Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Svatoňovice, Kružberk, Moravice, Lhotka u Litultovic, Litultovicedatum založení:1.8. 2021 (14:27:52)
název problému
různé
popis problému
Šel jsem ze Svatoňovic po červené do Jánských Koupelí a pak po zelené do Litultovic. Moje poznatky: 1) mezi Svatoňovicemi žst a hrází Kružberka trasa vede po silnici, zhruba v polovině je na mapě odbočka na lesní cestu - https://en.mapy.cz/s/pobajalole Tato odbočka není v terénu ani na jedné straně značena. Pokud byla odbočka zrušena (ta cesta lesem je celkem mizerná, takže bych to chápal) a trasa vede po silnici v celém úseku až k přehradě, tak tu změnu nahlašte na mapy.cz. V opačném případě by to chtělo lépe vyznačit. 2) Za hrází Kružberku - cca 49.8265567N, 17.6631256E - chybí šipka, že se má odbočit ze silnice 3) Šipka/značka dále chybí zde: 49.8341142N, 17.6829308E 4) a zejména 49.8415497N, 17.7044658E, kde by turista bez mapy asi šel po původní cestě ještě dál Následně co se týče zelené, tak 5) šipka chybí u změny směru 49.8376847N, 17.7119631E, toto mně osobně stálo zacházku asi dvakrát kilometr 6) polní cesta mezi koncem lesa a začátkem zpevněné cesty před Moravicemi - https://en.mapy.cz/s/navenejoze - je velmi zarostlá, na konci července tráva vysoká přes metr, místy kopřivy.. velmi nepohodlná cesta 7) Lhotka u Litultovic, nějak na konci vesnice u hřbitova se značení ztrácí (bez mapy je to neprůchozí) a hlavně na mapě vyznačená cesta - https://en.mapy.cz/s/hareseheve - v reálu neexistuje, musí se tam jít volně přes louku - ale ten navazující úsek lesem až po Zahrádka pak už je dobrý 8) TIM Zahrádka, směrovka zelené po níž jsem přišel je umístěna špatným směrem (!), navíc tam chybí první značka zelené.. chudák bez mapy by šel úplně jinam 9) Litultovice u rybníka - 49.9032997N, 17.7500719E - ze strany od níž jsem přišel chybí šipka na zatočení doprava 10) TIM Litultovice je skoro úplně zarostlý rostoucím stromem, větší část směrovek je nečitelná Celkově vzato hlavně ta červená vypadala nejmíň 10 let neobnovovaná, spousta velmi starých značek. Úsek po silnici mezi žst Svatoňovice a Kružberkem je myslím celkem zbytečný, lepší by bylo trasu červené vést z Budišova nad Budišovkou přímo ke Kružberku přes les - https://en.mapy.cz/s/jabugeveta Pokud to přes ty Svatoňovice vede kvůli vlakové zastávce, tak nádraží je i v Budišově. A nebo tu červenou vést přes rozhlednu Těchanovická vyhlídka, fotky na mapy.cz vypadají opravdu velmi dobře, trasa by získala poměrně atraktivní cíl. Např. takto: https://en.mapy.cz/s/remetemona by ta trasa určitě byla lepší, ale nevím do jaké míry jsou ty polní a lesní cesty na mapě průchozí.
řešení problému
Dobrý den. Vaše připomínky zasílám příslušnému předsedovi značkařského obvodu k posouzení. Vzhledem ke snížení dotací na značení ale předpokládám,že bychom případné chyby opravili až v rámci plánované obnovy. S.D.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Simona Malaníková
nejbližší obec:Chvalčovdatum založení:1.8. 2021 (10:42:44)
název problému
Špatně značená trasa
popis problému
Na trase chyběly značky (mezi značkami byly velké rozestupy). trasa po těžbě dřeva špatně schudna. Museli jsme několikrát použít GPS, abychom se na trasu vrátili. Šli jsme z Tesaku na Hostýn.
řešení problému
Děkujem za informaci bohužel v loňském tyhle příbatu bylo moc bohužel nači značkaři v hostínkam nestihaly včechny závady odstraňovat.Tato trasa bude letos obnovena.za KKZ Zlín R.P.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Nový Hrozenkovdatum založení:28.7. 2021 (17:56:07)
název problému
chybějící TIM
popis problému
TIM Nový Hrozenkov - kostel, na místě ani v okolí nenalezen. Odstraněn pravděpodobně při opravě mostu a okolí. Objeveno při mapování Openstreetmap.
