Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Anna Rennerová
nejbližší obec:Krompachdatum založení:2.10. 2013 (15:34:45)
název problému
Doplnění značení
popis problému
Dobrý den, v obci Krompach na hlavní trase červené značky chybí směrovka pro odbočení (cca 50m) k památnému stromu (pětisetletý tis). Není vidět z hlavní cesty.
řešení problému
Děkujeme za upozornění a omlouváme se za pozdní odpověď. Chybějící značení (šipka) bude doplněna co nejdříve.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Holanydatum založení:26.9. 2013 (19:31:22)
název problému
zmizelé značení
popis problému
Modrá značka Vlhošťský důl – Holany - v lese před hájovnou je nová široká lesní makadamová cesta, kvůli jejíž výstavbě se kolem kácelo, takže zmizelo značení a odbočka k hájovně Vlhošť není vyznačena (skončil jsem v Loubí, naštěstí se tam může člověk na něco kouknout) a do Holan jsem došel po cyklotrase.
řešení problému
Moc děkuji za upozornění, v této lokalitě se těží už druhým rokem a občas se stane, že nám vykácí stromy i se značkami. Žádná odbočka k hájovně nevede, trasa prochází kolem. Veškeré opravy budou provedeny co nejdříve.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Česká Lípadatum založení:26.9. 2013 (19:24:45)
název problému
vadná žlutá
popis problému
Žlutá značka Česká Lípa – Bořetín – Koňský rybník (předpokládám, že celá trasa má kód 6960) - TIM Pod Mnišskou horou je cca 15 m od cesty a je vydatně zakryto větvemi, takže je velice snadné ho přehlédnout, zvláště když naváděcí značka je na tom stejně; upozorňovací šipku (nutnou na odbočení z lesní cesty na sotva znatelnou pěšinu) jsem tam nepostřehl - asi 50 m nad tímto rozcestím přechází značení z pěšiny na lesní cestu, není tam značka pro směr na Bořetín (tedy je, ale tak po 60 m a z rozcestí není vůbec vidět), i když je možnost ji umístit; člověk se tam orientuje jen částečně podle odbočovací šipky pro protisměr - nad Bořetínem u posledních chalup vede značení něčím, co nelze nazvat cestou – pěšina se prodírá podle drátěného plotu a je zarostlá vším možným, takže nějakých 60 m se tam člověk probíjí džunglí; nedalo by se to přeložit na trochu lidštější cestu?
řešení problému
Značení u Bořetína na žluté značce je dlouhodobý problém, který nás také trápí už řadu let, ale už je vyřešen. V sobotu jsme našli pěšinu, která je o dost lepší a starému průběhu kolem zarostlého plotu se vyhýbá. Tato trasa je připravena na jarní změnu, kdy se bude značka měnit na červenou, od jara roku 2014 tato trasa v celém průběhu OK. Děkujeme
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr
nejbližší obec:Hynkovdatum založení:28.8. 2013 (11:46:23)
název problému
Neoficiální značení
popis problému
Na červené PTZ z Lhoty nad Moravou do Hynkova je před Hynkovem neoficiální (falešné) značení.
řešení problému
Neoficiální značení červené 15 x 15 cm odstraněno zatřením na třech přístupových cestách k restauraci „Posezení pod sépkó“. Děkujeme za zprávu.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Hanoy
nejbližší obec:Jiříkovicedatum založení:18.8. 2013 (14:54:37)
název problému
Nepřehlednost značení
popis problému
Od Jiříkovic na Brněnsku směrem na Prace po žluté se jde kolem JZD a přes žel. přejezd a za ním je až v dálce na stromě velká žlutá značka. Ale tím, že je tak velká, tak mate, jestli je to opravdu turistická značka, protože barva nejde moc rozeznat. A teď ještě navíc není od přejezdu vidět vůbec kvůli rozrostlým keřům. Problém je, že je tam cesta kolem traťě a člověk pak neví, kudy se dát. A za velkou značkou na stromě se dále jde po poli až k Praci jsem na jedinou žlutou značku nenarazila. Chtělo by to tam pár značek vylepšit nebo přidat. Děkuji a pěkný den Hana Bendíková
řešení problému
Omlouváme se za pozdní odpověď, ale závada byla odstraněna již v loňském roce. Děkujeme za její nahlášení.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Adam Konečný
nejbližší obec:Běchovicedatum založení:16.8. 2013 (20:44:57)
název problému
Absence značení na modré
popis problému
Včera jsem si všiml (a dnes jsem to byl zkontrolovat a ověřit), že na modré trase směrem z Dubče do Běchovic na hlavní ulici ("Do Říčan"), spojující obě obce, chybí zásadní značení, značící nutné odbočení doleva do ulice "Na Korunce". Nic netušící turista, který se řídí jen značením proto pokračuje dále po hlavní silnici, což není nejpříjemnější. Pozn.: V 3D Google mapách jsem zjistil, že značka na tomto místě byla, někdo ji však nejspíš seškrabal. Děkuji za pochopení S pozdravem Adam Konečný
řešení problému
Opraveno provizorně, pouze pomocí modrých samolepicích značek. Problém je zde v bujné vegetaci a možná v nevhodném umístění šipek na stromech. Nyní je trasa průchodná. Zmíněný úsek budeme sledovat.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ondra
nejbližší obec:Oleškodatum založení:29.7. 2013 (10:36:04)
název problému
Poškozené směrovníky
popis problému
Rozcestník Na Dolích, kde se křižují modrá a žlutá značka je poškozený. Jeden ukazatel na zemi pod stromem.
