Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Černínydatum založení:25.8. 2019 (21:32:00)
název problému
Chybějící směrovky
popis problému
Chybí jedna červená a obě modré
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovky byly objednány a po dodání je vyvěsíme. ZO KH
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:majkaz
nejbližší obec:Kaliště u Lipídatum založení:25.8. 2019 (18:26:24)
název problému
chybějící TIM
popis problému
Dobrý den, nepodařilo se mi dohledat TIM 080 Kaliště. Na místě, kde rozcestník ukazuje Panorama (rok 2014) není. Na protější straně vedle zastávky se nachází jen šipky odbočky jak pro turistickou trasu, tak i pro hipostezku, rozcestník hipostezky pak je na svém místě. Prosím o zkontrolování stavu. Objeveno při mapování pro Openstreetmap.
řešení problému
V Kališti zlikvidovali dřevěné sloupy - na jednom byly vyvěšeny naše směrovky. Musíme objednat nové a vyvěsit je na jiný vhodný objekt. Karel Markvart.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Maršálek
nejbližší obec:Vendrynědatum založení:25.8. 2019 (17:16:29)
název problému
TIM ležící volně na zemi
popis problému
Zdravím kolegové, coural jsem se ve Slezských Beskydách a nad Vendryni nad Vápenkama byla levá červená směrovka TIM - Malý Ostrý vrch - volně ležící na zemi, viz foto
řešení problému
Také pozdravuji. Děkujeme za upozornění, předal jsem to příslušnému předsedovi ZO, který zajistí zpětné vyvěšení směrovky. M. Karas
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Vítězslav Jahoda
nejbližší obec:Dolany u Olomoucedatum založení:24.8. 2019 (18:26:21)
název problému
2 km nové cyklostezky
popis problému
Dobrý den, nejde o problém, jen vás chci informovat o tom, že mezi Dolany a Bělkovice-Lašťany je nová cyklostezka v délce cca 2 km. Tato nová cyklostezka může tedy nahradit stávající trasu č. 6102 vedenou po silnici mezi oběma vesnicemi. (Na mapě vyznačeno v pravém horním rohu)
S pozdravem V. Jahoda
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Kateřina Fojtíková
nejbližší obec:Přehvozdídatum založení:24.8. 2019 (15:46:53)
název problému
Zákaz vstupu se psy
popis problému
Dobrý den, Včera jsme se chtěli vydat od rozcestí z Dolního Peklova přes Oboru Přehvozdí až do Přehvozdí, jaké bylo naše překvapení, když jsme došli k branám zmiňované obory a zjistili jsme, že zde je vstup omezen psům. Bylo by možné tedy doplnit na rozcestníky před oborou nějaké upozornění? Jistě nejsme jediní turisté s čtyřnohým doprovodem. Podél obory je stále naznačena stará trasa, která vás sice vede podél plotu, ale nikam po ní nemáte šanci dojít. Obcházení obory je složité, protože vede svahem a je to nepříjemná komplikace a složitě se navazuje na jinou turistickou trasu. Děkujeme za budoucí snahu řešit tento problém.
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za kontaktování. Turistické značení je primárně určeno pro lidi a neprůchodnost pro psy atd nelze uvádět na již dost přeplněné směrovky. Stejně, jako se neuvádí nesjízdnost pro kočárky atd. Navíc zde jsme rádi, že vůbec může přes oboru značená trasa jít. Jsme si vědomi, že vás a některé další turisty tato odpověď nepotěšila. S pozdravem krajská komise značení středočeského kraje.
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Petr Marek
nejbližší obec:datum založení:23.8. 2019 (18:37:41)
název problému
nevhodné přeznačení trasy na asfaltovou silnici
popis problému
Dobrý den, zelená trasa v úseku Oslnovice - Chmelnice byla z velmi romantického údolí přeznačena na asfaltovou silnici. Trasa tak vede 3 km po asfaltové silnici, což je pro pěší turistiku naprosto nevhodný povrch. Původní trasa byla jedna z nejhezčích v širokém okolí, s krásným výhledem na Vranskou přehradu. Ano vím že se jednalo o náročnější úsek, ale to se dalo řešit upozorněním že je trasa vhodná pouze pro zdatné turisty. KČT se přitom v sekci moderních pěších tras naopak zavázal překládat turistické trasy z asfaltových silnic do vhodnějšího terénu. Předem děkuji odpověď.
