Nový požadavek
Přijato
Předáno příslušnému oblastnímu oddělení KČT
Uzavřeno
kraj:Plzeňský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Q
nejbližší obec:Stříbrodatum založení:24.9. 2019 (16:06:30)
název problému
schodiště
popis problému
Na trase mezi náměstím a kamenným mostem ve Stříbře se pod náměstím prochází po kamenných schodech. Toto schodiště je však nahoře z neznámého důvodu nahoře zataraseno přimontovanou kovovou trubkou (ze zdola vůbec není viditelná). Trubku lze podlézt, přesto asi není vhodné tudy vést trasu.
řešení problému
Dle vyjádření města bude oprava provedena v roce 2020. Vzhledem k tomu, že současný stav nepředstavuje pro chodce bezpečnostní riziko, nebude se trasa překládat.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Hradečnodatum založení:24.9. 2019 (15:29:22)
název problému
chybějící značení
popis problému
V obci Hradečno jsou nové lampy a většina obce je bez značení. Nejasné odbočení zelené směr Obora, TIM ukazuje jinam, než je odbočka. Objeveno při mapování pro openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Trasa přes Hradečno bude díky dlouhému vedení po silnici a začínající výstavbě v Drnku zrušena v tomto úseku: https://mapy.cz/s/cokalobabe a ze Smečna dotažena do Šternberku, kde bude ukončena. Trasa po silnici není potřeba značit. Předseda KKZ
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Milan Černý
nejbližší obec:Studeněvesdatum založení:24.9. 2019 (15:22:05)
název problému
chybějící TIM
popis problému
TIM Studeněves na místě nenalezen, pásové značení v pořádku. Objeveno při mapování pro openstreetmap.
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Směrovky máme již na skladě a budou vyvěšeny.
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Radomil Musil
nejbližší obec:Františkov nad Ploučnicídatum založení:23.9. 2019 (18:08:25)
název problému
Spadlý ukazatel
popis problému
Na zeleně značené trase vedoucí z Benešova nad Ploučnicí do Františkova nad Ploučnicí (na rozcestí pod hradem Ostrý) je spadlý ukazatel. Jedná se o značení na dřevěném kůlu, který uhnil.
řešení problému
Byl instalován nový ocelový směrovník. Zároveň jsme upozornili MÚ Benešov n. Pl. a OÚ Františkov o poškozeném zábradlí u stezky k zřícenině hradu
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Tomáš K.
nejbližší obec:Horní Bečvadatum založení:22.9. 2019 (11:44:12)
název problému
Nesouhlasné směrovky
popis problému
Mezi rozcestníky "Pod Kladnatou" a "Kladnatá - sedlo" je souběh žluté TZT a červené místní značky. Na obou rozcestnících je pro žlutou značku vzdálenost 1km, pro místní červenou 0,5km přesto že značky jsou v souběhu celý úsek dlouhý asi 900m (tedy výrazně blíže k variantě 1km) - viz foto.
řešení problému
Děkujem za nahlášení směrovky budou opraveny přelepkama za zo Valašské Mezříčí Pisklák
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Marcela Kodýtková
nejbližší obec:Teplice nad Metují datum založení:19.9. 2019 (17:00:07)
název problému
neschůdná trasa
popis problému
sestup z Lysého vrchu po žluté trase se mi zdál problematický, pravděpodobně po dešti vymletá cesta, navíc hodně prudký sešup, podle mě by stálo za úvahu tuto část trasy přeložit (viz přiložená mapa). P.S. Byla jsem tam na dovolené, neznala jsem to tam a až dodatečně jsem z letecké mapy zjistila, že to lze lehce "obejítů bez přílišného navýšení kilometráže :) - zde obchozí trasa https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=16.1559454&y=50.5987128&z=17&base=ophoto&rm=9kxv4x-sRrgQ8PIgOgUbTnX8G8gOdfO8Qe
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Matěj Pluhař
nejbližší obec:Velký Luhdatum založení:18.9. 2019 (10:36:24)
název problému
nová žel. zast.
