Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:PP
nejbližší obec:Nová Hradečnádatum založení:13.11. 2016 (16:49:22)
název problému
chybí značení na křižovatce
popis problému
Dobrý den, na označeném bodě https://mapy.cz/s/1d5jM chybí značení pro směr Nová Hradečná. Za křižovatkou jsou dva stromy, na které se hodí umístit naváděcí a potvrzovací značku.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, byla určena mimořádná obnova trasy. Značení by mělo být tedy brzy v pořádku.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jan Korčok
nejbližší obec:Bechynědatum založení:10.11. 2016 (15:23:08)
název problému
Poškozená samolepka
popis problému
Na okapové rouře v ulici Libušina směr k náměstí je poškozená samolepící červená značka.
řešení problému
Obě samolepky vyměníme při jarní obnově značení této trasy.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Křeslicedatum založení:9.11. 2016 (19:24:30)
název problému
nekompletní TIM
popis problému
Na novém TIM AB085 Dobrá voda chybí směrovka zelené směr Uhříněves. Vzniká dojem že trasa končí, pásové značení pokračuje správně. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/dobra_voda_new_AB085.jpg Zjištěno při mapováni OSM.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. TIM byl provizorně doplněn o chybějící směrovku. Nyní je kompletní. ZO-AB
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Velké Přílepydatum založení:9.11. 2016 (19:15:03)
název problému
chybný směr směrovky a cíl trasy
popis problému
Šipka TIM PZ054 Velké Přílepy - Kamýk, směr Roztoky ukazuje doleva, ale trasa pokračuje vpravo. Na druhé směrovce je jako cíl uveden Zájezd ZOO park, ale trasa končí už v Libochovičkách, k ZOO parku je to dále po zelené. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/velke_prilepy_PZ054.jpg http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/libochovi%C4%8Dky_KL085.jpg Zjištěno při mapováni OSM.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovka je již převěšena do správného směru. Před cílem Zájezd, by měl být text "dále po zelené", ale tuto opravu necháme na nové objednání směrovek, jelikož mezi Velkými Přílepy a Libochovičkami je několik dalších TIMů. ZO-PZ
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Josef Jeřábek
nejbližší obec:Chaloupky-Neřežíndatum založení:7.11. 2016 (13:09:48)
název problému
chybí turistické značení
popis problému
Vážení, chtěl bych vás požádat zda by bylo možné doplnit v obci Neřežín turistické značky směřující na nedalekou zříceninu hradu Valdek. Chápu, že se jedná o objekt v tzv. vojenském prostoru, ale ten se nyní pozvolna otevírá (v So. a Ne. je pro pěší otevřen) a spousta lidí se všech bydlících v Neřežíně každý týden ptá na cestu. Přitom v obci v zatáčce poblíž parkoviště jsou turistické značky vedoucí kolem Valdeka ale o něm na žádné zmínka není. Děkuji předem za vyřešení problému. Přeji hezký den. Josef Jeřábek Na Komořsku 2174 Praha 4
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Odbočka ke zřícenině byla vyznačena nedávno a odbočka tedy není na staré směrovce. Nové směrovky již byly objednány a jakmile dorazí, vyvěsíme je. ZO-PB
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Modřanydatum založení:2.11. 2016 (21:52:39)
název problému
chybějící šipky TIM
popis problému
Nové TIM Modřanská rokle AB130 je bez šipek. Stav 9/2016 https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/modranska_rokle_AB130.jpg Nalezeno při mapování OSM.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Na TIM byly směrovky montovány dne 15.9.2016. Nyní je tedy v pořádky. ZO-AB
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Dubečdatum založení:2.11. 2016 (21:47:03)
název problému
chybné určení vzdálenosti
popis problému
Po přetrasování modré 1003 v úseku Dubeč AB095 - Podleský rybník AB094 je na všech nových TIM na trase vzdálenost původní trasou 1,5 km. Novou trasou je to asi 3 km. Nalezeno při mapování OSM.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Za pomoci přelepek byly vzdálenosti upraveny. Pokud se stavba, která nyní probíhá v okolí TIMu Dubeč, nedotkne tras, bude vše již v pořádku.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Prahadatum založení:2.11. 2016 (12:35:49)
název problému
Chybějící směrovka - TIM Záběhlice, bus
popis problému
Chybí směrovka nové červené značky. Dva sousední nové TIM už mají směrovky vyvěšené.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bohužel dodaná směrovka byla špatná a tak byly vyvěšeny jen zbylé. Tato v minulých dnech dorazila a byla vyvěšena. Nyní je TIM kompletní.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Prahadatum založení:2.11. 2016 (12:33:38)
název problému
Toulovcův dvůr místo Toulcův dvůr
popis problému
Nově zřízený TIM je označen tabulkou Toulovcův dvůr, přestože onen dvůr je označen nápisem Toulcův dvůr a rovněž zdejší autobusová zastávka nese název Toulcův dvůr. Rovněž na směrovce od záběhlického zámku je uveden "Toulovcův dvůr". Na webu Toulcova dvora (http://www.toulcuvdvur.cz/o-nas/historie ) se píše: "Posledním zemědělsky hospodařícím nájemcem zemského (po první světové válce zestátněného) hospodářského dvora čp. 32 byl pan František Toulec. Byl to velmi moudrý hospodář, laskavý člověk, který nenechal žádného pocestného odejít bez pohoštění. Proto nese dvůr jeho jméno." Informaci o žádném zdejším Toulovcovi ani jiném lovci, po němž by dvůr mohl nést název Toulovcův, se mi nepodařilo najít. Zřejmě jde o záměnu za loupeživého rytíře Toulovce, který je spojen s Prosečí u Skutče a Litomyšlí.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. O chybě již víme a byla objednána nová směrovka, kterou ihned po dodání budeme montovat na místo.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Lukáš Ulma
nejbližší obec:Mukařovdatum založení:1.11. 2016 (21:05:12)
název problému
Prodloužení zelené turistické značky
popis problému
Dobrý den, prosím o prodloužení zelené turistické značky, která by nově končila místo na rozcestí v Babicích až u novorenesančního kostela v Mukařově. Jednalo by se o rozšíření dohromady o 1,7 km. Zelená by tak mohla procházet krásnými lesy kolem babických rybníků, dále kolem zaniklé hrnčířské vsi Janovic, které skrývají skutečně krvavou historii a také kolem zaniklého koupaliště Ž.O.S., ze kterého se ovšem po plánované revitalizaci rybníků stane rekreační oblast. U koupaliště by také později mohlo být třeba i rozcestí. Dále předkládám přesný obrázek prodloužení turistické značky.
řešení problému
Děkujeme za váš návrh. KČT považuje síť turistického značení za dostatečnou a proto nové trasy vznikají pouze k novým cílům hodným zřetele, tedy npř. nové rozhledny apod. Pokud byste o vyznačení trasy měl zájem, je možno zažádat KČT o vyznačení trasy na zakázku (kontaktujte nás přes email info@turistickeznaceni.cz. Služba je zpoplatněna a zadavatel musí před sepsáním smlouvy sehnat písemné souhlasy všech majitelů dotčených pozemků, po kterých trasa povede. KKZ středočeského kraje
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jan Korčok
nejbližší obec:Mariánské Láznědatum založení:23.10. 2016 (18:49:13)
název problému
Plechové značky
popis problému
Dobrý den, včera jsem v Mariánských Lázních po vystoupení z vlakového nádraží objevil turistický rozcestník připevněn na živý strom a navíc pod ním byly ještě přitlučeny dvě plechové značky pro ukončení značené cesty (zelená a červená). Podle mě tedy na živý strom žádné přitlučené plechovky nepatří a zrovna v Mariánkách u naproti nádraží bych to fakt nečekal......
