Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Michal Martinek
nejbližší obec:datum založení:8.7. 2019 (09:18:04)
název problému
Chybějící kolíky se šipkami
popis problému
V úseku mezi rozcestníky "Slatina - rozc." a "Petrovice - rozc., odb." chybí v lokalitě "U Rybníka" kolíky se šipkami (1x před vysokým vedením u odbočení doprava, 1x u myslivecké boudy před odbočením doleva. Zejména v prvním případě lze snadno zabloudit a mylně dojít přímo do obce Lesonice. Děkuji za opravu.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Filip Jiřík
nejbližší obec:Raškovicedatum založení:7.7. 2019 (22:18:22)
název problému
špatně značené rozcestí
popis problému
Poblíž autobusové zastávky Raškovice, u Stříže se nachází rozcestí cyklotrasy Greenway K-M-W a cyklotrasy 6005. Na rozcestí je však značená pouze cyklotrasa Greenway K-M-W, cyklotrasa 6005 značena není, což je na jednu stranu pochopitelné, neboť pokračuje rovně, avšak v terénu je to matoucí. Celou situaci by nejlépe vyřešila návěst před křižovatkou.
řešení problému
Pečuji o pěší a lyžařské trasy. Cyklo trasy silniční mi nepatří, ale předal jsem Váš mail příslušnému kolegovi k vyřešení.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef J.
nejbližší obec:Plasydatum založení:5.7. 2019 (19:26:53)
název problému
TIM Plasy BUS - chybí směrovky
popis problému
Na TIM Plasy BUS zůstal pouze sloupek bez směrovek, TIM je uváděn jako cíl na dalších směrovkách na trase.
řešení problému
Jedná se o zrušené TIM. Sloupek již byl odstraněn,odkazy k tomuto místu na dalších TIM budou postupně odstraněny při výměně směrovek.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Petr Votava
nejbližší obec:Starý Kolíndatum založení:5.7. 2019 (17:34:08)
název problému
značka vede přes zákaz vstupu
popis problému
Dobrý den, dneska jsem na svém výletě narazil na to, že žlutá značka vede přes láku na kterou je zakázaný vstup a na jedné straně je dokonce brána, která naštěstí není zamčená, takže se dá bez problémů otevřít a projít. Je mi jasné, že to je jediná rozumná cesta v dost velkém okolí, takže se trasa jinudy vést nedá. Na druhou stranu ty zákazy dost lidí vyděsí a čekají kdy se tam objeví někdo z Povodí Labe a dá jim pokutu nebo minimálně vynadá. Nedalo by se s Povodím Labe dohodnout, aby ceduli zákazu vstupu nahradili alespoň cedulí vstup na vlastní nebezpečí? Zde je na Panoramě vidět cedulka zákazu vstupu i brána: https://mapy.cz/turisticka?x=15.3103830&y=50.0229576&z=18&pano=1&pid=31452201&yaw=1.201&fov=0.407&pitch=0.136
řešení problému
Dobrý den. Tento problém jsme již řešili dokonce i na těchto stránkách. Povodí tam má cedulku dle jejich předpisů, ale o značené cestě ví a toleruje jí a vstup turistů nepokutuje. Jedná se hlavně o zřeknutí se zodpovědnosti, pokud by se turistovi něco stalo, nenese za to odpovědnost povodí. Bohužel buď budeme toto akceptovat, nebo trasu budeme muset zrušit. ZO KO
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Tomáš Staněk
nejbližší obec:datum založení:4.7. 2019 (16:27:18)
název problému
vykaceny les kurovec
popis problému
Cesta z Podhradni Lhoty na Šaumburk zapadana polomy.Šaumburk Černa bařina vykaceny les není značene odbočeni.