řešení problému
Otomto broblému výme.Zatím jsme nenašly vhodné řečení.Za KKZ Zlín R.P.
kraj:Prahatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jan Martinec
nejbližší obec:Praha-Kolodějedatum založení:28.7. 2021 (15:48:36)
název problému
silný silniční provoz v ulicích Ke Kolodějskému zámku/K Dubči, vznikla nová cesta
popis problému
Dobrý den, červená značka z Koloděj směrem k Běchovicům vede po velmi frekventované silnici, kde je navíc povolená rychlost až 70 km/h. Letos vznikla paralelní pěší/cyklostezka od modelářského letiště do ulice Na Prostřední cestě - ta je navíc o něco přímější než cesta po silnici (vizte mapu). Vzhledem k tomu, že stavba obchvatu I/12 je reálně stále v nedohlednu (a tedy nelze v nejbližších letech očekávat opadnutí motorového provozu), nestálo by za to trasu přeznačit?
řešení problému
Dobrý den. O tomto problému víme a již od loňského roku jej řešíme. Bohužel dnes bez písemného svolení nelze vyznačit vůbec nic a proto jsme v kontaktu se zastupiteli Běchovic a Koloděj. Společně navržená přeložka by měla být součástí jimi budované místní NS. Hotovo by měli mít v září. Pokud termín dodrží, tak to letos přeznačíme. ZO AB
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Zbynek Sykora
nejbližší obec:Zlate horydatum založení:28.7. 2021 (10:31:32)
název problému
Velmi spatne znaceni zarostly temer nepruchozi teren
popis problému
Od Leuchtenstejna zricenina po Pod Leuchtenstejnem, zarostly teren, nepruchozi teren a vlivem toho neni dobre videt modra znacka. Stezka temer nejde videt a musite se doslova prodirat krovim a malinim. To same po Baunerovu lavicku. Nato ze je to
řešení problému
Dobrý den ! Oblast Biskupské kupy v minulých letech prošla silnou kůrovcovou těžbou, což jste si jistě všiml. Trasa byla naposledy značena před 2 lety a během srpna-září 2021 ji čeká pravidelná obnova zkrácená navíc o 1 rok z důvodu předpokládaných problémů po těžbě. Před 2 lety byla trasa navíc přeložena v úseku Leuchtenštejn- Pod Leuchtenštejnem ze zcela zarostlé pěšiny na novou těžební svážnici a dobře vyznačena i vyřezána. Bohužel, průvodním znakem těžebních holin je silné zarůstání travinami a plevelem . Do doby než se stezka dobře vyšlape ,jedinou možností je každoroční vyřezávání křovinořezem. Můžeme zkusit se dohodnout s majitelem lesa, církevní lesy (ALSOL) , zda by by ochotný tam tyto práce provádět. Vzhledem k frekventovanosti stezky si však nemyslím , že by stezka nyní nebyla dobře vyšlapána. 2 roky je poměrně dlouhá doba během které vegetace postupně pohlcuje vše. Značkaři jsou schopni vyřezat drobné náletové dřeviny v trase stezky nebo zakrývající značení, což bude i v případě letošní obnovy. Dovolím se však ohradit vůči Vaší citaci :" velmi špatné značení, zarostlý téměř neprůchozí terén " Ne všechny turistické trasy jsou vycházkové chodníky a turista prostě musí počítat s tím, že občas projde bahnitým nebo zarostlým úsekem... Po informaci od značkařů, kteří provedou obnovu značení , v případě oprávněnosti Vaší kritiky se pokusíme najít řešení. Bohužel, jiné vhodné stezky k případnému přeložení zde nejsou, minula by se zříc. Leuchtenštejn. S pozdravem D.Mičunek, předseda ZnO ŠU-JE
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Ondřej Doskočil
nejbližší obec:Rabštejn nad Střeloudatum založení:27.7. 2021 (09:32:36)
název problému
Spadlý řevěný ochoz nad Střelou
popis problému
V neděli 25. 7. jsem šel NS Rabštejn podél Střely. Při cestě od Horova mlýna do Rabštejna jsem narazil na dřevěnou lávku / ochoz nad řekou (na jejím levém břehu), která byla značně nakloněna a vypadala nebezpečně. Zkusil jsem velmi mírně její pevnost zacloumáním rukou za zábradlí a lávka se zřítila k řece (zachytila se o stromy). Místo je průchozí, ale není příliš bezpečné. Problém jsem hlásil místním obyvatelům, ti mě odkázali na KČT.
