Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Modřicedatum založení:22.10. 2017 (16:01:13)
název problému
Neexistující cesta
popis problému
Od směrovky Modřice-most není možné pokračovat dále na jih po červené podél Svratky. Brání v tom svodidla a frekventovaná silnice.
řešení problému
Svodidla je třeba obejít a silnici pozorně přejít. Jiné řešení není. Při rekonstrukci mostu přes Svratku došlo k takto nevhodnému umístění svodidel, které jsme zjistili až bylo vše hotovo. Oprava by představovala statisícovou částku, takže není řešitelná.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petra Štroblová
nejbližší obec:Dobevdatum založení:22.10. 2017 (13:25:03)
název problému
Poškozený rozcestník na křižovatce cest
popis problému
Dobrý den Na křižovatce cest Stašov rozc. chybí směrovka s červenou trasou v obou směrech. Přítomna je pouze směrovka se žlutou trasou. Viz. foto. GPS: 49.3091244N, 14.0464978E Navíc v aplikaci mapy.cz není tento rozcestník vůbec značený. S pozdravem P. Štroblová
řešení problému
Chybějící směrovky byly objednány a po dodání je vyvěsíme. Proč jeho poloha není na Mapy.cz, to netuším - to je spíš otázka pro ně. Zdraví Karel Markvart.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Jincedatum založení:18.10. 2017 (22:55:06)
název problému
Chybná kilometráž na směrovkách
popis problému
Napřed hodnocení: Za poslední dva roky odvedli značkaři KČT v bývalém vojenském prostoru, nyní CHKO Brdy, ohromný kus práce, a to při pravidelném běžném obnovování ostatních tras. Zaslouží si potlesk. A teď problém: Dnes jsem vyrazil z Jinec po nové zelené trase směr Drahlín. Když jsem po 50 minutách ostré chůze došel k TIM Slonovec, jen jsem zíral - podle směrovky jsem ušel 2,5 km. Pokračoval jsem dál, na TIM Klouček (2 km podle směrovky) jsem došel za 25 minut a na TIM Drahlín rozc. (taky 2 km) jsem byl za něco víc než za 20 minut. Tak jsem se podíval do mapy a hned jsem viděl - vzdušnou čarou je to od jineckého nádraží na Slonovec zhruba 2,5 km, značená cesta se ovšem hodně kroutí. Doma jsem pak na mapy.cz přeměřil inkriminovaný úsek (Jince u mostu - Slonovec) a vyšly mi 4 km. V cestě jsem pokračoval dál a na jižním svahu Toku jsem četl na směrovkách pro úsek mezi TIM Seník pod Tokem a TIM Pod Tokem po modré 1 km. V reálu je to 0,5 km. Bylo by vhodné, kdyby kvalitní práci značkařů v terénu neznehodnocovalo podobné "měření".
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V evidenci kilometráž opravena. V terénu bude částečně realizováno přelepkami, částečně novými směrovkami před novou sezónou, kdy by mělo proběhnout kompletní doznačení BRD.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Radek Galabov
nejbližší obec:datum založení:16.10. 2017 (10:44:33)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Dobrý den. Při cestě od rozcestníku Čejovský kopec na jihozápad jsme došli na rozcestí (viz odkaz), na kterém nebylo pokračování trasy (na jih) nijak značené, patrně z důvodu nedávného kácení porostu.
řešení problému
Dobrý den děkujeme za nahlášení, případ prověříme a nedostatky odstraníme. Předseda kraje Vysočina Pesler Martin
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Třebenicedatum založení:15.10. 2017 (11:33:44)
název problému
Oprýskaná směrovka
popis problému
Modrá směrovka 1031/6b na směrovníku "Třebenice, bus" oprýskává, několik písmen je již nečitelných. (Chybějící háček nad R ve slově přehrada je zřejmě chyba již z výroby).
