Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Hvězdárna Františka Krejčího Karlovy Vary
nejbližší obec:Karlovy Vary - Hůrkydatum založení:23.6. 2021 (14:47:05)
název problému
Prosba o přemístění značky - kácení
popis problému
Dobrý den,
chtěli bychom Vás požádat o přemístění značek (tabulka, rozcestník). Borovice, na které jsou nyní tabulky umístěné, se spolu se dvěma sousedními stromy bude v brzké době (červenec, srpen) kácet. Nechtěli bychom, aby se cedulky ztratily nebo zničily. Jsme hrdí, že zde má hvězdárna své označení.

Děkujeme a přejeme mnoho zdaru!
Tým hvězdárny
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jiří Blahna
nejbližší obec:Křešicedatum založení:22.6. 2021 (17:59:57)
název problému
NS Z Křešická výprava
popis problému
Při plánování turistického výletu jsem se opět spolehali na NS popsanou na trasách mapy.cz Již po několikáté jsme se přesvědčili v terénu, že NS úplně chybí nebo se sem tam najde nějaká stará přežívající z 70-80 let kdy byl jejich největší rozmach. Ale neexistují vůbec rozcesníky. V Křešicích jsme objevili jen dvě. Jak dál obnovují se a nebo dožívají? Je chyba, že jsou uváděny na mapách cz. Ptám se zda se uvažuje o jejich obnovování. Týká se to míst po celé republice. Vymečně někde fungují. Ale jde o novější třeba v lokalitě Toulovcovi Maštale, ale i tam je problém s jejich sledováním.
řešení problému
Vážení přátelé, naučná stezka Křešická výprava není v evidenci krajské komise značení a značkařského obvodu KČT a není značkaři KČT sledována ani udržována. Některé naučné stezky vznikaly bez vědomí a souhlasu KČT z iniciativy obcí, mikroregionů či jiných subjektů, značkařské složky KČT se k jejich kvalitě a vybavení proto nemohou vyjadřovat.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jiří Blahna
nejbližší obec:Javorníčekdatum založení:22.6. 2021 (17:34:29)
název problému
upadlý směrník
popis problému
Při procházení po žluté značce od Nad Podhořany k Javorníčku jsme objevili v Javorníčku spadlý a na zemi u pomníku položený rozcestník. Dále je tato žlutá značka od Džbánova špatně viditelná (stará neobnovovaná) a místy hlavně u Vysokého Mýta nejasně vedená.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Marek Chroust
nejbližší obec:datum založení:19.6. 2021 (17:15:02)
název problému
Rozšířit značení
popis problému
Zdravím Vás a mám prosbu, zda-li by bylo možné rozšířit značení v dále popsaném místě. Jedná se o místo přibližně 150m od zpevněné cesty "Nová cesta" na modré značené trase ve směru k rozcestníku "ČERTOVO KOPYTO (CK074)". V lesním mladém a hustém porostu je pěšina, která se v předmětném místě rozděluje do tvaru "Y". Doleva je pěšina více zřetelná než doprava, ač je značená cesta vedena právě vpravo. Nechal jsem se zřetelností pěšiny svést a sešel ze značené cesty (viz. připojený soubor "obr.jpg"). Ve značeném směru není v místě dělení pěšiny zřetelná žádná značka. Z opačného směru je na kameni značka viditelná. Bylo by vhodné na kámen umístit směrové značky (šipky) směřující do skutečných směrů značené cesty v obou směrech cesty nebo alespoň ve směru na "Čertovo kopyto" umístit značku na strom, který je vyznačen v připojeném souboru. Případně jinak, aby značený směr cesty vpravo na "Čertovo kopyto" byl v místě dostatečně zřetelný. Díky za vstřícnost a turistice zdar. S přáním příjemného dne Marek Chroust
řešení problému
Dobrý den, děkuji za připomínku. Poslal jsem ji našemu českokrumlovskému značkaři, aby nechal trasu doznačit. Zdraví Karel Markvart, KČT
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jiří Kozubík
nejbližší obec:Karolinkadatum založení:19.6. 2021 (08:57:49)
název problému
Chybějící pásové značení
popis problému
Za parkovištěm na Čartáku je směrovka na žlutou do Karolinky, nicméně žluté značky úplně chybí (někde bylo poznat, že jsou vymazány khaki barvou). Na mapy.cz je trasa vyznačena.
řešení problému
Dobrý den trasa bude neznačene.Místní majitele pozemku si nepřejí aby trasa vedla po je jich pozemcích.Na směrovník bude vyvěšena směrovka stextem karolínka neznačena trasa.Za ZO Vsetín R.P.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Tomáš Gregorovič
nejbližší obec:Stránídatum založení:18.6. 2021 (15:51:52)
název problému
Neoznačená odbočka na červené mezi Dubina a Březová - rozcestí
popis problému
Na místě, kde z široké lesní cesty odbočuje červená značka (Cesta hrdinů SNP) na menší pěšinku chybí šipka nebo jakákoliv značka v obou směrech (je tam jen na zemi z klacíků). Tato odbočka je na začátku vyznačeného úseku na mapě https://mapy.cz/s/dozopopamu a místo je na přiložené fotce. Celkově na celém následujícím asi 400m úseku značky po lesní cestě nejsou značky k nalezení.
řešení problému
Děkujem za upozornění.Předáno místnimu značkaří prověří a opravý.Za KKZ R.P.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Nespeky, Chřenovicedatum založení:17.6. 2021 (20:44:34)
název problému
různé - 0001
popis problému
Prošel jsem postupně celou 160km dlouhou trasu 0001 z Berouna do Chřenovic-Podhradí, z toho posledních cca 100km tento víkend (prodloužený). Jak už to bývá, tak některé části trasy jsou výborné a jiné mizerné. Nejhorší část je podle mě úsek za Nespekama - https://de.mapy.cz/s/pakoboruje - minimálně v turistické špičce jako třeba teď v sobotu odpoledne je to opravdu silně frekventovaná silnice, frčí tam jedno auto za druhým. Při tom by se trasa zřejmě dala vést úplně v pohodě oklikou - https://de.mapy.cz/s/rabapudopu - opravdu doporučuju se na to mrknout.

