Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Alena Peňázová Přikrylová
nejbližší obec:Potštát, Kazlířovdatum založení:6.12. 2017 (12:44:52)
název problému
Přerušená žlutá značka
popis problému
Žlutá turistická značka - viz přiložený obrázek, je přerušena ohrazenou pastvinou a zákazem vstupu. Na mapách (mapy.cz) je již vymazaná a nelze jí projít, pokud není turista hrdina a nebojí se proplétat mezi stádem krav, musí se vrátit.
řešení problému
Žlutá trasa č. 7832 je mezi TIM PR 001 POTŠTÁT (BUS) a TIM PR 006 POD KYŽLÍŘOVEM od 16.7.2020 opět volně průchodná. F.B. KKZ OL
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Olaf
nejbližší obec:Ústí nad Labemdatum založení:27.11. 2017 (20:33:30)
název problému
vedení trasy jinam než ukazuje rozcestník
popis problému
Okolo hotelu Větruše je vyznačena obousměrně žlutá značka mezi rozcestníkem a stanici lanovky pásovým značením přímo a hotel neobchází dokola jak to mají vyznačeno na mapy.cz . Problém je ale žlutá směrovka na rozcestníku, jenž ukazuje právě na cestu kolem dokola hotelu. Tedy o 90 stupňů jinam než jsou ve skutečnosti umístěné pásové turistické značky. Nahlásil jsem chybu i na mapy.cz, ale sami nevědí jak toto opravit, když pasové značení i směrovka odkazují na jinou variantu trasy.
řešení problému
Problém je vyřešen. Směrovky nasměrovány do správného směru. Děkujeme za upozornění. Byl to pozůstatek, kdy byla cesta uzavřena.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Jincedatum založení:23.11. 2017 (23:31:57)
název problému
Nevhodné značení
popis problému
Zelená 3050 (Hostomice - Jince). Od TIM Křižatky směrem do Jinec vede značka lesní cestou, z níž po několika desítkách metrů odbočí doleva na užší mírně klesající cestu, která zatáčí mírně doprava. V té zatáčce je na pravé straně strom a na něm obyčejná pásová značka. Šel jsem tedy dál po klesající cestě mizerné kvality a za nějakou dobu mi došlo, že mi značka někam uhnula. Vrátil jsem se zpátky a nevěřil očím - na stromě, na němž je pro můj směr pásová značka, je z druhé strany (tedy pro procházejícího neviditelně) namalovaná šipka, ukazující na nenápadnou pěšinu. Už jsem mockrát viděl pásovou značku před odbočením, už jsem několikrát viděl šipku namalovanou z druhé strany objektu, ale kombinaci obojího jsem viděl prvně. Invektivy, které mne napadly, si nechávám raději pro sebe.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři obnovující tuto trasu byli upozorněni a jakmile počasí dovolí, bude opraveno. ZO BE
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Tomas Vagner
nejbližší obec:Újezd nad Lesydatum založení:22.11. 2017 (18:46:35)
název problému
Spadly strom
popis problému
Spadlý strom s červenou značkou od Vidrholce směrem nadrazi Klánovice.Dekuji
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři upozorněni a při cestě k odstranění starých směrovek namalují poblíž spadlého stromu náhradní značku. Značkaři obvodu Praha
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Tomáš Vágner
nejbližší obec:Praha Újezd nad Lesydatum založení:21.11. 2017 (13:50:13)
název problému
Vandalizmus
popis problému
Dobrý den,chtěl bych nahlásit poškozené turistické značení,které je na červené trase od křižovatky Vídrholec směr Dobročovice,Škvorec ..viz příloha. Děkuji s pozdravem Vagner Újezd nad Lesy
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Bohužel se nejedná o vandalismus, ale o "zrušení směrovek" našimi značkaři. Směrovky jako nadbytečné byly vyňaty ze systému a měly být z terénu odstraněny, ale bohužel příslušnému pracovníkovi přišlo toto jako lepší nápad. Bohužel podobné stále ještě kolem Prahy nacházíme, jako pozůstatky našich předchůdců a postupně je likvidujeme. I tyto směrovky budou odstraněny a děkujeme za jejich lokalizaci. Značkaři obvodu Praha
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Není Potřeba
nejbližší obec:Strašín, Říčanydatum založení:15.11. 2017 (23:26:42)
název problému
Spadlé směrovky (strom vyvrácen)
popis problému
Na zemi jsou směrovky o rozcestí Janovický les. Čísla 1049 a 0010.