řešení problému
Ani my nejsme tímto řešením nadšeni, ale přeložení trasy na asfaltovou příjezdovou komunikaci do Chmelnice bylo provedeno na nátlak turistické veřejnosti, která byla nucena při použití původního vedení trasy se z ní pro neprůchodnost vracet zpět do Oslnovic. Stěžovatel byl informován zvláštním e-mailem předsedy ZO Znojmo.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Simona Bartošová
nejbližší obec:Bučina-Kvilda datum založení:23.8. 2019 (09:21:46)
název problému
Stezka vedoucí přes louku do lesa,zatarasena ohradníkem
popis problému
Včera jsme byli na Bučině,kdy jsme si všimli,že stezka po červené na Chaloupky vede přes ohradník,který sice není pod elektrickým proudem, ale v ohradníku kravky s telaty a býkem. Zvířata značně ve stresu, jak zde turisti prochází a ohrožení již zmíněným býkem..Ohradník ve špatném stavu a majitel dle KN je obec Kvilda..
řešení problému
Problém řešíme přes starostu Kvildy, který slíbil jednání s nájemcem pastviny. O výsledku budu informovat. Karel Markvart
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Pyšelydatum založení:23.8. 2019 (00:16:54)
název problému
špatné značení
popis problému
Dobrý den, žlutá cesta z Pyšel,nám. směr Mokřany je velmi špatně značena, již dlouho nebyla obnovena. Na 3 místech bych bez GPS a mapy v mobilu zabloudil. Dál z Mokřan do Velkých Popovic to již bylo v pořádku.
řešení problému
Značení obnoveno 21.9.2019. Děkujeme za nahlášení
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Kristina Černoušková
nejbližší obec:Ledečkodatum založení:21.8. 2019 (13:27:28)
název problému
Neprůchodná cesta, pokácené stromy
popis problému
Dobrý den, šli jsme z Turistického přístřešku U křížku (viz mapa) směrem do Ledečka po červené turistické trase, v místě kde měla vést lesem ovšem už les není a je tam vše vykácené. Stromy jsou naházené v cestě, jsou pokácené i stromy se značkami. Museli jsme jít po hřebeni původní cesty. Cesta není vůbec bezpečná a pro starší lidi nebo malé děti dokonce hodně nebezpečná. Kdyby šlo někam na rozcestí umístit cedulku, že je cesta neprůchodná ať to turisté obejdou po silnici bylo by to fajn. Děkuji Kristina Černoušková
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za zprávu. Bohužel vámi popisované cedulky nejdou v naší moci. Polomy a těžba dřeva jsou natolik rychlé a rozsáhlé akce, že bychom museli mít tak 20x více značkařů či hlídačů cest. My jsme schopni tak akorát obnovovat značení, víc bohužel při naší volnočasové aktivitě nestíháme. Bylo by fajn, kdyby toto řešil ten, kdo má lesní úsek ve správě, nebo obec v jejímž katastru to leží. Kdysi jsme se pokusili podobné tabulky vyvěsit, ale než jsme tam poslali někoho, kdo to vyvěsil, byla kalamita uklizena a pak tam visela cedulka o kalamitě, která tam už nebyla. Je to velice složité a chápu, že to turistovi zkazí zážitek z výletu. Bohužel kůrovec je početnější než značkaři. O neschůdnosti jsme informovali místní značkaře a pokusíme se s tím udělat vše, na co máme síly. Vám ještě jednou děkujeme za zájem. Středočeská krajská komise značení.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Rumburk, Jiříkovdatum založení:21.8. 2019 (02:20:18)
název problému
Neznačená odbočka
popis problému