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Náprava (oprava) byla provedena v dubnu 2017. KKZ KV
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Karlštejndatum založení:23.10. 2016 (17:43:31)
název problému
zapatlané značení
popis problému
Jakési individuum s IQ houpacího koně přetřelo v úseku mezi TIM Karlštejn pod hradem a silnicí z Třebaně do Mořiny na značkách pruh vedoucí červené barvy jakousi šedivou barvou, a to ve směru nahoru (ve směru dolů jsem to nezaregistroval). Na orientaci to nic nemění, ale je to nepříjemné.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Na místě zjištěno, že je to dílo pravděpodobně dětí, které školní křídou značky přebarvily. Nyní již umyto.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Liblíndatum založení:1.10. 2016 (17:01:32)
název problému
Chybná vzdálenost na směrovce - chybně umístěná směrovka
popis problému
V místě odbočení červeně značené trasy ze silnice II/232 u Horního Liblína je umístěna směrovka tvarového značení odbočky ke zřícenině Libštejn s textem: KE ZŘÍC. HRADU LIBŠTEJNA - 100 m S OMEZENÝM VÝHLEDEM DO ÚDOLÍ BEROUNKY 1993 40c Do pravé dolní části směrovky se kdosi pokusil vyrýt přesnější vzdálenostní údaj "2 km". Vzhledem k tomu, že skutečná vzdálenost ke zřícenině Libštejn z tohoto místa je zhruba 1,6 km a vzhledem k tomu, že tento úsek není odbočkou, ale základní trasou značenou pásovým značením, a vzhledem k tomu, že z rozcestí ležícího asi 50 metrů pod hradem je značena tvarovými značkami odbočka, zdá se pravděpodobné, že před 23 lety někdo umístil vyrobenou směrovku na nesprávné místo a za celých 23 let si chyby žádný značkař nevšiml a nenapravil to. Zajímavé je, že zhruba 100 metrů ve směru šipky se nachází podél pěšiny zhruba 10 metrů dlouhá kamenná opěrná zídka a mezi ní a silnicí II/232 jsou ve svahu nějaké skalky, ale neodvažuji se spekulovat, jestli si před těmi 23 lety mohl značkař tuto lokalitu splést s nepřehlédnutelnou monumentální zříceninou hradu. Stopy ve stráni však svědčí o tom, že naivní a místa neznalí turisté, kteří věří směrovkám, tam zřejmě zkoušejí zbytky hradu hledat.
řešení problému
Děkujeme Vám za poslané upozornění, uvedená směrovka již byla sejmuta. Za Krajskou komisi značení Plzeňského kraje Ing. Vladislav Sajdl.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Vladimír Vojta
nejbližší obec:Březovádatum založení:27.9. 2016 (15:45:49)
název problému
Chybně umístěné trasy na mapě
popis problému
Přeji dobý den, chtěl bych upozornit na chyby ve značení na Březové u Sokolova. Na mapě vedou značky červená a zelená u MěÚ ulicí Smetanova. Ve skutečnosti vedou obě před MěÚ, tj ulicí Komenského. Pak pokračují vlevo a "končí" mezi kinem a školním hřištěm, kde je zamčená branka. Byli jsme tam včera na výletě a nebyl to opravdu veselý začátek naší cesty, kdy chodíte několikrát stejným místem a marně hledáte, kudy dál. Také je nedostatečně značena zelená trasa za městem, v místě, kde se křižuje s vedením 220kV. Je tam několik cest, které nejsou v mapě zakresleny a na rozcestích značky samozřejmě chybí. Děkuji za opravu mapy, Vojta Vlad.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Problém jsme opravili a změny jsou již na mapy.cz zaslány. KKZ KV
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Blanka Mrázková
nejbližší obec:Prostřední Lipkadatum založení:26.9. 2016 (11:19:04)
název problému
špatně označené kilometry směr Roudný - Prostřední Lipka
popis problému