2) téměř na konci před Chřenovicemi-Podhradí - https://de.mapy.cz/s/hoselatuko - trasa na mapě je neprůchozí, z vrchu se do toho lesíka nedá dostat, je to tam extrémně zarostlé a ta pěšina vevnitř toho lesíka asi stejně zanikla, značení se tam na pár set metrů ztrácí, asi by to tam chtělo přeznačit kolem lesíka

3) v lese před Českým Šternberkem - https://de.mapy.cz/s/hukegujeme - je docela nebezpečné prudké klesání
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Choustníkdatum založení:17.6. 2021 (00:12:00)
název problému
Chybí značení a chybné údaje na rozcestnících
popis problému
Dobrý den, při cestě z Choustníku do Mlýnů by to chtělo od turistického přístřešku nad parkovištěm k silnici nad obcí Mlýny doznačit. Hlavně ta "šikana" před silnicí z Choustníku do Mlýnů. To první odbočení doleva není vůbec označeno (a jak jsem koukal, tak ani opačný směr k Choustníku) a prosím i o kontrolu druhé odbočky doleva. Nedošli jsme až k této odbočce, protože byla vidět přes paseku značka na lesní cestě, takže jsme šli rovnou k ní. Cestou z Roudné do Mlýnů byla na několika úsecích chybná kilometráž: Roudná - Janov, rozcestník 1km, skutečnost 1,5km Myslkovice - Habří, na rozcestníku 3,5km, skutečnost 2,5km Krátošice - U Skopytců, rozcestník 1km, skutečnost 1,5km U Skopytců - Kajetín, rozcestník 2km, skutečnost 2,4 zaokrouhlením 2,5km Choustník,bus - Choustník,hrad, na rozcestníku 2km, ve skutečnosti 1km Opačný směr jsem nekontroloval - na rozdíl jsem přišel až doma, kdy mi neseděly plánováné kilometry a součet kilometrů zapisovaných cestou z rozcestníků :-) S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
Dobrý den, trasa Choustník - Mlýny je letos v obnově. Poslaljsem tento mail značkařům, kteří ji budou obnovovat, aby v popsaných místech značení doplnili. Na tu kilometráž se budu muset v zimě v klidu podívat. Karel Markvart, KČT.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Václav Česák
nejbližší obec:Čímice - Chmelnádatum založení:14.6. 2021 (14:11:43)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Dobrý den,

na cestě z Horažďovic do Sušice po zelené značce se značení těžko hledá. Nejhorší úsek je od Turistického přístřešku Čímice (49.2519728N, 13.5985086E), u kterého se cesta rozděluje a ze značení není vůbec patrné, že cesta pokračuje vlevo. Další značka je pak za několika zatáčkami po cca 300 - 400m.

