problému
Nejedná se o pěší turistickou značenou trasu, ale o cyklotrasu. Případ byl předán příslušné skupině pro značení cyklotras.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Hnanicedatum založení:11.8. 2020 (18:39:24)
název problému
Zlomená směrovka ZN277C
popis problému
Za TIM Vinice u rozchodu žluté a zelené TZT chybí levá polovina směrovky ZN277C, připojuji fotografii a odkaz do mapy.cz. Ještě podotýkám, že toto číslo se opakuje i na směrovce k vyhlídce na jiném místě, a na TIM Vinice je kromě směrovek ZN406 pro zelenou jedna označena ZN356a. Na následující trase do Znojma jsou rozporu v kilometráži, na více místech se ujde k dalšímu TIM a udávaná vzdálenost do Znojma se nezmění.
řešení problému
Předáno k řešení předsedovi ZO Znojmo, který prověří všechny směrovky této zelené trasy v terénu, nesprávně umístěné odstraní a směrovky s vadnými texty objedná.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Lomnice nad Popelkoudatum založení:11.8. 2020 (17:40:05)
název problému
Neúplná změna barvy trasy
popis problému
Původní červená TZT v úseku Lomnice nad Popelkou - hora Tábor byla nedávno přeznačena na modrou. Přinejmenším na 4 místech vyznačených na přiložené mapě v lesním úseku zůstaly červené značky.
řešení problému
Dobrý den, děkuji vám za upozornění. Je jistě omluvitelné, že značkař přehlédl červenou značku, kterou měl změnit na modrou. Při obnově trasy jistě značkař, který bude provádět obnovu zaregistruje barevný nesoulad a opraví vedoucí barvu z červené na modrou. Za vaše další podněty k zdokonalení značených turistických tras vám budu vděčný. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Březí nad Oslavoudatum založení:10.8. 2020 (20:10:09)
název problému
Mostek
popis problému
Dobrý den,
koncem června jsem šel u rybníka Rendlíček přes Bohdalovský potok po polorozpadlém dřevěném můstku. Bylo po deštích a potok by byl bez něho nepřekonatelný. Neuvažuje se o jeho rekonstrukci? Přestože potok meandruje, tak tam byl dost silný proud...
S pozdravem
R.Mlynařík
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Nadějovdatum založení:10.8. 2020 (19:25:04)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den,
nedávno jsem šel od Nadějova ve směru Stáj a v částečně vykáceném prostoru chybělo obousměrně značení. Viz odkaz.
S pozdravem
R.Mlynařík
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Puklicedatum založení:10.8. 2020 (19:09:25)
název problému
Chybí značení
popis problému
Dobrý den,
před časem jsem šel od Holého vrchu na Studénky a Puklice. Na kraji před silnicí chybělo značení. Má-li člověk mapu, tak ví, že má jít po té frekventované silnici - oproti Seznamu je další cesta přímo proti vyústění TZT , jak je i vidět na snímcích, když si na mapách na Seznamu rozkliknete Panorama a "projdete se po silnici".
Zde mám k tomu poznámku, jestli by nebylo vhodné vést značku přímo přes hlavní silnici rovnou do Puklice? Pokud tedy tato posunutá cesta vede až dolu k rybníku Škrdlů. Vynechalo by se nebezpečných cca 500m po hlavní silnici, nehledě na to, že ve Studénkách nic zajímavého není a v Puklici by se šlo kolem zámku. Celková vzdálenost je +- stejná.
S pozdravem
R.Mlynařík
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:majkaz
nejbližší obec:lokalita "U Dušáků", datum založení:10.8. 2020 (16:52:02)
název problému
Odstraněná pěší lávka na žluté trase
popis problému
Dobrý den, na Lužnici byla odstraněna pěší lávka mezi lokalitami "U Dušáků" a "U Bouckých" přes Starou řeku, viz https://www.itrebon.cz/aktuality/pesi-lavky-pres-luznici_1501.html Teoreticky zbývá brod. Bohužel, v neděli byl vysoký stav vody, takže následoval návrat a hledání náhradní cesty. Pokud má být trasa zachovaná, hodilo by se na ní důrazné varování o tom, že zůstane průchozí patrně pouze za nízkého stavu vody.