Dnes jsem šel po modré z Rumburka do Jiříkova. Za Strážným vrchem na kraji Rumburka trasa vede po relativně přímé polní/luční cestě, která dále pokračuje k silnici (Východní ulice-Rumburk), která přemosťuje železniční trať. Problém značení je v místě, kde trasa po přibližně 1,1 km prudce zatáčí o 90 stupňů doprava.. (https://en.mapy.cz/s/3yfyr ) tato zatáčka v místě není VŮBEC, ale opravdu vůbec nijak značena! takže poutník po již zmíněné polní cestě pokračuje dál.. cestou míjí několik starých značek, které asi měly být odstraněny, ale byly odstraněny špatně a několik jich zůstalo relativně viditelných.. takže nejenom, že není možné v terénu najít aktuální cestu, ale hlavně je ještě poutník starými značkami sveden na zřejmě opuštěnou cestu. Jinak celá osmikilometrová procházka nebyla značena kdovíjak dobře a chybějících značek tam je víc (nebo jsem možná jen ze středních Čech zvyklý na jiný styl značení?).. nedostatečné místo je hlavně to popsané. Možná tam značka někde je, ale zarostla v křoví. Mějte se krásně, díky za vaší práci. Q
řešení problému
Trasa byla zkontrolována. Značení tam je, ale bylo zarostlé vegetací. Vegetace byla prořezána tak, aby značení bylo viditelné. Děkujeme za upozornění.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jiří Vintr
nejbližší obec:Potíndatum založení:19.8. 2019 (19:27:38)
název problému
Neprůchodnost cesty
popis problému
Z Potína vede modrá TZT do Nové Vsi. Hned za Potínem se cesta dostává do ohrady s kravami. Chybí označení zda se ve stádě nachází plemenný býk či ne. Inu, vstoupili jsme do ohrady a krávy se k nám okamžitě přihnaly, nemohli jsme je obejít a dostat se tak k lesu na druhou stranu ohrady. Vyšli jsme proto z ohrady a snažili se obejít ohradu po silničce která vede ke Starému Mlýnu. V tu chvíli vyšel z lesa jiný turista a krávy se vrhli na něho. Nakonec jsme prošli dolní částí výběhu poblíž potoka, kde nás krávy neviděli a zase jsme se napojili na modrou. Možná chtěly jenom něco k jídlu, ale člověk si nemůže být jist když se na něj valí stádo s býkem. Bylo by třeba se zeptat majitele stáda a pokud jsou krávy neškodné, opatřit vstupy do ohrady nějakými cedulemi. Pokud nejsou bylo by třeba trasu přeznačit.
řešení problému
Trasa byla přeložena podél okraje pastviny.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jiří Šebek
nejbližší obec:Hodslavicedatum založení:19.8. 2019 (14:43:16)
název problému
Přemístění značky
popis problému
Dobrý den. Nevím zda píši na správnou stranu. Nic méně se třeba můj návrh dostane do správných ruk. Jsem z obce Hodslavice a myslím že červená TZ která vede z nádraží Hostašovice právě k nám je nepříjemně vedena po hlavním tahu z Nového Jičína do Valašského Meziříčí. Navrhuji úpravu této trasy dle přiloženého souboru. Jednak člověk nejde po cestě kde je rušný provoz a není tam absolutně nic zajímavého k vidění, to je až v centru obce, kde prakticky končí má úprava. Na druhou stranu po upravené trase má turista po celou dobu nádherný výhled na kompletní hřeben Veřovských vrchů, jde příjemným terénem po louce a kolem remízků, aby se pak průchodem lesním tunelem zjevil v Hodslavicích... Děkuji a horám zdar Jiří Šebek Zkuste to prosím zvážit myslím
řešení problému
Dobrý den. Váš návrh byl předán příslušnému předsedovi značkařského obvodu Nový Jičín. Pouze upozorňuji na neřešitelné snahy navrhovat změny na trasách pokud by tyto měly nově vést po pozemcích soukromých či jiných majitelů, což nám v dnešní době nikdo nedovolí. M. Karas
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Valteřicedatum založení:18.8. 2019 (14:39:22)
název problému
Špatně namalovaný roháček
popis problému
Ve Valteřicích ukazuje směrovka na Jilemnici doleva, tam jsou ale dvě cesty. Mezi nimi je garáž, ne níž je namalovaný roháček, ale obráceně než má být (kratší část je vlevo, delší část ukazuje doprava), takže navádí na tu horní cestu. Správně se má ale jít tou dolní.
řešení problému
Dobrý den, zítra trasu projdu a situaci prověřím, případně dám do pořádku. Děkuji Vám za informaci a pomoc s udržováním kvalitního turistického značení. Jaromír Růžička
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Karel Watzko
nejbližší obec:Staré Hobzídatum založení:16.8. 2019 (22:30:39)
název problému
Uzamknutá branka na mostku
popis problému
Dobrý den, dovoluji si upozornit na branku, která předěluje mostek na řece Moravská Dyje. Mostek je součástí žluté turistické trasy, která vede od osady Janov do obce Staré Hobzí přes Camping "Letní den". V době, kdy jsem procházel tuto turistickou trasu (cca 7:45 ráno) byla branka zamknutá a průchod přes mostek nebyl možný. Zda se jedná pouze o opatření pro noční hodiny, nebo zda je uzamčení trvalé, nevím. S pozdravem Karel Watzko
řešení problému
Branka se zamyká kvůli blízkému kempu je v průběhu letní sezony a to jen v nočních hodinách. Jinak je mostek volně průchodný. Karel Markvart.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Helča
nejbližší obec:Karlovicedatum založení:15.8. 2019 (23:18:01)
název problému
absence značek a stezky
popis problému
Dobrý den, Z Karlovic po žluté značce na Freudenštejn neprůchozí výstup do kopce. Po kůrovcové kalamitě vykácené stromy i se značkami. Cesta zničená po těžbě dřeva. Je lepší u kolejí přejít na cyklotrasu 6076, která dovede na rozcestí, kde už značky jsou. Jinak příjemný vyšlap.
řešení problému
Dobrý den. Trasa byla vyznačená dávno před kalamitou. Až lesáci uklidí pokácené stromy a opraví cesty, bude zase trasa průchozí. M.K.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Martin Vondráček
nejbližší obec:Malšova Lhotadatum založení:15.8. 2019 (08:39:28)
název problému
Nejasné značení a špatná průchodnost
popis problému
Dobrý den, žlutá značka od Malšovy Lhoty k Orlici a kus podél ní je velmi zarostlá a méně zřetelná, kudy vlastně jít (bez dobré mapy). Přesněji jde o to, že za školou v Malšově Lhotě je po pár desítkách metrů (i na Mapy.cz nakreslená) neznačená odbočka doprava a pak je louka skoro předělená jakýmsi cca metrovým srázem. Zde většina lidí i podle vyšlapanosti louky chodí doleva po té vyšší části louky, zatímco značka má vést z něj dál přímo k řece. S mapou se směr asi dá stále odhadnout, ale ať už je příčina v té zkratce, nebo naopak zkratka má příčinu ve špatné schůdnosti, po ostrém zabočení vlevo na konci louky u stromů u řeky se po pár desítkách metrů značka asi zaplétá mezi stromy jako pěšina velmi blízko břehu. Přitom je tato pěšina ale velmi zarostlá a opět někteří chodí spíše kolem stromů po louce podle vyšlapané pěšinky (nebo možná to je správná cesta).
Zkrátka je zde několik možných cest, každý používá jinou a některé tak jsou už dost neprůchodné. Nevím, komu patří louka, jestli by nešlo tabulkou navést chodce oficiálně přímo podél onoho krátkého svahu až do míst, kde se pěšina vedoucí podél stromů mění skoro v polní cestu (rozhodně schůdností).

Na Mapy.cz jsem ten cca stometrový úsek též hlásil, protože ho mají vyznačený jako různé lesní a polní cesty, nikoliv pěšinu, takže jsme si ho vybrali v rámci dlouhého výletu s kočárkem.
kraj:Pardubický krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Vraclavdatum založení:14.8. 2019 (18:55:25)
název problému
Odbočení ke Vraclavi východně od vsi
popis problému
Dobrý den. Na rozcestí asi 1 km východně od Vraclavi (viz odkaz na mapu), kde zelená TZT od Vysokého Mýta odbočuje doleva po asfaltové silničce a cyklotrasa rovněž od Vysokého Mýta do Vraclavi rovněž doleva, ale po druhé cestě podél kraje lesa, je odbočení vyznačeno zelenou šipkou před rozcestím; sloupek s cyklosměrovkou je vytržený a opřený o nedaleký strom. Navrhuji doplnit zelené šipky ještě na okraj betonového můstku přímo u rozcestí a předat informaci o cyklosměrovce.
řešení problému
Dobrý den, projednal jsem vaši připomínku s příslušným značkařem a sděluji vám, že označení odbočky šipkou před křižovatkou je dostatečné, šipka se vždy maluje pouze jedna a za odbočkou se maluje potvrzovací značka. Informaci o sloupku cykloznačení jsme předali. Děkujeme za váš zájem o turistické značení.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Karolína Bulíčková
nejbližší obec:Zděchovdatum založení:14.8. 2019 (16:13:55)
název problému
Spadlá směrovka
popis problému
Dobrý den, poblíž Zděchova na vrcholu Filka, odkud vede dále zelená a žlutá trasa je na zemi spadlá směrovka.
Díky za opravu :)
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Palička
nejbližší obec:Jívovídatum založení:14.8. 2019 (12:28:29)
název problému
Poškozený směrovník
popis problému
Směrovník v obci Jívoví - vandalové nebo náklaďák...?
řešení problému
Dobrý den vyvěšeny nové směrovky. S pozdravem Pesler Martin
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:zelená kdo nahlásil:Milan Palička
nejbližší obec:Jívovídatum založení:14.8. 2019 (12:25:49)
název problému
Poškozený směrovník
popis problému
Směrovník "Radetínský les" - poškození pravděpodobně lesní technikou.
řešení problému
Dobrý den převěšeno.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:zbytinydatum založení:14.8. 2019 (00:01:15)
název problému
Směrovky na zemi
popis problému
Směrovky na zemi
řešení problému
Směrovky byly instalovány na lampu na křižovatce silnic. Jiný objekt zde nezbyl. Karel Markvart
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Velke Karlovicedatum založení:13.8. 2019 (23:51:35)
název problému
Chybí červená směrovka
popis problému
Chybí červená směrovka směr Soláň
řešení problému
Směrovka doplněna Za ZO Vsetín Pisklák
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Prachaticedatum založení:13.8. 2019 (22:47:25)
název problému
Strom poražen, směrovky položeny na pařez
popis problému
Strom poražen, směrovky položeny na pařez
řešení problému
Směrovky již byly převěšeny na blízký jiný strom. Karel Markvart
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Humpolecdatum založení:13.8. 2019 (18:45:40)
název problému
Intravilán Humpolce - málo používány šipky při odbočení
popis problému
Dobrý den. V Humpolci na zelené se žlutou mezi železniční stanicí a náměstím a na modré směr Křemešník jsou v intravilánu ne vždy při odbočení tras používány šipky (např. v Poděbradově nebo odbočení z ul. V Cípku doleva do kopce k lesu). I když je vždy z křižovatek vidět blízká značka ukazující pokračování, prosím o zvážení, zda někde šipky nedoplnit.