popis problému
Dobrý den, od 1. 8. 2019 je přemístěna v obci Velký Luh na Chebsku železniční zastávka asi o 400 metrů jižněji do středu obce. Původní je bez náhrady zrušena. Turistické směrovky ale vedou k té již zrušené zastávce na severu obce (červená TZ). Nebyla by možná náprava? Nebo změna názvu rozcestí? Je to matoucí. Děkuji. PLUHAŘ s úctou
řešení problému
Připomínky probereme na setkání KKZ KV v březnu 2020. Děkuji Karel Fiala
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:kaktus
nejbližší obec:Kamenický Šenovdatum založení:17.9. 2019 (22:29:49)
název problému
Neúplná databáze značených cest
popis problému
Koupil jsem si čerstvou mapu zelené edice č. 12 a zjistil jsem, že cesty, které jsou v mapě, vůbec nejsou v databázi. Konkrétně mi jde o uzel cest v okolí Kamenického Šenova a České Kamenice. V mapě je zakreslena zelená značka, vedoucí od Panské skály na sever do Dolního Prysku, a modrá značka, tvořící okruh kolem Horního a Dolního Prysku. Vyhledavač, pracující s databází značených cest, tyto trasy vůbec nezná a nezná ani TIM na nich ležící. Podobných problémů jsem v této mapě našel víc i na jiných místech, a podobných problémů jsem se dočkal i v jiných krajích, při čemž jsem měl možnost se přesvědčit, že jde o cesty vzniklé před více než 2 roky, aniž by se někdo snažil je do databáze zařadit. To je to skutečně takový problém?
řešení problému
Dobrý den, problém je způsobený tím, že zelené mapy se vydají přibližně jednou za tři roky, zatímco systém značených tras je živý a mění se den ode dne. Doporučuji Vám se spíše orientovat - pokud můžete - podle map.cz - těm - stejně jako vydavatelství zelených map - podáváme informace o všech změnách v terénu, ale na rozdíl od zelených map jsou operativní a změnu jsou schopni zakreslit a zveřejnit do čtrnácti dnů. Pro případnou další komunikaci mi můžete psát na meil jarznac@volny.cz S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Martin
nejbližší obec:Úštěkdatum založení:16.9. 2019 (16:53:32)
název problému
Špatné značení, neprostupná stezka
popis problému
Dobrý den, dne 15.9.2019 jsme šli po červené Zlatou stezkou zemí hradů ve směru od Ploskovice do Úštěku. Poslední úsek před Úštěkem, který vede podél zahrádkářské kolonie u rybníka Chmelař (po zaniklém železničním náspu) je totálně neprostupný - zarostlý vysokou vegetací (ostružiny, kopřivy). Nedovedu si představit tam jít starší lidi nebo děti. Prodírat se takovým bordelem, když už je člověk podstatě ve městě je dost flustrující. Navíc bych v tomto úseku doporučil změnu značení. První je v místě nové chatové parcely na místě cesty (https://mapy.cz/s/luhafuranu ), kde člověk musí vylézt na železniční těleso po něm pokračovat cca 30 m a pak se vrátit na cestu. Upozornění na podstatnou změnu směru bylo jen ve směru od Úštěku v opačném směru nikoli. Druhý problém je na křižovatce cest a červené stezky poblíž restaurace pod Smrkem(https://mapy.cz/s/gopuvusaja ). Značka je uvedena na sloupu, ale ve směru od hlavní silnice č. 260. Pro člověka přicházející z druhé strany není vidět. Celkově je škoda, že se město nestará o tento starý železniční násep. Je to poměrně vhodná příležitost revitalizovat - (nebo alespoń udržovat) tuto cestu pro pěší nebo pro cyklisty a propojit centrum, kemp s obcí Habřina a následně Srdov. Napadá mě také možnost udělat stezku s informativními tabulemi podél rybníka Chmelař - tato část červené trasy by mohla být součástí - příležitost pro rozvoj turistiky - lidé by nezůstávali pouze v historickém centru - možnost procházek s kočárky, rekreace místních, hřiště a podobně. Díky za nápravu. Martin
řešení problému
Trasa byla kompletně vyčištěna v šířce cca 3 m od náletových dřevin. Značení bylo obnoveno a doplněno.