řešení problému
Předano na Zo Kroměříž,po odstranění polomů bude značení obnoveno.KKZ Zlín Pisklák
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Jaroslav Chlumecký
nejbližší obec:Těptíndatum založení:4.7. 2019 (15:15:49)
název problému
Chyba v informaci o nadmořské výšce
popis problému
Dobrý den, Na turistickém ukazateli PY054m (Panská skála odb.) je uvedena nadmořská výška 593 m.n.m. Ve skutěcnosti by asi měla být uvedena hodnota 493 m.n.m. Přikládám foto. S pozdravem, Jaroslav Chlumecký
řešení problému
Děkujeme. Opraveno v systému a nová tabulka bude již správně. Při údržbě se pokusíme opravit provizorně přelepkou.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jaroslav Novotný
nejbližší obec:Zňátkydatum založení:3.7. 2019 (19:59:19)
název problému
Chybějící značky
popis problému
Dobrý den. Při cestě od vrcholu Kleštěnce směrem k řece Oslavy po zelené značce na křižovatce (mapa) chybí značky, které by jednoznačně určily směr dalšího pokračování cesty. V místě probíhá kácení smrků a nejspíš zde došlo k poškození značení. Děkuji. Já i žena obdibujeme vaši práci.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Lucie Salazar
nejbližší obec:Dubídatum založení:2.7. 2019 (22:51:14)
název problému
Spadané stromy
popis problému
Po pár metrech hustě napadané stromy a absolutně neprůchodné, pokud nemá turista zálibu v prodírání se hustým porostem. Jelikož nebyla schůdná ani žlutá, tak to opravdu zamrzelo, když plánujete výlet pro někoho, kdo má pohybové omezení a jediná možnost je pak jít kilometry navíc po cyklistické, která je bez problémů.
řešení problému
Stromy byly odstraněny na naší žádost na příslušného revírníka LČR. Trvalo to déle než jsme předpokládali a bohužel to zasáhlo do hlavní turistické sezóny. Turista musí bohužel s touto situací počítat v době kůrovcové kalamity. Václav Nič, předseda KKZ Ústecká oblast KČT
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Lucie Salazar
nejbližší obec:Cínovecdatum založení:2.7. 2019 (22:44:10)
název problému
Zarostlá cesta
popis problému
Cesta měla chabé značení a to, že byla zarostlá, mě poslalo obcházet to dál po cyklistické stezce. Trasu jsem plánovala podle mapy.cz a byla to dost čára přes cestu zajít si tolik kilometrů navíc.
řešení problému
Ta žlutá trasa, po které jste chtěla jít není trasou KČT, ale je to značení města Dubí. Dubí "použilo" naše značky o 90° otočené a vyznačilo tak několik svých okruhů. S tímto podnětem se budete muset obrátit na město Dubí. Naše žlutá trasa KČT končí na odbočce směrem na Napoleonův kámen, dále pak pokračuje již dubské značení. s přátelským pozdravem Vilém Roletzki
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Radka
nejbližší obec:datum založení:2.7. 2019 (20:42:42)
název problému
Dotaz
popis problému
Dobrý den, ráda bych zmínila problém, na který jsem narazila při svém cestování. Nevím zda je jednoduché ho vyřešit, ale za upozornění stojí. Modrá hřebenovka, která vede z rozcestí Pod Ptačincem na Stožecké sedlo je úžasná :-) ovšem pak ten kousek co vede podél silnice č.9 není pro turisty bezpečná. Není bohužel kudy jít než podél svodidel, což je dost nebezpečné a v úseku kde mám přejít silnici, jsem musela přelézt svodidla a nebyl tam ani přechod pro chodce a navíc je to v mírné zatáčce kde není vidět. Místo je docela frekventované Je to o srážku chodce a auta, protože řidiči tam nejsou nijak o pohybu chodců informováni. Nebo toto místo není tak využívané?! Děkuji za odpověď a mnoho šťastných kilometrů.
řešení problému
Dobrý den, vím, který úsek máte na mysli a máte naprostou pravdu, že je nepříjemný a nebezpečný. Bohužel v současné době tam není jiná možnost vedení značené trasy. Problém jsem již předložil i na sekci turistického značení jako jedno z míst Libereckého kraje, kde by bylo potřeba zainvestovat nějaké větší peníze a vytvořit cestu, která by nahradila tento úsek po silnici. Vaši připomínku použiji pro další podpoření mého požadavku. Děkuji Vám za Váš zájem a pomoc při zlepšování turistických značených tras. Jaromír Růžička
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ver. Slaměníková
nejbližší obec:Kralice nad Oslavou - Senohradský mlýndatum založení:1.7. 2019 (10:39:22)
název problému
Neobnovené a staré značení
popis problému
Dobrý den,
včera jsme šli po modré značce z Kralic nad Oslavou do Senohradského mlýna.
