Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Petr Švec
nejbližší obec:Jabloňovdatum založení:15.6. 2017 (13:10:06)
název problému
chybějící tabulky
popis problému
Dobrý den, na úseku cyklostezky č. 5240 vedoucí z obce Jabloňov do Tasova, cca 1 km od dálnice, zůstal na rozcestí pouze sloupek bez tabulek.
řešení problému
Dobrý den, předávám na sekci cykloznačení o chybějící značce.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Zdeněk Pražák
nejbližší obec:Vysoká u Holicdatum založení:14.6. 2017 (18:17:02)
název problému
nenalezen rozcestník PA092 Vinice vyhlídka
popis problému
při mapování pro openstreetmap nebyl nalezen rozcestník TIM PA092 Vinice vyhlídka
řešení problému
není instalován
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin Klein
nejbližší obec:Křivoklátdatum založení:12.6. 2017 (13:07:22)
název problému
Chybějící směrovka
popis problému
Na Křivoklátě, v místě (za vyhlídkou U Trojice) kde se od sebe oddělují červená a žlutá trasa, chybí informační směrovka. Asi byla ze svého místa zcizena. M. Klein
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V tomto místě směrovky neevidujeme. Jelikož se jedná o rozchod dvou tras uvnitř jednoho města, neosazuje se toto rozcestí směrovkami. Na žluté značce je rozcestí "Křivoklát, hrad" a další až "vyhlídka Paraplíčko. Na červené je "Křivoklát, hrad" a pak až "Svatý Eustach" Středočeská krajská komise značení.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin Klein
nejbližší obec:Nezabudicedatum založení:12.6. 2017 (12:57:47)
název problému
Nezřetelné značení
popis problému
Zdravím. Vydal jsem se na výlet a v červeném úseku Roztoky most - Nezabudický mlýn, jsem na okraji Přírodní rezervace Nezabudických skal v jednom místě nějaký čas marně tápal. Minul jsem těsně po sobě dvě značky a dál jsem nevěděl: doleva nahoru či doprava dolů? Více na přiloženém snímku. Po průzkumu vyhrála druhá možnost. Dál, mezi listím asi padlého stromu, jsem na kmeni zahlédl spásonosnou značku. Na onom místě drobet pracovali těžaři. M. Klein
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Na místo již byli vysláni značkaři, kteří provedou přeznačení části trasy na novou polní cestu a zbytek opraví tak, aby byla celá trasa bez problémů průchozí. ZO RA
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ota Pösel
nejbližší obec:Zlaté Horydatum založení:12.6. 2017 (11:49:38)
název problému
poškozené značení
popis problému
Cesta po modré značce na Biskupskou kupu je velmi problematická. Před "Pod Leuchtenštejnem" byla těžba dřeva, informace o odbočení doprava nahoru žádná. Následně od rozcestníku složitá orientace v těžko prostupném terénu, místy téměř bez značení (těžba). TZT směřuje od Braunerovy lavičky nahoru, ale tam je teď ohrazená obora, teprve nad ní od nalezené značky předpokládaný stav značení. Rovněž sestup z Biskupské kupy po zelené TZT je orientačně náročný. Pokud platí pravidlo, „Když není směrová šipka, pokračuji stále dál“, tak leckde nezatočím a jdu zcela špatně - třeba přímo dolů.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V současné době probíhá průzkum a trasa se bude překládat.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Zuzana Charvátová
nejbližší obec:datum založení:12.6. 2017 (11:08:48)
název problému
šikmé značení
popis problému
U Baťova kanálu na zelené turistické značce měl asi značkař nějakou novou šablonu....Fota mi zaslali začínající značkaři ze středočeského kraje, kteří tam byli na služební cestě. Z.Ch.