řešení problému
Dobrý den,lávka přes Starou řeku byla odvezena pro její havarijní stav a bude zde v budoucnu nová - jen co se na ní seženou peníze. A podle některých pesimistů to může být až za pět let. Musí se tu tedy nyní brodit a na to jsou z obou stran zalaminovaná upozornění. V létě to problém není, člověk se zuje a po betonových panelech docela komfortně přejde, je to i příjemné, sám jsem tudy nedávno jel na kole.Problém ale bude v zimních měsících Proto jsme se dohodli, že Na Novořecké Baště, U Mlýnské stoky a na kraji Třeboně dáme tabulku s vhodným textem, třeba: "Přechod žluté turistické trasy přes Lužnici je bez lávky, nutno přebrodit po panelové cestě". Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Daniel Pátek
nejbližší obec:Labské Chrčicedatum založení:9.8. 2020 (23:12:09)
název problému
Modrá TZ: Labské Chrčice - Svárava Nebezpečný úsek
popis problému
Dobrý den, Situace z minulého týdne. Mezi TIM Labské Chrčice a TIM Svárava vede cesta asi 2 km po silnici. Zatáčky, úzká krajnice a auta jedoucí 80-100 kmh je nebezpečná kombinace. Bylo by možné modrou v tomto úseku přeznačit v trase cyklostezky č.2? (okolo Labe) Předem děkuji.
řešení problému
TZT 1980 z Kladrub do Týnce n.L. ppatří do ZO Kolín.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Prokop Bernard
nejbližší obec:Nejdek-Tisovádatum založení:9.8. 2020 (22:26:59)
název problému
padlý strom se značkou a nejednoznačné vedení
popis problému
Po odbočení z lesní cesty na pěšinu směrem k rozhledně Pajndl od Tisové leží vedle pěšiny padlý strom se značkou od kterého je vidět další značka. U této značky ale trasa opouští vyšlapanou cestu bez použití šipky. Další značka je teoreticky vidět, ale turista by se musel podívat přímo vpravo vzhůru, což většina nedělá a pokračuje vyšlapanou pěšinou, čímž sejdou ze značené trasy a následně se povětšinou s využitím GPS vrací na trasu u odbočky k rozhledně. Toto odbočení by bylo třeba lépa vyznačit, či dle mě lépe předchozí úsek trasy přeložit na stezku běžně využívanou scházejícími turisty, kdy místo seběhnutí krátké stráně a poté mírného klesání raději plynule klesají.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Stanislav Kaisler
nejbližší obec:Hvožďanydatum založení:8.8. 2020 (19:37:57)
název problému
Chybějící směrovka
popis problému
Hezký den, narazil jsem dnes na chybějící směrovku odbočce Lužnické cyklotrasy za obcí Hvožďany, značka prostě na sloupku není. Na mapy.cz je vidět, že tam kdysi byla :-). S pozdravem Stanislav Kaisler
řešení problému
Dobrý den, jedná se o cyklotrasu, která byla loni zrušena kvůli plánované certifikaci červené pěší trasy kolem Lužnice. Ta totiž by evropskou certifikaci nezískala, pokud by vedla v souběhu s cyklotrasou. Zdraví Karel Markvart
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Dětřichov nad Bystřicídatum založení:8.8. 2020 (17:47:07)
název problému
Návrh na změnu trasy červené u Dětřichova
popis problému
Po zpřístupnění přírodního parku Údolí Bystřice (dříve vojenský prostor) by bylo vhodné tama provést červenou tur. značku, která teď vede docela dlouhým úsekem po silnici druhé třídy - viz odkaz. Na nádraží do Dětřichova by odbočovala pouze žlutá značka, která by na nádraží navázala na stávající.
řešení problému
Dobrý den,tímto problémem jsme se již zabývali. KKZ(Krajská komise značení )tuto variantu zamítla. Důvodů bylo několik. Jako jeden z hlavních jsou povolenky pro průchod oblastí přes soukromé pozemky.Je to bývalý vojenský prostor,nebo vlastně oblast ,kde působila AČR. S.D.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Týniště nad Orlicídatum založení:7.8. 2020 (20:07:19)
název problému
Chybějící šipky na odbočení
popis problému
Dobrý den. U zelené TZT Častolovice - Týniště nad Orlicí jsou v úseku Malý chlum - Týniště nad Orlicí čtyři rozcestí, na kterých pro směr do Týniště není odbočení doleva označeno šipkou. Ve dvou případech je aspoň dvojice značek hned za rozcestím, v jednom případě upozorní šipka pro opačný směr, na kraji Týniště je třeba jít dle mapy nebo hledět do větší dálky. Zatím dávám jen odkaz na mapu; fotografie pošlu na vyžádání.