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Mirek
nejbližší obec:Žluticedatum založení:16.9. 2019 (14:32:33)
název problému
pád do studně
popis problému
Pokud se rozhodnete zdolat Vladař (693m) - dominantu okolní krajiny u Žlutic - po žluté značce, nechte si dostatečnou časovou rezervu. Trasa vede nahoru - dolů - nahoru; její značení není vždy jasné a na kopci Nevděk (630m) nespadněte do bývalé hradní studně. Ta je přímo na stezce a dne 14.9.2019 byla zakryta provizorně jen z jedné poloviny. Bude tomu zřejmě tak do doby, než tam někdo spadne. Ten, kdo ponese odpovědnost, by měl být proto hnán k odpovědnosti okamžitě!
řešení problému
Připomínky probereme na setkání KKZ KV v březnu 2020. Děkuji Karel Fiala
kraj:Moravskoslezský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Ewa Jelinek
nejbližší obec:Ostravadatum založení:16.9. 2019 (12:12:07)
název problému
"zakaz vstupu" a turistická cesta
popis problému
Dobry den, na zelené turistické značce z Koblova na Landek leží dva spadle stromy, už pár let. Cesta pěšky je ještě možná, ale s kočárkem už žel ne. Na ty stromy jsem upozorňovala na stránkach: https://cistaova.ostrava.cz/dve-prekazky-v-ceste/ Včera jsem tam byla zas. Sice jsem nedoufala, že stromy už budou odstraněny ale to, co jsem zjistila mě hodně překvapilo. Na obou závorách jsou teď nově dvě cedule "zákaz vstupu". Ale přece je to turistická značka! A navíc ty cedule jsou jen směrem z Koblova na Landek, ne opačně, tedy když jdu dolu není nikde napsáno, že je zákaz vstupu. Přece je to nesmysl!
řešení problému
Dobrý den. Děkujeme za upozornění. Případ předán značkařům obvodu Ostrava, kteří ověří situaci na místě, a pokusí se zajistit nápravu.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:František Nový
nejbližší obec:Kostelec n.Č.L.datum založení:14.9. 2019 (21:47:52)
název problému
Úprava trasy
popis problému
Dobrý den
Na červené značce SZ od Kostelce n.Č.L je páskou ohrazen kus lesa a cesta je o několik metrů posunuta, původní značky zamalovány a v nové trase "svépomocí" namalovány nové "značky" (lze-li ty bílé a červené fleky nazvat značkami).
kraj:Kraj Vysočinatyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Martin Beran
nejbližší obec:datum založení:9.9. 2019 (09:52:27)
název problému
Zrušená cesta v obci Lysá u Horní Krupé
popis problému
V obci Lysá u Horní Krupé byla zrušena soukromá cesta mezi čísly popisnými 5 a 8. Pozemky jsou nyní oploceny a tedy cesta neprůchozí. Mapy.cz již na tuto změnu reagovali. Zelenou značku začínající v této obci je tedy možné vést dále po cestě k obci Horní Krupá souběžně s cyklistickou trasou č. 4153 až k turistickému odpočívadlu, naproti němu je lesní cesta, která později navazuje na původní značenou zelenou stezku. Délkou naprosto srovnatelné, navíc turista využije i nově vybudované turistické odpočívadlo.