řešení problému
Poškozené směrovky demontovány a odvezeny a objednány nové. Po jejich dodání bude uvedeno do pořádku. Děkujeme.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:verab
nejbližší obec:Třinecdatum založení:19.7. 2013 (15:00:15)
název problému
Oprava turistického značení Střítež-Guty-Javorový
popis problému
Při kontrle trasy pochodu Mánesovou stezkou z Guty, Konečná, jsme zjistili, že chybí označení změny směru z široké bahnité cesty ostře doprava, směr Gutské sedlo. Prosím o přidání sloupku s udáním směru. Posílám směrovní z Gutského sedlo pro identifikaci trasy.
řešení problému
Modře značená trasa Střítěž-Guty-Gutské sedlo. V horní části trasy nad obcí Guty vede modrá značka skutečně po rozblácené cestě ,cesta traverzuje svah v délce asi 600-700 metrů k místu kde prudce odbočuje doprava. Značení je zde opravdu špatné. V důsledku tohoto a upozornění ze strany KČT Třinec jsme v loňském roce umístili na toto místo značkařský kolík. Instalaci jsme provedli ještě před termínem pochodu Mánesovou stezkou. Bohužel jsme ale zjistili,že kolík v terénu opět chybí,a to ne jen ten na zmíněném místě ale také na jiném místě této trasy. Takže se v letošním roce pokusíme o opětovnou instalaci a budeme doufat že nám vydrží do následného ročníku pochodu Mánesovou stezkou.
Při této příležotosti si dovolím upozornit na změnu průběhu této trasy,která proběhne v letošním roce na jaře. Změna je to vynucená z důvodu těžby v tomto prostoru.
S pozdravem předseda ZO Karviná Duchek Stanislav
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Blanka
nejbližší obec:Ústí nad Orlicídatum založení:2.7. 2013 (00:00:45)
název problému
Bezpráví
popis problému
Vážení přátelé, píši vám ohledně (podle mne) chybného značení trasy v Přírodním parku Orlice, vedoucí z Ústí n.Orlicí do Brandýsa n.Orlicí po červené značce. Značka vede z Ústí n.Orlicí postupně přes Kerhartice a Říčky na místo označené na mapě KČT č.49, 4.vydání 2010 jako "Bezpráví". Zde se za hospodou stejného názvu má jít podle mapy stále rovně po cyklostezce č.4061 a tedy po stejném břehu Tiché Orlice, nicméně na rozcestí hned za hospodou je cesta (červená značka) fyzicky vedena doleva přes most a řeku na železniční zastávku "Bezpráví". Kdyby to bylo jen slepé odbočení červené na zastávku tak bych to chápala, nicméně značkař značkoval červeně dál do lesa a asi po 1km se značením bez dalšího skončil!!! A na mapě to tak není!!! Na zmíněném rozcestí za hospodou není vůbec ukázáno, že se do Brandýsa n.Orlicí má zřejmě jít stále rovně po cyklostezce. Tam dále už asi červená značka asi zase je, já si to ale nemohla ověřit, protože jsme bohužel uvěřili značení fakticky fyzicky provedenému a po skončení červené značky v lese jsme udělali velký okruh po neznačených cestách, abychom se opět vrátili na místo Bezpráví; pro nedostatek času pak už jeli do Brandýsa n.Orlicí ze zastávky Bezpráví vlakem. To vše se událo dne 14.6.2013. S pozdravem Blanka
řešení problému