řešení problému
Podle informací předsedy značkařského obvodu Hodonín nejsou tyto dvě značky dílem našich značkařů a budou při nejbližší příležitosti odstraněny. Záležitost byla projednána i s pí Charvátovou.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Zdeněk Pražák
nejbližší obec:datum založení:11.6. 2017 (20:08:44)
název problému
chybějící rozcestník TIM HK097
popis problému
rozcestník HK097 Svatý Hubert nebyl nalezen při mapování pro openstreetmap
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Eva Novotná
nejbližší obec:datum založení:7.6. 2017 (12:21:23)
název problému
Neprůchozí turistická trasa
popis problému
Dnes jsem šla po červené turistické značce z Klášterce nad Ohří přes zříceninu hradu Engelberg (Lestkov)a právě bza obcí Lestkov směrem na Rašovice je cesta zarostlá růžovými keři. Nenašla jsem ani způsob jak místo obejít.
řešení problému
O problému víme, nicméně se nám ho nepodařilo zcela vyřešit. Dle předsedy ZO se to ale dá obejít. Problém vyřešíme v jarních měsících prosekáním křovinořezem.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:JosefJ
nejbližší obec:Plzeňdatum založení:4.6. 2017 (19:37:18)
název problému
TIM PS003 chybí
popis problému
Dobrý den. Chybí sloupek se směrovkami na TIM PS 003 Plzeň-Doubravka (u trati). Myslím, že ještě počátkem jara jsem jej tam viděl, dnes jsem jej nenašel ani na novém místě rozchodu červené a žluté TZT.
řešení problému
Dobrý den, jak jistě víte, v uvedeném místě probíhá výstavba železničního tunelu. V souvislosti s těmito pracemi byl systém naších značených tras narušen a současné řešení je nouzové. Stejně tak jsme byli nuceni dočasně zrušit uvedený rozcestník. Vše bude napraveno, až bude jasné, jak bude tento prostor vypadat po dokončení stavby a kam bude možné směrovky umístit trvale. Do té doby to bohužel turisté musí vydržet.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jan Seibert
nejbližší obec:Hovězídatum založení:4.6. 2017 (13:03:26)
název problému
Špatně značený úsek
popis problému
Od obce Hovězí po rozcestí u Sivků je špatně značený úsek modré značky. Na mnoha místech chybí značky zcela nebo není zřejmé kde trasa vede. Je nutné celou trasu projít a opravit chybějící značení.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Modrá trasa z hovězí k Sívkům bude v letošní obnově tras. Skupina značkařů byla upozorněna na tento úsek. RP
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Robot Emil
nejbližší obec:Velišdatum založení:3.6. 2017 (15:54:39)
název problému
Prasklá lišta, směrovky přišroubované příliš nízko
popis problému
Dobrý den, na dnešním výletu přes Velišský hřbet jsem shledal závadu na směrovkách přímo v obci Veliš. Ty jsou přišroubované ke sloupu přibližně v úrovni ramen. Nad nimi je prasklá dřevěná lišta, na které zřejmě původně visely. Směrovky zřejmě spadly na zem, a o jejich provizorní pověšení se postaral někdo místní. Oprava tohoto stavu je zde na místě. Fotografii posílám v příloze. R. E.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Zdeněk Pražák
nejbližší obec:Hradec Královédatum založení:3.6. 2017 (08:19:10)
název problému
nenalezený rozcestník Svatý Hubert
popis problému
rozcestník TIM HK105 nebyl nalezen při mapování pro Openstreetmap
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Martin Štreit
nejbližší obec:Hýlovdatum založení:1.6. 2017 (15:04:56)
název problému
zaplocený pozemek
popis problému
Dobrý den, uživatel Mapy.cz nahlásil, že pozemek, přes který jde žlutá značka z TIM Hýlov - MHD je oplocen a pasou se zde krávy. Musí se to obcházet kolem. Děkuji za prověření Martin Štreit, kartograf Mapy.cz
řešení problému
