Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Marián Kyral
nejbližší obec:Úsovdatum založení:30.10. 2018 (22:25:24)
název problému
Překryté směrovky
popis problému
Zdravím, rozcestník ŠU961, umístěný na sloupu před zámkem Úsov, je částečně zakryt plastovým svodem a je problém z něj rozluštit vzdálenosti. Viz foto. Marián Kyral Česká komunita OSM.
řešení problému
Dobrý den! Směrovky byly skutečně částečně zakryty plastovou trubkou, ale při správném natočení vzdálenost zjistit lze.Bohužel tam není jiný objekt, kam směrovky dát a směrovník nám památkáři před zámkem nepovolí. Děkuji za informaci. Mičunek David
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Praha - Hlubočepydatum založení:27.10. 2018 (13:07:32)
název problému
TIM Hlubočepy žst
popis problému
Bylo by vhodné přemístit TIM někam do prostoru nové železniční zastávky Praha Hlubočepy. Zelená prochází hned za nástupištěm. Kdo přijede vlakem vidí zelenou ale odkud, kam vede už se nedozví. Nedaleko je také zastávka autobusu MHD. Děkuji.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Tato změna se již řeší. ZO AB
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef Ptáček
nejbližší obec:Milešov-Přední Chlumdatum založení:24.10. 2018 (19:13:16)
název problému
Přerušení značené cesty
popis problému
Katastrální území Přední Chlum. Jedná se o červenou trasu ze Solenice na Přední Chlum, která vede po parcelách 9/1, 2/1, 547/2 (což je veřejná cesta), zde odbočuje na soukromé pozemky a kterou se tozhodl jeden z majitelů pozemků zatarasit (místě parcely 475). Proto turisté po Předním Chlumu bloudí a v davech chodí i po jiných obdělávaných soukromých pozemcích. Píši v davech, protože na Předním Chlumu byla postavena rozhledna Milada, kterou navštěvují davy turistů. Při tom existuje elegantní řešení, přeznačkovat cesty na Přední Chlum a k rozhledně po veřejných cestách. Ze Solenic stačí přeznačkovat na veřejnou cestu po parcelách č. 9/1, 2/1, 547/2, 547/3, 547/1, 528/1, 346/6, 525, 94/2, 93/9, 516. Z osady Hřebeny na Přední Chlum vede cesta po parcelách 524, 516 lze jí udělat jako cestu na vyhlídku. Obě cesty pro pěší jsou veřejné, v majetku obce Milešov, s minimální dopravou. V případě zájmu poskytnu další informace a v terénu provedu.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Trasa byla přeznačena. ZO PB
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Eva Miksová
nejbližší obec:Horní Vilémovicedatum založení:17.10. 2018 (13:55:43)
název problému
Kácení
popis problému
Vážení, šla jsem minulý týden z Rudíkova do Třebíče po zelené značce, kde jsem nikdy nebyla. Asi 2 km za Kuchyńkou značka odbočovala do lesa a od té doby jsem ztrácela a po stovkách metrů orientace podle mapy zase nacházela zřejmě nedávno obnovené značení. Protože asi původní cesta po louce byla zabrána na pastvinu, vedla značka lesem, a bylo nutno jít od značky ke značce, místy přelézt padlý strom, prodírat se ostružiním nebo houštím křídlatky a domyslet si směr, protože v okolí se mohutně kácí. Došla jsem sice za Horní Vilémovice, ale když se mně opět značka ztratila na nově utvořené pasece, přestalo mě bavit stále se konfrontovat s mapou, navíc v lese je bez záchytných bodů orientace obtížná, vzdala jsem původně zamýšlenou trasu a šla jsem svojí cestou. Neberte to jako kritiku špatného značení, ale jako oznámení potíží, které se asi nedávno vyskytly v souvislosti s těžbou.
řešení problému
Trasa průchozí, značení doplněno.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Hana Kalčíková
nejbližší obec:Vojtěchov/Jestřebicedatum založení:16.10. 2018 (21:20:22)
název problému
neznačená odbočka
popis problému
Významová odbočka k Jestřebickým pokličkám je nad rozcestníkem "Jestřebické pokličky" špatně značena: v místě ostrého zlomu vpravo je na stromě místo šipky jen pásová značka a natočená tak, že turisty navede rovně. Pěšina je zde hodně vyšlapaná, ale vede k jinému skalnímu útvaru: nad skalní okno (které však shora vidět není). Foto stromu se značkami přikládám - šipka by měla být i ve směru od pokliček, i když odtud už je na silnici a rozcestník vidět. Není uvažováno o vyznačení odbočky i ke skalnímu oknu a ke kalvárii?
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bylo předáno místním značkařům k opravě. ZO ME
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Pavel Zapletal
nejbližší obec:Pertříkovdatum založení:16.10. 2018 (13:06:59)
název problému
značená Modrá cesta je neprůchodná
popis problému
Jedná se o modrou značku směr Ostružník, dál směr Staré Město. Od rozcestníku (https://mapy.cz/s/38ETf ) v Petříkově se jde cca 50 metrů po silnici, dál se přejde doleva po mostku potok a ... není jasné kam dál. Značka dříve vedla doprava kolem domu, ale tam to majitel přehradil kameny. Dle starších leteckých fotografií na mapy.cz tam byly úpravy přilehlého svahu a cesta tak vedla (asi) moc blízko domu a (asi) se to majiteli domu nelíbilo, že mu vede značka hned pod okny a cestu přehradil. My jsme se nedali, vyšplhali vytvořený svah (pro sjezdovku), inkriminované místo obešli a po pár metrech se vrátili na modrou značku. Díval jsem se do katastru a pozemek je obecní. Původně tama vedla cesta, která díky úpravám svahu již neexistuje a majitel domu zbylé místo pro pěšinu svévolně přehradil. V přiloženém souboru je obr. jak případně obejít blokovanou cestu, šipkou je naznačeno kde je cesta blokovaná.
řešení problému
Dobrý den !Lokalitu jsem před týdnem osobně navštívil a situace není tak dramatická. Kameny jsou sice nasypané na lesní cestě (Obec Ostružná) , ale dají se obejít, je tam cca 0,5 m prostor. Přesto jsem kontaktoval majitele. Potvrdil mi, že s průchodem turistů nemá žádný problém, chalupu s tím kupovali. Nasypané kameny tam zůstaly po předchozím majiteli, neví za jakým účelem. Přesto slíbil, že část kamenů odstraní, aby tam zůstal alespoň 1 m široký průběh. Trasa by již měla být v pořádku. David Mičunek, předseda ZnO ŠU-JE
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Pavel Zapletal
nejbližší obec:Švýcárna (Praděd)datum založení:16.10. 2018 (12:32:23)
název problému
Na ukazateli Slatě je modrá značka - má být zelená
popis problému
Rozcestník Slatě, kousek od Švýcárny. K rozcestníku vede od Švýcárny červená a zelená značka. Červená odbočuje (na Červenohorské sedlo) a zelená pokračuje dál - ale na rozcestníku je modrá. Dle toho rozcestníku tam defacto končí zelená a začíná modrá.
řešení problému
Dobrý den ! O problému víme. Ve výrobě byl chybně vyroben modrý hrot, proto byl přelepen zeleným. Ten však postupem doby odpadnul(nebo jej někdo strhnul). Nicméně mám již skladem novou směrovku a tento týden bude v terénu instalována. David Mičunek, předseda ZnO ŠU-JE
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Křivošíndatum založení:16.10. 2018 (11:51:01)
název problému
poškozená šipka TIM
popis problému
Horní šipka drží jen na spodním šroubu a je ohnutá dolu. Rozcestník je jinde něž na mapách mapy.cz, viz odkaz na mapu. Zjištěno při mapováno pro openstreetmap.