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Byly objednány směrovky. Jakmile dorazí, budou vyvěšeny.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Teletín (obec Krňany) a Vysoký Újezddatum založení:15.10. 2017 (10:34:12)
název problému
Nepřesná informace o krátkodobém uzavření
popis problému
Na směrovnících Teletín (49.8270253N, 14.4681267E) a Pexův Luh (49.8127283N, 14.4585058E) jsou umístěny tabulky s textem "TELETÍN - PEXŮV LUH / ÚSEK PĚŠÍ TURISTICKÉ TRASY JE V DŮSLEDKU KRÁTKODOBÉ NEPRŮCHODNOSTI DOČASNĚ UZAVŘEN". Obě tabulky jsou datovány rokem 2014, obě tabulky mají evidenční označení AB001p. Slovo "krátkodobé" navozuje nyní po třech letech dojem, že text již není aktuální a že tabulky jsou zde jen zapomenuté. Doporučuji odstranit z obou tabulek slovo "krátkodobé", popřípadě tabulku o uzavření trasy nahradit tabulkou, která by pouze varovala před výrazně zhoršenou průchodností z důvodu nezpracovaného rozsáhlého polomu.
řešení problému
Slovo krátkodobé je na místě, neboť tabulky jsou sice vyrobeny v roce 2014, ale již byly použity na několika místech. Zde jsou nainstalovány od jara, kdy byl velký polom na trase zjištěn. Bohužel i přes jednání s místně příslušnou obcí jsme průchodnost nedokázali zajistit a v přeznačení trasy jinými schůdnějšími a možná i hezčími místy brání nemožnost domluvy s vlastníky pozemků. Pokud bude situace s polomem trvat i do budoucna, budeme nuceni žlutou trasu zrušit bohužel bez náhrady.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Teletín (obec Krňany)datum založení:15.10. 2017 (10:16:51)
název problému
chybějící šipka odbočení
popis problému
Západně od Teletína chybí směrová šipka pro odbočení (i potvrzovací značka za odbočením) v místě, kde značená trasa z pěšiny vedoucí cca po vrstevnici (směrem k chatám če. 15 a če. 100) odbočuje kolmo doleva po spádnici směrem k potoku. Všímavý turista se může zorientovat nanejvýš podle směrové šipky pro opačný směr, která je z tohoto směru částečně viditelná. https://mapy.cz/s/27X7b
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V tomto úseku je trasa dočasně uzavřena kvůli polomům a proto opravu provedeme společně s celkovou obnovou, jakmile skončí důvody pro uzavírku (polomy).
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Honza
nejbližší obec:Hrabstvídatum založení:10.10. 2017 (16:56:35)
název problému
Spadlý rozcestník
popis problému
Dobrý den, nedávno jsem objevil spadlý rozcestník "Pod Hrabstvím" na křižovatce modré a zelené značky mezi Údolím Setiny a Jakubčovicemi. A ještě by bylo dobré včas rozcestníky doplnit o upozornění, že na této zelené trase mezi uvedenými obcemi je nutno několikrát brodit přes potok. Děkuji
řešení problému
Dne 27.9.2017 zde byl umístěn nový dřevěný směrovník (rozcestník).