Za Výklenkovou kapličkou (49.2516956N, 13.5944283E) značka úplně mizí a lesní cesta mě svedla kolem kóty 599 m.n.m., protože je zřetelnější, než značená část. Bez mapy a funkčního telefonu jsem tím pádem zabloudil a vrátil se na značku až pod svahem na druhé straně.

Prosím o prověření, případně opravu, aby další kamarádi pěší turisté nebloudili.

Děkuji, s pozdravem
V. Česák
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Kácovdatum založení:14.6. 2021 (08:25:08)
název problému
Kácov
popis problému
TIM Sazava klášter špatně uvádí vzdálenost do Ratají nad Sazavou 2 km - ma to byt 12 km.. TIM na náměstí V+W v Sázavě uvadi správně 11,5 km
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Vojtěch Holoubek
nejbližší obec:Janské Lázně datum založení:13.6. 2021 (16:25:20)
název problému
Rozcestník položený na zemi
popis problému
Rozcestník Pod Janskou horou leží na zemi viz přiložené foto
řešení problému
Dobrý den, instalaci těžkých nosných prvků zajišťují pracovníci KRNAP. Opakovaně byli už na tento povalený rozcestník upozorněni. Znovu jsme je požádali o instalaci nového rozcestníku. S pozdravem Josef Simon, Krajská komise značení
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Hvozdecdatum založení:13.6. 2021 (11:26:19)
název problému
Chybějící šipka a zakryté značení na odbočení
popis problému
U TZT Hořovice - Mrtník u Hvozdce není u levého odbočení do lesa šipka, navíc je značení na kraji lesa zakryto větvemi. Na předešlém rozcestí o 100 m jihovýchodně si nejsem jist, zda zde šipka byla.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Hořovicedatum založení:13.6. 2021 (10:43:29)
název problému
Odbočení asi bez šipky
popis problému
Zelená TZT směr Mrtník asi 1 km za Hořovicemi odbočuje doleva. Vedle pěšiny, po které odbočuje, je sice dobře viditelná značka, jenže podobně umístěných je kolem cesty více i na místěch, kde neodbočuje, a šipku jsem nenalezl. Netroufám si tvrdit, že určitě chybí, ale pokud tam je, není nápadná a dobře viditelná. Navrhuji odbočení výrazněji označit.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Hořovicedatum založení:13.6. 2021 (10:33:34)
název problému
Zakrytá značka
popis problému
Zelená značka z Hořovic směr Mrtník vede na konci zástavby do ulice Pod Lesíkem, která končí vjezdem na soukromý pozemek. Vpravo jsou dvě cestičky do lesa, na pravou z nich trasa odbočuje. Při příchodu jsem si nevšiml šipky označující odbočení, na začátku lesní cesty je značení zakryté větvemi a je vidět až při vstupu do lesa (tedy je třeba zkoušet dostupné cesty a sledovat, je-li na nich značení).
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Beroundatum založení:13.6. 2021 (10:06:27)
název problému
U berounského nádraží 300 m bez značení
popis problému
Dobrý den. U berounského nádraží ve směru Jarov a Tetín je poslední společný výskyt modré a zelené značky za přechodem kousek od TIM, pak je ještě samostatná zelená (přiložený snímek), následuje asi 300 m bez značení, kde odbočují trasy kolmo doprava (https://mapy.cz/s/ponecavota ), na počátku mostu samotná modrá, a pak pokračuje značení relativně normálně. V opačném směru je na konci mostu u schodů modrá se šipkou po schodech dolů a zelená bez šipky, pak obě značky před vchodem do nádraží (nejsou vidět z opačné strany) a poté poblíž TIM.
Zdravím.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jakub Karlík
nejbližší obec:Rozcestí Nad Liběticemi (Strakonice) datum založení:13.6. 2021 (08:57:33)
název problému
Zarostlá cesta (červená značka)
popis problému