řešení problému
Značení opraveno šipky doplněny
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Otradovdatum založení:7.8. 2020 (14:58:17)
název problému
zbořený most
popis problému
Můstek s červenou značkou přes potok Krounka u obce Otradov odnesla voda. Šlo by to přeznačit přes jiný můstek vzdálený asi 150 metrů, tak jak posílám na uvedené mapě. Problém jen asi bude, že to jsou všechno soukromé pozemky.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Praha - Radotíndatum založení:6.8. 2020 (19:17:56)
název problému
uzavření podchodu
popis problému
V souvislosti se stavebními pracemi na železniční trati bude na cca 2 roky uzavřen podchod, kterým vede červená TZT.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Provedeme provizorní opatření. ZO AB
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jiří Kozubík
nejbližší obec:Velké Karlovicedatum založení:6.8. 2020 (10:46:25)
název problému
Konstrukce rozcestníku na zemi
popis problému
Konstrukce rozcestníku leží na zemi, samotná cedulka je polepena nějakou nálepkou.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Danuše Šeděnková
nejbližší obec:Ostravicedatum založení:4.8. 2020 (19:04:31)
název problému
Chybějící mapa
popis problému
Dne 1.8. jsme byli na Lysé hoře a není tam nikde velká turistická mapa, a stojany s nakreslenými výhledy na kopce jsou prázdné. Je to docela škoda, byla krásná viditelnost, na Lysé bylo i hodně lidí. Uvažuje se o navrácení těchto informačních značení, nebo je to odstraněno natrvalo?
řešení problému
Toto je pro nás nová informace,nechám stav prověřit, a budu vás informovat. S.D.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jiří Macek
nejbližší obec:Ziernreith / Županovicedatum založení:4.8. 2020 (10:48:21)
název problému
Značka zcela neprůchodná
popis problému
Žlutá značka z Písečného ke hranici u obce Ziernreith je absolutně neprůchodná – vysoké trní, nová oplocenka u hranice, nelze obejít. Zvláště nepříjemné, když se člověk napojí na značku z Rakouska, na hranici najde směrovky, ale dál to nejde.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Náš značkař na místě byl, pokusil se trasu aspoň trochu prořezat a doznačit - to trní je ale neskutečné. Silně uvažujeme o tom, že značku příští rok v úseku Písečné - rak. hranice zrušíme. Byla původně vyznačena proto, že měla to měla být přeshraniční trasa kolem Dyje, ale rakouský úsek se nakonec nerealizoval. Prakticky nikdo tudy nechodí a navíc po těžbě na naší straně vznikla neprostupná houština.Karel Markvart, KČT.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Renata Benešová
nejbližší obec:Voděradydatum založení:4.8. 2020 (09:59:45)
název problému
Doplnění značení
popis problému
Dobrý den,
prosím o doplnění turistického značení místa Močidlo u obce Voděrad. Je to krásné místo a okolo vedou cyklistické i pěší trasy. Kam bychom prosím měli zažádat o doplnění značky s názvem tohoto místa?

Děkuji a přeji hezký den
Benešová Renata
zastupitelka obec Voděrady
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Mosty u Jablonkovadatum založení:3.8. 2020 (17:10:55)
název problému
Chybná výška TIMu Zuzana (nad chatou)
popis problému
Správná výška by měla být cca 635 m místo 580 (asi výška původního TIMu umístěného nížeji).
řešení problému
Zdravím vás,děkujeme za upozornění,správnou výšku timu překontrolujeme a upravíme. S.D,
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jiří Vintr
nejbližší obec:Hojsova Stráždatum založení:3.8. 2020 (15:59:21)
název problému
Chybné údaje na směrovce
popis problému
Na rozcestí BRČÁLNÍK MOST jsou chybné údaje na směrovce NS Brčálník. Jsou tam naprosto stejné údaje jako na směrovce zelené TZT, což nedává smysl jelikož vedou souběžně pouze asi 1,5 km. NS vede jen okolo Brčálníku, kdežto zelená vede dál na Prenet.
řešení problému
Za turistické značení v tomto místě odpovídá Správa CHKO Šumava. Značkařský obvod Klatovy provedl provizorní opravu a požádál CHKO Šumava o objednání a vyvěšení směrovky se správnou textací.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jakub Holobrádek
nejbližší obec:Brno - Reckovicedatum založení:2.8. 2020 (19:06:05)
název problému
Chybějící směrovka na rozcestí Řečkovice - MHD
popis problému
Viz foto
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Richard Otradovec
nejbližší obec:Solenicedatum založení:2.8. 2020 (11:50:30)
název problému
Oprava a doplnění značení
popis problému
Dobrý den, při pěším výletu od solenické ČOV na vyhlídku Altán jsem zaregistroval, že zelené značení je místy již hodně vybledlé nebo zarostlé stromy. V některých místech, kde si člověk neví rady, dokonce značení chybí či by bylo vhodné doplnit, protože v lesním svahu je dosti popadaných stromů. V jednom případě jsme dokonce u odbočky, která sice byla značená, přehlídli pěšinu a sešli ze značené cesty. Za ČOV jsou dva možné vstupy do lesa, avšak značení bylo zarostlé a dokonce sporné... správná možnost je levá cesta od břehu řeky. Na Mapy.cz dokonce tato trasa není turisticky značená.