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jan Martinec
nejbližší obec:Bytíz/Hájedatum založení:6.10. 2017 (14:14:06)
název problému
značka přerušená otevřením D4
popis problému
Nový úsek D4 Drásov-Háje přerušil průchod po modré v místě dálničního sjezdu mezi rozc. Svatý Ivan a Pod Spáleným vrchem, původní pěšina vedla přes současnou dálnici. Jediná schůdná pěší trasa vede po mostě silnice II/118, ale bude třeba nově vyznačit; bohužel most nepočítá s pěším provozem.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři již okolí procházeli a nyní řešíme bezpečný průběh trasy nebo její zrušení díky dlouhému průběhu po silnici. Do začátku sezóny bude proznačeno, nebo zrušeno.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Jílové u Děčínadatum založení:3.10. 2017 (11:14:03)
název problému
oprava značení v okolí nepoužívané trati
popis problému
Bylo by vhodné přemístit TIM Jílové z nádraží, kde už léta nic nejezdí, dolu k zastávce autobusu, kde není nic. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/jilove_zst_3912_12.jpg Stejně je na tom i Malé Chvojno, kde je TIM u nepoužívaného nádraží místo u zastávky autobusu. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/libouchec_zst_UL047.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za upozornění, ale o tomto problému víme. Není ale pravdou, že léta tu vlak nejezdí, v r. 2015 ještě výletní vlaky jezdily a domníváme se, že jejich provoz v rámci turistického ruchu se snad znovu obnoví. Zřízení TIM u zastávek BUS zřejmě provedeme.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Bystřice nad Perštejnemdatum založení:3.10. 2017 (10:52:18)
název problému
chybí šipka
popis problému
Rozcestník ZD307 Bystřice nad Perštejnem - žst má jen jednu šipku, směr do města chybí. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/bystrice_n_p_zst_ZD307.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkuji za nahlášení, bude objednána a doplněna.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Rakovníkdatum založení:3.10. 2017 (10:33:45)
název problému
rozc. Papírna, vybledlé barvy
popis problému
Červená barva na směrovkách už moc červeně nevypadá. https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/papirna_0040_15.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovky již jsou v soupisu objednávek na příští sezónu. Budou tedy vyměněny.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Lašovicedatum založení:3.10. 2017 (10:24:21)
název problému
rozcestník Lašovice žst
popis problému
Na rozcestníku Lašovice - žst jsou šipky (červená a modrá) jen ve směru na Pustověty, na opačnou stranu jsou až na kopci v místě oddělení modré od červené. Kdo přijede vlakem do Lašovic, neví kam vedou trasy na opačnou stranu. Možná je to tak schválně, nicméně je to zavádějící. https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/lasovice_rozc_zst_0040_10.jpg https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/lasovice_rozc_0040_10.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, směrovky byly objednány. Po dodání budou vyvěšeny.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Jitka Gregorová
nejbližší obec:Deštné v Orlickách horáchdatum založení:26.9. 2017 (22:07:20)
název problému
špatné směrovky.
popis problému
Za hotelem Panorama jsou na rozcestníku na Luisino údolí tři směrovky vzhůru do stráně - červená,modrá a žlutá, ale správná trasa = červená vede dolů pod kostelíkem. Ta na rozcestníku chybí. Stav na začátku srpna 2017.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Závada odstraněna, směrovky jsou již v pořádku. L. Hradecký, značkař.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Karolína Pospíšilová
nejbližší obec:datum založení:18.9. 2017 (10:11:36)
název problému
přelepená cykloznačka samolepkou
popis problému
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možné umýt/očistit cykloznačku v Praze u Šítkovské vodárenské věže, která směřuje cyklisty na Braník a Výtoň (A2), která je polepená samolepkou. Díky moc, hezký den, Karolína