Z rozcestí Nad Liběticemi směrem do Němětic je cesta po červené značce úplně zarostlá. Opačným směrem vypadá že je začátek průjezdný
řešení problému
Dobrý den, cesta tu úvozem zarostlá je, ale značená trasa po ní nevede, ta vede krajem louky nad úvozem a zatím ji turisté vždy snadno našli. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jindřich Řehák
nejbližší obec:Chotěboř datum založení:12.6. 2021 (19:00:09)
název problému
Vykácený pruh lesa, bez značení.
popis problému
Vykácený pruh lesa , poslední značení na cestě, která svádí odbočit v právo nebo v levo, ale správný směr je rovnou za nosem . Hezký den.
řešení problému
Bylo opraveno v závěru měsíce. S pozdravem Pesler Martin
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jitka Kadečková
nejbližší obec:Veselicedatum založení:9.6. 2021 (22:23:36)
název problému
zaniklá cesta
popis problému
Tuto cestu mezi Veselicemi a Domousnicí by asi bylo nejlepší zrušit. Cesta je zarostlá 2 m keři, nikdo ji neseká, chybí turistické značení v úseku z Veselic.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jitka Kadečková
nejbližší obec:Vlčí Poledatum založení:9.6. 2021 (22:20:15)
název problému
chybějící odbočka
popis problému
Chybí značení odbočky z cesty, všimla jsem si až rozcestníku ve vykáceném lese
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jitka Kadečková
nejbližší obec:Vlčí Poledatum založení:9.6. 2021 (22:18:46)
název problému
chybějící značení
popis problému
Chybí značení odbočky z cesty ve směru od Dolního Bousova
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jitka Kadečková
nejbližší obec:Zápudovdatum založení:9.6. 2021 (22:16:55)
název problému
chybějící značení
popis problému
Dobrý den, na zadaných souřadnicích asi někdo uřízl strom se značkou. Dříve byly evidentně stromy se značkou dva, ale na tom druhém stromě je značka zrušená.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Skalicedatum založení:9.6. 2021 (13:08:20)
název problému
Chybí směrovky
popis problému
Dobrý den, na konci odbočky u mohylového pohřebiště to bylo prokáceno a teď tam chybí koncová značka a informační tabulka (na fotogalerii na Seznamu je vidět, že tam byla) S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
V lese kolem mohyl bylo masivně káceno a skoro neznatelné kopečky mohyl nyní zarůstají křovím. Uvažujeme o tom, že celou odbočku zrušíme, nic zajímavého to nyní už není. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Přibyslavdatum založení:8.6. 2021 (11:45:03)
název problému
Přibyslav - Krucemburk
popis problému
Úsek červené Přibyslav - Krucemburk je v úseku zhruba od rybníka v Dobré po TIM Plačka mimořádně špatně průchozí. Asi půlka trasy je naprostá džungle, kde je nutné se prodírat mezi stromy a keři. Pak tam jsou po cestě dvě nebo tři loučky/mýtiny zarostlé kopřivami, kterými je nutné projít (celkově desítky metrů kopřivami) a v lese je v cestě několik povalených stromů, které vzhledem k tomu, že to je ve svahu, nejde nijak obejít. (Osobně jsem neměl problém je podlézt, ale myslím, že pro starší lidi by to problém být mohl.)

Celkově vzato ten úsek vede velmi hezkou přírodou, ale ta "džungle" bohužel prožitek z cesty velmi podstatně snižuje.

Dále bych vás chtěl upozornit na to, že dvoukilometrový úsek po silnici od TIM Modlíkovský potok do Havlíčkové Borové by šel z větší části odklonit na polní cesty - https://en.mapy.cz/s/madehatono Alternativně jsem si všiml, že tam je pěší cesta ze silnice nahoru ke kostelu (na mapě není), k němuž se tak dá dojít zezadu. U kostela jsem byl, je tam hezký výhled a taky tam jsou (před hřbitovem) lavičky na posezení. Myslím, že by to tu trasu vylepšilo.

kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Musílková
nejbližší obec:Nový Hrozenkov datum založení:8.6. 2021 (08:06:22)
název problému
odstranění turistického značení v rámci rekonstrukce mostu
popis problému
Dobrý den, naše firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, staveb a.s. bude realizovat opravu silničního mostu v blízkosti osady Velká Vranča u Nového Hrozenkova. V rámci přeložek sloupu dojde k odstranění turistického značení.
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za upozornění. Je znám přesný termín akce? A dojde k odstranění jen značení nebo i směrovek. Děkujeme za info formou odpovědi na tento email.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Sedlec - Prčicedatum založení:7.6. 2021 (22:56:31)
název problému
Zapomenutý a již zarůstající TIM Vápenka (rozc.)
popis problému
Zapomenutý a již zarůstající do kmene TIM Vápenka (rozc.). Viz foto, pravděpodobně se nachází na udaném místě. https://maroji.rajce.idnes.cz/2021_5.8._Z_Chotovin_do_Prcice_s_Pavlem/1488260268
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za nahlášení. Již o něm "zase víme" a při nejbližší cestě technické skupiny buou směrovky odstraněny. ZO BN
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jiří Kozubík
nejbližší obec:Zlaté Horydatum založení:7.6. 2021 (08:33:52)
název problému
vyvrácený strom se směrovkami
popis problému
Směrovky umístěny na stromě, ten je vyvrácený.
řešení problému
Děkuji za informaci o pokácení stromu na rozcestí Zlodějské louky. Nevěděl jsem o tom. Zjistíme na místě situaci a napravíme to. Zřejmě bude nutné postavit nový rozcestník. S pozdravem D. Mičunek, předseda ZnO ŠU-JE
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Iva Korbelová
nejbližší obec:Proboštovdatum založení:7.6. 2021 (07:59:18)
název problému
neschůdná cesta, nedostatečné značení
popis problému
Dobrý den,
červeně značená cesta od Proboštov-u vodojemu směrem k silnici pod Homolí pod Pannou je částečně neschůdná kvůli těžbě a od rozdvojení se slepou lesní cestou značky chybí nebo nejsou vidět v porostu.
S pozdravem
Iva Korbelová
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Radek Mlynařík
nejbližší obec:Klečatydatum založení:6.6. 2021 (18:47:37)
název problému
Matoucí a chybějící značení
popis problému
Dobrý den, jednu neděli jsme šli z Veselí nad Lužnicí do Sudoměřic u Bechyně a u obce Klečaty chybí u mostku označení odbočení do Klečat. Když jsme o týden později šli z Bechyňské Smoloče do Soběslavi, tak ve směru od Klečat je na posledním můstku přes strouhu šipka, tak jsme obočili na cestu (viz šipka na odkazu), ale ta žlutá šipka na mostku byla zároveň poslední značka, než jsme se po nejbližší cestě opět dostali k Blatské stoce. Prosím o doznačení, i když kvůli větším vzdálenostem po této značce asi moc lidí nechodí. Lidi jsme o dvou nedělích potkali akorát na Borkovických blatech. Zde chválím výborný nápad udělat zelenou značku po blatech jako okružní, aby se turisté nemuseli vyhýbat na úzkých haťových chodníčcích :-) S pozdravem Radek Mlynařík
řešení problému
Dobrý den,děkuji za připomínku, na zmiňované místo chceme zabetonovat kolík se značkami, aby byl další směr cesty jasný. cestu kolem stoky také každý rok prosekáváme křovinořezem. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Kaznějovdatum založení:5.6. 2021 (18:27:38)
název problému
Spadlé směrovky na TIMu Na Můstkách
popis problému
Spadlé směrovky na TIMu Na Můstkách, viz foto: https://drakvp.rajce.idnes.cz/Cervene_jezirko_a_Smradlak/1485602695
řešení problému
Závada již byla odstraněna - směrovky znovu vyvěšeny.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Musílková
nejbližší obec:Nový Hrozenkov datum založení:4.6. 2021 (10:50:08)
název problému
odstranění turistického značení v rámci rekonstrukce mostu
popis problému
Dobrý den, naše firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, staveb a.s. bude realizovat opravu silničního mostu v blízkosti osady Velká Vranča u Nového Hrozenkova. V rámci přeložek sloupu dojde k odstranění turistického značení.
řešení problému
Viz druhé hlášení