řešení problému
Dobrý den cesta provizorně přeznačena.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:ostatní kdo nahlásil:Jaroslav Demčák
nejbližší obec:Hejnicedatum založení:9.9. 2019 (08:30:28)
název problému
Přemístění směrníků
popis problému
Dobrý den, obracím se na vás s přemístěním směrníků z prostoru křižovatky. Jsou totiž na sloupu, a čtené z komunikace, kde se po poslední změně dopravního značení stala hlavní silnicí kde jezdí spousta aut a ty zastavené lidi, co čtou směrníky může kdokoliv přejet. V sousedství - 20 metrů naproti máte velkou mapu okolí, takže žádáme o přesunutí směrníků tam, na vlastní sloupek. Děkujeme za zajištění bezpečnosti vašich turistů. S pozdravem J. Demčák, starosta Hejnic
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za Váš podnět. O směrovníku vím, ale nemyslím si, že jsou tam turisté při čtení směrovek ohroženi - při mé poslední návštěvě Hejnic byla situace taková, že byl před směrovníkem chodník. Situaci osobně prověřím a v případě potřeby nové směrovky objednám a po jejich dodání je přemístíme. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hezký den. Jaromír Růžička
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Petra
nejbližší obec:Opolanydatum založení:8.9. 2019 (21:29:07)
název problému
Neprůchozí most
popis problému
Zdravím! Most pro pěší u obce Opolany (okres Nymburk), přes který vede zelená TZ, je v havarijním stavu. Z obou stran je zahrazen mříží a je tudíž neprůchozí. Asi 200m od něj proti toku sice lze Cidlinu přebrodit a napojit se tak opět na zelenou, ovšem tuto alternativu mnozí asi neocení :D. Navrhuji dát na místo ceduli s mapou náhradní trasy - nejlépe asi přes Opolánky, spolu s cyklostezkou 4199. Díky, Petra
řešení problému
Trasa bude přeložena. OÚ sice dosud nereagoval na náš email, ale pokusíme se vyřešit sami. ZO KO
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Vít Kuklík
nejbližší obec:Snětdatum založení:8.9. 2019 (20:32:27)
název problému
Zarostlý rozcestník
popis problému
Dobrý den, rozcestník ve Sněti je zarostlý tůjemi, zřejmě by bylo vhodné jej přemístit. S pozdravem Víťa
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Provizorně opraveno přesunutím směrovek na dřevěný sloup u Kampleličky.
kraj:Olomoucký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Skřítek
nejbližší obec:Mladeč (u Litovle)datum založení:2.9. 2019 (21:29:11)
název problému
Chybějí směrovky?
popis problému
Mladeč - Nové Zámky u mostu přes Moravu:
Nenašli jsme směrovky (určitě červená a modrá trasa a podle starší mapy ještě žlutá). S pozdravem Skřítek.
kraj:Zlínský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Zdenek Urbanovsky
nejbližší obec:Jasennádatum založení:2.9. 2019 (19:14:53)
název problému
Zničené značení
popis problému
Od turistické veřejnosti máme poznatek, že je od motorestu Sirákov směrem k rozhledně Vartovna požkozeno značení trasy. Směrovníky jsou bez textů i značek. Informaci nám podala paní Dana Daňová, starostka obce Jasenná Z. Urbanovský, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy
řešení problému
Smšrovky odstraněny bez nahrad.Za Zo Vsetín Pisklák
kraj:Ústecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Eliška Vosátková
nejbližší obec:Mnichovdatum založení:2.9. 2019 (11:46:05)
název problému
nepřehledné a chybějící značení
popis problému
Zaparkovali jsme u silnice č. 28 z Loun kousek od přístřešku Dobroměřický rybník od něhož jsme se chtěli vydat po zelené značce směrem na Oblík. Prvním problémem bylo, že zelená kolem přístřešku nikde značená není. Od přístřešku směrem k Oblíku je vedena dosti nevhodně polem, kde také není po žádném značení ani památky. Poprvé jsme na ni narazili až u soukromého statku Oblík, kde jsme museli přejít soukromý pozemek, abychom se dostali k ceduli turistů a k pokračování značení. Trasa kudy vede značka od přístřešku je dobrá s výhledem na Oblík a brzo se napojí na polní cestu. Možná by bylo vhodnější vést značku od přístřešku k cestě tou zelení a ne polem (i když těžko říct kudy vlastně vede:-)). A nevím, jestli majitel pozemku statku nemá problém s tím, že mu turisti chodí po pozemku, v místě trasy zelené dal výstražné cedule. Prosím o opravu značení.
řešení problému
Na trase byly doplněny v nepřehledných místech značkařské kolíky se značkami.
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Jindřich Kadoun
nejbližší obec:Vrchovany / Nedamovdatum založení:2.9. 2019 (11:05:44)
název problému
Odstraněné značení
popis problému
Na uvedené trase mezi obcí Vrchovany až po rozcestí Pod červeným vrchem po žluté stezce je odstraněno turistické značení. Někdo jej přemalovával hnědou barvou popř. odstraňoval i s kůrou ze stromů. S ohledem na početné vedlejší pěšiny je tak cesta nejasná.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. V nejbližší možné zmíněný úsek proznačíme. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Skalice u České Lípydatum založení:2.9. 2019 (01:07:48)
název problému
zbořený most přes Šporku
popis problému
Ve Skalici u České Lípy je zbořen most přes potok Šporka, přes který vedla žlutá značka. Krátký úsek lze obejít a přeznačit tak jak posílám v příloze, není potřeba ani přecházet Šporku.