řešení problému
Problém s lávkou řeší značkařský obvod Plzeň - sever.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:AM
nejbližší obec:Rudolticedatum založení:26.7. 2021 (13:55:19)
název problému
neviditelný sloup
popis problému
TIM Rudoltice je umístěn na telefonním sloupu za plotem soukromého pozemku a přes vysoký živý plot vůbec neni vidět - kolemjdoucí nemá šanci zjistit, že tu nějaký TIM vůbec je. Přitom by se tu dal TIM v pohodě umístit na nějaký jiný sloup, kde by byl lip vidět. A obec se jmenuje jenom Rudoltice, nikoli Rudoltice v Čechách, to je jen název železniční stanice.
řešení problému
Staré TIM na soukromém pozemku bylo sundáno a směrovky stornovány (špatný technický stav). Objednány nové směrovky a nainstalovány na nové místo (betonový sloup), kde jsou již vidět
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jenda
nejbližší obec:Bohdanečdatum založení:26.7. 2021 (11:34:18)
název problému
Zarostlý úsek trasy
popis problému
Dobrý den, zelená trasa vedoucí z Bohdanče do Ostrova je ve svém úseku od NS Z historie sklářství až po Beránkův Mlýn zarostlá (kopřivy a bodláky dosahují výšky i 150 cm) a pro běžného výletníka prakticky neprůchozí. Opačným směrem cesta není znatelná (přestože je značená) a svádí to odbočit po vyšlapané pěšině na louku s týpí k mlýnu.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Předáno místním značkařům. Bohužel letos se vegetaci velmi dařilo a v silách značkařů opravdu není sekání trávy a kopřiv. Též to svědčí o používanosti cesty. Bude prověřeno a uvidíme co se s tím dá dělat. ZO KH
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Marek Budjač
nejbližší obec:Valašská Bystřicedatum založení:25.7. 2021 (08:44:53)
název problému
Turistické značení leží na zemi
popis problému
Prosím o nápravu ležících turistických směrových značek. Pravděpodobně po nedávnem kácení v tomto místě. Viz.foto
řešení problému
Děkujem za informaci.Směrovky budou letos obnoveny a vyvěšeny.Za kkz Zlín R.P
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr Pohlídal
nejbližší obec:Litoměřice datum založení:25.7. 2021 (01:51:28)
název problému
Upadlá směrovka
popis problému
Při mém příchodu ve středu 21.7. ležela modrá směrovka na Žitenice na zemi opřená o směrovník. Zrovna jsem měl u sebe drát, tak jsem jej aspoň provizorně připevnil ke směrovníku, viz. foto v souboru.
řešení problému
děkujeme za upozornění. Směrovku co nejdříve řádně upevníme
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Libor Uhlík
nejbližší obec:Libochovičkydatum založení:24.7. 2021 (19:21:23)
název problému
Skoro nepruchozi stezka
popis problému
Pres trasu po zelene (ve smeru od Libochovicek na Podholi rozcestnik) je ted postavene obora, takze se neda projit a je nutne se prodrat lesem primo dolu po strani. Dal pak se musi clovek prodrat houstim nebo jit kousek po kolejich, coz ani jedno neni ok. Mrknete na to. Díky
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Prověřili jsme a bohužel nelze trasu vést jinudy (soukromé pozemky atd). Ze zkušenosti s oborou, která vznikla na stejné trase o cca 300m blíže k Libochovičkám, si myslím, že je to otázka této zimy. Rušení trasy a její následné zprovoznění je velmi složité a dle slov místostarosty Libochoviček, brzy se vytvoří pěšinka. V každém případě na místo zajdou příležitostně značkaři na kontrolu a případně nějakou úpravu značek. ZO KL
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Uhlířské Janovicedatum založení:24.7. 2021 (18:36:19)
název problému
Nevyznačené odbočení
popis problému
Na žluté TZT z Uhlířských Janovic do Zbraslavic není v terénu vyznačené odbočení ze silnice na polní cestu před rozvodnou, a ani se zde nenachází vhodný objekt pro její umístění. Po odbočení dle mapy se objeví nejbližší značka až na místě, kam ze silnice není vidět. Nejsem si úplně jist, zda šipka nebyla na posledním stromu před odbočením, i když myslím, že ne. Letecký snímek ukazuje podél silnice mnoho stromů, které tam v současnosti nejsou, a to zejména v blízkosti odbočení. V přiloženém odkazu na mapu jsou dále v lesním úseku vyznačena tři další rozcestí, kde pro změnu není při odbočení šipka směrem do Uhlířských Janovic. Aktuálně je v lesním úseku přibližně 30 stromů padlých či poražených přes cestu, poměrně snadno překročitelných či obejitelných.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Místní značkaři informováni. Při cestě kolem doplní značení. ZO KH
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Čechy pod Kosířemdatum založení:24.7. 2021 (17:52:32)
název problému
Chybí šipka nebo rozcestník
popis problému
Mezi Hluchovem a rozcestí Na Doubravách chybí značení nebo rozcestník že se má odbočit vlevo směrem od Hluchova (https://mapy.cz/s/lecugudapo ). V druhém směru to je v pořádku, je tam rozcestník že se má po 500 metrech odbočit vpravo.