řešení problému
Děkujeme anonymnímu uživateli. Email je povinný proto, že na něho poté přijde oznámení o vyřešení problému, což většinu nahlašovatelů zajímá a jméno vyplňujeme tak nějak ze slušnosti, stejně jako se zdravíme, nebo oslovujeme. Místo zkontrolujeme a objednáme nové směrovky. ZO PY
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Miroslav Soukup
nejbližší obec:datum založení:14.11. 2017 (16:15:00)
název problému
možná obnova značené cesty
popis problému
Jsem starý vandrák a jsa vybaven turistickými mapami ze 70. let a internetem, si podle obou připravuji vandry. Jeden takový jsem absolvoval letos v srpnu. Večer přijel do Bezdružic, ráno vyrazil na Úterý, vystoupal do kopce po silnici do Olešovic, tam jsem u rybníčku našel starou zrušenou turistickou značku, podle šipky šel ke dvoru Kamýček a dále už po neznačené a určitý krátký úsek nevalně vyšlapané pěšině údolím skrz areál zaniklého pionýrského tábora, po chvíli už po příjemné lesní cestě nad údolím potoka, později na rozcestí lesních cest přes potok do Polínek, po silnici k zavřenému motorestu u Trhomenských domků (a tam už žlutá pokračovala na Karlův Dvůr, Umíř, Preitenstein a Nečtiny). Táži se proto. Není možné obnovit značení v úseku Úterý - Trhomenské domky? Já totiž druhý den pokračoval z Nečtin přes Manětín na zastávku Mladotiice a podle Srtřely do Plas. Velice příjemný vandr. Současné značení cestu Úterý - Nečtiny vlastně nenabízí.
řešení problému
V uvedeném úseku kdysi vedla značená turistická trasa, která však byla našimi předchůdci ve značení kolem roku 1995 zrušena z důvodu neprůchodnosti a nedostatku vhodných objektů pro umístění značek. Začátkem roku 2018 vyšleme do tohoto prostoru zkušeného značkaře, aby zjistil současnou situaci v terénu a podle výsledku posoudíme možnost obnovení trasy. Předseda KKZ PK Ing. Vladislav Sajdl.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Miroslav Soukup
nejbližší obec:Nečtinydatum založení:14.11. 2017 (15:51:11)
název problému
nelogická směrovka
popis problému
Když půjdete z Nečtin do Manětína, budete stoupat kolem kostela po společné cestě červené se žlutou. Asi po kilometru je rozcestník pod Ostrým vrchem. Červená vede mírně doleva, směrovka ukazuje Manětín 5km. Žlutá vede mírně doprava, cíl není podstatný. Zarazila mě žlutá směrovka zpátečním směrem. Je na ní napsáno "Nečtiny 1km, dále po červené Manětín 7km". To je sice pravda, ale proč bych měl nejprve sestoupit do Nečtin, tam zjistit, že na Manětín musím po červené (a žluté, po které jsem přišel) zpět kolem kostela do pěkného krpálu? Na oné červené už totiž pod Ostrým vrchem stojím. Nevím, jestli v minulosti vedla červené z Nečtin do Manětína jinudy, ale teď je ona značka nelogická.