řešení problému
Dobrý den, problém je, že podle mapy tam jak navrhujete nový průběh není žádná cesta. Pokud cesta ale v terénu je, pak je Váš návrh velice dobrý. V nejbližší době provedeme průzkum a situaci vyřešíme. Děkuji Vám, že nám pomáháte s kvalitním vedením značených tras. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Liberecký krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Pavel Motyka
nejbližší obec:Heřmanice v Podještědídatum založení:2.9. 2019 (00:44:44)
název problému
stará směrovka
popis problému
Na rozcestí Jílový vrch zůstala stará směrovka ukazující špatným směrem. Došlo zde k přeznačení červené značky a nyní vede červená blíže k Jezevčímu vrchu.
řešení problému
Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Pověřil jsem vedoucího obvodu, aby tuto směrovku zlikvidoval. S přáním hezkého dne Jaromír Růžička
kraj:Jihočeský krajtyp požadavku:závada na směrovkách
barva značky:červená kdo nahlásil:Václav Pavlíček
nejbližší obec:Psárovdatum založení:31.8. 2019 (19:59:51)
název problému
Chybný název rozcestníku
popis problému
Dobrý den Správný název rozc. Podstupky by měl být Podustupky podle názvu nedalekého lesa. Možné ověřit i na Geoportálu ČÚZK. Děkuji za vyřízení.
řešení problému
Bylo opraveno v naší evidenci a při příštím objednání nových směrovek bude vyrobena nová tabulka pro toto místo už se správným názvem. Karel Markvart.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:David Keller
nejbližší obec:Sýkořicedatum založení:29.8. 2019 (16:09:57)
název problému
Turistické značky byli pokacény
popis problému
Dobrý den, bohužel zmizeli 3 značky, byli na stromech napadený kůrovcem, bohužel situace neumožňovala pokácet strom nad značkou. Je to v místě kde se schází z cesty do porostu, další značka je až hluboko v porostu, někdo by mohl přehlednout a pokračovat dále po cestě.
Děkuji Keller
kraj:Jihomoravský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:žlutá kdo nahlásil:LuHo
nejbližší obec:Olomučany - část Josefovdatum založení:29.8. 2019 (15:34:26)
název problému
Neprůchodná cesta
popis problému
Dobrý den, žlutá turistická značka má kousek nad Josefovem odbočit doleva, ze silnice na lesní cestu, která je již minimálně 3 roky (dle Panorama - https://mapy.cz/s/dohalamupu ) zarostlá, že jí nelze projít. Nicméně o kousek dál v zatáčce je nově vyjetá lesní cesta, po které by se dala trasa vést. Předem díky za zvážení situace a přeji pěkný den, LuHo
řešení problému
Vedení této značené trasy se v současné době řeší v širším úseku mezi touto silnicí a Máchovým památníkem, protože v tomto prostoru došlo k celoplošné kůrovcové těžbě, která zlikvidovala i lesní cestu, po níž trasa původně vedla.
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:červená kdo nahlásil:Eva Jarošová
nejbližší obec:Budenín, Voticedatum založení:28.8. 2019 (21:53:44)
název problému
turistická cesta vedla přes ohradu se stádem krav a býkem
popis problému
dobrý den,
červená trasa vedla přes několik ohrad pro dobytek. V jedné ohradě bylo stádo 30-50 krav (neležely, stály a silně bučely, byly dost nervozní, mezi nimi jeden dost aktivní býk). Stačilo by,kdyby si majitel pastviny posunul ohradník o metr dál od lesíka a turisté mohli v klidu projí okolo. Takto se musel přímo přes ohradu, nebo obejít velkou oklikou.
Děkuji
Eva Jarošová
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:zelená kdo nahlásil:Eva Jarošová
nejbližší obec:Budenín, Benešovdatum založení:28.8. 2019 (21:48:54)
název problému
turistická cesta vedla přes rychlostní komunikaci
popis problému
Dobrý den, zelená turistická značka protínala (asi nově vzniklou) rychlostní komunikaci. Je tam velký provoz a stále probíhala výstavba silnice. Jsou tam svodidla, která jsme museli přelézat. Děkuji Eva Jarošová
řešení problému
Děkujeme za nahlášení. Nyní řešíme jak s trasou naložíme. Zda se zruší úplně (byla by to škoda), nebo provizorně do dokončení stavby. V následujících týdnech bude vyřešeno. ZO BN
kraj:Karlovarský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:cyklo značení kdo nahlásil:Jan Chrást
nejbližší obec:Chebdatum založení:26.8. 2019 (16:52:25)
název problému
Nevhodné vedení trasy
popis problému
Dobrý den, chtěl bych upozornit na nevhodnost značení v Oblasti Cheb Háje kdy cyklotrasa 36,2177 uhýbá do ulice Banická k mostu v ulici osvobození. Je to ulice která slouží jako hlavní příjezdová silnice do oblasti háje a navíc řidiče svádí k vyšší rychlosti. Proto si myslím že by bylo bezpečnější vést trasu od křižovatky ulic Sokolovská a Dolní dále Sokolovskou ulicí kolem zahrádek směrem až hřišti Cheb háje u dobrovolných hasičů do ulice Domažlická dále pak do Blanické ulice a na most v ulici Osvobození. Atraktivní odbočka nebo druhá varianta by mohla vést přes ulici Sportovců kde je cyklisty velmi vyhledávaná restaurace Tango. Jedná se ulice s minimálním provozem a pokud se chcete dostat od cyklostezky E6 přes háje směrem na sídliště spáleniště tak tato varianta dává větší smysl. Dále bych chtěl upozornit na nevhodnost vedení trasy 36,2177 v ulici K Hájům. Je tam větší provoz a řidiči jezdí často rychle. Navíc je silnice poměrně úzká takže o nebezpečné situace není nouze. Stačilo by přejet most u ulici osvobození a jet souběžně s železniční tratí po žluté a na mostě u sídliště spáleniště se vrátit do původní stopy. Děkuji za odpověď
řešení problému
Připomínky probereme na setkání KKZ KV v březnu 2020. Děkuji Karel Fiala
kraj:Středočeský krajtyp požadavku:závada ve značení
barva značky:modrá kdo nahlásil:Jiří Lisý
nejbližší obec:Masečíndatum založení:26.8. 2019 (12:38:38)
název problému
zahrazená TZ
popis problému
Dobrý den, ve směru z Bojanovic do Slap je od rozcestí "Pod Kolní strání" majitelem pozemku zavřená TZ a značky jsou zamalované. Pozemek sousedí se soukromým potokem, možná se tedy jedná o oprávněný nárok majitelů. Pokud to tak je, měla by se asi odstranit směrovka. Prosím o informaci, jak je to se skutkovým stavem v tomto úseku. Děkuji Lisý
řešení problému
Dobrý den. Bohužel zde bylo nespočet jednání se zástupci městyse Štěchovice, ale konečný výsledek je jak popisujete. Nebudu polemizovat nad tím, zda je zábor oprávněný, nebo není i když si o tom myslím své. Bohužel v tomto státě se zákony a soudnictvím jaké máme tito lidé bohužel vítězí. Jelikož nemám ani chuť se do dalších akcí pouštět, trasu bez náhrady zrušíme při nejbližší příležitosti (do konce roku). Linhart - předseda krajské komise značení StČ kraje.
kraj:Královéhradecký krajtyp požadavku:jiné
barva značky:žádná kdo nahlásil:Tomáš Komárek
nejbližší obec:Mlázovicedatum založení:26.8. 2019 (08:27:05)
název problému
Rekonstrukce veřejného osvětlení
popis problému
Dobrý den,
dovolujeme si Vás upozornit, že v obci Mlázovice došlo k výměně sloupů VO. Na některých byly značky turistického značení. Bylo by dobré značení obnovit. Jedná se o úsek v Jičínské ulici. Díky. Zdraví Komárek, 725 081 058