řešení problému
Děkuji za informaci. Hned zjara do této lokality pojedu vyvěšovat nové směrovky, tyto také opravím. Posunutí rozcestníku na Mapy.cz jim oznamte, prosím, sám - KČT s nimi na upřesnění starých zákresů a přesném umístění dalších ikon nespolupracuje. Karel Markvart.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Křivošíndatum založení:16.10. 2018 (11:41:41)
název problému
cesta je součástí pastviny
popis problému
Úsek označený na mapě je součástí výběhu skotu. Přes cestu vede 2x elektrický ohradník. Lze obejít přes pole severní stranou. Zjištěno při mapování pro openstreetmap.
řešení problému
Jakmile tam pojedu lépe vyvěsit směrovky, kouknu na to a pokusím se vyřešit. Díky i za toto info. Karel Markvart.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Horáček
nejbližší obec:Panenská Hůrkadatum založení:15.10. 2018 (14:45:06)
název problému
přeložení trasy
popis problému
Zelená pěšina (300 m) z Panenské Hůrky směr Chrastava je neprůchodná. Navrhujeme posunutí zelené na lesní cestu V Polomech a vlevo navázat na původní zelenou do Chrastavy.
řešení problému
Dobrý den. Děkuji za informaci. Trasa byla přeložena přesně podle Vašeho návrhu. V mapách.cz se změna projeví co nejdříve. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička Předseda krajské komise značení Libereckého kraje
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Miloš Mucha
nejbližší obec:Skalice ( Frýdek-Místek)datum založení:4.10. 2018 (10:39:11)
název problému
poškozené značení a směrovky
popis problému
Dobrý den, Celkem 9 značek je poškozených vandaly, kteří stejnou barvou pomalovali nacistickými symboly i zastávku U Vrby ve Skalici. Jde o úsek Na Kamenci - Skalice U Vrby. Přespolní turisté zejména v lese mezi řekou Morávkou a zmíněnou zastávkou U Vrby bloudí, poněvadž na trase je mnoho dalších vyšlapaných pěšin. Děkuji Miloš Mucha, Skalice 497
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme ta informaci. Případ byl předán předsedovi značkařů Fr.- Místek, který zařídí nápravu. M. Karas.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Miloslav Klvač
nejbližší obec:Panenské Břežanydatum založení:2.10. 2018 (17:21:07)
název problému
není vyznačena trasa
popis problému
Žlutá trasa v délce 4 km mezi Panenské Břežany zámek a Háj Beckov(vyhlídka) není v reálu vyznačena,přitom Vyhledávač značených tras ji nabízí.Přitom od zámku se dá jít po vedlejší silnici nebo po chodníku a hlavně lesem,takže nevidím problém ji nevyznačit.Aspoň by začínala u zastávky autobusu Panenské Břežany,zámek-docela atraktivní turistický objekt.Takto trasa začíná až mezi polem a vyhlídkou Beckov.