Žlutá trasa u Hýlova má již rok vyznačen nový průběh a již nevede přes pastvinu. Značkaři během týdne ještě provedou kontrolu na místě a případné závady odstraní. Krajský mapař nahlásí na "Mapy.cz" nový zákres průběhu úseku žluté trasy. M. Karas, KKZ KČT MS kraje.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jan Srovnalik
nejbližší obec:Teletindatum založení:29.5. 2017 (10:41:11)
název problému
Polom
popis problému
Dobrý den, rád bych nahlásil problém na žluté trase z Teletina smerem na Pexuv luh. Je tam mnoho popadanych stromů, nedá se tam téměř projít, zvažte, zda by tuto trasu nebylo dobré prozatím uzavřít nebo aspoň informovat na začátku této trasy.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Tato situace je již přes rok stará a již ji řešíme. Nechceme trasu jen tak zrušit a proto hledáme vhodné řešení. Odklizení polomu je nákladné a k vedení značky oklikou potřebujeme povolení vlastníka pozemku. Obě varianty jsou pro značkaře velké sousto, ale třeba se zadaří. Trasa bude prozatím označena v terénu jako provizorně neprůchodná tabulkami z obou směrů.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Roman Hubáček
nejbližší obec:Protivín, Žďárdatum založení:28.5. 2017 (12:10:51)
název problému
Snaha o zneprůchodnění trasy zemědělcem
popis problému
Oblastí Zelendárky pod Píseckými horami mezi Protivínem, jeho místní částí Krčí a Novou Vsí u Protivína ( patří do obce Žďár) , mapa 71 Písecko, jde žlutá turistická značka spojující Protivín a rozhlednu Vysoký Kamýk. Je velmi olíbená pěšími i cyklisty, protože oblast rybníků, luk a lesů je nádherná, se zachovalým krajinným rázem. Mezi nejhezčí místa patří hráz Nového rybníka, ve kterém se dá i koupat. Navíc je soustava rybníků i přírodní památkou a je zařazena do Natury 2000. Mrzí mi, ale už si snad i zvykám, že zemědělci pobírající dotace z daní nás všech na obhospodařování luk a uchování stylu venkova nejen nerespektují historické cesty, nebo je svojí činností ničí, ale jejich průchodnost i ztěžují pevnými ohradami s elektrickým vedením. Obcím, které přitom hlásají podporu turistického ruchu, je to šumafuk. Nadzvedlo mě ale, když jsem zjistil, že žlutá turistická značka ve směru od Protivína je před okrajem hráze Nového rybníka pevně dvojitě zadrátovaná ( tedy bez možnosti projít a za sebou zase strunu el. vedení zavěsit), ale zemědělec dokonce ještě jeden z průchodů zavalil velikou hromadou větví a druhý průchod zatarasil kameny patrně se snahou, aby se tam turisté už nepoflakovali. Během krátké doby nepůjde žlutou značku pro průchod trasou užívat. V blízkosti je farma p. Talafouse. Prosím, je-li to možné, průchod projednat. Děkuji za zpětné info. Hubáček
řešení problému
Předseda značkařského obvodu Písek tento problém řeší s p. Talafousem i s MěÚ v Protivíně. Bude to zřejmě dlouhodobější záležitost - pan Hubáček je průběžně informován. 15.9.: Po dalších jednáních na MěÚ Protivín a na jejich zásah nechal majitel pozemku ohradník upravit, takže cesta je již průchodná. Karel Markvart
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Milan Semerád
nejbližší obec:Kladnodatum založení:24.5. 2017 (14:37:13)
název problému
Neexistující značení cyklostezky
popis problému
Dobrý den, včera jsem jel poprvé po cyklostezce č.0017 směrem od Kamenných Žehrovic do Kladna. Na označeném místě jsem nenašel žádné značení, které by ukazovalo na to, že cyklostezka vede cca 200 po silnici a pak teprve zahýbá vlevo. Přirozeně jsem předpokládal, že když není značení, tak cyklostezka silnici křižuje kolmo. Poté co jsem dojel na bývalý důl MAX, tak jsem zjistil, že cesta dál nevede a musel jsem se vrátit zpět na silnici a hledat správnou odbočku. Ani tato: https://mapy.cz/s/1FYF4 odbočka však nebyla nijak značena. Obě odbočky nejsou značeny ani v opačném směru.
řešení problému
Dobrý den. Cyklotrasu 0017 již několik let nekontroluje KČT, ale udržuje si ji město Kladno samo. S nahlášením chybějícího značení je tedy potřeba obrátit se přímo na kladenský magistrátní úřad.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Erika Kabrhelová
nejbližší obec:Česká Čermná, Nový Hrádekdatum založení:23.5. 2017 (07:41:23)
název problému
těžba dřeva, pokácení značeného stromu
popis problému
Dobrý den, šla jsem po žluté turistické značce z obce Nový Hrádek do České Čermné. V blízkosti rozcestí Pod Kašparkou došlo k těžbě dřeva a byly pokáceny i značené stromy. Srdečně zdraví Erika Kabrhelová, KČT Náchod
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Eva Kubrichtová
nejbližší obec:Libouchecdatum založení:22.5. 2017 (14:06:19)
název problému
Zrušená značená cesta
popis problému
Včera jsem se vydala z Libouchce, po zelené značce směr Pod Strážištěm, která je v mapě zakreslená. Na rozcestníku v Libouchci je však směrovka po zelené sundaná a víceméně všechny zelené značky po cestě odstraněné přebarvením hnědou barvou. Rozcestník Pod Strážištěm také není a opakuje se stejná situace jako se zelenou značkou, směrem na Malé Chvojno je značení prakticky odstraněno. Čekala jsem, že bylo značení odstraněno třeba pro střet s nějakou pastvinou, ale cestu jsem prošla bez problémů.
řešení problému
Tato trasa byla zrušena. V mapy.cz bude tato změna brzy zobrazena.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:jan Nováček
nejbližší obec:Nezabudicedatum založení:21.5. 2017 (17:47:01)
název problému
Nelze nalézt odbočku na Nezabudické skály
popis problému
Na trase po červené zn.od Nezabudického mlýna není označena odbočka na Nezabudické skály, 20.5.2017 jsme tudy chtěli jít ale marně jsme hledali odbočku. Ještě fýž den jsme v Křivoklátu mluvili se skupinkou turistů kteří narazili na stejný problém,přičemž tato trasa je téměř na všech mapách vč.map Seznamu. Zdravíme Jan a Jana Nováčkovi Brno
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Nad Nezabudickými skalami bude trasa přeznačena po nové polní cestě. Značkaři již byli na místo vysláni. S pozdravem JL
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Beroundatum založení:21.5. 2017 (12:10:47)
název problému
chybné km na směrovkách
popis problému
V úseku Beroun žst - Nemocnice - Dub na Herinkách jsou chybné vzdálenostní údaje. Skutečná vzdálenost žst - nemocnice je 1,5 km, na TIM 0,5. Nemocnice - Dub na Herinkách 2 km, na TIM 3. https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/beroun_zst_BE079.jpg https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/beroun_nemocnice_BE095.jpg Objeveno při mapování pro OSM.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Již tuto chybu řešíme.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Kostelec nad Labemdatum založení:21.5. 2017 (12:01:10)
název problému
Kostelec nad Labem, náměstí
popis problému
TIM Kostelec nad Labem - náměstí nikde nenalezen. Dále chybí cca 300m značení zelené přes náměstí a dále na jih.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Trasa je letos v obnově, sepíšeme objednávku a objednáme vše, co chybí.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Kyškovice, Vetládatum založení:19.5. 2017 (01:36:41)
název problému
Chybný údaj na směrovkách
popis problému
Úsek z Roudnice náměstí k TIM Vysocko, což je podle směrovky 3,5 km, jsem šel 55 minut. Aniž by se změnil charakter cesty a aniž bych měnil rychlost, došel jsem do Vetlé, což je podle směrovky 2,5 km, za 20 minut. Po návratu jsem si situaci změřil na mapy.cz. Z Roudnice nám. jsou 3,5 km k zemědělským objektům u Kyškovic. Do místa, kde je TIM Vysocko zřízeno, je to z Roudnice nám. 4,5 km, a odsud do Vetlé jsou to 2 km. Buď tedy TIM Vysocko má být někde úplně jinde nebo je chyba v měření (těch 500 m rozdílu lze zanedbat).