Ze začátku cesty značení v pohodě, ale postupem cesty jsme často žádné nenašli. Bylo zde spoustu poražených stromů i se značkama.
Bylo vidět, že modré značení už nebylo dlouho obnoveno(sotva viditelné). Cesty byly někde i dost zarostlé. Několikrát jsme si i zašli, zachránili nás mobilní telefony dle kterých jsme určovali svou polohu.
Cestou jsme potkávali "japonské značky"- bílé čtverce s červeným kolečkem uprostřed a i jejich rozcestníky. Částečně jsme šli spíš po nich, jelikož modrou jsme prostě nenašli. Cesta po těchto značkách byla schůdnější, akorát jsme se museli snad 20x brodit přes Chvojnici. Cesta byla kouzelná, nikde ani človíčka a krásná příroda, ale nemít s sebou telefony tak tam možná bloudíme doteď. Prosíme o projití a obnovu modré značky. Děkujeme moc
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Ivo Šafus
nejbližší obec:Doubice, Chřibskádatum založení:28.6. 2019 (16:23:35)
název problému
Nejasné značení
popis problému
Pokud jdou turisté od Informačního střediska Saula po silnici ke srubům na Tokáni a chtějí se napojit na žlutou značku směr Úzké schody (Myší díra) vpravo, většinou odbočku přehlédnou, protože rozcestník je umístěn poměrně daleko vlevo na křížení cest. Pokud po žluté dojdou k rozdvojení značení přímo před Úzkými schody, řada z nich přehlídne směrovku doprava k nim, absolvuje přímou zkratku k rozcestníku Úzké schody - odbočka a až tam zjistí, že měla dole pod skalami odbočit.
řešení problému
Oba směrovníky jsou instalovány na místech dle metodiky. Oba jsou dostatečně viditelné a plně vybavené směrovkami.
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Sněžnédatum založení:23.6. 2019 (20:47:07)
název problému
Zřejmě chybný název TIM Malínská skála
popis problému
Dobrý den Neměl by se TIM správně jmenovat s krátkým i, tedy Malinská skála dle příslušného názvu skalního útvaru? Děkuji za vyřízení a s pozdravem.
řešení problému
OK děkujeme za upozornění, opraveno v databázi a postupně bude měněno.
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Ladislav Boček
nejbližší obec:Vůsí, Jetěticedatum založení:20.6. 2019 (11:58:30)
název problému
Značky vedou přes uzavřenou oboru
popis problému
Dobrý den, červená a zelená značka vedou přes uzavřenou oboru, kam je vstup zakázán. Prosím o opravu. Při tomto zjištění na místě, je dost obtížné, až nemožné, se vracet nebo oboru obejít. Prosím o info, jak to bude řešeno. Děkuji L. Boček
řešení problému
Tuto věc řešíme už od léta 2017, kdy majitel lesů p. Schwarzenberg neoprávněně zlikvidoval naše značení v oboře, přitom povolení ke stavbě obory obsahovalo podmínku, že tyto trasy musí zachovat a udržovat i přelízky přes plot, aby se tam turisté dostali. MěÚ Milevsko to řešil jako přestupek, byla jim udělena pokuta, tu oni zaplatili, ale nic dalšího. Jednali jsme i na Kr. úřadě v ČB a nyní jsme podali podnět České inspekci životního prostředí, aby vydala rozhodnutí o povinnosti navrácení tur. tras do obory. Je to složité a asi i nadlouho, ale nechceme to vzdát. Do Mapy.cz jsme dali upozornění na omezení průchodnosti, na web KČT také. Víc zatím dělat nemůžeme.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jiří Mrázek
nejbližší obec:Adolfovicedatum založení:20.6. 2019 (09:31:30)
název problému
Velmi špatně schůdná cesta
popis problému
Dobrý den, stoupání lesem od Adolfovic (od místa, kde se cesta odpojuje od zpevněné cesty) po Pásmo Orlíka je velmi špatně schůdné. Cesta takřka úplně absentuje, houští má místy i více než půl metru, na některých místech jsou obtížně překonatelné polomy. Možná by bylo vhodné zvážit přetrasování nebo úpravu povrchu cesty...
řešení problému
Dobrý den ! Tento úsek trasy je i v turistické mapě zobrazen s dovětkem náročné. Trasa byla v minulosti několikrát upravována, bohužel díky povodním a sesuvům zůstává víceméně sportovní záležitostí. Ale je průchodná, alespoň pro ty zdatnější.Vaše stížnost je první. Přeložení trasy je problematické. Pozemky nyní patří církvi a ta nechce o přeznačování tras ani slyšet. Jediným výsledkem při uzavření trasy by bylo zrušení trasy bez náhrady. Proto ponecháváme tento náročnější trasu v stávající podobě a zajišťujeme pouze běžnou obnovu značení a obnovu lávek , aby trasa byla průchodná. I to má své turistické kouzlo …. DM, ZnO KČT Šumperk-Jeseník
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Jiří Mrázek
nejbližší obec:Karlovicedatum založení:20.6. 2019 (09:20:18)
název problému
Neschůdná cesta
popis problému
Zelená značka v úseku Karlovice - Krasov je v úsecích mimo zpevněné cesty zcela neschůdná pro polomy apod. Stoupání ve směru od Karlovic je po značce zcela nemožné (klestí do výše několika metrů, polomy, sesuvy půdy), nutné obejít po asfaltce, která vede do kopce "cikcak". Pokračování zelené značky nahoře na kopci jsme již nenašli, ve směru, kde měla vést, nebyl ani náznak cesty. Museli jsme obejít po asfaltce směrem k silnici do Krasova.
řešení problému
O vykácení stromů s turist.značkami v důsledku kůrovcové kalamity víme již více jak dva roky. Takových tras máme nyní plno. Není na co malovat značky. Poraďte jak byste to řešil Vy?
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ludmila Sofkova
nejbližší obec:Mosty u Jablunkovadatum založení:18.6. 2019 (10:35:56)
název problému
zle vyznacena trasa
popis problému
Dobry den. Chcela by som Vas poprosit o zakreslenie spravnej turistickej cesty. Teraz je cesta znacena cez nas sukromny pozemok / kataster Trinec, cislo parcely 2947/1, v Mostoch u Jablunkova. Spravne turisticka cesta ma byt vedena cez pozemok 4939/1 / kataster Trinec, Mosty u Jablunkova. Dovod: po zrekonstruovani 120 rokov starej drevenice, sme sa zacali venovat aj nasim pozemkom. Cez pozemok 2947/1 si turisti, aj lesaci urobili svojvolne cestu/ lebo bola rovna/. Spravne cesta ma viest cez pozemok 4939/1, len ona je teraz trochu zarastena. My sme vycistili este aj nas pozemok 2956/1, ktory sme nechali ako cestu pre turistov, cyklistov, bezkarov. Na pozemku 2947/1 sme pre turistov vytvorili ohnisko s posedenim a chceme este aj vybudovat dreveny lesny pristresok, tiez pre turistov, lebo z toho nasho pozemku je krasny vyhlad na Rozsutec, Velku Fatru... Nechceme mat problemy ani s neprisposobivymi turistami, na pozemku sme vyzbierali 10 vriec odpadkov, pravidelne kosime travu...sme dochodcovia, vsetko robime vlastnymi rukami a financujeme z vlastnych prostriedkov. Dakujem Sofkova Ludmila
řešení problému
Dobrý den. Není problém - trasa bude v nejbližší době přeznačena tak, jak popisujete. Případ předán předsedovi značkařů z Karviné, kterému dané území patří. Děkujeme za spolupráci. M. Karas.
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jitka Slaná
nejbližší obec:Janovice u Rýmařova datum založení:18.6. 2019 (10:35:33)
název problému
Změny v popisu na turistické značce
popis problému
Dobrý den, ráda bych požádala o změnu na turistické značce - rozcestníku u zámku v Janovicích u Rýmařova viz foto.Na značce se uvádí, že zámek je nepřístupný. Od května letošního roku je ve vlastnictví Národního památkového ústavu a v současné době probíhají i prohlídky zámku. Děkuji!
řešení problému
Dobrý den. Tabulka u zámku v Janovicích bude vyměněna v rámci údržby orientačních prvků KČT. Nebude to hned - tabulku je třeba upravit, objednat, a nechat vyrobit. M. Karas
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Matouš Vanča
nejbližší obec:Kozlydatum založení:16.6. 2019 (15:31:38)
název problému
spadlý rozcestník
popis problému
Dobrý den, pro jistotu hlásím vyvrácené TIM Nad Kozelskou roklí (u obce Kozly, okres Česká Lípa). Zpozorováno již před měsícem, zapomněl jsem bohužel ohlásit dříve, takže možná mezitím došlo k nápravě, ale v hlášeních to tu nevidím.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Na problém byl upozorněn vedoucí značkařského obvodu. Slíbil, že v nejbližší době zajistí nápravu. Jaromír Růžička
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Josef Šejna
nejbližší obec:Dluhoštědatum založení:16.6. 2019 (10:32:30)
název problému
prúchodnost trasy
popis problému
Žlutá trasa z Benešova nad Černou směr Velké Skaliny je v obci Dluhoště neprůchodná,při východu z obce směr Skaliny, je cesta přehrazena el.ohradníkem.Zkoušeli jsme pastvinu obejít ale narazili jsme na neprostupné houštiny
řešení problému
Po zjištění vlastníka neprůchodného místa jsem na místě zjistil, že se jedná o pastvinu ohraženou el. ohradníkem, který má na obou vstupech rozpojovací madla. Na místě jsem se setkal se zástupkyní majitele pastviny, která mě ujistila, že turisti po pastvině běžně procházejí bez nebezpečí napadení skotem, protože se jedná se stádo mladých telat bez dospělých kusů a bez býka - budou tam až do podzimu.Po vyjeté cestě po pastvině se chodí, protože původní úvozová polní cesta je už léta dokonale neprůchodná (navezené hromady kamení z okolích pozemků atd). Obecní úřad Benešov nad Černou cestu plánuje rekultivovat až bude mít fin. prostředky na buldozer a pracovníky, protože se jedná o historickou spojovací cestu mezi osídlením. Do nejbližší objednávky směrovek objednám TABULKY " PO VYJETÉ CESTĚ.."
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Josef Šejna
nejbližší obec:datum založení:16.6. 2019 (10:22:24)
název problému
barva
popis problému
TIM ve Slavonicích na náměstí má jednu směrovku bez barvy ,domnívám se ,že červená.Já jsem šel po naučné stezce "Graslova stezka",značení hrozné.To asi ale není záležitos KČT.Přátelé objížděli Slavonice na kolech a po návratu prohlásili,že značení turistické nestálo za nic.To jsou jejich slova,já nemohu říct jaký úsek,jaká barva.
řešení problému
Dobrý den, oveřoval jsem ty směrovky ve Slavonicích a obě bezbarvé jsou v pořádku - jedna na hranice a druhá k nástěnné mapě. Tam žádné barvy do hrotu ani nepatří. Graselovu stezku opravdu KČT neznačí - tu musíte reklamovat na zřizovatele, Města Slavonice. Pokud Vaši kamarádi bloudili na pásových pěších trasách, musel bych vědět, kde konkrétně - obecně vím, že okres J.Hradec má značení kvalitní a připomínky, že by tu někdo bloudil, prakticky nedostáváme.
kraj:Prahatyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Matěj Pluhař
nejbližší obec:Prahadatum založení:8.6. 2019 (20:17:42)
název problému
překážka
popis problému
Dobrý den, na souřadnicích 50.1076708N, 14.5221017E nelze prpjít modrou turistickou značkou směr Kejřův mlýn - je tam stavba a zábrana v průchodu. Obchůzka není značena, někteří turisté chodí i přes zákaz skrze okraj stavby. Děkuji za případné vyznačení obchůzky nebo o řešení přímo se stavbou. Děkuji. PLUHAŘ
řešení problému
Trasa projita. Na místě žádná překážka nebyla a trasa byla průchodná. Děkujeme za nahlášení. ZO Praha.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Martin Jandura - SPINDL.info
nejbližší obec:Špindlerův Mlýn - centrumdatum založení:7.6. 2019 (14:28:44)
název problému
V centru Špindlerova Mlýna chybí 4 klíčové rozcestníky
popis problému
Dobrý den,
na reakci mnoha klientů vás musíme upozornit, že přímo v centru Špindlerova Mlýna vám chybí již delší dobu všechny čtyři hlavní rozcestníky - ukazatele.
Zde jsou jejich GPS pozice:
50°43´29.5"N 15°36´30.6"E - most u Dolské
50°43´31.3"N 15°36´21.2"E - rozcestník u Bílého mostu
50°43´27.3"N 15°36´15.0"E - rozcestník na náměstí - viz příloha
50°43´27.3"N 15°36´15.0"E - rozcestník u autobusového nádraží

Bohužel se jedná o klíčové rozcestníky s mnoha směry. Neboť vlastníme infocentrum ve Špindlerově Mlýně, můžeme vám potvrdit, že rozlobených a rozpačitých klientů je opravdu mnoho...
Pokud byste nám dali zprávu, kdy budou tyto rozcestníky opraveny, bylo by to fajn. O tomto problému vědí rovněž na TICu Města Špindlerova Mlýna, tak bychom rádi věděli o nápravě před hlavní sezonou.
Děkujeme vám za opravu.

S přátelským pozdravem
Martin Jandura - SPINDL.info
605 352 767
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jana Pírková
nejbližší obec:Šediviny, Deštné v Orlických horáchdatum založení:4.6. 2019 (08:34:02)
název problému
Odpadlá směrovka
popis problému
Uvolnil se šroub u směrovky a směrovka spadla na zem.
řešení problému
Děkujeme za všímavost a nahlášení. O problému víme, je zde poničený celý směrovník pádem a v nejbližší době dojde k instalaci nového. Poté budou směrovky opět řádně upevněny. Lad. Hradecký, ZO RK.
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Vojtěch Havlík
nejbližší obec:Kladrubcedatum založení:3.6. 2019 (07:50:31)
název problému
přeznačení úseku tur. trasy a cyklotrasy
popis problému
Dobrý den, prosím o přeznačení tur. trasy a cyklotrasy podle mapy. V obci Kladrubce /Plzeň-jih, u Nepomuka/ je značená tur. trasa i cyklostezka úsekem do "Průjezd zakázán". Ulice nemá označení. V mapách je trasa zanesená po silnici 3. třídy. Prosím o přeznačení a doplnění . Cyklotrasa je č. 31. Tur . cesta je zelená. Děkuji Havlík
řešení problému
Zelená pěší trasa KČT je vyznačena zmíněnou ulicí a stejně tak je zakreslena v turistické mapě KČT č. 35 Brdy Třemšínsko. Jedná se o veřejnou obecní komunikaci a není žádný důvod ji pro pěší turisty překládat. Administrátory webu Seznam.cz upozorníme, aby svůj zákres opravili dle skutečnosti K cyklotrase č. 31 - dle vyjádření přdsedy cykloznačení Plzeňského kraje je cyklotrasa vedena obcí po hlavní silnici. Pokud si někteří cyklisté trasu zkracují, neení možné to z naší strany ovlivnit. Předseda Krajské komise značení Plzeňského kraje Vladislav Sajdl.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Ondra
nejbližší obec:datum založení:2.6. 2019 (23:49:35)
název problému
Stezka končí uprostřed lesa
popis problému
Někde uprostřed lesa u mýtiny mezi rozcestím "Svitačka - tábořiště" a Hradištěm po cestě od hradu Trosky do Mladějova po modré, je rozcestí. Modrá stezka, která tudy jako jediná prochází, tady záhadně končí. Vydal jsem se postupně cca 1 km všemi směry, ale pokračování modré stezky jsem nikde nenašel.
řešení problému
Dobrý den, prošel jsem celou zmíněnou trasu a již je vše v naprostém pořádku. Nyní tam zabloudí pouze ten, kdo zabloudit vysloveně chce :-) S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Ondra
nejbližší obec:Rejcharticedatum založení:2.6. 2019 (23:34:35)
název problému
Stezka vede přes několik soukromých pozemků
popis problému
Od rozcestí "Nad Sv. Annou", poblíž obce Horní Bohdíkov, vede tato stezka několika soukromými pozemky s ohradníky. U vstupu k jednomu z nich (nahoře v kopci nad zmiňovaným rozcestím) je cedulka se zákazem vstupu na pozemek a varováním, že je zde chován plemenný býk. Dále potom na téže stezce o několik kilometrů dál před Kozí skalkou na okraji lesa vede stezka přes další pozemek s ohradníkem a tentokrát i se závorou. Tento ohradník už jsem nechtěl přelézat a vrátil jsem se asi o kilometr zpátky na rozcestí "Pod lázeňským vrchem", odkud jsem došel po modré do Velkých Losin. Původně jsem chtěl dojít po žluté až do Šumperku, ale nechtěl jsem riskovat, že někudy neprojdu.
řešení problému
Dobrý den ! Bohužel je to u nás celorepublikový problém, který by se měl již řešit. Některým zemědělcům v zásadě nevadí, že tam turisté chodí (pokud za sebou zavírají ohradníky), někteří vybudovali branky pro turisty. To, že je zde tabulka se zákazem vstupu, je víceméně alibistické řešení, které stejně nemá právní platnost. Chovatelé dobytka jsou pojištění, i když chápu, že Vám to v terénu nepomůže. Dobytek se nevyskytuje na trasách stále, spíše nahodile. Přeložení tras často není možné. Tam, kde to jde, to uděláme (viz nedávno přeložka Hynčice n/M – Potůčník). Takže zatím mohu pouze doporučit tomu, kdo se chodit mezi skotem bojí, volit jinou trasu. Je to opravdu velmi složité řešit se stovkami soukromých vlastníků. Někteří jsou ochotni, někteří vůbec… V každém případě děkuji za info, v blízké době se tam vypravím monitorovat současný stav.( v květnu tam procházel i známý turist. pochod Pivovarská čtvrtka- žádný problém mi nikdo nehlásil) David Mičunek ZnO ŠU-JE
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Petr Stasa
nejbližší obec:datum založení:30.5. 2019 (10:53:27)
název problému
Chybna vzdalenost
popis problému
Dobry den, domnivam se, ze na rozcestniku RK269 je uvedena vzdalenost na Cihak (20.5 km) nesmyslna. Hrubye odklikani po cervene TZ na mapy.cz mi dava vzdalenost cca 11 km. Petr Stasa
řešení problému
Děkujeme za upozornění. Došlo k mylnému zadání při výrobě směrovky (rozdíl 10 km) a přehlédnutí špatné vzdálenosti při vyvěšování. Je to naše chyba. V letošním roce dojde k plánované výměně směrovek na tomto TIM, údaje budou již správné. Lad. Hradecký, ZO RK.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Vlastimil Vašťák
nejbližší obec:Nová Dědinadatum založení:27.5. 2019 (12:49:07)
název problému
chybějící vyznačená odbočka trasy
popis problému
Dobrý den Prosím o vyznačení odbočky modré trasy ve směru od Tabarky. Trasa se stáčí nahoru do kopce ale v tomto směru je špatné viditelná. Na stromě je pouze obyčejná značka, vzhledem k tomu že cesta po které jsem přišel pokračuje i rovně není jisté kudy se má jít. Vyznačení odbočky by pomohlo. Děkuji
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Štěpán
nejbližší obec:Želkovicedatum založení:27.5. 2019 (01:10:11)
název problému
Nesoulad malované šipky s nasměrováním směrovky
popis problému
Pokud malovaná šipka směřuje o 90° jinam než plechová směrovka, působí to poněkud matoucím dojmem. Nebylo by vhodnější pro směrovky použít třeba dřevěný sloup v místě odbočení naproti přes ulici? Takto lze malovanou šipku vyložit tak, že by turista měl vyrazit po silnici na západ do Libomyšle, a směrovka na plotě určená pro tentýž směr červené by zase šla vyložit tak, že se má naopak jít po silnici na východ do Bykoše, ačkoliv ve skutečnosti se má jit po cestě k jihu po cestě, na které z rozcestí ani žádná značka není vidět - řekl bych, že první značka je až asi 60 metrů za odbočením.
řešení problému
Malovaná šipka upozorňuje na odbočení před křižovatkou, plechová směrovka ukazuje směr odchodu od směrovníku. To, že za pár metrů trasa odbočuje oznamuje právě ta malovaná. V každém případě necháme na místě prověřit a pokud bude možnst přemístění směrovek, přemístíme. Prosím, pokud by bylo možné udávat při zadávání případů odkaz na mapy.cz. Děkujeme.