řešení problému
Dobrý den. Vámi uvedená trasa byla před cca 7 lety zrušena a přeložena z důvodu vedení po soukromých pozemcích na přání majitele. Bohužel asi staré značky nebyly zamalované v celém úseku proto jste tam nějaké našel. Trasa vede vůz mapy cz. Příležitostně naši značkaři vámi nalezené značky zruší. ZO PB.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Benešová Kateřina
nejbližší obec:Vicmanov, Strážištědatum založení:31.7. 2020 (06:10:14)
název problému
soukromý pozemek
popis problému
Dobrý den, přes soukromý pozemek pytlíkovského mlýna je značena turistická cesta (modrá značka), která směřuje všechny turisty a cyklisty, aby přecházely přes pozemek mlýna na druhou stranu údolí, nicméně přes tento pozemek nevede žádná cesta. Pozemek nebyl nikdy zatížen věcným břemenem cesty, ani zde nikdy nevedla žádná pěšina. Pozemek sice není oplocený, ale rozhodně není volně přístupný. Prosím o přezkoumání značení a opravu. Děkuji Benešová
řešení problému
V této lokalitě neevidujeme žádnou značenou trasou. Ano středočeská ani Liberecká krajská komise. Zadavatelka byla požádána o zaslání fotografií daných značek, ale doposud nic nedorazilo. Bude řešeno mimo tento systém.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Horní Dvořištědatum založení:29.7. 2020 (03:13:12)
název problému
přeznačená žlutá
popis problému
V Horním Dvořišti pod nádražím byla zrušena kratší cesta do obce Horní Dvořiště, zřejmě kvůli tomu, že překračovala vlečku a někdo "chytrý" na dráze tam dal zákaz. Je to samozřejmě škoda, protože kolik tam reálně projede vlaků? Pár za rok? No každopádně tato trasa pořád je na mapy.cz, v reálu přeznačeno po silnici k autobusové zastávce, a tam by tedy nejspíš měl vzniknout rozcestník.
řešení problému
Dobrý den, je to přesně tak, jak píšete. Značku jsme museli přeložit. Nové směrovky máme objednány a do Mapy.cz změnu pošleme během září. Karel Markvart, KČT
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Lukáš Černý
nejbližší obec:Lipová lázně datum založení:28.7. 2020 (20:47:58)
název problému
Chybějící značení
popis problému
V úseku od silnice ke kamenolomu vlivempaseky zcela chybí značení
řešení problému
Ano , máte pravdu. Po těžbě , zřejmě 2018-2019 , byla vykácena většina stromů a na celém asi 300 m dlouhém úseku chybělo značení. Dne 10.9.2020 bylo značení na trase hustě doplněno a v rámci možností prořezáno. Pěšina je až na krátký 30 m dlouhý úsek dobře viditelná. Děkuji za upozornění. David Mičunek, předseda ZnO Šumperk-Jeseník
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Višňovádatum založení:28.7. 2020 (19:05:27)
název problému
Chybný název TIMu Nad Budvou
popis problému
Chybný název TIMu Nad Budvou - měl by se jmenovat Nad Budou dle názvu přilehlé osady.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, v systému opraveno, na místě příležitostně opravíme.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Velešíndatum založení:28.7. 2020 (18:51:34)
název problému
Nová cyklostezka ve Velešíně
popis problému
Ve Velešíně se finalizuje nová cyklostezka kolem Penny Marketu podchodem pod hlavní silnicí do zahrádkarske kolonie směrem k vlakové zastávce. Má prý být hotová na konci července. Pro chodce bude mnohem bezpečnější než současná trasa křižující hlavní silnici. Doporučuji se seznámit se situaci a trasu po dokončení cyklostezky přeznačit. Jinak další úsek vedoucí ve Velešíně Budějovickou ulicí směrem do centra navrhují přeznačit na druhou stranu ulice, kde je v části trasy pěšina a na ní navazuje chodnik. Drobná změna ale pořád lepší než jít po silnici
řešení problému
Díky za připomínku, náš českobudějovický značkař se do Velešína v září podívá a trasu na cyklostezku přeloží. Koukne i na možnost přemalování značek na druhou stranu Budějovické ulice. Zdraví Karel Markvart, KČT. PS: Značka je už překreslena podchodem, tím odpadla i chůze po silnici bez chodníku. K.M.