řešení problému
Děkujeme za upozornění, věc byla předána příslušnému značkařskému obvodu. V nejbližším možném termínu bude objednána nová směrovka se správnou textací a následně bude vyvěšena na uvedené informační místo. Předseda KKZ PK Ing. Vladislav Sajdl
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Janoštík
nejbližší obec:Slavnýdatum založení:13.11. 2017 (15:20:36)
název problému
sloup se značením na zemi a poničené směrovky
popis problému
Milí značkaři, posílám jednu krátkou zprávu pro přeposlání východočeským značkařům: Broumovské stěny,rozcestí turistických cest nad Slavným:sloup se značkami uhnil,válí se na zemi s nepoužitelnými poničenými směrovkami. Zdraví Milan Janoštík.
řešení problému
vyřešeno, směrovník postaven, směrovky provjzorně opraveny, nové budou vyměněny v jarních měsících 2018 po dodání od zhotovitele.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:David Seibt
nejbližší obec:Omicedatum založení:12.11. 2017 (19:11:55)
název problému
Pokacený strom se značením
popis problému
Dobrý den, chtěl jsem Vás informovat o problému na žluté trase z Omic do Tetčic přes hájenku Na Bučíně. Na označeném místě na mapách bývala šipka žluté trasy o změně směru do leva na stromě, který je v současné době pokácený. A neviděl jsem ani žádné navazující značky a tento směr je nyní trochu matoucí. Opačný směr lze bez problému odhadnout a jít správnou cestou. S pozdravem David Seibt
řešení problému
Předáno předsedovi ZO Brno, který zařídí opravu pokud to počasí dovolí, tak ještě letos, pokud ne, tak až z jara příštího roku.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Štěpán Zimmermann
nejbližší obec:Potštátdatum založení:9.11. 2017 (11:20:47)
název problému
neprůchozí žlutá TZT
popis problému
Zhruba 200 m severně od TIM Pod Kyžlířovem viz odkaz na mapy.cz končí žlutá TZT el. ohradníkem pro dobytek a zákazem vstupu na soukromý pozemek. V mapách je neprůchozí úsek dočasně smazaný.
řešení problému
Žlutá tasa č. 7832 mezi TIM PR 001 POTŠTÁT (BUS) A tim PR 006 je od 16.7.2020 opět volně průchodná. F.B. KKZ OL
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jaroslava Drbošalová
nejbližší obec:Modřicedatum založení:27.10. 2017 (21:01:39)
název problému
neexistující cesta
popis problému
Připojuji se k problému ,,neexistující cesta. Radíte ,,Svodidla je třeba obejít a silnici pozorně přejít".To nemyslíte vážně. Myslím, že není možné takovou frekventovanou nebezpečnou silnici bezpečně přejít.A to nevím, co by tomu řekla Policie, kdybychom tam ,,pozorně" přecházeli. Prosím, bylo by možné kromě odstranění nesmyslného ukazatele opravit i mapu?
řešení problému
Při průzkumu zmiňovaného místa bylo zjištěno, že není nutno přecházet silnici, ale lze ji podejít pod mostem po břehu řeky. Takto bylo již provedeno i přeložení červené značky.Tím považujeme tuto záležitost za vyřešenou.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Kristýna Machová
nejbližší obec:Lestkov-Rašovicedatum založení:25.10. 2017 (16:44:19)
název problému
neprůchozí trasa
popis problému
Ze zříceniny hradu Egerberk směrem na Klášterec nad Ohří je v úseku Lestkov-Rašovice neprůchozí trasa (zarostlý neznačený terén, který místy vede přes louku s krávami...)
řešení problému
O problému víme, nicméně se nám ho nepodařilo zcela vyřešit. Dle předsedy ZO se to ale dá obejít. Problém vyřešíme v jarních měsících prosekáním křovinořezem.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Ondra
nejbližší obec:Kamenice, Herálecdatum založení:24.10. 2017 (20:29:49)
název problému
neznámá trasa
popis problému
Dobrý den, letos se havlíčkobrodští značkaři činili, za což jim patří velký dík. A k mému překvapení jsem patrně objevil další novou modrou trasu. Modré značky na mě vykoukli v Kamenici u Humpolce a pak také v Herálci. Zajímalo by mě kam tato trasa vede? Díky
řešení problému
Dobrý den jedná se o novou turistickou značku z rouzcestí Pod Oborou (na zelené TZT poblíž Mikulášovic) přes Kamenici, Herálec a Koječín do Radňova. V mapách cz je již zachycena. Předseda značení na Vysočině Pesler Martin
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Modřicedatum založení:24.10. 2017 (14:47:27)
název problému
Neexistující cesta
popis problému
Ještě k předchozímu "vyřešenému" požadavku: řešením je zařídit přechod v místě, kde se tedy dle vás mají svodidla obejít a silnice přejít. A také upravit směrovku (a značení), která ukazuje nesmyslně do svodidel. Za současného stavu je přecházení této silnice hazardování se životy. Ta silnice ani nejde jen tak přejít, jedině riskantně přeběhnou, nedej bože s dětmi!
řešení problému
viz předchozí odpověď
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Modřicedatum založení:22.10. 2017 (16:01:13)
název problému
Neexistující cesta
popis problému
Od směrovky Modřice-most není možné pokračovat dále na jih po červené podél Svratky. Brání v tom svodidla a frekventovaná silnice.
řešení problému
Svodidla je třeba obejít a silnici pozorně přejít. Jiné řešení není. Při rekonstrukci mostu přes Svratku došlo k takto nevhodnému umístění svodidel, které jsme zjistili až bylo vše hotovo. Oprava by představovala statisícovou částku, takže není řešitelná.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petra Štroblová
nejbližší obec:Dobevdatum založení:22.10. 2017 (13:25:03)
název problému
Poškozený rozcestník na křižovatce cest
popis problému
Dobrý den Na křižovatce cest Stašov rozc. chybí směrovka s červenou trasou v obou směrech. Přítomna je pouze směrovka se žlutou trasou. Viz. foto. GPS: 49.3091244N, 14.0464978E Navíc v aplikaci mapy.cz není tento rozcestník vůbec značený. S pozdravem P. Štroblová
řešení problému
Chybějící směrovky byly objednány a po dodání je vyvěsíme. Proč jeho poloha není na Mapy.cz, to netuším - to je spíš otázka pro ně. Zdraví Karel Markvart.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Jincedatum založení:18.10. 2017 (22:55:06)
název problému
Chybná kilometráž na směrovkách
popis problému
Napřed hodnocení: Za poslední dva roky odvedli značkaři KČT v bývalém vojenském prostoru, nyní CHKO Brdy, ohromný kus práce, a to při pravidelném běžném obnovování ostatních tras. Zaslouží si potlesk. A teď problém: Dnes jsem vyrazil z Jinec po nové zelené trase směr Drahlín. Když jsem po 50 minutách ostré chůze došel k TIM Slonovec, jen jsem zíral - podle směrovky jsem ušel 2,5 km. Pokračoval jsem dál, na TIM Klouček (2 km podle směrovky) jsem došel za 25 minut a na TIM Drahlín rozc. (taky 2 km) jsem byl za něco víc než za 20 minut. Tak jsem se podíval do mapy a hned jsem viděl - vzdušnou čarou je to od jineckého nádraží na Slonovec zhruba 2,5 km, značená cesta se ovšem hodně kroutí. Doma jsem pak na mapy.cz přeměřil inkriminovaný úsek (Jince u mostu - Slonovec) a vyšly mi 4 km. V cestě jsem pokračoval dál a na jižním svahu Toku jsem četl na směrovkách pro úsek mezi TIM Seník pod Tokem a TIM Pod Tokem po modré 1 km. V reálu je to 0,5 km. Bylo by vhodné, kdyby kvalitní práci značkařů v terénu neznehodnocovalo podobné "měření".
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V evidenci kilometráž opravena. V terénu bude částečně realizováno přelepkami, částečně novými směrovkami před novou sezónou, kdy by mělo proběhnout kompletní doznačení BRD.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Radek Galabov
nejbližší obec:datum založení:16.10. 2017 (10:44:33)
název problému
Chybějící značení
popis problému
Dobrý den. Při cestě od rozcestníku Čejovský kopec na jihozápad jsme došli na rozcestí (viz odkaz), na kterém nebylo pokračování trasy (na jih) nijak značené, patrně z důvodu nedávného kácení porostu.
řešení problému
Dobrý den děkujeme za nahlášení, případ prověříme a nedostatky odstraníme. Předseda kraje Vysočina Pesler Martin
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Třebenicedatum založení:15.10. 2017 (11:33:44)
název problému
Oprýskaná směrovka
popis problému
Modrá směrovka 1031/6b na směrovníku "Třebenice, bus" oprýskává, několik písmen je již nečitelných. (Chybějící háček nad R ve slově přehrada je zřejmě chyba již z výroby).
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Byly objednány směrovky. Jakmile dorazí, budou vyvěšeny.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Teletín (obec Krňany) a Vysoký Újezddatum založení:15.10. 2017 (10:34:12)
název problému
Nepřesná informace o krátkodobém uzavření
popis problému
Na směrovnících Teletín (49.8270253N, 14.4681267E) a Pexův Luh (49.8127283N, 14.4585058E) jsou umístěny tabulky s textem "TELETÍN - PEXŮV LUH / ÚSEK PĚŠÍ TURISTICKÉ TRASY JE V DŮSLEDKU KRÁTKODOBÉ NEPRŮCHODNOSTI DOČASNĚ UZAVŘEN". Obě tabulky jsou datovány rokem 2014, obě tabulky mají evidenční označení AB001p. Slovo "krátkodobé" navozuje nyní po třech letech dojem, že text již není aktuální a že tabulky jsou zde jen zapomenuté. Doporučuji odstranit z obou tabulek slovo "krátkodobé", popřípadě tabulku o uzavření trasy nahradit tabulkou, která by pouze varovala před výrazně zhoršenou průchodností z důvodu nezpracovaného rozsáhlého polomu.
řešení problému
Slovo krátkodobé je na místě, neboť tabulky jsou sice vyrobeny v roce 2014, ale již byly použity na několika místech. Zde jsou nainstalovány od jara, kdy byl velký polom na trase zjištěn. Bohužel i přes jednání s místně příslušnou obcí jsme průchodnost nedokázali zajistit a v přeznačení trasy jinými schůdnějšími a možná i hezčími místy brání nemožnost domluvy s vlastníky pozemků. Pokud bude situace s polomem trvat i do budoucna, budeme nuceni žlutou trasu zrušit bohužel bez náhrady.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Teletín (obec Krňany)datum založení:15.10. 2017 (10:16:51)
název problému
chybějící šipka odbočení
popis problému
Západně od Teletína chybí směrová šipka pro odbočení (i potvrzovací značka za odbočením) v místě, kde značená trasa z pěšiny vedoucí cca po vrstevnici (směrem k chatám če. 15 a če. 100) odbočuje kolmo doleva po spádnici směrem k potoku. Všímavý turista se může zorientovat nanejvýš podle směrové šipky pro opačný směr, která je z tohoto směru částečně viditelná. https://mapy.cz/s/27X7b
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. V tomto úseku je trasa dočasně uzavřena kvůli polomům a proto opravu provedeme společně s celkovou obnovou, jakmile skončí důvody pro uzavírku (polomy).
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Honza
nejbližší obec:Hrabstvídatum založení:10.10. 2017 (16:56:35)
název problému
Spadlý rozcestník
popis problému
Dobrý den, nedávno jsem objevil spadlý rozcestník "Pod Hrabstvím" na křižovatce modré a zelené značky mezi Údolím Setiny a Jakubčovicemi. A ještě by bylo dobré včas rozcestníky doplnit o upozornění, že na této zelené trase mezi uvedenými obcemi je nutno několikrát brodit přes potok. Děkuji
řešení problému
Dne 27.9.2017 zde byl umístěn nový dřevěný směrovník (rozcestník).
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jan Martinec
nejbližší obec:Bytíz/Hájedatum založení:6.10. 2017 (14:14:06)
název problému
značka přerušená otevřením D4
popis problému
Nový úsek D4 Drásov-Háje přerušil průchod po modré v místě dálničního sjezdu mezi rozc. Svatý Ivan a Pod Spáleným vrchem, původní pěšina vedla přes současnou dálnici. Jediná schůdná pěší trasa vede po mostě silnice II/118, ale bude třeba nově vyznačit; bohužel most nepočítá s pěším provozem.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Značkaři již okolí procházeli a nyní řešíme bezpečný průběh trasy nebo její zrušení díky dlouhému průběhu po silnici. Do začátku sezóny bude proznačeno, nebo zrušeno.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Jílové u Děčínadatum založení:3.10. 2017 (11:14:03)
název problému
oprava značení v okolí nepoužívané trati
popis problému
Bylo by vhodné přemístit TIM Jílové z nádraží, kde už léta nic nejezdí, dolu k zastávce autobusu, kde není nic. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/jilove_zst_3912_12.jpg Stejně je na tom i Malé Chvojno, kde je TIM u nepoužívaného nádraží místo u zastávky autobusu. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/libouchec_zst_UL047.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za upozornění, ale o tomto problému víme. Není ale pravdou, že léta tu vlak nejezdí, v r. 2015 ještě výletní vlaky jezdily a domníváme se, že jejich provoz v rámci turistického ruchu se snad znovu obnoví. Zřízení TIM u zastávek BUS zřejmě provedeme.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Bystřice nad Perštejnemdatum založení:3.10. 2017 (10:52:18)
název problému
chybí šipka
popis problému
Rozcestník ZD307 Bystřice nad Perštejnem - žst má jen jednu šipku, směr do města chybí. http://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/bystrice_n_p_zst_ZD307.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkuji za nahlášení, bude objednána a doplněna.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Rakovníkdatum založení:3.10. 2017 (10:33:45)
název problému
rozc. Papírna, vybledlé barvy
popis problému
Červená barva na směrovkách už moc červeně nevypadá. https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/papirna_0040_15.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovky již jsou v soupisu objednávek na příští sezónu. Budou tedy vyměněny.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Lašovicedatum založení:3.10. 2017 (10:24:21)
název problému
rozcestník Lašovice žst
popis problému
Na rozcestníku Lašovice - žst jsou šipky (červená a modrá) jen ve směru na Pustověty, na opačnou stranu jsou až na kopci v místě oddělení modré od červené. Kdo přijede vlakem do Lašovic, neví kam vedou trasy na opačnou stranu. Možná je to tak schválně, nicméně je to zavádějící. https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/lasovice_rozc_zst_0040_10.jpg https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/lasovice_rozc_0040_10.jpg Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení, směrovky byly objednány. Po dodání budou vyvěšeny.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Jitka Gregorová
nejbližší obec:Deštné v Orlickách horáchdatum založení:26.9. 2017 (22:07:20)
název problému
špatné směrovky.
popis problému
Za hotelem Panorama jsou na rozcestníku na Luisino údolí tři směrovky vzhůru do stráně - červená,modrá a žlutá, ale správná trasa = červená vede dolů pod kostelíkem. Ta na rozcestníku chybí. Stav na začátku srpna 2017.
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Závada odstraněna, směrovky jsou již v pořádku. L. Hradecký, značkař.
kraj:Prahatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Karolína Pospíšilová
nejbližší obec:datum založení:18.9. 2017 (10:11:36)
název problému
přelepená cykloznačka samolepkou
popis problému
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možné umýt/očistit cykloznačku v Praze u Šítkovské vodárenské věže, která směřuje cyklisty na Braník a Výtoň (A2), která je polepená samolepkou. Díky moc, hezký den, Karolína
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno sekci cykloznačení k vyřízení. EDIT: Značení cyklotras v Praze má ve své správě Magistrát hl. města - je třeba Vaši připomínku poslat tam. Bohužel nemám konkrétní kontakt, na koho byste se měla obrátit. Zdraví Karel Markvart, KČT.