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, kilometráž na směrovce upravíme pomocí přelepek. Zdraví HP
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Vetládatum založení:19.5. 2017 (01:29:51)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Při odchodu z Vetlé odbočuje za posledním domem cesta doleva a po cca 30 m další cesta doprava, značená trasa vede silničkou, ale u žádné z těchto odboček není značení, i když je tam na co malovat. První značka se vyskytuje až po 300 m u hřbitova, navíc je to špatně namalovaný roháček (kratší strana ve směru cesty).
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, trasa se letos obnovuje (obnova ještě provedena nebyla), upozornil jsem značkaře, který ji má přidělenou, aby se na to zaměřil. Zdraví HP
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Zděněk Pražák
nejbližší obec:Semíndatum založení:17.5. 2017 (16:08:23)
název problému
chybějící TIM PA006
popis problému
U Semínského akvaduktu chybí TIM PA006 Nalezeno při mapování pro Openstreetmap
řešení problému
není instalován
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Luboš
nejbližší obec:Beroundatum založení:16.5. 2017 (21:41:41)
název problému
střídačka na souběhu Č+M
popis problému
V Berouně, mezi TIMy za lávkou a Beroun - okraj, je na několika místech na souběhu Č a M vytvořena na rozcestích střídačka. Jedná se hlavně o úsek v dlouhé ulici Na Hrázi. Zde je na několika místech za rozcestím pouze červená značka. To je pro turisty, kteří to tam neznají velmi matoucí a hledají poté modrou značku v bočních ulicích.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bude opraveno v následujících dnech.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef Pečinka
nejbližší obec:Obrvaňdatum založení:16.5. 2017 (06:58:20)
název problému
Chybná vzdálenost do Zruče
popis problému
V Obrvani je na směrovce HB044a směr Zruč nad Sázavou chybně uvedeno 31,5 km. Správně by mělo být cca 19-20 km.
řešení problému
Dobrý den děkuji za upozornění, kilometráž na směrovce je již opravena.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr
nejbližší obec:Budíndatum založení:14.5. 2017 (16:15:45)
název problému
Zrezla znacka
popis problému
0056/4b necitelna, áčko špatne vidět červená barva viz foto
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovky byl objednány, jakmile dorazí, budou namontovány.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jakub Konečný
nejbližší obec:Ivančicedatum založení:14.5. 2017 (12:17:05)
název problému
Neznačená odbočka
popis problému
Na červené TZ z Ivančic do Radostic je hned za Ivančicemi odbočka vlevo. Bohužel není vůbec značená, nejblížší značka je daleko na sloupu a z rozcestí není vidět. Bylo by dobré doplnit pár značek.
řešení problému
Předáno značkařskému obvodu Brno a bude vyřešeno v rámci pravidelné obnovy této trasy.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:JosefJ
nejbližší obec:Slivenecdatum založení:13.5. 2017 (18:57:11)
název problému
Zamalovaná potvrzující značka
popis problému
Za odbočením modré od Holyně do ulice U Sportoviště je zamalovaná potvrzující značka, první nezamalovaná značka tímto směrem je až za další křižovatkou.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značka byla doplněna. ZO AB
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Liběchovdatum založení:11.5. 2017 (23:40:37)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Zelená značka z Mělníka-Mlazic do Liběchova vede přes kapli sv. Ducha nad Liběchovem. Ve stoupání od Malého Liběchova je značení v pořádku, poslední značka je u informační tabule na konci stoupání a pak už nic. Pokud vím, cesta vede kolem kaple a krátce za ní odbočuje do prudkého klesání k prvnímu zastavení křížové cesty. Na celém tomto úseku není jediná značka, první se objeví až na tarasu u třetího domu. Pokud je záměrem převést značku po obnovené křížové cestě, což by bylo chvályhodné, nemělo se původní značení rušit.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V terénu opraveno v minulých dnech. KU