Mapa č.49, 4.vydání z roku 2010 je v tuto dobu skutečně nejčerstvější dostupné vydání. Mezitím se však odehrály některé změny, které jsou zapracovány do dalšího vydání. Od TIM UO103 Bezpráví (žst,odb) již červená značka skutečně nevede tak vedla původně a vydala jste se správně. Na dřevěnném objektu na tomto rozcestí jsou směrovky, které ukazují do Brandýsa nad Orlicí novým směrem. (Původní trasa byla přeložena do lesa pro hustý provoz cyklistů a bruslařu na kvalitní nové asfaltové cyklostezce a pro stále houstnoucí provoz na silnici do Brandýsa, které se nedalo v bývalém průběhu trasy vyhnout. Červená značka už opravdu po cyklotrase dál nevede). Nový průběh trasy je nyní veden lesem až k pomníku J.A. Komenského a byl vyznačen v roce 2012. Osobně jsem přeložku prošel a byla vyznačena dobře. Dle dopisu, který jsem obdžel se domnívám, že Vaše chyba pravděpodobně nastala při cestě ze železniční zastávky Bezpráví před vrcholem stoupání. Zde z vozové cesty značka odbočuje vpravo vzhůru po zkratce kudy chodí občané Sudislavi. Zkratka je krátká a přijde opět na vozovou cestu po které se pokračuje dál vpravo do Brandýsa. Tuto zkratku jste pravděpodbě přehlédla a došla jste až na velké rozcestí vozových cest na terénním spočinku. Tam už opravdu trasa nevede a nejsou tam žádné značky. Dovolte prosím jednu poznámku. Vážená turistko. Měla jste, jak píšete mapu. Na tomto rozcestí jsou cesty na několik směrů. Směrem na západ, kde je Brandýs jen jedna a správná. Kdyby jste se západním směrem vydala, po pár metrech by jste narazila na značky, které jste pravděpodobně přehlédnutím zkratky opustila. Ty by Vás lesem spolehlivě dovedly kolem dětského tábora Řadov k pomníku J.A.Komenského v Brandýse n/O. A nebo byla další možnost. Tak jak nás učili staří turisté (mě už je také 68 let). Vrátit se na místo, kde jsem viděl naposledy značku a hledat, kde se stala chyba. Věřím, že by jste na tu zradu se zkratkou určitě velice rychle přišla. S přáním co nejméně podobných zážitků Vás zdraví Luboš
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:JosefJ
nejbližší obec:Žilina u Kladnadatum založení:29.6. 2013 (17:52:21)
název problému
Chybějící šipky
popis problému
U modré 1029 na odbočení v km 8 [50°6´26;13°58´29] nejsou šipky (vykácené stromy). Cestu sledovat lze, v dohledu jsou potvrzující značky.
řešení problému
Tato trasa je připravena na obnovu v příštím roce. Z důvodu částečně zarostlého úseku bude na této trase práce víc. Děkujeme za oznámení závady. Obnova bude provedena tedy hned po začátku značkařské sezóny.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Boris
nejbližší obec:Zbraslavdatum založení:29.5. 2013 (19:39:26)
název problému
turistické značení v Kárově u Ohrobce
popis problému
Dobrý den, v příloze zasílám nákres závady ve značení modré v Kárově u Ohrobce, který nám poskytl jeden z účastníků pochodu. Velmi děkuji za vyřízení. Boris Polášek
řešení problému
Závady odstraněny 2.6.2013 vyznačením nových značek a odstraněním značek zavádějících turistu do jiného směru.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:admin
nejbližší obec:Karlovy Varydatum založení:20.5. 2013 (18:09:00)
název problému
Otočené směrovky - TŘI KŘÍŽE
popis problému
Zřejmě po výměně nosných prvků TIM došlo k umístění směrovek obráceně - viz. příloha
řešení problému
Byly objednány nové směrovky, montáž bude provedena ihned po jejich dodání (cca do září 2013).
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr
nejbližší obec:Podlesídatum založení:19.5. 2013 (18:56:15)
název problému
Kácení stromů s tur. značkami
popis problému
Dobrý den. Prošel jsem (zhruba před 2 týdny) trasu červené značky od Počátky, hájovna k rozcestníku Pod Pohořelcem.. Značeno perfektně, hezčí značky jsem ještě neviděl. Dotyčný značkař by si zasloužil pochvalu.. Po přechodu Kamenného potoka k rozcestníku Pod Pohořelcem je poměrně dost stromů označených od lesníků ke kácení (růžovo-oranžovým sprejem). To by mohl být problém pro další turisty. Je to v lesním terénu, navíc pěšina není moc vyšlapaná (prakticky jsme šli po jehličí). Vyznačeno na přiložené mapě (mapové podklady www.mapy.cz) Děkuji.. Petr
řešení problému
Lesní správa kontaktována a jak mile budou stromy pokáceny, oznámí nám to. Poté bude ihned provedeno přeznačení.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Ondra
nejbližší obec:datum založení:18.5. 2013 (11:32:56)
název problému
Upadlý rozcestník
popis problému
Dobrý den, na červené značce vedoucí od Karlštejna směrem na Beroun je u Bubovických vodopádů upadlý rozcestník (viz foto). Děkuji za vyřízení.
řešení problému
Rozcestník je provizorně uchycen. Směrovky jsou již nevyhovující a byly tedy objednány nové. Po jejich dodání bude provedena výměna a řádné připevnění.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Boris Polášek
nejbližší obec:Všenorydatum založení:12.5. 2013 (18:29:11)
název problému
Pokácený strom s rozcestníkem - uříznutý špalek s tabulkami opřen o další strom
popis problému
Dobrý den, na červené turistické značce směr Černolické skály je pokácený strom s rozcestníkem - uříznutý špalek s tabulkami opřen o další strom. Čísla 0021/11 (Jílovišťský les - rozcestí), 0021/11a L (Pod kamenem rozc. 1 km), 0021/11b P (Všenorský potok). Děkuji za vyřízení. Boris Polášek
řešení problému
Tabulky odstraněny a objednány nové. Po jejich dodání proběhne montáž. Trasa byla přidána na seznam tras pro obnovení.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:JosefJ
nejbližší obec:Zruč nad Sázavoudatum založení:31.3. 2013 (17:35:32)
název problému
Střídačka
popis problému
V souběžném úseku zelené a červené ve Zruči nad Sázavou jsou částečně umístěny samostatné značky vždy jedné z tras.
řešení problému
Trasa bude zkontrolována a střídačky zrušeny. Předpokládaný termín - do konce září 20113.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:JosefJ
nejbližší obec:Třemošnádatum založení:31.3. 2013 (12:51:30)
název problému
TIM u žel. zast. Plzeň-Orlík nezjištěn v terénu
popis problému
Dobrý den. TIM PS138 pro modrou a žlutou TZT a místní značení KČT na očekávaném místě nenalezen, nalezeny pouze směrovky naučné stezky a obecního místního značení.
řešení problému
TIM PS 138 byl sejmut ze dvou důvodů: -novou silnicí z Třemošné do Plzně byla přerušena pěšina od zastávky ČD, po které byla vedena žlutá a modrá TZT -zastávka byla přejmenována z Třemošná zast. na Plzeň – Orlík Předpokládáme nové umístění TIMu „ U Orlíku“ na silnici u přejezdu ( asi 300 m SV od původního TIMu).
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jana
nejbližší obec:datum založení:24.12. 2012 (14:46:06)
název problému
Modrá značka Bílá - Bobek
popis problému
Dne 8.9. se konala turistická akce Besykdský Mont Blank na vrcholu Bobku v Moravskolsezských Beskydech. Většina lidí scházela dolů do Bílé k restauraci Pokrok. Když značka přijde na silnišku, tak ta značka je nakreslena tak špatně, že svádí k cestě po silničce. Je vidět jen značku, nikoli šipku, která má navést na správnou pěšinku. Tu šipku vůbe cnení vidět, až na místě a tak to svádí jít špatně. Sice nakonec by se nic nestalo, ono se to stejně nakonec zase spojí. Ale takových nešvarů je právě v Beskydech více. Naštěstí tam bylo hodně lidí a ti to znali, takže nikdo neodbočil špatně. Nerozumím tomu, ale možná by bylo dobré, kdyby značkaři dělali ve dvojici, jeden maloval značku a druhý z nějaké vzdálenosti ho navigoval tak, aby byla jasně vidět už z dálky a ne až na místě, to už někdy pak bývá pozdě. Ono to toiž z každého pohledu vypadá jinak Takových případů je hodně, proto to píši, jen na tento jsme si zrovna vzpoměla. Jana, Ostrava
řešení problému
Dobrý den, znační této trasy proběhlo 21.8.2011. Byla věnována zvýšená pozornost při značení přechodů z cest vyšší kategorie na cesty nižší kategorie. Odchod z trojkřižovatky směrem do potoka u dřevoskladu jižně od kóty 756 vyznačen pomocí všech možných nosných prvků, které byly v této lokalitě k dispozici - vzrostlé smrky i rychle rostoucí náletové dřeviny. Obnova pobíhá co tři roky a příroda je rychlejší než značkaři vyklesťující zarůstající trasy. Na každoroční vystříhávání a úpravy nejsou peníze ani pracovní kapacity. Děláme co je v našich silách. A to zadarmo a ve svém volném čase. Prijďte mezi nás, značkaře, a pomozte nám,prosím, udělat značené trasy takové, jaké byste si je představovali ve svých dopisech. S pozdravem Horecká Petra předseda značkařské oblasti Frýdek-Místek
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:miljan
nejbližší obec:Hradištkodatum založení:27.11. 2012 (21:23:54)
název problému
Zelená v Hradištku
popis problému
Vážení značkaři,naši strážní andílci, chvály na naše značení neodvolávám,stále platí.Ale aby platily i nadále,přidávám prosbu o opravu jednoho značení,jehož nedoko- nalost jsem objevil tento týden.Je třeba,aby značkaři navštívili "se zelenou barvičkou"obec Hradištko,kde je potřeba proznačit na zelené průchod obcí.V úseku od Pikovic až po zelené směrovky před přechodem přes silnici u školky a školy je všechno O.K. Ale dále přes silnici a pod ní několik značek chybí(nové sloupy, sloupky plotů a stavení,kde zřejmě dříve značky byly),zbytek stávajících téměř neviditelný -zrezivělé ploty,stará kůra stromů.Je to až pod restauraci JAPEKA potřeba obnovit.Já to znám,ale již jsem trasu několik let nešel,bylo zapotřebí paměť povzbudit,ale nebylo čím.Noví turisté či neznalí trasy musí mít s průchodem této obce problémy,a to obousměrně!Hlavně za ně děkuji. Milan Janoštík
řešení problému
Zelená trasa bude opravena během první poloviny srpna 2013 společně s vyznačením nové naučné stezky (žlutá značka). Částečná revize zelené trasy odhalila absenci naváděcích a potvrzovacích značek na rozcestích, špatně vyznačené křižovatky a některé úseky. Děkujeme za upozornění.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:pestan1
nejbližší obec:Velké Popovicedatum založení:27.11. 2012 (20:54:28)
název problému
Odbočka do Mokřan
popis problému
Z Velkých Popovic vede žlutá značka, též jako NS Krajinou barona Ringhoffera, do místní části Brtnice. V Brtnici se napojí na silnici vedoucí do Lojovic a po ní vede asi 600 metrů a pak je řádně označena odbočka vpravo ze silnice. Nyní přichází problém, po 20-30 metrech od sejití ze silnice je nutno odbočit VPRAVO a pokračovat po rovině k rabníkům a do Mokřan, toto ODBOČENÍ NENÍ ZNAČENO a tak turisté pokračují přímo po výrazné cestě obloukem do kopce až k lesu. Tady je v mnohých případech zachytím, nechám vydechnout a pošlu zpět s vysvětlením cesty, mnozí, které nechytím, ovšem bloudí a mapu nemaje nevědí kudy.
řešení problému
Umístěna nová značka - šipka.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Emil
nejbližší obec:Úněticedatum založení:24.11. 2012 (23:22:49)
název problému
Podivné značení
popis problému
Cestou po modré značce jsme zjistili, že v Úněticích je trasa rozdvojena. Jedna část vede po klasických malovaných značkách a druhá je vyznačena společně s cyklo na plechových žlutých značkách. Při cestě po plechových se vynechá rozcestník na zastávce busu.
řešení problému
Odstraněno, vyjednána náprava na OÚ Únětice.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jiří Mohout
nejbližší obec:Mořinadatum založení:31.10. 2012 (07:50:40)
název problému
Špatné značení - turista se snadno ztratí
popis problému
V místech okolo lomů je mnoho pěšinek a turistické značení zde není patrné. V mnoha místech není jasné, kudy jít dál.
řešení problému
Žlutá TZT prošla letos pravidelnou tříletou obnovou a je bez problémů schůdná. Děkujeme za zprávy.