Včera jsme na červené trase směr od Králického Sněžníku do Prostřední Lipky v úseku Roudný (turist. rozcestník) - Prostřední Lipka objevili patrně chybu v označení kilometrů zbývajících do Prostřední Lipky. Nahoře v lese na rozcestníku Roudný bylo udáno, že nám zbývají 2 km, které se bohužel ukázaly jako "velmi dlouhé". Na plánovači www.mapy.cz jsem si potvrdila, že od Roudného do Prostřední Lipky to jsou ve skutečnosti 3 km, nikoliv pouze 2 km. Prosím mohli byste se tam někdo jít podívat a případně to opravit? Je velmi nepříjemné v průběhu cesty zjišťovat, že nám zbývá ještě kus cesty, když dle našeho tempa a času jsme dávno měli být na místě odjezdu spoje. Dva nebo tři kilometry někdy nejsou až takový rozdíl, ale to jen za předpokladu, že nemusíte stihnout úplně poslední spoj domů - kvůli čemuž jsou někdy plány tras napjaté. Může se to stát komukoliv, proto píšu. (Spoj jsme díky běžeckému tréninku nakonec stihli) :-). Blanka
řešení problému
nové směrovky
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:František Ponížil
nejbližší obec:Valašské Kloboukydatum založení:24.9. 2016 (14:04:14)
název problému
Nezřetelná značka odbočky
popis problému
Na červené trase Valašské Klobouky - Královec, ve směru na Královec, je nezřetelná značka odbočky vlevo (je to kousek za odbočkou k Fuskově studánce). Značka je na vysokém pařezu, z kterého se loupe kůra a už je tam jen nezřetelné torzo značky. Viz foto.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, trasa byla v roce 2017 obnovena značkaři ZO Zlín.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:Dubičnédatum založení:22.9. 2016 (20:15:27)
název problému
chybějící značení + rozcestník zakrytý větvemi
popis problému
Dobrý den, před několika dny jsem hlásila nenalezený rozcestník v obci Dubičné - dnes se mi hp podařilo objevit zakrytý větvemi trochu jinde, než jsem ho čekala. Bylo by vhodné větve ořezat. (přibližně bod 2 na mapě) Navíc z obou směrů je nedostatečné značení v b. 1 mapy - chybí jasné značení cesty na straně od Dubičného před brodem přes potok. Jsou tam vyježděné cesty, které lákají k cestě podél potoka (pro oba směry červené značky). Dnes jsme se zde sešli s turisty, kteří šli opačným směrem - bez toho, že jsme si "prozradili" cestu bychom jednoznačně pokračování červenžnenašli, z obou stran se jedná o zarostlou pěšinku. Jde jen o několik málo metrů, pak je vše již jasné. Děkuji za Vaši práci.
řešení problému
Větve na jaře prořežeme. S doznačením zde jsou problémy, protože tu není na co malovat značky. Pokusíme se o zlepšení buď namalováním "volavky" nebo zabudováním značkařského kolíku.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef Pospíšil
nejbližší obec:Srnídatum založení:21.9. 2016 (20:54:46)
název problému
Cesta přes ohradu
popis problému
Dobrý den, nevím, jestli je to přímo závada nebo je to tak schválně, každopádně zelená TZ u Srní v úseku od Vodního zámku k rozcestí ke Klostermannově vyhlídce vede skrz ohradu s krávami. Cesta je jak u vodního zámku, tak u lesa u zmíněné odbočky přehrazena ohradníkem. V ohradě se nachází i samotná tabule Klostermannovy vyhlídka. Držák elektrického ohradníku je zavrtán i do rozcestníku. Nevím, jestli je to tak schválně, ale chtěl jsem to dát na vědomí. S pozdravem J. Pospíšil
řešení problému
Dobrý den, Uvedený případ byl předán k řešení značkařskému obvodu Sušice, který provede kontrolu uvedeného úseku a posoudí možnosti nápravy. Pokud bude možné posunutí nebo přeložení této části trasy, bude to možné realizovat v jarních měsících příštího roku. K podobným problémům s chovateli skotu a koní dochází bohužel poměrně často a pokud nelze najít vhodnou přeložku turistické trasy, zbývá potom jednání s majitelem ohradníku, což je mnohdy složité. Ve výjimečných případech jsme dokonce nuceni takovou trasu zrušit, což bychom zejména v tomto případě dělali velice neradi.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:Dubičnédatum založení:20.9. 2016 (22:55:48)
název problému
Chybějící rozcestník CB124
popis problému
Nepodařilo se mi nalézt rozcestník CB124 - Dubičné, ačkoli by jeho umístění mělo být víceméně jednoznačné. Prosím o prověření, v okolí jich chybí více - viz předchozí požadavky. Připojený odkaz není zcela přesný.