řešení problému
OK děkujeme za námět.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Rosťa Jančík
nejbližší obec:Stupavadatum založení:10.8. 2019 (22:12:31)
název problému
nedostatečné (poškozené??) značení - zelená - za rozcestníkem Nad Přehradou
popis problému
Dobrý den. Ten týden jsme udělali s manželkou 2 kratší okruhy ve Chřibech. Ten první (v úterý 6. 8. 2019) byl ze Střílek k Zelenému obrázku, dále pak po zelené značce na Cimburk, přes Vršavu do Koryčan. Z Koryčan jsme šli po modré (kolem Lískovce opět k Zelenému obrázku) a opět po cestě dolů ke stříleckému hřbitovu. Všude se teď dost kácí a asi budete mít hromadu práce. Tak bych rád nahlásil 2 problémy (každý zvlášť). Ten první problém je na zelené tur. značce kousek za rozcestníkem Nad Přehradou. Poté, co se přejde silnice ze Stupavy do Koryčan a turista opět vejde do lesa, tak v okamžiku, kdy cesta začíná stoupat do kopce směr Cimburk (viz přiložený obr.) tam na některých místech nejsou značky. Je tam taková mýtina (neuvědomuji si, jestli je to čerstvě pokácené nebo už staršího data), kde člověk snadno sejde z cesty. Zdá se, že tam chybí značení. My jsme se vydali po jiné cestě mířící kolmo do kopce a na zelenou jsme se napojili skoro až na vrcholu, ale někdo by tam mohl bloudit. Mohl by to od vás někdo zkontrolovat? Děkuji R. Jančík
řešení problému
Děkujem za upozornění.Trasa se obnovovala v roce 2018.Značkaři prověří a opravy.Za kkz Zlín Pisklák
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Velke Karlovicedatum založení:10.8. 2019 (20:59:40)
název problému
Uhnilý sloupek
popis problému
Uhnilý sloupek
řešení problému
Děkujem za nahlášení.Směrovník patří obci Velké Karlovice.Načím značkařem to bylo předáno. Za kkz Zlín Pisklák
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:modrá kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Prachaticedatum založení:10.8. 2019 (20:50:08)
název problému
rozcestník v trávě pod stromy
popis problému
rozcestník v trávě pod stromy
řešení problému
Naši značkaři již směrovky převěsili na jiný strom. Karel Markvart.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Lenka Pácová
nejbližší obec:Masečíndatum založení:7.8. 2019 (09:34:35)
název problému
Přetřené značky a část trasy na soukromém pozemku
popis problému
Dobrý den, v pondělí 6. 8. jsem šla po modré značce z Bojanovic do Údolí Kocáby a cestou jsem narazila na úsek, kde bylo značení přetřeno a u cesty značky zákazu vjezdu a informace, že se jedná o soukromý pozemek a že je celý prostor střežen kamerovým systémem. Jde o část za rozcestím Pod Kolní strání, úsek podél potoka k jeho soutoku s Kocábou a pak ještě část cesty po proudu Kocáby (cca 200 m). Na rozcestníku Pod Kolní strání směrovka pro tento směr chybí, nicméně na Mapy.cz je trasa standardně značená a rovněž poslední značka před rozcestím je opatřena šipkou, která tím směrem navádí. Bohužel jsem neměla šanci situaci na místě vyfotit. Nevím, jestli tato část trasy již není průchozí a jedná se tedy o chybu na Mapy.cz, nebo zda majitel pozemku značky přetřel svévolně. Je také možné, že je někde vyznačena náhradní trasa, které jsem si nevšimla, nebo že jsou turisté na tomto soukromém pozemku tolerováni, situace na místě ale mate a působí dost nepříjemně.
řešení problému
Děkujeme za zprávu. Ano, je zde mnohaletý spor od kterého dal ruce pryč už i městys Štěchovice. My jako značkaři nemáme páky na to s tím cokoliv dělat. Tedy máme - můžeme trasu bez náhrady zrušit. Bohužel.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Jiří Klápště
nejbližší obec:Libošovicedatum založení:5.8. 2019 (13:36:48)
název problému
Rozpadající se stojan mapy KČT
popis problému
V centru obce Libošovice, nedaleko obecního úřadu (naproti samoobsluze) se nachází starý stojan s mapou KČT, který je již za hranicí své životnosti (viz foto), rozpadá se a hyzdí obec...
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Helena Zíková
nejbližší obec:Cetorazdatum založení:5.8. 2019 (13:35:31)
název problému
Neprůchodná cesta
popis problému
Dobrý den, již několik let je neprůchodná trasa (zcela zarostlá) po zelené značce ke Kozlovskemu rybníku, abyste se tam dostali je to nutné obejít po silnici přes ves Blatiny. Jedná se konkrétně o úsek pod lesem od rybníka Mašát ke Kozlovu, viz. foto. Bylo by možné cestu nějak obnovit? Děkuji za odpověď.
řešení problému
Dobrý den cesta byla přeznačena mimo rybník.