řešení problému
Problém předáváme na podporu vyhledávače tras. Ano, trasa vyznačena není a nebude. Nebylo nám dovoleno značit přes soukromý pozemek. Proto byla trasa ukončena na háji Beckov.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Bohouškovicedatum založení:1.10. 2018 (08:32:07)
název problému
Trasa neodpovídá mapě
popis problému
Trasa k Haberskému vrchu ve skutečnosti není označená, samozřejmě jde se orientovat podle GPS a vyšlapané pěšiny, ale po červené na vrchol nedojdete. Ve skutečnosti je značeno asi takto: https://mapy.cz/s/35YZz
řešení problému
Bylo přeposláno místnímu značkaři, který zjistil, že v Mapy.cz je trasa zakreslena špatně. V mapách edice KČT i v evidenci KČT je zákres správný. Doporučuji ohlásit na server Mapy.cz. Karel Markvart.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Lukáš Findeis
nejbližší obec:Praha 12datum založení:27.9. 2018 (06:31:45)
název problému
Odstranění značky při výměně uschlého stromu
popis problému
Dobrý den, v pátek 28. 9. 2018 v 9:00 ráno proběhne odstranění uschlého stromku a vysazení nového většího stromu. Výměna proběhne včetně dřevěných kůlů. Na jednom je značení zelené turistické trasy. Prosím o vytvoření nové značky. Děkuji. S pozdravem Lukáš Findeis
řešení problému
Bylo zadáno. Omlouváme se za opožděné vymazání závady ze systému.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Josef
nejbližší obec:Filipova Huťdatum založení:26.9. 2018 (21:13:30)
název problému
Chybí směrová značka
popis problému
Zdravím! Na žluté TZ ve směru od Antýglu na Filipovu Huť chybí na odbočce z komunikace vyššího řádu na cestu nižšího řádu odbočovací značka - šipka. Navíc z cesty se odbočuje jen na nenápadnou pěšinu, kterou je velmi snadné minout. Jediné, co je v tomto místě u cesty jsou dvě klasické pásové značky, které však působí dojmem naváděcí a potvrzovací - vypadají jako by se mělo pokračovat po té široké cestě dál... Díky za opravu. Zdraví JP PS: A hned za odbočkou je žlutá TZ na pahýlu stromu úplně sloupaná...
řešení problému
Turistické značení v uvedeném místě již bylo opraveno.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jirka
nejbližší obec:Kamenicedatum založení:22.9. 2018 (08:35:39)
název problému
Oprýskané směrovky
popis problému
Oprýskané směrovky v obci Kamenice, u zastávky U dvora, jedna prakticky nečitelná. Patrno z přiložené fotografie.
řešení problému
Děkujeme za zprávu. Směrovky byly provizorně již opraveny a byly objednány nové. ZOPY
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:René Brázda
nejbližší obec:datum založení:21.9. 2018 (00:14:55)
název problému
Špatné značky na místním bečovském okruhu
popis problému
Dobrý den, na bečovském místním okruhu jsou v některých úsecích úhlopříčky opačně (zprava doleva), což je sice "jen" kosmetický problém, ale působí to celé dojmem pirátské značky nějakých místních aktivistů. Daleko závažnější jsou časté střídačky na souběhu se zelenou značkou. Opakovaně se za křižovatkou objevila samotná červená a než jsem si zvykl, že zelená bude za zatáčkou, vracel jsem se hledat ztracenou odbočku. Někdy se povedlo namalovat obě barvy na jeden strom, ale půl metru od sebe. Mělo by se to buď opravit, nebo nařídit aktivistům použít jiné symboly, než značky KČT. S pozdravem Renda Brázda
řešení problému
Připomínky probereme na setkání KKZ KV v březnu 2020. Děkuji Karel Fiala
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Ivan Press
nejbližší obec:Řež u Prahydatum založení:20.9. 2018 (18:44:11)
název problému
oprava šipky
popis problému
Ahoj! V Řeži u Prahy vede červená TZT č. 0005 mj. kolem fotbalového hřiště. Na jeho jižní straně zřejmě opravovali a natírali dva pylony, sice se snažili zachovat šipku, co tam byla (viz foto), ale chtělo by tu udělat z ní opět řádnou značku. Ivan Press
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Oprava zadána značkařům. ZO PY
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Miloslav Klvač
nejbližší obec:Plaňanydatum založení:17.9. 2018 (15:19:41)
název problému
špatně vedená trasa
popis problému
Modrou trasu mezi Plaňany(žst) a Žabonosy(žst) vedete přes Plaňany uliční zástavbou až po křižovatku Tyršova -Tylova v délce 1300 m.Přitom se dá stejná vzdálenost vést krásnou přírodou(kolem polí,potoka a rybníku) a teprve posledních 500 m od rybníku ulicí Tylova k Tyršové.Tedy aspoň já se snažím chodit raději přírodou než ulicemi.Stačí jít od Plaňany(žst) po silnici opačným směrem a po 100 m zahnout doleva.Jde se pěšinou kolem pole.U rybníka se přejde trať přes oficiální přejezd a za rybníkem se vstoupí do Tylovy ulice a dojde se na křižovatku s Tyršovou.Já jsem to vzal za rybníkem doprava,prošel kolem žst zastávky Plaňany,přešel koleje,prošel pod mostem pod dálnicí a po 250 m se napojil na modrou.Tím jsem se zcela vyhnul silnicím a hlavně trase kolem dálnice.Bohužel přecházet koleje je zakázáno a proto trasu asi touto ideální cestou nelze vést.Přesto by stálo za to trasu přeznačit a vyhnout se tak 800 metrům přes město.