řešení problému
Řešení je popsáno u záznamu z 20.9. Jedná se o totožný případ.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:Rudolfovdatum založení:20.9. 2016 (22:44:35)
název problému
Chybějící rozcestník CB052
popis problému
Zřejmě vzhledem k úpravám před školou zmizel rozcestník CB052 - RUDOLFOV, kostel (BUS). Blízké tabule naucné stezky byly z prostoru před školou přeloženy k zastávce MHD na hlavní silnici.
řešení problému
Řešení je popsáno u druhého případu z 20.9.12:57 h. Jedná se o totožný případ.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Alena
nejbližší obec:Slezské Rudolticedatum založení:20.9. 2016 (20:56:54)
název problému
Nepravdivý údaj
popis problému
Ve Slezských Rudolicích červená značka nevede na náměstí, což je škoda. Na rozscestníku Slezské Rudoltice - hosp. je uvedeno, že zámek na náměstí je uzavřen (nebo něco podobného), ale zámek je nyní již opraven a dokonce přístupný, navíc s krásným otevřeným parkem. Na náměstí je také pěkná restaurace s penzionem, což se může hodit, protože v tomto kraji mnoho možností ubytování není (my se tu velmi rádi ubytovali). Díky za Vaši práci!
řešení problému
I po projednání se starostkou obce se značení červené trasy ve Slez. Rudolticích zatím nebude měnit.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Marie Zemanová
nejbližší obec:Nemanice, České Budějovicedatum založení:20.9. 2016 (12:57:13)
název problému
Chybějící rozcestník CB058
popis problému
Podle údajů na mapách i plánovači tras KČT by měl existovat rozcestník CB058 - Nemanice, nebo Nemanice (bus). Seznam Panorama ho ukazuje za zastávkou Nemanice (Pražská tř. 2656/162). Na místě samém je na boku zastávky vyznačen začátek naučné stezky, která je v podstatě totožná se zelenou trasou do Rudolfova, rozcestník chybí.
řešení problému
U zastávky MHD v Nemanicích byl při vyznačení naučné stezky osazen směrovník s novými směrovkami do betonu, bohužel byl vandaly vyvrácen a vylomen. Směrovky jsme zachránili, budou na jaře osazeny na blízký betonový sloup veřejného osvětlení.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Herynk Slávek
nejbližší obec:Chvalčovdatum založení:20.9. 2016 (08:12:33)
název problému
zašlé a chybějící značení
popis problému
Koncem srpna jsme šli po žluté TZ (Bystřice pod Hostýnem -) Chvalčov - Jehelník. Značení mnohde velmi nezřetelné nebo chybějící. Na Jehelníku chybí směrová tabulka (zřejmě utržená). Dále z Kelčského Javorníku na Černou bařinu zelená celkem v pořádku, jen na jednom rozcestí je třeba jít cestou vpravo, není ale vyznačeno. Hodně zdaru.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Trasa byla začátkem roku 2017 proznačena značkaři ze ZO Kroměříž, směrovky objednány a vyvěšeny.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Pavel Kadlec
nejbližší obec:Olešnádatum založení:19.9. 2016 (20:25:25)
název problému
Značení vede do slepého místa.
popis problému
Na modré turistické značce, na cestě v lese mezi Olešnou Svatou Kateřinou, směrem z Olešné, modrá turistická značka svede z cesty do hustě zarostlé obory (nyní již se zničeným oplocením), v níž cesta končí a nevede z žádná jiná cesta. "Poslední" značka v této hustě zarostlé oboře vypadá velmi zanedbale, proto usuzuji, že se cesta stala nepoužívanou již před nějakou dobou a od této doby se zde vytvořil naprosto nepřístupný, hustý porost, přičemž zde nezbylo památky po oné původní cestě.
řešení problému
V těchto dnech byla provedena obnova celé této trasy a připomínaná závada byla odstraněna.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:PetrP
nejbližší obec:Staré Hamrydatum založení:13.9. 2016 (16:54:16)
název problému
TIM FM459 Poledňana
popis problému
Tyto směrovky jsou špatně viditelné z důvodů přerostlých větví. Při opravě směrovek na Těšiňokách je vhodné větve uřezat. S pozdravem PP
řešení problému
Větve odřezány v rámci obnovy značení.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:PetrP
nejbližší obec:Staré Hamrydatum založení:13.9. 2016 (16:50:02)
název problému
TIM FM461 Těšiňoky
popis problému
Dobrý den. Modrá směrovka na Ježánky ukazuje chybným směrem.. Její směrování je stejné jako u žluté směrovky, přičemž tyto trasy nevedou společně. Díky..
řešení problému
Předáno předsedovi ZO Fr.- Místek k dořešení.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:PetrP
nejbližší obec:Staré Hamrydatum založení:13.9. 2016 (16:47:51)
název problému
TIM FM461 Těšiňoky
popis problému
Dobrý den. Modrá směrovka na Ježánky ukazuje chybným směrem.. Její směrování je stejné jako u žluté směrovky, přičemž tyto trasy nevedou společně. Díky..
řešení problému
Předáno předsedovi ZO Fr.- Místek k dořešení Směrovky byly řádně vyvěšeny v roce 2012, zřejmě nějaký vandal je posunul. Budou opraveny při nejbližší příležitosti.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Eliška Straková
nejbližší obec:Hradové Střimelicedatum založení:13.9. 2016 (09:28:31)
název problému
Chybějící šipka
popis problému
Dobrý den, na modré značce z Hradových Střimelic do Chocerad chybí šipka v místě, kde modrá opouští zpevněnou cestu a uhýbá doprava po louce. Poslední značka je na tyčce pár metrů před odbočením, ale jelikož se jedná o tyčku, není tam prostor na šipku a turista bez mapy bude pokračovat rovně. Modrá následně dlouho jde po louce, kde není umístěna žádná značka na dohled, až po cca 300 metrech, kdy se cesta blíží k lesu (alespoň jsem si jiné nevšimla). Nemít mapu, netuším, z čeho bych poznala, že mám odbočit zrovna v tomto místě. Děkuji za práci, kterou odvádíte, a doufám, že Vám tento postřeh bude k užitku. Hezký den ES
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Po dohodě s majitelem objektu u odbočení jsme na nový plot umístili modrou šipku. Značkaři PY.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Richard Sirný
nejbližší obec:Závistdatum založení:11.9. 2016 (13:43:45)
název problému
cyklostezka 5221 - vedeni vice mimo silnici I/43?
popis problému
Cyklostezka 5221 (http://www.cyklo-jizni-morava.cz/5221 ) vede asi 200 m po silnici I/43 Brno-Svitavy. Je zde velká hustota provozu a silnice je vcelku úzká. Nedávno jsem tuto trasu opět absolvoval, ale zmiňovaný úsek se mi povedlo objet trasou přes lesní cestu a parkovací pruh - viz přiložený odkaz na mapu, realné vystavení provozu bylo cca 20-30 m. Myslím, že by bylo dobré zvážit, zda tento úsek raději nevést touto alternativní trasou.
řešení problému
Námět byl předán příslušnému obvodnímu značkaři k prověření. Pokud bude přeložení schváleno, bude zařazeno do plánu obnovy příštího roku
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:M. Smětal
nejbližší obec:Karlovy Varydatum založení:4.9. 2016 (21:02:08)
název problému
Povalený rozcestník
popis problému
Dobrý den, rozcestník "pod Goethovou rozhlednou" na Tugeňevově stezce v karlovarských lázeňských lesích je poškozený. Dnes jsem ho našel vylomený a povalený na zemi. Samotné značení (šipky) byly rovněž poškozené (ohnuté).
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. O tomto problému víme a nové směrovky máme již na skladě, ale.... Směrovník patří LL KV, problém jsme jim již dávno nahlásili, nic se neděje. Plánujeme opravu sami, ale jde o nepřístupné místo, problém je v tom, že na stromy v LL KV nesmíme nic umisťovat a osobním autem na místo nedojedeme ani s povolením od LL KV. KKZ KV