řešení problému
Děkujeme za upozornění.Na inkriminované místo byly umístěny dvě plechové šipky tak, aby, byl průběh trasy jednoznačný. Bylo zjištěno, že původně nainstalované šipky byly nějakým vandalem odstraněny.Bylo opraveno 6.4.2022. KKZ OL Fessl B.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Pěnčíndatum založení:24.7. 2021 (17:46:26)
název problému
Chybí značení
popis problému
V části úseku (https://mapy.cz/s/judomulusa ) mezi Přemyslovicemi a Zastávkou chybí značení od Přemyslovic, není jasné kudy dál.
řešení problému
Děkujeme za upozornění.Následkem kůrovcového kácení došlo k nepřehledné mýtině a v důsledku bujné divoké vegetace i neprůchodnosti trasy v původním vedení. Trasa byla doznačena dne 15.9.2021 a nepatrně odkloněna od původního vedení. KKZ OL Fessl B.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Chyškadatum založení:23.7. 2021 (22:13:32)
název problému
Chybný název TIMu Podchyšská Lhota
popis problému
Správný název je s dlouhým y, tedy Podchýšská Lhota dle názvu osady v němž leží.
řešení problému
Děkuji za informaci, požádal jsem milevského značkaře, aby příležitostně na místo dojel a čárku nad y tam doplnil - máme na to dokonce samolepky. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jan Boskovský
nejbližší obec:Brannádatum založení:23.7. 2021 (18:07:01)
název problému
Směrovky za chvili upadnou
popis problému
Směrovky přední alojzov vyhl. to vypadá že za chvíli po nějakém větru upadnou úplně. Děkuji za opravení.
řešení problému
Dobrý den ! Děkuji za informaci. Máme skladem nové směrovky, během 14 dní budou instalovány. Pěkný den ! David Mičunek, předseda ZO KČT ŠU-JE
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Dušan Michalčák
nejbližší obec:Kojetíndatum založení:23.7. 2021 (10:56:45)
název problému
Poškozená mapa
popis problému
Dnes jsem zjistil, že mapa ve stojanu před nádražím v Kojetíně má zadní stěnou z materiálu hobra a ten je již z velké části vydrolený a jsou v něm díry. Ta vada je nepřehlednutelná, protože kolem mapy vede chodník i zezadu. Město s tím nechce nic dělat, tak žádám o řešení Vás. Děkuji. Dušan Michalčák
řešení problému
Nový mapový stojan je již objednán, po dodání bude nainastalován. Zdraví F.B. KKZ OL
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Pavel Buchta
nejbližší obec:Leskovecdatum založení:22.7. 2021 (11:58:31)
název problému
Krávy na turistické značce, vybledlé značení
popis problému
Zhruba kilometrový úsek žluté trasy z Leskovce do Seninky je v žalostném stavu. Cesta je zarostlá, značení znatelně vybledlé (kůra stromů se rozpíná a značení se ničí). Navíc zde majitel přilehlých pozemků pouští krávy přímo na značenou cestu, kterou má jak ze strany Leskovce, tak i ze Seninky ohraničenou elektrickým ohradníkem!