řešení problému
Děkujeme za váš podnět. Všechny nové trasy KČT jsou navrhovány s velkou pečlivostí a v době vzniku jsou vždy zvažovány a s veřejnou správou a majiteli pozemků projednávány všechny dostupné alternativy. Tak tomu bylo i v tomto případě. Je samozřejmě možné, že podmínky se mohou časem měnit. Věci se v rámci nejbližší pravidelné obnovy věnujeme.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin Hanuš
nejbližší obec:Potůčníkdatum založení:13.9. 2018 (23:02:14)
název problému
Zničené značení mezi Hynčice n/Mor. - Potůčník
popis problému
Značení je v délce asi 1 km zcela zničeno, pravděpodobně majitelem sousední pastviny. Značky jsou ze stromů vysekané sekereou, případně zasprejovány, vypadá to, že opakovaně. Bez GPS je v místě velmi obtížná orientace.
řešení problému
Dobrý den ! Značení bylo již zničeno v listopadu 2017, v dubnu 2018 kompletně obnoveno. Bylo to také projednáno s majitelem zdejších pozemků, který se dušoval, že s tím nemá nic společného. Po dalším zničení značení řešeno s policejním oddělením v Hanušovicích, probíhá šetření. Děkuji za informaci. DM
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Honza
nejbližší obec:Zašovádatum založení:12.9. 2018 (13:16:07)
název problému
Směrovka moc nízko
popis problému
Na Huštýně je turistický rozcestník umístěný moc nízko, což je nepřehledné. A jinak bylo by dobré projít celou trasu z Frenštátu p. R. po modré značce přes Malý Javorník a dále po červené až na Kamenárku rozcestí. Je zde mnoho chyb ve značení.
řešení problému
Obě trasy budou doznačeny v rámci obnovy turistických tras v příštím roce na jaře. Současně se zjistí a opraví směrovník nna Huštýně.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Lukešová
nejbližší obec:Dubá, Rozprechticedatum založení:10.9. 2018 (06:38:50)
název problému
vykácené stromy se značkami
popis problému
Dobrý den, šla jsem cestou necestou u Nedvězí od rozcestníku Panský hřeben po zelené směrem k Panské vsi a od rozcestníku asi cca 500m uhybá zelená doleva z kopce, to značení tam není téměř vidět a přešla jsem to a pak když se sejde dolů, je tam cesta doleva nebo doprava a tam není značení vůbec, protože tam vykáceli stromy, pouze od leva, když se jde směrem od P.vsi tam někdo laicky nastříkal na strom velmi nečitelně, že zelená vede nahoru, ale dost dlouho jsem tam bloudila. Zkuste tam někoho poslat, já jsem nabízela, že budu nosit šablonu a barvy sebou a chybějící značení doplním, jezdím každý týden někam jinam, ale nebylo mi to povoleno, že musím mít kurz a přidělené trasy atd. Lidé ta chybějící značení doplňují pak ale různě a hrůzně,aby ostatní nebloudili. Lukešová
řešení problému
Dobrý den, Děkuji Vám za informaci. Problém jsem předal vedoucímu příslušného značkařskému obvodu. Bylo by velice dobře, kdybyste se k nám přidala - takových lidí, kteří jsou ochotni nosit šablonu a barvy a dávat trasy do kupy je stále nedostatek :-) Ale - jak jste již sama řekla - musí projít naším školením a získat alespoň kvalifikaci vedoucího značkaře. Pokud byste měla zájem, určitě mi napište - jarznac@volny.cz. Zdraví Mirek Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jan Johánek
nejbližší obec:Solenicedatum založení:8.9. 2018 (21:17:17)
název problému
Nedostatečné značení
popis problému
Dobrý den! Červená TZ mezi Předním Chlumem a Solenicí je značena naprosto ničemně. v osadě U Jozávků přijdete na rozcestí, kde dosud normální značení končí. Máte na vybranou, jestli se dáte pěšinkou kolem kompostu nebo osadní asfaltkou. Každý zvolí silničku, ale kompost je správně. Nebýt ochotné chalupářky, tutově bychom zabloudili, autobus (jediný v sobotu) by nám ujel a mohli bychom jen nadávat!!! Autobus nám neujel, ale kafe jsme nestihli. Takhle zprzněné značení jsem ještě neviděl. A že jsem už pár kilometrů nachodil. Pošlete, prosím značkaře, ať označí "kompostovku" jako jedinou správnou volbu. Děkuji a přeji hodně pohodových kilometrů Jan Johánek
řešení problému
Děkujeme za Vaše upozornění. O problému víme. Bohužel tuto situaci má na svědomí majitelka pozemku, přes který značka od nepaměti vedla. Značky zrušila aniž by to předem dala vědět čímž naplnila skutkovou podstatu přestupku. Ten jsme na příslušný úřad nahlásili a doufáme, že je řešen. Bohužel i když trasa vede po soukromém pozemku, nedává to pravomoc majiteli značky jen tak za malovat. Obnovení značek v tuto chvíli není řešení. Čekáme na výsledek prestupkoveho šetření. Nejhorším případem řešení by bylo zrušení celé trasy, ale díky tomu že jsme s majiteli rozhledny Milada domluvili přeložení části této značky přímo přes rozhlednu, byla by to škoda dvojnásobná.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Jakubů
nejbližší obec:Bělá pod Bezdězemdatum založení:2.9. 2018 (21:48:25)
název problému
Návrh na změnu trasy
popis problému
Dobrý den, před pár dny jsem šel po červené trase z Bezdězu do Bělé pod Bezdězem. Od koupaliště v Bělé je trasa vedena po poměrně rušné silnici (ul. Kuřivodská). Přitom souběžně vede cesta k chatové kolonii (ul. Za Rybníkem Slon), které se po 300 m sejdou. Z pohledu bezpečnosti i atraktivnosti, by bylo lepší trasu vést ulicí Za Rybníkem Slon, ale ještě hezčí by byla trasa od koupaliště k rybníku Slon a podél rybníku Slon (na druhé straně Rybníku než je ulice Táborová) dojít k ulici Fortenská a vyjít do kopce k původnímu trasování červené v ulici Jateční. Mimochodem cesta kolem Rybníku Slon není na mapy.cz zakreslena, podal jsem návrh na opravu. s pozdravem Pavel Jakubů
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. V nejbližší době se na situaci podíváme. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička Předseda krajské komise značení Libereckého kraje
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Míka
nejbližší obec:datum založení:2.9. 2018 (16:07:37)
název problému
rozcestník ČTZ
popis problému
rozcestník je na rohu u č.5 ŽTZ ale začíná kde odbočuje ČTZ doleva a tam žádný rozcestník není,ale je zakreslen na mapě S pozdravem Míka Václav
řešení problému
Připomínky probereme na setkání KKZ KV v březnu 2020. Děkuji Karel Fiala
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Martin Štreit
nejbližší obec:Háj ve Slezskudatum založení:31.8. 2018 (11:38:57)
název problému
Chybějící pásové značení
popis problému
Dobrý den, jedna uživatelka si stěžovala, že cyklotrasa č. 6128 z Háje ve Slezsku do Hlučína není vůbec značena a já na Panoramě jsem také neobjevil žádnou směrovku ani značku. Díky za opravu Martin Štreit, kartograf Mapy.cz
řešení problému
Dobrý den. KĆT trasu 6128 neznačí. Kdo dal trasu na "Mapy.cz"? Půjde asi o cizí aktivity, v našich mapách KČT rovněž trasa není. Někdo si dělá co chce, a my to máme nyní řešit? Přesto: Můžeme na trase udělat průzkum, vybavit ji dopravními(!) značkami, a navrhnout ji jako oficielní silniční (ne značenou) trasu KČT. Nevyznačené trasy by měly být v mapách opatřeny poznámkou "neznačené". Jako KČT doufáme vše zvládnout letos do konce roku. Zdraví M.Karas, KKZ KČT MS kraje.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Zita Purkrtová
nejbližší obec:Studenec, Zálesní Lhotadatum založení:29.8. 2018 (12:14:52)
název problému
Chybějící a špatné značení
popis problému
Dobrý den, během prázdnin jsem se pokoušela jít po červené značce úsek v okolí Studence a Zálesní Lhoty (viz přiložený odkaz na mapu) a červená značka buď chybí (usuzuji podle toho, že rozestupy mezi značkami jsou delší než obvyklé) nebo jsou velmi špatné (vyvětralé, téměř neviditelné). Hezké odpoledne, Zita Purkrtová
řešení problému
Dobrý den, děkujeme za informaci. Bylo zjištěno, že se jedná o zrušenou trasu, ale původní značky již začaly prosvítat. Bylo provedeno obnovení zrušení trasy. Jaromír Růžička
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jan Číhal
nejbližší obec:Travnádatum založení:27.8. 2018 (20:09:29)
název problému
chybějící směrovka
popis problému
Dobrý den, na rozcestníku "Letiště" chybí směrovka modrá levá směr Borůvková hora.
řešení problému
Dobrý den ! Díky za informaci, o situaci víme. Směrovka je již vyrobena, v průběhu září bude vyvěšena. David. Mičunek
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Noviny pod Ralskemdatum založení:24.8. 2018 (19:50:46)
název problému
Chybná kilometráž a nadm. výška
popis problému
Na rozcestníku Sedlo pod Ralskem je uvedena chybná vzdálenost odbočky ke zřícenině hradu Ralsko - je uvedeno 100 m, přitom na mapy.cz jsem naměřil cca 360 m. A dále chybná nadmořská výška rozcestníku - je na něm uvedena výška vrcholu Ralska, přičemž se ale rozcestník nachází ve výšce cca 605 m.n.m.
řešení problému
Děkujeme za informaci. Byly objednány nové směrovky. Po jejich dodání budou vyvěšeny.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Robot Emil
nejbližší obec:Soušdatum založení:23.8. 2018 (21:38:47)
název problému
Špatná kilometráž/textace
popis problému
Dobrý den, na rozcestí Pod Souší je na červené směrovce do Desné špatná kilometráž i textace. V prvním řádku je odkazováno na neexistující rozcestí "ČERNÁ DESNÁ (vdp.)". Na dalších 2 řádcích je uvedena kilometráž do Desné 5,5 km a do Tanvaldu 7 km. Skutečné vzdálenosti jsou 4 km, resp. 5,5 km. S pozdravem Robot Emil
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Objednal jsem novou směrovku se správnými údaji. Jak nám bude dodána, tak ji vyvěsíme. Děkuji Vám za informaci. Jaromír Růžička