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno sekci cykloznačení k vyřízení. EDIT: Značení cyklotras v Praze má ve své správě Magistrát hl. města - je třeba Vaši připomínku poslat tam. Bohužel nemám konkrétní kontakt, na koho byste se měla obrátit. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:datum založení:15.9. 2017 (15:31:53)
název problému
zarůstající rozcestník
popis problému
Dobrý den, rozcestník CB059, Hrdějovice MHD je zakrytý větvemi. Situace je zřejmá i z pohledu na Seznam Panorama, na situaci z roku 2014. V rámci běžné údržby značení by bylo vhodné větve ořezat, směrovky jsou nyní viditelné jen z pohledu do koruny stromu a chodníky zde procházejí po druhé straně silnice. S pozdravem, Marie Zemanová, česká komunita OpenStreetMap
řešení problému
Informace byla předána místnímu značkaři, aby na místo dojel a směrovky prořezal - dle obrázku je vidět, že je třeba i vyměnit dř. lišty za nové. Karel Markvart.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:Nemanicedatum založení:15.9. 2017 (15:16:04)
název problému
Chybějící ukazatele
popis problému
Dobrý den, z rozcestníku CB058 stále (nebo opět) zůstávají jen značka začátku trasy a směrová šipka vylepené na zastávce MHD, směrovky chybí - tedy pokud nebyly posunuty výrazně mimo zastávku MHD a prostor za ní. Situace je nyní shodná se stavem zasílaným 20.9.2016. Pěkný den, Marie Zemanová, česká komunita OpenStreetMap
řešení problému
Informaci jsem poslal místnímu značkaři a výtkou, proč ani po roce zde nejsou vyvěšeny směrovky. Karel Markvart 17.9.U zastávky MHD není vhodný objekt pro směrovky. Zřizovatel NS sem instaloval trubku pro směrovky a na ní byly také našimi značkaři vyvěšeny.Asi po roce mi hlásili, že trubka je vylomená těsně nad betonem a i s neporušenými směrovkami leží na zemi. Tak jsme směrovky zavěsili na nejbližší možný objekt - sloup veř. osvětlení asi 50 m od MHD, nejsou ale od zastávky bohužel přímo vidět, musí se kousek po značené trase popojít. Zakopávat směrovník v zástavbě vedle výpadovky na Prahu, kde je to v zemi samý kabel, se neodvážíme. Navíc, když neodolala profesionálně zabetonovaná trubka, tak by to stejně byla marná práce.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Karel Fojtík
nejbližší obec:Úvalydatum založení:14.9. 2017 (07:54:56)
název problému
chybí znasčení po vykácení prostoru
popis problému
Na trase Sv. Donát-Úvaly došlo k vykácení stromů a vyklestění keřů a tím zmizelo i pásové značení až k silnici / Hostín / .Uříznutou část stromu se značkou jsem postavil do směru , ale nevím jak dlouho tam vydrží . Občas na značku narazíte , ale jen ojediněle Mám dojem , že tam ještě dojde k úpravě cesty - vypadá to na rozpracovanost.
řešení problému
Dobrý den, děkujeme za nahlášení závady. Úsek trasy byl opraven doplněním několika značek. Značkaři PY.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Marek Adler
nejbližší obec:Podkozídatum založení:12.9. 2017 (21:55:33)
název problému
Chybí směrovka doprava
popis problému
U značky chybí šipka doprava. Vypadá to, že cesta pokračuje rovně, ale ve skutečnosti jde doprava.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Šipku domalujeme co nejdříve.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Marián Kyral
nejbližší obec:Frýdek-Místek, Nové Dvorydatum založení:11.9. 2017 (17:20:43)
název problému
Zakrytý rozcestník
popis problému
Rozcestník FM056, Frýdek (Nová Dvory, MHD) je zakryt živým plotem. Ze směru od Bruzovic je zcela neviditelný, ze směru od Frýdku téměř neviditelný. Nevědět, že tam někde má být, zcela jistě bych jej přehlédl. Dle funkce panorama na Mapy.cz trvá tento problém minimálně už rok. Jen je letos ještě více zarostlý. https://mapy.cz/turisticka?x=18.3911550&y=49.6943608&z=19&pano=1&base=ophoto&pid=46521548&yaw=0.321&fov=1.257&pitch=0.112 S pozdravem, Marián Kyral, česká komunita OpenStreetMap
řešení problému
V krátkě době (jak dovolí počasí) budou přemístěny směrovky o pár desítek metrů na betonový sloup ve směru trasy na Žermanice.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:V. Pavlíček
nejbližší obec:Chvalčovdatum založení:10.9. 2017 (20:04:30)
název problému
Nesprávná výška rozcestníku Chvalčov
popis problému
Místo výšky 367 m n.m. by mělo být spíš 377 m n.m. na rozcestníku Chvalčov v obci Chvalčov u Bystřice pod Hostýnem.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, nadmořská výška bude přeměřena a na stávající tabulce opravena přelepkou. Na nových se již objeví správná.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Roman Mádle
nejbližší obec:Obecnicedatum založení:10.9. 2017 (11:29:31)
název problému
Poničené značení v lese u Obecnice
popis problému
Dobrý den, při včerejším (9.9.2017) výletu na Tok v Brdech jsem si všiml poničeného červeného značení v cca 1,5 km dlouhém úseku Obecnice (kraj lesa) - studánka u Kloboučku (viz odkaz na mapu). Značky na stromech jsou téměř neviditelné - pravděpodobně se je někdo snažil sedřít nebo smýt. (Pokud je mi známo, byla tato značka vyznačena teprve letos na jaře a v uvedeném úseku vypadá jak po 20 letech bez jakékoliv údržby...) S pozdravem Roman Mádle, Zdice
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. O závadě víme. Bohužel je to práce místních, kteří značení nepřijali. Bude ohlášeno jako přestupek na místně příslušný úřad.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petrová Jitka
nejbližší obec:Mokrý Lom (osada Polžov)datum založení:27.8. 2017 (16:40:25)
název problému
odstranění turistické značky
popis problému
Dobrý den, ráda bych Vám oznámila, že bouřka, která minulý týden v pátek přešla osadou Polžov (obec Mokrý Lom), vyvrátila dub na soukromém pozemku, na kterém byla červená turistická značka. Strom poškodil dráty elektrického vedení, proto jej pracovníci firmy E-ON odstranily z dosahu vedení a majitel dřevo zpracoval. Na www.mapy.cz jsem dohledala polohu odstraněného dubu - 48.8419917N, 14.5368219E. V tomto místě turistické trasy nyní turistická značka chybí. I já sama ráda chodím podle Vašeho značení a považuji proto za vhodné informovat Vás a doplněním značky usnadnit cestu dalším turistům. S pozdravem J. Petrová
řešení problému
Informaci jsem poslal místnímu značkaři, aby na místo dojel a značku doplnil. Karel Markvart. 17.9.Zjistili jsme, že na stromě byla jen potvrzovací značka a navíc hned za ním je označená další křižovatka. Byla i tak raději namalována náhradní značka.K.M.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Ondřej Vicenec
nejbližší obec:Hnátnicedatum založení:25.8. 2017 (11:54:32)
název problému
Úprava značení
popis problému
Dobrý den, chtěl bych poprosit o úpravu značení zelené tur. trasy. Bylo by za potřebí z klasického značení zelené trasy udělat značku s šipkou doleva. Bydlím nedaleko směrníku a mnoho turistů k nám zabloudilo a ptá se kudy po zelené protože není uveden směr cesty.
řešení problému
opraveno
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Karel Netman
nejbližší obec:Orlík nad Vltavoudatum založení:24.8. 2017 (09:49:20)
název problému
Chybějící značka odbočení
popis problému
Dobrý den, v místě https://openstreetmap.cz/#map=19/49.49159/14.17127&layers=dK chybí odbočující značka (šli jsme ve směru na Orlík) na naučné stezce. Poslední značka je na osamoceném stromě a navádí rovně a další značku jsme našli až po dlouhém hledání (daleko od odbočení). Pěkný den, Karel Netman
řešení problému
Připomínku jsem přeposlal našemu místnímu značkaři, aby značení opravil a poté mne o opravě informoval. Karel Markvart
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Lax
nejbližší obec:Vražkovdatum založení:19.8. 2017 (00:24:05)
název problému
poškozený TIM
popis problému
TIM LT040 sundané (upadlé) směrovky, viz foto
řešení problému
směrovky byly opět namontovány
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef moštěk
nejbližší obec:Žižkovo Poledatum založení:17.8. 2017 (12:30:12)
název problému
Vratký sloupek se směrovkami
popis problému
U Žižkovy mohyly mezi Žižkovým polem a Přibyslaví je vratký sloupek se směrovkami - viz foto. Možná ještě nějaký čas vydrží, ale když se o něj někdo opře, tak se vyvrátí.
řešení problému
Děkujeme a o problému vratkého směrovníku víme, nápravu předpokládáme během příštího roku.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Vladislav Černý
nejbližší obec:Beroundatum založení:16.8. 2017 (13:06:57)
název problému
Chybný údaj na rozcestníku
popis problému
Dobrý den, v dubnu jsme s manželkou podnikli pěší výlet z Karlštejna přes Svatého Jana pod Skalou do Berouna. Řídili jsme se turistickými značkami a všechno bylo v pořádku. Jenom na jednu věc bych rád upozornil. Při příchodu do Berouna po červené značce je rozcestník umístěn také u nemocnice ("Cesta Vojtěcha Náprstka"). A na něm je údaj, že k vlakovému nádraží je to 0,5 km. Přitom skutečná vzdálenost je po červené značce k nádraží zhruba 1,5 km. My jsme měli dobrý mezičas, ale pokud by někdo stíhal vlak a spolehl by se na údaj na směrovce, tak by ho asi nestihl. Kilometrický rozdíl je docela dost. Ale je to jen taková drobnost. Prosím o přeposlání mého mailu příslušnému značkaři KČT. Děkuji a jsem s pozdravem. Vladislav Černý Praha 9 - Kbely
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Provizorně opravíme a jakmile budou nové směrovky, vyvěsíme je.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Daniel Martínek
nejbližší obec:Kunkovicedatum založení:16.8. 2017 (13:02:20)
název problému
Kunkovický les
popis problému
Dobry den do KCT, Rad bych se zeptal, prave sem se prestehoval do obce Kunkovice a diky krasne prirode a jen na skok od buchlova a chrybu jsem se do mista zamiloval. Co me celkem sklamalo je ze neni zadna turisticka trasa ktera napoji Kunkovice a okoli na buchlov a trasy v okoli. V kunkovickym lese jsem nasel zelenou znacku asi na trech sttomech, predpokladam ze tam znacena trasa byla ale bud se neco stalo neznacilo se to dal nebo nevim. Nicmene byl bych rad kdyby bylo mozne nejakym zpusobem zaznacit nejakou turistickou trasu v tomhle krasnym regionu. A rad bych I pomohl a tu trasu mozna I zaznacil ale nejsem si jist jakym zpusobem to funguje. Ted prave pujdu do lesa a odfotim jiz znacky ktere sem nasel. Budu rad kdyz mi odpovite a preji vam hezky den. S pozdravem
řešení problému
Děkujeme za váš postřeh, ale o této trase zatím neuvažujeme, nezapadá do naší koncepce tras a vytvoření nové trasy je administrativně velice složité.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Miloslav Klvač
nejbližší obec:Sázavadatum založení:14.8. 2017 (17:11:09)
název problému
chybí značení
popis problému
Když jdu po žluté od stanoviště Sázava-lávka ke stanovišti Čertova brázda,narazím na silnici Uhlířskojanovická.Je tam směrovka pro zpětnou trasu ke stanovišti Sázava-lávka,ale chybí k Čertově brázdě.Přejdu silnici,ale ta je se svodidly.Za ním je pěšina s čertovým pluhem,takže mne napadlo přelézt svodidlo a jít pěšinou dále.Chyba.Zpět.Když se zkusím dát podél svodidla vlevo,přijdu po 50 metrech na odbočku ze silnice.Zase chyba,tudy cesta nevede.Napotřetí to vyšlo.Musí se přejít silnice,dát se vlevo a u kapličky prolézt kolem svodidla.To mne napadlo až napotřetí.Já bych namaloval na svodidlo u pluhu šipku vlevo,aby bylo jasné,že se má jít doleva.U kapličky bych namaloval na svodidlo šipku doprava,aby bylo jasné,že se zde má zahnout.A na kapličku bych dal žlutou značku na znamení,že se jde správně.Pokud chybí šipka na svodidle vlevo,není jasné,že se má jít vpravo po silnici,vlevo po silnici nebo přelézt svodidlo.A pokud chybí značky na svodidle před kapličkou a na samotné kapličce,taky vás nenapadne,že se má jít právě tudy.Vstup u kapličky je dost úzký a navíc zarostlý.Je nebezpečné na dost frekventované silnici opakovaně hledat cestu a přelézat svodidlo.Celé stanoviště je navíc před zatáčkou,takže řidič pohybující se osoby špatně vidí.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Na místě jsme prořezali větve a tím zviditelnili již zarostlé značky. Také jsme přidali pár značek včetně samolepky na svodidlo. ZO KH