řešení problému
Tento úsek trasy bude zručen a přeložen na cyklostesku vedenou z Leskovce směr Valašská Polanka.Za obvod značení Vsetín R.P.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Viktor
nejbližší obec:Brníčkodatum založení:22.7. 2021 (11:40:08)
název problému
Trasa vede přes pastviny hovězího dobytka
popis problému
Červená trasa vedoucí na zříceninu hradu Brníčko na úseku U Cikánského buku - zřícenina hradu Brníčko křižuje pastviny s elektrickým ohradníkem na dvou místech. Na pastvinách se pasou krávy s býkem. Lesem se obchází velice těžko. Trasa je přitom vedena na obecních pozemcích.
řešení problému
Dobrý den ! Zde se jedná o každoroční problém, který se již řešil na Obecním úřadě. Podle všeho se Obec se obává konfliktu se zemědělcem . Podle výsledku minulých jednání nám bylo sděleno : bude-li pastva končit na hranici zemědělcova pozemku , musel by se zde vybudovat ohradník a obecní cesta by byla zarostlá vysokou trávou , kde by stejně nikdo nechodil. Není v našich silách ani možnostech trasu v letních měsících vysekávat... Bohužel, je to celorepublikový problém. Někdy je možné se dohodnout, někdy ne. Dobytek na pastvě je zde přítomen v určitých týdnech v letní sezóně, s jeho odchodem problém většinou vyšumí ... David Mičunek, předseda ZnO KČT ŠU-JE
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Barbora Petrtýlová
nejbližší obec:Písekdatum založení:22.7. 2021 (11:21:18)
název problému
Začmárané značení
popis problému
Dobrý den, Písek, úsek Amerika - Les Amerika a ještě kousek dál je značení černě začmárané, syn tvrdí, že posprejované, tak nevím, zda je vandalismus nebo schválně. S přátelským pozdravem B. Petrtýlová
řešení problému
Dobrý den, tohle je značka, kterou se před lety naši značkaři při obnově značení ostatních značek rozhodli zrušit - kůra stromu je rozpraskaná a značky by se špatně obnovovaly a nevypadaly by hezky. Určitě je poblíž jiná nová značka (tedy dvojznačka). Po čase se někdy stává, že to zatření popraská nebo se trochu sloupne a staré zrušené značky "vylezou". To je tento případ. Poslal jsem Váš mail píseckým značkařům, aby při příští obnově značky znovu přetřeli zastírací barvou. Zdraví Karel Markvart, KČT.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Vojtech Benda
nejbližší obec:Velke Losinydatum založení:21.7. 2021 (14:58:14)
název problému
Stavajici trasa po silnici 1. tridy
popis problému
Pekne odpoledne, bydlim ve Velkych Losinach a opakovane jsem svedkem nebezpecnych situaci, kdy turiste prochazeji od vlaku na zamku (a zpet) podel silnice 1. tridy, ktera je obzvlaste behem turisticke sezony velmi vytizena. V oblasti je neprehledna krizovatka, chodnik jen castecne. Prispiva k tomu i stavajici trasa modre znacky. Ta je z doby, kdy jeste neexistoval nove zbudovany park, pres ktery se nyni da do zamku dojit obdobne dlouhou a vyrazne bezpecnejsi trasou. Park je (tusim) ve vlastnictvi obce a je trvale pristupny bez omezeni. Pokud by bylo mozne trasu v tomto kratkem useku (jde o cca 250 metru) presunout ze silnice do parku, pak myslim, ze to prospeje jak turistum, tak i ridicum. Diky a nechte si darit, Vojta Benda
řešení problému
Dobrý den ! Máte pravdu, tato krátká přeložka je již naplánována . Zbývá ještě zjistit, zda zde bude dostatek vhodných objektů k umístění značek. Realizaci předpokládám v srpnu 2021. Obdobně se řešil krátký průchod silniční cyklotrasy č.6187 přes areál parku ve vlastnictví Obce , zde však byl nesouhlas. Děkuji za Váš podnět. David Mičunek, předseda ZnO KČT ŠU-JE
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Petr Ledvinka
nejbližší obec:Kvítkov datum založení:21.7. 2021 (11:01:24)
název problému
Chybí značení (směrovka) na rozcestí
popis problému
Po kácení stromů zde není značka na rozcestí.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Během nejbližších dní dáme situaci dopořádku. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Filip
nejbližší obec:datum založení:17.7. 2021 (18:21:10)
název problému
Není vidět odbočení
popis problému
Není vidět odbočení, viz body na mapě. Buď je zarostlá nebo jsme vůbec nenašli.
řešení problému
Díky za připomínku, bylo odstraněno při pravidelné tříleté obnově. Karel Fiala
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Krompachdatum založení:13.7. 2021 (22:35:16)
název problému
Chybná výšku TIMu Valy (rozc.)
popis problému
Chybná výška nového TIMu Valy (rozc.). Správná jeho výška je cca 532 m (místo 577 m). Jelikož je to již druhý případ v této oblasti, doporučuji překontrolovat výšku i ostatní nových TIMů...
řešení problému
Dobrý den, máte pravdu - nadmořská výška je na tabulce uvedená chybně. Tuto závadu jsem v evidenci opravil a nová tabulka místního názvu bude již se správnou výškou. Děkuji vám za pomoc. Jaromír Růžička
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Mařenicedatum založení:13.7. 2021 (22:18:53)
název problému
Chybná výšku TIMu Čtyřdomí
popis problému
Pravděpodobně chybná výška nového TIMu Čtyřdomí. Pokud se nachází u samoty Čtyřdomí, tak nemůže mít v žádném případě výšku 471 m... Pravděpodobná jeho výška je cca 415 m.
řešení problému
Dobrý den, máte pravdu - opravím stejně jako v předchozím případě. Děkuji Vám za informaci. Jaromír Růžička
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Václav Krautštengl
nejbližší obec:Krásný Bukdatum založení:13.7. 2021 (13:01:21)
název problému
Modrá trasa vede přes soukromý pozemek, ( údajně ) majitel vyhrožuje lidem.
popis problému
Modrá trasa vede přes soukromý pozemek, ( údajně ) majitel vyhrožuje lidem.
řešení problému
trasa byla přeložena mimo soukromý pozemek
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Dubádatum založení:12.7. 2021 (16:20:59)
název problému
Návrh na přeložku modré u Dubé
popis problému
Navrhuji přeložit trasu modré u Dubé dle přiloženého odkazu. Výhoda jasná - vyhnutí se vedení trasy po silnici druhé třídy. Nevýhodou je úrovňový přechod silnice první třídy.
řešení problému
Dobrý den, Váš návrh bude předložen vedoucímu obvodu Česká Lípa, který jej projedná s krajskou komisí značení. Pokud bude schválen, dojde k jeho realizaci. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Zdeněk Kabát
nejbližší obec:Mnichovicedatum založení:11.7. 2021 (15:29:32)
název problému
Plot a zákaz vstupu - soukromá cesta
popis problému
Majitel cesty kolem domků přehradil stezku plotem se zákazem vstupu
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Víme o tom již pár dní. Naši značkaři se co nejdříve zajedou na místo podívat a pokusí se najít cestu mimo soukromé pozemky. ZO PY
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Marek Budjač
nejbližší obec:Těrlickodatum založení:11.7. 2021 (15:19:01)
název problému
Špatné/málo viditelné značení
popis problému
Prosím o kontrolu, případnou opravu značení ve značeném úseku. I přes to že jsem zdejší značení od rozcestníku "Těrlicko-Zadky" až k ulici Lesácká je dle mého názoru nedostatečné. Prosím tedy o kontrolu, případnou opravu značení. Děkuji
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Situaci prověříme. S.D.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:Martin Žulkevič
nejbližší obec:Konrádov (po zelené na Údolí bílých skal)datum založení:11.7. 2021 (11:54:25)
název problému
Chybí rozcestníky
popis problému
Na modré značce probíhá těžba dřeva. Na rozcestí modrá - zelená chybí rozcestník na zelenou u "Věže přátel přírody". Další rozcestník či značení chybí na následném rozcestí Zelená - Žlutá směrem na skalní věž Upír. Rozcestník je zničený, značení odbočky neznatelné. GPS1: 50.4780164N, 14.5848733E GPS2: 50.4790758N, 14.5886328E
řešení problému
Dobrý den, tento problém nespadá pod rámec našeho kraje, ale středočeského. Děkuji za pochopení. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička